Malovaná aplikace na stěně dětského pokoje

hpaja
12. čer 2012

Ahoj, malovali jste na zeď v dětském pokojíčku nějakou aplikaci či obrázek? Jaké jste použili barvy? Nechci malovat přímo obrázky, pouze barevné puntíky v několika barvách. Prosím tedy o nějaké tipy (nejlépe balení s malým obsahem), děkuji 🙂

hpaja
autor
13. čer 2012

Případně jaké barvy určitě ne... poradí někdo, prosím? 🙂

veruska007
13. čer 2012

Měla jsem barvy z Baumarktu, ty, co se dávají na tónování normální barvy na zeď. Nechala jsem si poradit od chlapů, co provádějí míchání barev na zakázku. Koupila jsem základní barvy: žlutou, červenou, modrou, zelenou, černou. A štětce. Vypadá to super, ale teda překvapilo mě, že světlé barvy jsem musela dát v několika vrstvách, aby neprosvítaly. Naopak bílou jsem malovala normálně primalexem, a ten překryl všechno, v jediné vrstvě. Na výběr moc nebylo, měli dva typy barev. Jedna barva vyšla na 89,-. Ale jinak výsledek super 😉. Malovala jsem zvířátka.

veruska007
13. čer 2012

Jo, a na obalu bylo psáno, že barvy lze ředit vodou, aby byl světlejší odstín - no, to vůbec nešlo. Za prvé pak barva skoro stékala po zdi a za druhé neměla krycí schopnost. Lepší bylo míchat s primalexem 😉

hpaja
autor
15. čer 2012

@veruska007 děkuji, zajedu tedy taky do nějakého hobby marketu a uvidím, co mi poradí 🙂 našla jsem nějaké tonovací barvy i na netu, jedna asi za 35,- Kč, ale tu značku neznám, tak raději nebudu experimentovat.

veruska007
15. čer 2012

@hpaja Jj, akorát mi v obchodě nedoporučovali Primalex tónovací, jinak primalex základní barva ok. Tak držím palce.

hpaja
autor
15. čer 2012

@veruska007 byla jsem dopoledne v Hornbachu a pán mi doporučil jejich výrobek, prý tím můžu rovnou malovat. Ostatní tónovací barvy jsou prý řidší, tak by mi to mohlo stékat. A odstíny mi vyhovují, takže jsem nekupovala ani bílou kvůli míchání. Jedna 250ml barva vyšla na 59,- 🙂

veruska007
15. čer 2012

No, já těmi tónovacími barvami taky přímo malovala, primalex jsem použila jen na zesvětlení někt. odstínů (např. růžovou) a na bílou - nekupovala jsem ho, měli jsme doma. Tak držím palce, ať to pěkně maluje!