Mám jít na genetiku, kolik to stojí?

monika1415
20. kvě 2013

Chci se zeptat mám jít na Genetiku a mě by zajímmalo kolik to stojí?? a co se tam dělá??

maxinkaa
20. kvě 2013

Já byla na genetice v Olomouci, platila jsem jen 50kč, měla jsem žádanku od svého gynekologa. byla jsem ve 12tt, zjiš´tovali, jestli malá nemá nějakou vadu. Jen příjdeš, lehneš si a vše je ultrazvukem přes bříško, vzali mi i krev a porovnávali, jestli je vše Ok a nemám nějaký předpoklad pro vrozené vady. Říkali, že pokud se mi do 15h neozvou, tak je vše OK. A naštěstí nevolali 🙂 Bylo to fajn, ten ultrazvuk mají mnohem podrobnější než můj doktor teda a dokonce nám řekli na 95%, že to bude holčička a JE 🙂 Potom jsem tam byla ještě ve 20tt, protože můj manžel se narodil s roštěpem rtu, tak zkoumali, jestli nemá miminko taky někde roštěp a vše v pořádku. 😉

monika1415
autor
20. kvě 2013

JUj .. protože kámoška mě straší že to stojí 1000kč .. snad to bude stejné .. A ty jsi byla na 3D ultrazvuku?? já tam během zítřka zavolam a domluvím termím .. jujky já chci taky holčičku 🙂) dneska jsem videla poprve svoje mimi jak mu tluče srdíčko to bylo táák krásný🙂 příští týden pro kartičku a na krev.. tak jo díky za info🙂

eva518
20. kvě 2013

@monika1415 záleží, kam na screening půjdeš a popřípadě, jestli budeš mít žádanku od svého dr. Většinou v nemocnicích se neplatí nic (max. poplatek 30,- za odběr krve), u soukromníků se cena pohybuje od 800 - 1600,- I když jsi mladá, zdravá a v rodině žádné postižení nebo závažnou nemoc nemáte, tak bych šla, protože tento test je nejpřesnější z hlediska odhalení případných vrozených vývojových vad (srdce, jiných orgánů, Downova syndromu atd), triply, které se neplatí nikde a dělají se ve 2.trimestru jsou často falešně pozitivní 😒 Poptej se a uvidíš 🙂

pajab
20. kvě 2013

Já tam jdu za pár týdnů a budu platit 950kč Je mi 24let takže to mám dobrovolné. Můj doktor mě tam objědnal s tím že jeden den pojedu na krev a za další 2 týdny pojedu znovu na sono. Je to dost peněz 😒 ale myslím si že zato to stojí. Krom toho jsem byla nadšená že tím zjistím i dřív pohlaví. Než u mého 1 těhoenství.

maxinkaa
20. kvě 2013

@monika1415 ano, taky 3D ultrazvuk, mimo žádanku od doktora to stojí myslím 1200Kč v té Olomouci.

angelsb
20. kvě 2013

@monika1415 jak píše maxi.. také jsem byla v Olomouci také jen 50kc za foto žádanku jsem měla od svého mudr täk jsem neplatila také nic prostě úplně to samé co psala maxinka😉

monika1415
autor
21. kvě 2013

jsem tam volala budu platit 1000 kč njn se plácnu přes kapsu 🙂) ale co neudělám pro miminko že 🙂)

hanka826221
27. kvě 2013

Já jsem byla v Motole a neplatila jsem nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru