Malé vánoční dilema, jak je to u vás?

svetlanap
14. říj 2015

Řešíme teď s mužem problém, nastolil ho tuhle u večeře otázkou : "A co stromek, bude ho malej zdobit s náma, nebo ho bude nosit Ježíšek?" No a to je i má otázka na Vás. V manželově rodině nosí stromek Ježíšek, u nás jsme ho zdobili s rodiči a vždycky to bylo fajn rodinné dopoledne a naši nemuseli řešit, jak přede mnou utajit jedli nebo to, jak ji propašovat do obýváku. Každopádně i to, že stromek nosí Ježíšek a kouzlo toho okamžiku, kdy se v půli dne objeví stromeček je super. Co u Vás zkušenějších, jak to máte? Vyhrálo Vánoční kouzlo stromku, který se náhle objevil nebo praktičnost a chvíle, kdy dítě má super zábavu na několik hodin a užije si to s rodiči.

honzulka
14. říj 2015

My zdobíme s dětmi,aby měl ježíšek kam přinést dárečky...Mám pocit,že stejně největší kouzlo má ten stromek až s těmi dárečky pod ním... 😀

majatob
14. říj 2015

U nás zdobíme s dětmi už na začátku prosince. Stromeček zdobíme pro Ježíška, aby věděl, kam donést dárečky 🙂 Děti to milují a my taky, nedovedu si představit, že bychom ho nazdobili sami a jim to odepřeli 🙂

loafeer
14. říj 2015

dokud jsme věřily se sestrou na Ježíška, tak nám stromeček zdobil v noci Ježíšek...jak už jsme braly rozum, tak jsme pomáhaly zdobit....a tak to mám v plánu i s mýma dětma....chcij jim dopřát to těšení, napětí, radost, které jsme prožívaly se sestrou my a doted na to vzpomínáme...takže nám ho určitě přinese Ježíšek:o)

apolenka_blondynka
14. říj 2015

ja tedy za sebe urcite zdobit stromecek s detmi, mam na to z detstvi ty nejhezci vzpominky, zdobili jsme podle sebe aby se jeziskovi libil a dal k nemu pak darecky 🙂

elu
14. říj 2015

u nas přesně to samé, my ho zdobili a manžel ne....ja s dcerou stromek zdobím...za prvé: už když ho kupujeme, tak je dcera většinou u toho a pak je v přístřešku pro auto, tak by ho stejně viděla...za druhé stromek si nazdobí sama a řeknu vám, že je to normálně hezčí než když to dělám já a je to monotonní jen ve dvou barvách, je to pro ní nádhernej zážitek a pro mě taky...navíc ted míváme stromek už tak dva dny předem, aby jsme si ho užili

anina32
14. říj 2015

Stromek zdobíme na tajňačku v noci, aby když se ráno probudí bylo překvapení. Ale dárky se pod stromečkem objeví až večer po večeři.

andelka
14. říj 2015

Zdobíme s dětmi.Den před Štědrým dnem, nebo na Štědrý den dopoledne.

jetynka
14. říj 2015

U nás to začíná samotnou koupí stromečku, děti dostanou na výběr a vyberou ten pravý co se jim líbí, chodíme ho každý rok vybrat k sousedům, takže nám odpadává jízda někam do města, zdobíme ho cca 2-3dny před štědrým dnem a všichni dohromady, kolikrát si na stromeček děti udělají perníky popř. jiné ozdoby a mají z toho obrovskou radost a pak se chlubí jak se jim povedl nazdobit stromeček. ale jednoletému dítkuu bych ho už asi nazdobila, uvidí světýlka a bude mít radost, podle mě ještě asi nebude moc chápat ozdobit stromeček a v jeho věku jestli spíše neudělá něco co nechceš 🙂

hadeline
14. říj 2015

Stromeček zdobíme společně. Loni už to měla dcera 3r ve své režii 🙂 Byla sranda pozorovat jak ze židle přidává ozdoby.

shine2015
14. říj 2015

S dětmi....jednak je zabavime,jednak je to krásné,děti jsou stastne a jednak nemusíte řešit přechod kdy dítě na Ježíška věří a tudíž Ježíšek stromek nosí a pak kdy už mu poitvrdite že Ježíšek není a dárky si davate....nehledě na to když dítě náhodou objeví během roku ozdoby...
A pak se mi líbí ten přechod,že známá řekla,že něco kupují rodiče aby jeziskovi pomohli...a něco je opravdu od Ježíška....přijde mi to nenásilné....pěkne....dítě když má v sobě pochybnost tak mu to nezkazite hned že není atd....a vůbec když jsou děti s časovým rozestupem.

sunshine125
14. říj 2015

na nás tady taky všichni koukali jak blázni, když jsme se přistěhovali ,že stromeček zdobíme už na začátku prosince a s dcerou :D dcera si to užívá, zdobí podle svého, já to jen koriguji. Pak má hroznou radost, že si sama nazdobila a rozsvítila stromeček pro Ježíška.

petrusew
14. říj 2015

Zdobíme ho společně. Má z toho strašnou radost a užívá si ho. Zdobíme ho proto, aby k nám Ježíšek našel cestu 🙂 Už teď se strašně těší, až s tatínkem vyberou stromeček a doma ho nazdobíme 🙂

kate02
14. říj 2015

Budeme zdobit všichni. U nás dáváme dárky my, ne Ježíšek.

keny123
14. říj 2015

u nás vždycky kluci zdobí s námi pro ježíška moc si to všichni užíváme... na začátku když byl první syn malej a měl 1rok jsme zdobily až šel spát... a ráno byl jako od ježíška...ale mezi náma zdobit stromek do dvou do rána žádná lahůdka :( takže od dalšího roku už zdobí námi,musíme to přeci ježíškovi přichystat 🙂

alen_ka
14. říj 2015

my jsme ho zdobili s bráchou 23.12. a vždycky jsem se na to hrozně těšila
já bych s sebou brala děti i na výběr stromku, ať si to užijou hezky od začátku, přijde mi to jako takový pěkný rodinný rituál, nejvtipněji je to znázorněné ve filmu Vánoční prázdniny 🙂
http://www.csfd.cz/film/17459-vanocni-prazdniny...

blahova_andrea
14. říj 2015

máme to doma stejně. přítel je z rodiny, kde nosí stromeček ježíšek, já jsem z rodiny, kde se stromeček zdobil brzy a společně, aby ježíšek věděl, kam dát dárečky. každý bychom rádi dál verzi z původní rodiny, ale to nelze, takže vyhrávám já 😅 nemáme vůbec bydlení takové, aby se to dalo nějak udělat a utajit a kdy a jak bez dětí zdobit apod. v rodině mp je stromeček v obýváku, kde je i tv. takže pokoj je zavřený, celý den se tam nesmí, až po večeři prostě na rozbalování dárků. já vím, že na štědrý den se dá dělat i spousta jiných věcí než koukat na tv, ale já si prostě nedovedu vánoce bez pohádek představit. jasně, že jdeme krmit zvířátka, hrajeme hry, pouštíme lodičky ze skořápek apod...ale ta tv s pohádkami prostě u nás jede taky. já doufám, že díky tomu, že kolem domácnosti a dětí víc velím já, že si udržím i v příštím bydlení systém ze své rodiny 😅 jen příští vánoce nám reálně hrozí, že je budeme trávit u tchánovců, tudíž po jejich a s tím já osobně mám prostě problém už teď jen na to pomyslím a přitom to bude víc než za rok 🤐

anetka1701
14. říj 2015

Mému muži nosil stromeček ježíšek... Nějak to tak trvalo až do puberty... Neumíš si představit jeho výraz a nadšení, když si mohl stromeček ozdobit sám a mít ho už pár dní předem... Prostě u nás zdobíme všichni a pár dní předem 🙂 A vyhovuje to tak i mužovi, ktere to jako malej měl jak ten tvůj...

lisha
14. říj 2015

Zdobime s dětmi, 23.12. k večeru.

mery96
14. říj 2015

Musím říct, že bylo v dětství úžasné, když jsme večer nachystali společně stromeček, a ráno přišli (spíše utíkali ihned po probuzení) a viděli jej nazdobený... Dětská fantazie - "jak jej asi nazdobil, je malinký", "pomáhali andílci" apod. si pamatuji do dneška. A musím říct že za mě TOP. Budu to dělat stejně. Zdobit jsme začali až jsme byli větší a věděli co a jak 🙂

kajovaevicka
14. říj 2015

Stromeček neutajujeme... Jedeme ho koupit a pak ho 23.12: postavíme do stojánku- společně. Protože v noci se narodí Ježíšek a přiletí ho ozdobit. A ráno "Jeeee" 🙂 Stejně jako máme Betlém celý Advent a jen Ježíšek tam chybí a ráno 24.12. je tam🙂

stellamax
14. říj 2015

Vybíráme a zdobíme stromeček všichni už někdy začátkem adventu, abychom si ho užili.

elvira
14. říj 2015

U nás nosil stromeček Ježíšek, pamatuju si dodnes ten okamžik, že jsem ráno otevřela oči, běžela do obýváku a tam stál obrovský /ten dětský pohled 😀 / stromek s rozzářenými žárovkami.
Byla to hezká tradice, potom, až jsme na Ježíška přestali věřit, jsme zdobili stromek všichni ráno na štědrý den.
Vzhledem k tomu, že si myslím, že malý bude věřit tak max. první třídu - tj. 6 let, tak mi to žádné velké drama nepřipadá. Dokud byl malý, tak přehled neměl, teď už to bude horší, ale nehodlám ho připravit o toto překvapení.
Mj. stromek na začátku prosince bych nezdobila, všechno má svůj čas a to těšení mi připadá nejhezčí. 😉

mannadela
14. říj 2015

U nás se zdobí 2 dny předem, abychom si udělali vánoční atmosféru. Zdobím já a kluci (teda ten starší, mladší to loni ještě nevnímal) to vědí. Řekli jsme jim, že aby Ježíšek trefil k nám domů (a věděl, kam má dát dárky), musíme mu rozsvítit stromek a hezky ho nazdobit. On ho pak z okna uvidí zářit a přijde. Taky jsme o tom přemýšleli, když se narodil starší syn. Ale vzhledem k tomu, že se stromky prodávají všude po městě a dětem to od určitého věku začne opravdu pálit, tak nevím, jak bychom to pak "okecávali" - myslím to, že stromek nosí Ježíšek (nebo že se záhadně objeví), a to, proč se všude prodávají. 🙂

hansed
14. říj 2015

V mé i manželově rodině se stromeček strojí společně. Jediný rozdíl byl ve vnímání Ježíška, kdy u manžela všichni věděli, jak to je, i malé děti, u nás rodiče říkali, že Ježíšek existuje. A to dodržujeme i u našich dětí. Ježíšek je to kouzlo, o které je nechci připravit a tak si tchýně musí dávat pozor na jazyk 😀

leniczka23
14. říj 2015

Tak maxim je ještě malej, dělal by spíš škodu než pomáhal, ale příští rok už to určitě zvládne..Zdobím tak 3-4 dny před Vánocemi a bude ho zdobit s námi, Ježíšek ho nosit nebude a ani nevím kde se tahle ,,tradice" objevila..

formelina
14. říj 2015

Malá je ještě malá takže ho má ráno jako překvápko.Ale až bude větší budeme zdobit všichni celá rodina spolu. U manžela se zase cukroví jí až večer před večeří nebo po to přesně nevím,ale taky jsme se schodli s manželem, že je to blbost. A že to bude jako u nás, že od rána je tác cukroví na stole na mlsání. A po tom sladkém se člověk pak více těší na salát a u nás tedy řízký :D

biolage
14. říj 2015

Nečtu ostatní odpovědi,ale mrňouse bude překvapovat nazdobený stromeček od ježíška a pak jim řeknem, že ho nosí jen prckum, co to nezvládnou a ty větší si ho zdobí sami jen jim donese ozdoby jinak by to vše nestihl, protože toho má ježíšek moc

domorodka
14. říj 2015

Já také zdobím se synem... Dcerunka je na to ještě malá... Také jsem si kladla stejnu otázku jako ty a zvítězilo společné zdobení, vzhledem k praktičnosti 😉 můj muž na vánoce není, takže by nespolupracoval jak bych potřebovala s utajováním stromku atd.. A také jsem si říkala, jak budu vysvětlovat, že se venku podávají a lidé je kupují... Takže jej vybíráme a zdobíme společně 🙂 Dárky nosí Ježíšek, ale syn loni už prokoukl, že zvonkem zvoním já 😀 😀 řekl mi to až někdy na jaře 😀 😀 ale už mu to asi postupně dochází... ale na Ježka stále věří... 🙂 zatím dobrý 😀

banitram
14. říj 2015

Dokud byly děti v tom školkovském věku, tak stromeček vždycky nazdobil Ježíšek v noci před Štědrým dnem. Bylo to super, když ráno přiběhly do ložnice, ať ihned jdeme podívat do obýváku na stromek ... když byly větší, tak nám pomáhaly ... teď už jsou velké (17 a 19 let) tak moc nepomáhají, zato vždy vyžadují na stromek čokoládové kolekce, aby je ze stromku vyjedly během dvou dnů 🙂 .... ale i v tomto věku se musíme s manželem tajně plížit bytem, abychom nenápadně nanosili dárky pod stromek a pak zvonili zvonečkem :D

krystalka
14. říj 2015

My odjakživa zdobíme stromeček se synem, podílíme se na tom všichni tři, děláme ho co nejkrásnější, aby Ježíškovi udělal radost, až přiletí 🙂