Mám 20, priatelka 17. Nechať si dieťa alebo dať zobrať?

matheus
26. srp 2011

Ahojte,

Som chalan mám 20 rokov a som na vysokej škole,moja priatelka má 17 a ostala so mnou tehotná...taktiež študuje na strednej škole.
poradte mi čo robit? JA by som si to dieta rád nechal a aj ona.Rodičia sú proti.
Obaja sme len študenti.No ja nemám problém ukončit výšku a venovať sa jej a dietatu.
Rozhodujeme sa či si ho nechat alebo dať zobrať.
Je to krízová situácia,neviem aké to bude ak si ho necháme..alebo aké to bude ak si ho dáme zobrat.
Máme sa velmi radi,velmi sa lúbime... poradte mi.Ak máte takéto skusenosti sem s nimi.

lucajdak
3. zář 2011

No upřímně to musí být šok pro rodiče, ale určitě po rozdýchání bych svému synovi hodně pomohla a určitě jsem pro si dítě nechat.Nikdy nevíš co se může stát, a přítelkyně by třeba později nemusela znovu otěhotnět.
Rodiče jsou ze začátku nervozní ale určitě se to dá zvládnout.Rozhodnutí je na vás, pokud ho chcete, stujte si za svým a neustupte, je přece vaše a z velké lásky.

andelka
3. zář 2011

Rodiče budou v šoku, asi i nadávat, ale co by to bylo za rodiče, kdyby nepomohli. Určitě se to dá zvládnout, nejste první ani poslední. Člověk většinou lituje toho, že se dítěte vzdal a ne toho, že ho má. Jsou věci, které se už nedají vrátit a člověk pak na ně myslí celý život.
Apropo - kamarád se stal otcem v 22, taky šok, velká změna, ale zvládl to a malá je jeho největší štěstí na světě. A nakonec je rád, že je tak mladý tatínek.
Kamarádka otěhotněla taky na střední škole, v 17, poprali se s tím, rodina pomohla a taky v pohodě.
Občas člověk ani neví, co všechno zvládne.
Držím palce. 🙂

sanies
3. zář 2011

Asi mne každý odsoudí,ale jsem proti... Na dítě by mněl být člověk vyzralý,připravený a zajištěný. Pokud se máte rádi vše zvládnete a pújdete dál...Myslím si, že dostudovat,vidět svět... připravit si zázemí je důležité pro budoucnost a šťastné,spokojené rodiče a potomky. Prožívat vše naplno,bez stresu a strachu...

majatob
3. zář 2011

ahoj, my jsme meli taky prvni (vlastne aj druhy a treti, hahaha) na skolach, byli jsme teda o fous starsi (oba 20 kdyz jsem otehotnela), ale zvladli jsme to, muz si nasel pri skole praci aby jsme to utahli a muzu ti rict, ze jsem nikdy nelitovala a bez deti uz si zivot nedokazu predstavit. My jsme deti chteli, takze pro nas to nebylo zadny prekvapko, to je ve vasem pripade horsi, ze jste do toho spadli po hlave, ale pokud oba citite, ze si dite chcete nechat, stujte si za svym a bojujte za neho. Skoly se s ditetem zvladnout daji, zazemi se postupne vybuduje taky, svet se da videt i ve trech... 😉
je to jen a jen vase rozhodnuti a nikdo vas nemuze odsuzovat at se rozhodnete jakkoli. Drzim palce 🙂

berenika39
3. zář 2011

Pokdu máte vy dva stejný názor, není co řešit. Miminko vám možná ukrátí bezstarostné mládí, ale zase přinese spoustu radosti a nových zkušeností. Hlavní je, že vy dva spolu víte, co chcete. To je fajn a usnadní vám to ten rychlý nástup🙂. Taky jsem otěhotněla brzo, manželství sice nevydrželo, ale za syna jsem vděčná. Připravit dítě o šanci žít by bylo opravdu zbytečné jen proto, že jste mladí 😒 .
At vám to klape.

dreana
4. zář 2011

Ja bych se podívala na tu finanční steanku hned po té co by jste oba řekli že dítě chcete. Utahnete to? uživíte se? Můžete tomu dítěti dát jídlo? oblečení a vše co potřebuje? Budete mít v zimě čím topit? a podobně. a pokud odpovíte ano, tak pak je to jasné 🙂 Pokud ne, pak bych se dítěte vzdala.