Mám malé dítě a chci partnera. Jsem špatná matka?

ria80
10. bře 2008

Ahoj holky,potřebuju se se hlavně vypovídat.Cítím se hrozně a snad mi to pomůže.
S manželem nám to dlouho neklapalo,nechoval se ke mě zrovna hezky,já jsem se to snažila udržet,dávala jsem mu stále nové šance,ale když to preslo určitou mez,ukončila jsem to.Už půl roku bydlíme odděleně,ted běží žádost o předběžné opatření o dítě.Ještě předtím než odešel ,jsme vlastně už jen vedle sebe žili.
Neustále mi nechce dát pokoj,citově mě vydírá,sleduje mě,vyhrožuje atd.Byla jsem už i na policii.Nejíc se bojím o malou.
No a ted asi před třema týdnama jsem se seznámila náhodou s jedním člověkem,který je mi dost sympatický.Je mi s ním dobře.Už cítím potřebu zase nějakého citu,to co se ted děje,mě dost vyčerpalo.Chci se s tím mužem vídat,třeba spolu a s Michalkou strávíme den,někam pojedeme a tak.Chci ho líp poznat.Když už nic jiného,aspon přijdu na jiné myšlenky.
A tady je ten problém.Bydlím u rodičů,kde jsem tvrdě narazila.Vždycky měli ve zvyku mi oranizovat život,ale ted už si to nechci nechat líbit.A je zle.Předhazují mi,že jsem špatná matka,malou trápím,tahám ji po chlapech a kdovíkde.Nestarám se pry o ni,jsem tak zakoukaná,že jí nedám ani najíst.Taky jsem kurva,ještě nemám ukončený jedno a už se hrnu k druhýmu chlapovi.Až se to prý zjistí,tak mi soud stejně malou vezme,když zjistí,že se o ni nestarám a věnuju se chlapům.A stejně jsem to měla všechno vymyšlený předem,už když jsem se rozcházela s manželem,tak už jsem s tím druhým byla.Začali se zastávat bývalého manžela,jaký je to chudák,že dělám na něho podraz,a to,že mi vyhrožoval zbraní a byla jsem proto na policii,jsem si pry taky vymyslela,abych mohla být s jiným chlapem a měla alibi.A že jsem špatná matka.A různý další takový věci.

Je mi hrozně.Těžko si někdo umí představit,jak se asi můžu cítit.Z celý tý doby,kdy v těhu byl na mě manžel hnusnej,že jsem se bála o dítě,pak taky,ted jak mi vyhrožuje.Pořád sedím doma,nesmím se hnout,protože matka mi malou nepohlídá ani chvilku.Schválně,abych nikam nemohla.Ted jsem pár dní se cítila aspon trochu štastná,aspon tím,že jsem se dostala do jinýho prostředí a přišla na jiný myšlenky.Byla jsem už opravdu na dně.Samozřejmě dělám všechno s ohledem na malou,má všechno,co potřebuje,nikdy jsem se od ní ani na chvíli nehnula,plně kojím,a tím,jak jsem já začla mít zase chut do života,bylo poznat,jak Michalka se celá změnila.Byla taková neštastná a nervozní a stalo se z ní pohodový a smějící se dítě.A když jsem to viděla,byla jsem ještě štastnější.

Ted když jsem to oznámila našim,což bylo potřeba,protože s nima bydlím a měli by vědět,že někam chodím a kam.Aby neměli starost.A dopadla jsem taklhle.Matka mi říká,že si toto ode mě nezaslouží,aby museli vidět,jak trápím vlastní dítě.A jestli se jim něco stane a umřou,tak mám vědět,že je to moje vina.A takový řeči podobný.

Tak mě zase srazili,že si i já začínám říkat,jestli nemají pravdu.Třeba jsem fakt špatná,měla bych sedět s malou doma a udělat si z ní jediný smysl života.Ale nemám takovou povahu,zbláznila bych se.Co myslíte,opravdu jsem tak špatná?Jestli souhlasíte s mými rodiči,napište mi to klidně taky,chci slyšet skutečný názory na věc.
Aspon jsem se někomu svěřila.Už to mi pomohlo.Díky za vaše názory.

lucianas
10. bře 2008

Rio80, tvůj příběh je opravdu smutný. Moc mě to mrzí, čím si teď procházíš. Ale nevím, s tvými rodiči opravdu nesouhlasím. Vždyť máš taky nárok na svůj život, proč by ses měla jen trápit? To si myslím, že není dobré ani pro tebe, ani pro malou. Když se trápíš ty, tak to jde z tebe vycítit a to mimi to taky vypozoruje. I když je ještě tak malá. Možná by to vyřešilo samostatné bydlení? Neuvažuješ o něčem? To je asi složitý, když jsi na MD, že?! Držím palečky, aby se to vše nějak vyřešilo a ty i s malou Michallkou jste se měly dobře a byly šťastné!!!

neeve
10. bře 2008

Ria, je mi moc líto v jaké jsi situaci. Bohužel od rodičů se člověk někdy dočká toho, co by opravdu nečekal. Ale všechno to je proto, že mají strach, svou představu o Tobě a tak podobně. Chtějí aby jsi byla zabezpečená, Ty i Tvoje dítě, aby jsi vedla takový život, jaký "se má". Ovšem v Tvém případě volí opravdu silná slova. Tohle nikam nepovede. Pokud máš jenom trochá možnost nebýt na nich závislá, rychle pryč a zařiď si svůj život sama. Zasahují Ti do něho až příliš. Znám jen Tvoje stanovisko, ale přesto si myslím, že být na vlastních nohou je to, co Ty potřebuješ, protože jak píšeš, nejsi ten typ, který se obětuje dítěti a nebude žít svůj život. Ani já taková nejsem. Ke spokojenosti dítěte je nutná spokojenost i matky, to je známá věc. Takže - bude to těžké a zvlášť když jsi na to sama, ale raději žít sama s dítětem než toto... to je ubíjející pro všechny. 😠

moloko
10. bře 2008

ria80, nedej se! Máš rozhodně právo být šťastná, to si nemusíš vyčítat 😉

zdenka26
10. bře 2008

Proč bys měla být špatná máma?Jen proto,že chceš být trochu štasná?Vypust to z hlavy.Však jim nic říkat nemusíš,jsi snad dost stará na to,aby ses nemusela někomu zpovídat když někam jdeš.Aještě ktomu bereš malou sebou,tak nemusí vědět kam jdete.Já bych to moc do rozvodu nezveřejnovala,aby se tím nehájil manžel,u takového člověka nikdy nevíš 😉 Hlavně se drž a nenech se zdeptat.Přeju hodně štěsstí 🙂

gedren
10. bře 2008

To je fakt hruza, sama to mas uz tak dost tezky a jeste oni tohle :( Ale umim si to dost dobre predstavit, ze moje matka by se zachovala presne takhle, pro ni taky vzdycky dcery byly ty spatny a zetove ty nejvetsi andele pod sluncem. Ten muj teda opravdu andel je, ale kdyby me zmlatil, v zivote mi to matka neuveri. Oni to samozrejme nemysli zle (Tvoji ani moji), proste se o Tebe boji, mysli si, ze kdyz jsi to jednou "udelala blbe", tak ted uz na Teb emusi dohlidnout 🙂, no zvraceny uvazovani, ale co nadelas.

Asi se z toho zblaznis, pokud to budes jeste nejakou dobu poslouchat, na druhou stranu asi po rozvodu nemas moc na vyber, kam jit, tak je to tezky. Asi bych se hned nestehovala k zadnymu chlapovi, to by mohla byt ukvapenost, ale zkusila bych si najit treba spolecny podnajem s kamaradkou, neco si privydelat, proste osamostatnit se co nejdriv, takhle Ti z toho fakt brzo hrabne.

lucenek
10. bře 2008

Rio, no opravdu nezáviděníhodná situace.....
V prvé řadě, pokud narazíš na nepochopení či zlobu u svých vl. rodičů ti doporučuju pokud je to v tvých silách a možnostech odejít i od nich, do podnájmu, nebo existují sociální služby pro matky v nouzi jao je organizace Dům na půl cesty.....je to nejlevnější slušné bydleníčko se základním nábytkem, vybavený byt za velmi nízkou cenu.Bydlení je dočasné. Možná kdybys rodičům ukázala, že se nebojíš takovéto výzvy zahrabalo by jim ve svědomí a možná by přehodnotili své chování. Jako každou matku chápu, že tě to trápí, nejvíc asi vidět malou jak se nesměje, jak vše na ni doléhá....každá akce má svou reakci, takže zkus odstranit to, co způsobuje že se trápíš ty, potažmo tvá dcera a vyzdvihnout to, co máš ráda a je ti milé. Pokud ty budeš šťastná, bude i malá happy...takže klidně jezděte společně na výlety radujte se z maličkostí.Budete se vracet domů...kde tě nikdo nepeskuje a neříká jak si hrozná, špatná a bůhvíco ještě..... ☹
Budu držet palce....a jedna rada na závěr....udělej vše tak, jak to cítíš svým srdcem, to obvykle nezklame..... 😉

zany
10. bře 2008

Rio, je mi to líto co se ti stalo!!!
Ale myslím si, že pokud by to jen šlo, tak by bylo lepší osamostatnění se!
Rodiče to možná nemyslí špatně, ale vidí to trochu jinak... 😒 Možná mají jen strach, že by se ti mohlo něco přihodit a pokud ses spálila jednou, tak proč ne podruhé... Jenže co nevyšlo napoprvé může vyjít napodruhé 😉 A pokud sebou bereš malou, přítel jí bere, nevadí mu (nepřekáží) a bral by ji jako svou vlastní, tak nevidím nic špatného se s ním scházet a zvlášť když to není na úkor malé!!!
Moc ti přeju, aby jsi našla toho pravého a hlavně aby jsi měla pevné nervy než to špatné skončí a něco nového krásného zase začne!!!! 😵 😵 😵

magika
10. bře 2008

Milá Rio
Taky mi to s prvním partnerem nevyšlo a našla jsem si jiného,když byl malému rok a půl a našim se to taky nelíbilo,hlavně bydlel ode mě přes 200km a tak mi jaksně dávali najevo,že to nemůže vyjít....taky jsme se hádali,ale já si svoje štěstí uhájila a ted jsme štastná rodina,Daneček má tátu,který vůbec neřeší,že není jeho bio otec-vychovává ho odmala a malý ho jako bio tátu bere a no a loni se nám narodil Matýsek a snad klapne ještě jedno mimi 😀
Nevzdávej se-malé dávej všechnu svou lásku a hlavně pamatuj-nehledáš jen partnera pro tebe,ale i prosvou dcerku tatínka...pokud on nebude tvou dcerku milovat,tak s ním nebud...dítě je vždy přednější...hodně štěstí přeji 😵

janesm
10. bře 2008

Rio,je mě moc líto co prožíváš a hlavně mě štve to že tvojí rodiče nejsou při Tobě,já už mamku nemám ale kdyby byla tak bude stát pevně při mě!!! Nemůžeš se úplně osamostatnit a bydlet s malou sama bylo by vám opravdu lépe!!! Moc držím pěstičky aby vše dobře dopadlo!!! 😉

pindruska
10. bře 2008

Rio,

přečtla jsem si tvůj příběh a je mi smutno. ☹ Rozhodně nejsi špatná máma. A proč bys jí vůbec měla být? Protože byl na tebe manžel hnusnej, neklapalo vám to, tak jste se rozešli. Na co bys měla zůstávat ve vztahu, kde jsi nešťastná a malá Míša také? Měl se vztah udržet dle tvých rodičů? A proč? Kvůli malé? Vždyť to je nesmysl, dítě všechno vycítí a je také nešťastné. Určitě jsi udělala dobře, že jsi od manžela odešla.

Každý má právo na lásku, na něhu. Pokud si nyní našla někoho, s kým ti je prima, tak proč se tomu bránit? Dle tvých rodičů bys jako měla sedět doma a nehnout se? Co by to byl za život!?!

Udivuje mě, že rodiče nedrží při tobě a že ti nepohlídají malou. To je docela smutné. Spíše by se měli nad sebou zamyslet rodiče. 😒

Nejlepší by bylo opravud se osamostatnit, ale to jde bohužel teď jen těžko. ☹

Rio, nebraň se novému vztahu. Určitě potřebuješ někoho, kdo vás obě bude mít rád. A to, jestli budoucí partner je nebo není biologickým otcem, tak to vůbec neřeš. Já jsem vždycky tvrdila, že není důležité. kdo je biologický otec, ale jak se k dítěti chová. Vím to z vlastní zkušenosti, mého biologického otce nezajímám ☹ .

Drž se, přeji pevné nervy a hodně štěstíčka, aby bylo lépe. 😉

ria80
autor
10. bře 2008

Ahoj holky.díky za podporu.Asi to dám přečíst mamce.
Jasně že se hned do něčeho mehrnu,nevím jestli spolu budeme nebo ne,ale nevím,proč bych si nemohla vyjet někam na výlet nebo tak.Michalka už myslím není zas tak malá a samozřejmě budu plánovat tak,aby i jí to bylo příjemný.
Bydlet jinde bych určitě měla,ale je to těžký,fakt nemám kde.Nechce se mi platit spousta peněz na podnájem,když můžu ušetřit.Azylový dům je až poslední možnost,myslím,že tam by se mi vysmáli,tam chodí horší případy,než že si někdo nerozumí s rodiči.Prostě nejlepší je zůstat,ale nechci se od nich nechat zničit.Ale to nejde jinak,než že budu budu dělat jen to,co oni řeknou a schválí,nebo se s nima budu denně hádat,nechat se vydírat,a nebo spolu nemluvit.A v takový atmosféře bych taky nemohla žít.Je to fakt těžký.
U soudu to samozřejmě rozebírat nechci,aleprotože manžel mě často sleduje,tak hrozí,že na to stejně přijde,že se s někým stýkám.Přesto na tom nevidím nic špatného,připadá mi úplně normální,že si časem člověk najde kamaráda.
Navíc opravdu potřebuju hlaně tu podporu psychickou,možnost si s někým popovídat,a tak,o sex mi nejde,ten mi ani nechybí,kvůli tomu nikoho nehledám.Ale už mi z toho doma začalo hrabat.
Potřebuju ted sílu,nenechat se přesvědčit o tom,že jsem nejhorší na světě.To je nejtěžší,oni mě dokážou fakt hodně srazit.

Nevím teda ani,jestli s tím mužem budu nebo zůstane jen u kamarádství nebo to skončí úplně,ale příště to bude to samý.Měli by přijmout jako fakt,i když s tím nesouhlasí,že už jsem taková,že nebudu sedět doma,budu někam jezdit a chodit,třeba i noc ke kamarádovi nebo kamarádce a lidi budou chodit i za mnou a tak.Ze MIchalka se bude pohybovat e společnosti lidí bez toho,aby jí to nějak ublížilo.Myslím,že je to normální.Ale obávám se,že tohle u nich není možný.

ria80
autor
10. bře 2008

Pindruska,oni rodiče mě v rozchodu s manželem doted podporovali,už předtím mě přemlouvali k to mu,at se s ním rozejdu.Tady je všechno v pořádku.Prní půlrok jsem seděla s malou doma,to je taky normální,s tak malým miminkem se nikam nedá.A jim to naprosto vyhovovalo a vztahy byly v pořádku.Až na to,že jsem nikam nemohla,protože nepohlídali.
Mamka je taková,že prosazuje,že bych měla sedět s malou doma,než vyroste.A nejradši být sama.A jenom s nima,to by byli nejradši.Aby mě vlastnili a rozhodovali o mě a i o Michalce.A já budu jen poslouchat.
Prostě zčla bych chodit mezi lidi stejně,i když bych tohoto muže nepotkala.A hned jsem špatná.Dítě má být doma a matka s ním a hotovo.

Prostě naši taky vioděli že je manžel hroznej člověk,ale jak jsem si našla dalšího blízkýho člověka,najednou se ho začli zastávat.Ta situace je pro mě moc těžká už tak,jak je,a kdyby i oni se postavili proti mě,tak už to fakt bude těžký vydržet.Stát proti jim všem.Navíc když nemám kam jít.

pindruska
10. bře 2008

Ria,
tak když si byla doma, tak si rodiče prostě zvykli, že jsi doma a teď to berou jako že to tak bude i nadále.

Moc ti přeji, abys nynější situaci zvládla. Chce to hodně síly, ale určitě to zvládneš. Ze srdce ti to přeji a držím palečky. 😉

petruna
10. bře 2008

ria : tak to je dost silny kafe, co ti rodice rikaj....Musi to bejt fakt hrozny.
Z toho co pises mam dojem, ze nedelas nic spatneho. ROdice te normalne psychicky vydiraj. Nesnasim reci typu : kdyz se nam neco stane, mas nas na svedomi...to je fakt k pozvraceni...
Myslim, ze si dobra mama a mas pravo na stastny zivot bez chlapa , co te trapil a s novym chlapem se kterym ti bude dobre.

kitty68
10. bře 2008

Ria N E J S I spatna matka, mas sourozence nebo js jedinacek ze js na tebe tak upnuti? nedelej si vycitky ono je to prejde jak pise pindruska zvykli si ze js doma tak si zase zvyknou ze chodis s malou ven 😎
hlavu vzhuru

aponchie
11. bře 2008

jsi dobra matka a jses silna ,ze jsi dokazala e od nej odpoutat jen tak dal a hlavne se nenechej citove vydirat od nikoho!

vivien742
12. bře 2008

ria, chápem, že sa tvoji rodičia o teba boja, ale nevšimli si, že si už dospelá. V žiadnom prípade nie si zlá matka a láska príde vždy vtedy, keď ju najmenej čakáme 😉 😉 😉 . Zostať s malou doma, kým vyrastie je názor nielen zastaraný, ale dokonca chorý 😖 . Na tvojom mieste by som bola len veľmi opatrná, určite to tvoj manžel na súde použije proti tebe, ale aj tak ti držím palce, aby ti to vyšlo a našla si v novom partnerovi lásku. a nezabúdaj, že za rok ,dva bude u teba situácia zase iná, dieťa väčšie, možnosť vrátiť sa do zamestnania a osamostatniť sa.

ria80
autor
12. bře 2008

Myslím,že fakt nedělám nic špatnýho,já taky počítám s tím,že si manžel může někoho najít.Doufám,že to bude co nejdřív.
Já nedělám nic,za co bych se měla stydět,zatím jen někdy chodím s MIchalkou ven a dělám vše s ohledem na ni.Je spokojená,jen ta atmosféra tady doma u našich ji asi trápí.ALe to je jim jedno.Oni mě klidně zničí,hlavně když dosáhnou svýho.
Dneska se mnou mamka zase celý den nemluví,tak jsem radši u sebe a tady s váma.ALe mám pocit,že tady ani nemůžu dýchat,něco takovýho těžkýho tady visí ve vzduchu.
Jasně že nemusí se mnou vždy souhlasit,ale měli bny mě respektovat a nepoužívat vydírání a vyhrožování,je to nedůstojný pro nás všechny.

magika
12. bře 2008

ria80...co zkusit navrhnout,že by jste společně zašli k nějakému psychologovi,určitě by vám pomohl nějak řešit situaci.Já prožila to samý,co ty-taky jsem bydlela u mámy s malým-to už jsem tu psala,ale já byla fakt tvrdohlavá a prosadila si svou a vydržela jsem to.Jsem Beran,tak prostě,když něco chci,tak zatím jdu,ale chápu,že třeba u vás ta situace je jiná....Nám fakt pomohlo pak se osamostatnit-ale to už jsme věděli,že budem spolu.
Taky mám kamarádku,která je na tom stejně jako ty-ale ty už to dopracovaly tak daleko,že spolu natvrdo nemluví ☹ ...ale malou jí hlídá 😔

ria80
autor
12. bře 2008

Nechci,aby u nás došlo taky k takový situaci.Mamka už na psychiatrii chodí,má inv.důchod na hlavu.

skuli
17. bře 2008

ria80- Tvůj příběh znám už z jiné diskuse a byla to jen otázka času,kdy to tak dopadne a rozhodneš se odejít.Jsi dobrá matka,nikdo nemá právo Tě soudit.A je zvláštní,že Tví rodiče nestojí při Tobě,když vědí,co to bylo za chlapa a jak jste žili a chtěli,ať od něho odejdeš. ☹ Držím Ti palečky,ať jsi silná a všechno zlé ať se v dobré obrátí a Ty jsi zase s Michalkou šťastná.Máš právo na vlastní život.

karotky
17. bře 2008

Rio.....................plně Tě chápu,v jaké jsi situaci. ☹
Mám úplně stejné rodiče(v tomto směru)jako Ty,ikdyž mám výhodu v tom,že bydlí 120km daleko. 😉
Máme teď s manžel nějaké problémy a snažím se je zatím řešit a nedělat unáhlené závěry.Ale kdyby u nás došlo k rozvodu,moji rodiče by byli na straně manžela(v létě si s ním-najednou..............po 7.letech-potykali,protože si mysleli,že bude s nimi za jedno.............proti mě 😅 ) a kdovíjak by to dopadlo se svěřením dítěte. 😖
Moje maminka je taky nerovově labilní,ale k odborníkovi zatím nechodí. 🙄
Takže držím palce,ať to dopadne podle Tvých představ.Určitě nejsi špatná matka,když taky trochu myslíš na sebe. 😵

artuse
17. bře 2008

Rio, je mi to také moc líto ☹ Zkus se odstěhovat od rodičů, něco si přivydělat, ne se stěhovat hned k tomu muži, ale třeba nějaký levný podnájem, nebo s kamarádkou nebo tak něco...musí to být hrozně těžký, ale nenech si úplně organizovat život od rodičů...moje sestra se teď taky rozvádí, má dvě děti, je z toho špatná a vím, jak moc ji chybí nějaký přítel...držím pěsti...jsi dobrá matka 🙂

ria80
autor
17. bře 2008

Ahoj,však jsem tady hodila téma,jestli někdo neví o nějakým bydlení,ale vgypadá to,že ne,zatím.Jasně že k němu se stěhovat nechci,ale sama,jen s mateřskou,to je nemožný.
Myslím,že kdybysme bydlely jinde s malou,tak by se hodně problémů vyřešilo.Takže kdybystze o něčem věděly,dejte vědět. 🙂

ria80
autor
17. bře 2008

Karotky,co dodat.Jsem myslela,že takových lidí moc není a ty máš taky zkušenost.Máš jedině štěstí,že s nima nebydlíš.Taky nechápu,jak můžou být proti tobě,ale to asi nepochopíme ani jedna.Vlastní rodiče!

karotky
17. bře 2008

Rio..............mě naši měli v oblibě jen do doby,než se mi narodila o 3 roky mladší sestra.Já s bráchou(ten je mladší o rok)jsme šli stranou.Např.,když jsme s manželem oznámili,že se budeme brát(samo v rodišti nevěsty),tak na mě mamka zaútočila větou:"Jestli se hodláte vzít v Pardubicích,tak nás na svatbě neuvidíte!"........... 😕
Ségra žije na hromádce s asi 20.přítelem za svou éru a bylo nám sděleno,že se brát nebudou,protože nechtějí. 😀
A to je v pořádku.Kdyby ona měla stejný problém jako Ty,tak je u nich největším chudáčkem. 😀
Máš nějaké sourozence? 😕

myschka
17. bře 2008

ria, úplně tě chápu. drž se 😉 šťastná a spokojená matka=šťastné a spokojené dítě.
Já mám občas taky pocit, že by bylo nejlepší odejít ale zatím se to vždycky uklidnilo.Taky už jsem přemýšlela kam bych s malou šla 😒 Naši by byli rádi kdyby jsem se vrátila domů ale toho se trochu bojím. Mamka je skvělá ale táta má i takhle keci když si na dvě hodky večer zajdu na kafe s kamarádkama když malá spí. Natož kdybych si našla známost.
Jinak Ria švagrová odešla od přítele s ročním synkem, dala si inzerát a našla maminku s podobným problémem. Napůl si pronajali 2+1, takže to finančně zvládají. Teď se bude stěhovat k novému příteli, čekají spolu další miminko 🙂 🙂 a mají naplánovanou svatbu na srpen, takže happy end 🙂
Držím palečky♥

denousek
17. bře 2008

ria prece neznamena ze kdyz ti to proste s otcem tveho ditete neklapako ze bys mela zustat sama??bude dobre kdyz bude mit miska novehoo tatinka se kterym ty budes stastna..zivot je jeste pred nama.... 😉

kulicka
17. bře 2008

Rio, drzim palce at se situace vyresi.

Ja ke vsem tem nazorum jen dodam : stastna matka = stastne dite.
Sama to pises, ze se Michalka zmenila.

Tak hlavu vzhuru je to Tvuj zivot, jsi dospela, tak at ti do nej rodice uz nekrafou 😉

Je, tak koukam, ze me myschka predesla 🙂

bramburka
18. bře 2008

rio, jojo, asi bycg zkusila bydlet jeste s nekym a neb v tvem pripade klidne mimo mesto levneji, co?