Malta - ostrov 😉

copa
1. únor 2011

podělte se o zkušenosti, jak se vám tam líbilo, do jakého letoviska jet, co vidět, jak je drahé jídlo v místních restauracích, jestli se vyplatí polopenze nebo ne, jaké jsou tam pláže, jak je spolehlivá místní doprava - bus, jestli jste byli i na Cominu a Gozu, tak i to mě zajímá 🙂
díky moc za vaše info

anelisa
1. únor 2011

ahoj, my sme boli minule leto. Byvali sme v casti Qawra, mali sme all inclusive, cize v restike sme neboli ani raz. Inak co sme len z chodnika videli jedalne listky, tak to bolo dost rozne, ale pizza stala min. 6 -7 eur a viac, cestoviny tiez tak, masite jedla este drahsie.......mne sa to zdalo byt dost drahe, ale zase nic extremne, ako v kazdej lepsej dovolenkovej destinacii. Pieskovych plazi je dost malo, my sme cestovali vzdy autobusom min. 20 minut. Napr. plaz golden bay - mala plaz, krasna sceneria, obklopene skalnatymi kopcami so straznou vezou, vstup do mora miestami s malymi kamienkami, inak celkom ok. Na vacsej plazi melieha bay zase krasny piesok bez kamenov, cista voda, ale kusok od cesty. Mne osobne sa viac kvoli vode a piesku pacilo na meliehe.
Vsade sme chodili busom - je vyhodne kupit si tyzdenny listok a mozes chodit neobmedzene. Cestovny poriadok je velmi priblizny, malokedy sa dodrziaval, ale nevadilo nam to.
Comino sme nestihli, len Gozo - aj to len na pol dna, lebo sme mali nabity program, ale urcite sa oplati ist na cely den na Gozo.
Boli sme celkovo velmi spokojni a urcite sa chceme este aspon raz vratit. Malta ma vybornu atmosferu.

copa
autor
1. únor 2011

@anelisa díky za info 😉 koukala jsem, že rozdíl mezi polopenzí a all in není moc velký, ale vyplatí se to, když se cestuje za plážema někam busem? 😨 nebo i přímo u vašeho hotelu byla písečná pláž?

anelisa
1. únor 2011

@copa
my sme nebyvali priamo v hoteli na plazi - takych hotelov nie je vela a navyse v nasej casti boli len kameniste plaze. To bola fakt nevyhoda, ze aj ked sme mali all inclusive, v podstate sme to vyuzivali velmi obmedzene. Vacsinou sme len ranajkovali a namiesto obedu sme si dali zabalit desiatu (hrianky s maslom/syrom, maslom/sunkou, jablko, kusok babovky, krekry a taveny syr/ - nebolo to bohvieco, lebo sme to v tom teple aj tak museli co najskor zjest. Poobede tusim do 15:00 sme mali k dispozicii snack bar, tak sme si prisli oddychnut do hotela, prezliect sa a dat si nieco pod zub a potom sme vyrazili zase niekam. A vratili sme sa zase na veceru. Nebolo to idealne riesenie, ale ked chces naozaj cestovat po ostrove a uz mas to all inclusive zaplatene, tak by bolo zbytocne minat peniaze na stravu v restike. My sme nevedeli do coho ideme, s takymto niecim sme este nemali skusenost. Treba to zvazit, ci radsej nevziat polpenziu a dat si jedlo niekde vonku. Myslim, ze by to vyslo o nieco viac ako all inclusive, ale zase je to urcite pohodlnejsie. A treba potom ale ratat aj s tym, ze v polpenzii nie su napoje a zase sa to predrazuje, ked si chcete dat vecer pivko alebo kavicku.

anelisa
1. únor 2011

@copa samozrejme, vsetko zavisi od financnych moznosti.........urcite sa da najst aj hotel v tesnej blizkosti piesocnej plaze, kde mozes to all in aj naozaj vyuzit, ale v tomto Ti poradit neviem.

copa
autor
1. únor 2011

@anelisa jj, jasne 😉 já bych radši popojela busem a trochu ostrov projezdila, ale asi to kvuli malé o pár let odsuneme
jen ještě dotaz - ty busy jsou klimatizované?

anelisa
2. únor 2011

@copa
autobusy jazdia s otvorenymi dverami a oknami - to je klimatizacia 😀
jazdia aj modernejsie aj starsie kusy..........

copa
autor
2. únor 2011

tak to je super bus 🙂 asi se tam podívám až za pár let, ale už se nemůžu dočkat 😵

matac
9. únor 2011

Ahojte, mate niekto skusenosti s hotelom Paradise Bay v letovisku Cirkewwa ?
Boli ste aj v znamom mestečku Pepka namornika . Je to vhodne pre menšie deti. Ďakujem

copa
autor
6. bře 2011

@matac tak s hotelem já bohužel neporadím a o městečku Pepka námořníka slyším prvně až teď od tebe, ale dobrý tip až se tam jednou vypravíme 😉
a pokud se na Maltu vypravíte, dej pak vědět, jak se vám líbilo 🙂

lera1
6. bře 2011

Ahojky,já jsem byla na Maltě 2x pokaždé na měsíc a moc ráda na ni vzpomínám 😵
@matac v městečku Pepka námořníka jsem byla,dokonce jsem se ním i vyfotila a každopádně to stojí za to se tam podívat i s malýma dětma 😉

matac
6. bře 2011

@lera1 deti sa uz velmi tesia. odchadzame 09.07. , dufam ze nebude moc teplo. moc ďakujem za info. 😉

lera1
6. bře 2011

@matac Teplo bude asi hodně velké,ale i tak si to tam určitě užijete,nezapomeňte navštívit Modrou lagunu(posílám fotku) a pokud by jsi chtěla ještě nějaké zajímevé návrhy,kam určitě zavítat,klidně se ptej 😉

copa
autor
7. bře 2011

@lera1 jé, konečně někdo další se zkušeností s Maltou 🙂 teda měsíc, to muselo být super 😵 to už je pěkná dovolená 😎 můžu se jen zeptat, kdy jsi tam byla, myslím, kterou část roku a jak moc tam bylo teplo?
a co která místa bys doporučila navštívit?

lera1
7. bře 2011

@copa Poprvé jsem tam byla od půlky července a podruhé jsem tam odlítala poslední týden v červnu,pokaždé už tam bylo úmorný vedro,ale s tím jsem počítala.Bydlela jsem u kamarádka ve Sliemě,blízko nejrušnějšího města Pacevill,jinak je tam plno krásných pláží,určitě stojí za podívat se na Gozo.Pořád se tam něco slaví,jezdí tam super starodávný autobusy,řidiči řídí jak šílený a to i v osobních autech,je tam plno krásných památek,super diskotéky a bary,prostě žít bych tam nechtěla,ale na delší dovolenou ideální 🙂

copa
autor
7. bře 2011

@lera1 tak to je super mít kamarádku na takovém krásném místě 🙂
jj delší dovolenou bych si tam ráda dopřála, jen to nebude letos a určitš ne na měsíc ☹ 😎

matac
2. lis 2011

na Maltu nikdy viac , a urcite nie s detmi. !!!!! http://www.paradise-bay.com/pbh/en/index.shtml NEDOPORUCUJEM , ani CK Tatratour , otrasna plaz , spinava jedalen - stolovanie . no hruuuuuuuuuuuza . V katalogu krasne nafotene , Superlativa od CK a skutocnost uplne ina . Mala plaz kde kotvili lode , kazdych 10min. odchadzali na Comino alebo vozili potapacov . takze super pre deti ked palavali alebo šnorchlovali 😠 . NIe je to pre rodiny s detmi ,alebo na relax .Malta je super na poznavanie historickych a kultúrnych pamiatok .Predsa len je to kamenny ostrov a plaze su len umelo vytvorene . ☹

copa
autor
21. pro 2011

@matac tak já bych ve vašem případě nazavrhovala Maltu jako celek, ale spíš to u vás pokazila ta cestovka, ne?
je pravda, že se tam asi vyplatí cestovat po plážičkách, takže my tam určitě vyrazíme, ale až bude dítko větší a víc ochotnější a připravené na cestování po ostrově busem atd. 😉

ondejperry
22. čer 2016
Uživatel ondejperry je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ondejperry.

@matac taky bych řekl, že na vině byla špatná prezentace cestovky. My jsme jeli s agenturou www.cpatravel.cz a bylo to naproto super. Maltu jsme zvolili hlavně z důvodu, že jsme chtěli navštívit místa kde se natáčela Hra o trůny a protože je Malta malinká stihli jsme za 6 dní navštívit úplně všechny. A co se týká pláží, musí se chvíli hledat, ale dá se to.

cherryann
24. čer 2016

Nesouhlasím, že by nebyla pro rodiny s dětmi nebo na relax, my jsme byli na svatební cestě a moc se nám líbilo 🙂 Doporučuji show s delfíny, lachtany a papoušky, skvělá zábava. A krásné je Comino a Gozo, tam určitě jeďte. Jinak jo, je to skála, ale třeba potápění se šnorchlem se mi líbilo moc 🙂