Má dcera radši babičku? Stalo se vám to?

misulacek
20. lis 2009

Ahoj
mám skoro roční holčičku,bydlíme s mými rodiči.Vycházíme spolu dobře,ale mě se zdá,že má malá radši mojí mamku,než mě.Stalo se vám to někomu?Já jí miluju,starám se o ní,hraju si s ní,vše jak má být,nikdy jsem jí neublížila.Jak jdem dolů do přízemí k našim,tak jí nemůžu udržet v náručí,už aby byla u babičky,pak od ní nechce ke mě skoro ani jít.Je možný,že jí má vážně radši,nebo je to prostě tím,že to je babička,kterou vidí jednou za den,která si s ní jen hraje?Jsem ráda,že u ní nebrečí,že mi jí může kdykoli pohlídat,ale taky mě to moc bolí,když vidím,že ke mě nechce 😢

kaleilah
20. lis 2009

misu, určitě jí nemá radši 😉 myslím že je to opravdu tím jak píšeš, celý den si s malou hraješ, věnuješ se jí, tak je pak ráda že má taky nějakou změnu 🙂 tímhle bych se netrápila, zvlášť jestli když jste spolu s malou sami tak je v klidu, tulí se k tobě a máte spolu normální vztah 😉

megee
20. lis 2009

misi tím bych se vůbec netrápila my když jedeme k našim na Moravu tak malýmu vůbec nechybím a celou dobu nemá potřebu se mnou skoro komunikovat a to se jinak doma ode mě nehne ani na krok i na WC musí chodit se mnou 😅

beruska2x
20. lis 2009

mame u Simona uplne to same, ted tam jede na viked sam at muzu uklizet a myt okna a od stredy chodi "babo babo" 😀 proste babicka je na blbinky, mazleni a mama utira zadek, dava kapky a cisti usi 😀 😝 nebej boze kdyz odsava nos ☹
coz nejsou oblibene veci...

myslim ze je to pekny kdyz maji takovy vztah, ja mela to same, uplne jsem se na babi kazdy vikend klepala kdyz jsem byla mala, tam jsem mohla totiz vse 😀

netrap se, casem se to uklidni a bud rada ze mas nekoho na prilezitostne hlidani 😉 a super vztahy v rodine 😀

beruska2x
20. lis 2009

megee jojo to je stejny, za cely vikend u nasich ke me skoro nejde ale jinak i na WC 😀

megee
20. lis 2009

beruska souhlasím to hlídání bych brala taky, ale bohužel malýho zatím samotnýho z Prahy na Moravu poslat nemůžu 😀 tak musím ještě vydržet 😀

beruska2x
20. lis 2009

to ja taky ne 😉 nasi si pro nej prijedou 😢

acornika
20. lis 2009

misulacek, nebuď z toho smutná, my jsme od půl roky naší malé bydlely cca 5měs u mých rodičů. A Jasmínka prostě milovala a do teď miluje dědu. U něho usnula, u něho byla klidná, prostě děda je vše. Tak též tatínek, já jsem byla vlastně jen ta ,, máma" která jak psala berus jí nakrmí, přebalí, oblíkne, pohraje si s ní atd...No a od roka a něco je Jasmínka zas více upnutá na mě 🙂 Maminka maminka, bez mamky ani ránu. Pořád se chodí mazlíkovat, pusinkovat. Sama mě jde pohladit, vezmě mě za ruku a dá mi pusu. Ráda mi usíná schoulená v náručí. Ale do teď když je u babí a dědy nebo oni u nás tak jí máma a táta nechybí a když děda s babí odchází tak je velký pláč a nechce vůbc ke mně 😉

acornika
20. lis 2009

omlouvám se za chybu, bydleli samozřejmě i s tatínkem 😅

dagina
20. lis 2009

Ahojky, tak to je přesně i můj "problém". Malé se také maximálně věnuji, nejsem vysloveně diktároský typ, malé hodně dovolím...ale přesto, když vidí babi, dědu, tetu z manželovi strany, může mi vyskočit z náručí. Mě to mrzí snad jen z toho důvodu, že s tchánovcema nemáme úplně ideální vztahy, když jsme od nich žádali pomoc, třeba malou jen povozit..., tak často neměli čas, při tom nedělali nic důležitého, aby nemohli přijet. Zrovna včera jsem se o tom s manžou bavila jak mě to štve....
Ale kdyby byli vztahy OK nebo se dokonce jednalo o mojí matku, byla bych spíše ráda. 😉

bobulle
20. lis 2009

Holky v klidu, Klárka mi to samé dělala tak do roku, mohla se zbláznit z tatínka... pořád bylo tátá tátá a u mě nechtěla vůbec být.... ale tak cca od roku (jak už tu někdo psal) se to otočilo a teď je na mě jak přísavka a pořád se chodí tulit 😉 😵 ....

rimmel
20. lis 2009

budte radi za babicky moj syn ich velmi casto nevida lebo su daaalekoo ☹

megee
21. lis 2009

rimmel to máme podobně zato když knim přijedeme na víkend tak je fakt, že si odpočinu, jelikož to mě malej vůbec nepotřebuje 😀

dagina chápu tě taky tchýni nemusím a když k nim jedem tak si vždy řeknu že ty tři hodiny u nich vydržím a mám zas na dlouho klid 😉

dagina
21. lis 2009

Megee, myslíš když přijedeš na víkend ke tchánovcům nebo k tvojím rodičům????
Už delší dobu provozuji to, že manža jezdí ke svým rodičům s malou sám, pro to tam je absolutní ztráta času, takže ke tchánovcům nejezdím,s malou doma nic moc neudělám, tak když jsou cca na 3 hodiny pryč, udělám to co jinak dělat nemůžu.
Víkend u tchánovců bych si nedovedla představit, nevím co bych tam dělala, jen čuměla do zdi a to si jaksi nemůžu dovolit, nemám si s něma o čem povídat, když jsem se dříve bavila o malé, tak to bylo zneužito proti mě, tak na to dlabu.

megee
21. lis 2009

když jedeme k našim tak si odpočinu, u tchánovců to vždy přetrpím 😀 ...mám jiné názory na výchovu malýho než tchýně a nesnáším když na něj žvatlá 😠 on je pak chudáček zmatenej a neví co po něm chce doma na něj mluvíme normálně 🙂

my když jedeme na Moravu tak já jsem s malým u našich a přítel u svých rodičů....nemám si s nim co říct a navíc bych ji asi musela uškrtit jelikož mi malýho vyloženě kazí ☹

rimmel
21. lis 2009

megee nas syn ich vydava tak parkrat za rok 😒

rimmel
21. lis 2009

ale musim povedat ze si so svokrovcami velmi dobre rozumiem 🙂 do vychovy sa absolutne nestaraju a moja matka by sa asi aj rada starala ale nemoze lebo je tisicky km daleko hahaha

megee
21. lis 2009

rimmel tak my tam naštěstí jezdíme taky jen párkrát do roka a to těch pár hodin vždy přetrpím a už ani nic nekomentuju a myslím si svoje 😀

misulacek
autor
23. lis 2009

ahoj,
moc Vám všem děkuju 🙂 .Pomohly jste mi,vidím,že to není jen u nás 😵

megee
23. lis 2009

misi neboj řekla bych, že je to všude...pro děti jsou ty babičky a dědečci holt vzácnější než my maminky, které vidí každý den 😀 a jsme pro ně prostě běžné 😀

mufinka1
23. lis 2009

Misul ja bych se tim taky netrapila, jak rika treba beruska, my mamy jsme na vsechno, od mazleni po strihani nehtu nebo odsavani nosu a babicky jen rozmazlujou, ja si pamatuju, ze jako dite jsem chtela kazdy vikend k babicce, babicka byla podle me naprosto nejuzasnejsi na celem svete protoze si semnou hrala, kdyz jsem chtela, k jidlu mi udelala vzdycky moje zamilovana jidla, nechala me vzhuru dokud jsem chtela a treba clovece nezlob se semnou hrala do zblbnuti, rodice proste jsou na vychovu - prarodice na rozmazlovani...

Ale treba kdyz jsem byla v nemocnici s otresem mozku tak jsem porad brecela,ze chci maminku ( bylo mi necelych 7) myslim, ze kazde dite je z babicky ( teda pokud je to babicka co se mu venuje) naprosto u vytrzeni, ale kdyz neco boli, kdyz chce pomazlit, nebo je mu smutno tak chce vzdycky mamu 😵

ja to vidim treba i u nas s manzou, mala se z nej muze zblaznit, to je porad daddy daddy a lita za nim jak pejskek, ale kdyz upadne a breci tak nechce jeho ale jen a jen me 😉

oggynka
11. lis 2013

@misulacek Můžu se zeptat jak to máš teď ? Mám totiž doma úplně to samé...bydlíme vedle našich-máme společnou zahradu a tak jsem s malou u našich taky minimálně jednou denně... A ona jakmile je s mojí mamkou, tak ke mě vůbec nechce... Mrzí to..

maxinkaa
2. led 2014

Holky, tak zrovna tímto problémem se trápím poslední 2 týdny taky. Koupili jsme dvougenerační dům, dole bydlí manželovi rodiče, nahoře my tři, máme 16měsíční dceru. když vidí babičku, může se přetrhnout a k nám pak vůbec nechce, bolí mě to a moc a bojím se, že mě má radši méně než babi. Holky,co jste to zažily, obrátí se to nebo prostě nastane ta chvíle, že malá z její náruče půjde sama za mnou? Moc mě to trápí a jsem na tchýni naštvaná a ona to cítí. Nejsem na takové soužití, původně to mělo být, že se třeba týden nenavštívíme... Tchýně ji pořád navíc nosí a když má jít malá za námi tak ji obejme, jako že ji nedá a říká to svoje: babiččina holčička!!!!!!!!

kaculinek1
2. led 2014

Tak mě malý také zamává papa a jde s babi a když si pro něj přijdu já řve, že se skoro poblinká, že chce s babi ...🙂 Ale přesto 100% vím, že mě miluje víc 🙂 kdykoliv má trápení nebo bolístku hledá maminku nebo tatínka, šeptá mi mi do ucha miuju te 🙂 Buďte rády, že vám dítko k babičce chce a můžete být v klidu, že je o ně dobře postaráno, když vy potřebujete pohlídat. Babičky prostě nemusejí vychovávat, a jen si s dětmi užívají a dovolí spoustu věcí, mají dobroty a dětičky to mooooc dobře ví 🙂 A s věkem se to dost mění - dokonce když jsem malého 3x dala do sluníčka, řval i u těch babiček, takže žádné sluníčko a je to zase jako dřív, řve se když se jde domů 😀

kaculinek1
2. led 2014

@maxinkaa s tchýní by si o výchově vaší dcery měl rozumně popovídat manžel, a to myslím vážně - babičkovské rozmazlování je sice pěkné, ale jen do určité míry! Já třeba naprosto nesnáším, když něco řeknu, že to tak bude a přijde ona a hned, že to klidně může být tak jak chce malý. Je mi jedno, co dělají, když tam nejsem, ale když jasně řeknu, že se jde spát, a ona vytáhne jinou hračku, nebo že bude ještě chodit po svých, že má nožičky a ona ho zvedne, to mě vytáčí. Jasně, že se toho dítě chytne!! Naštěstí jí to manžel umí říct, no nebo alespoň naznačit. Jsem teď v 9 měsíci těhotenství a potřebuji, aby mě starší syn poslouchal a byl samostatný alespoň do určité míry, alespoň když jsme spolu sami... Taky mi přijde, že to prostě dělá naschvál... Na druhou stranu jsem ráda, když pohlídá, je to na palici 🙂

maxinkaa
3. led 2014

@kaculinek1 přesně 🙂já ji včera řekla,ať dá malou na zem, že se půjdeme koupat a nic. nejdřív řekla, že už půjde, tak s malou v náručí šla ke mně a kmanželovi a ptala: Juli, chceš jít k tatínkovi a mamince? Zavrtěla hlavou že ne, tak ji pevně objala a bylo. Podruhé jsem řekla, že se jdeme koupat, ať ji dá na zem, no řekla jsem to 5x , ignorace, tak jsem malou vzala od ní sama. Ta samozřejmě řvala a tchýně se dívala jako že ji mučím a chudáčka ji beru!!! 😠