Mám mu věřit?

romik123
2. pro 2010

Je tu někdo kdo by se mnou probral můj život ? Mám přítele s kterým jsem něco málo přes dva roky prvních tři čtvrtě roku bylo krasně zamilovanost pohoda něha žádné špatné myšlenky důvěra , ale postupně se to vše s tratilo a dnes už je to asi jen že neumíme bejt sami já se bojím co by bylo a on jak by na to hledělo okolí protože před tě mi dvou lety něco způsobil a kdyby se teď na nás vyprdl neudělal by si dobře v okolí . Ale dnes sem zjistila že moje podezíravost je oprávněná nechal doma tel.já asi už hormonama nevím proč , ale do tel.jsem koukla a zbořil se mi svět vše jsem si zkopírovala k sobě na tel.a jen se užírám přítel to ví že jsem to četla , ale vše popírá že to jsou jen sms , ale že s dotyčnou nic nemá je to jeho bejvalá která s nim kdysi si užívala nebyly spolu ona měla přitele a pak ne že podváděla jen jeho dva roky tak i toho mého jednoho dne podvedla a načapal ji teď má přítele a zase už rok v tom plavu a nalhávám si že to tak není přítel vše popírá nic nepřizná že sms nic neznamená , ale slova jako ach jo broučku stýská se mi a to moc polibky pro radost , zlatě orat a mít tě vedle sebe ach jo je mi smutno , jsem nějak bez duše když jsem bez tebe , je to divný když vím že dnes nepřijedeš . Je mi hrozně nevím co dělat ☹ a pěkně se užiram.Oba pracuji pro jednoho zaměstnavatele jen na jiným místě je pravda že tam neměl za ní kdy jet , ale když je v práci nevím co děla ji to píše s láskou mě sice 3x denně napíše , ale je to chladné není v tom láska štěstí nic ☹ Teď mi vykládá jestli to vše kuli 5 sms zahodím co mám děla předstírat že to bude ok věřit když už rok nevěřím a podezírám?☹((((((((((((((((( tak jen řvu a řvu každá má myšlenka je v nevěře

petule33
3. pro 2010

ahoj tak jsem si to přečetla a je mi te líto ☹ musiš si toho hodně vytrpět a ted ještě když jsi těhotná ach jo..je to těžké někomu radit když s váma v uvozovkách nežije ale ze své zkušenosti vím že když jednou něco tak už to nikdy nepřestane i když ti bude slibovat hory doly ☹ já jsem rozvedená a vím tak trošku o čem píšeš.My to dvakrát daly znovu dohromady protože jsem si říkala kvuli klukum ale nemela jsem to delat.vždycky nám ta zamilovanost vydržela tak půl roku a potom to bylo zase tam kde jsme skončili,byli jsme uplně cizí lidi a než se trápit tak jsme se rozvedli.ted mám novýho manžela a máme spolu klučinu Kubíka jsme spolu už 3,5roku a mužu říct že jsme jak na začátku pořád se milujem a to hlavní je že si věříme opravdu je to divné ale vím že on by mi nikdy nijak neublížil i coo se týká jiné ženy.jsem ted opravdu štastná.zkus si ríct pro a proti a uvidíš musiš vedet ty jak se citiš a jestli chceš snášet treba i nevěru já bych to nedokázala.nevím jestli sem ti nejak pomohla ale byla bych moc ráda kdyby aspon trošku..

antlen
3. pro 2010

ahoj, to je smutné ☹ ale já ze své vlastní zkušenosti nevěřím. O to je to horší, když čekáš miminko, to je člověk celkově o dost citlivější 😢 ale musím říct, že pokud bych manželovi v mobilu tyhle smsky našla, asi bych mu vůbec nevěřila. A je s tebou po večerech doma, o víkendech? Nebo odjíždí "za prací" a tak? Já jsem tohle měla u expřítele, hooodně dlouho jsem mu tohle tolerovala, noční smsky, náhlý odjezdy kamsi atd., věřila jsem mu, ale pak se vše provalilo, neměl jen jedinou a já byla za blbku. A doteď, kdy já jsem vdaná a mám děti, on má taky přítelkyni, se kterou plánuje svatbu, tak mi čas od času napíše nebo zavolá, že by mě chtěl vidět a tááák, takže toho nikdy nenechal a vždycky musel mít kolem sebe ženský. Ale to samozřejmě nemusí bejt tvůj případ. Vím, že pokud se někomu leze do soukromí, tak to nikoho šťastným neudělá, ale upřímně, dělám to taky, prověřuju, i když vím, že se to nedělá 🤐

meandra
3. pro 2010

Za sebe můžu říct nevěřit, ale vím, že je to těžké, zvlášť když čekáte miminko. Ono by bylo něco jiného jednorázový úlet, který se snad dá odpustit, i když i s tím bych měla problém. A horší je, že podle SMS je tam nějaký citový vztah. Co bych dělala moc nevím, jedině si s ním promluvit, ať si zkusí představit, jaký by asi měl pocit, kdyby jsi takové zprávy jako on posílala někomu jinému. Byl by klidný, že jsou to jen SMS, bylo by to tak v pořádku ? Asi těžko.Takže se buď vzpamatuje, nebo to moc budoucnost nemá. Ale i když toho nechá, tak samozřejmě získat ztracenou důvěru není jednoduché, nevím, já bych takovému člověku už prostě nemohla věřit. Když by se někde zdržel, už bych si říkala, že je to tady zase. Pro mě by takový vztah neměl smysl. Ale poradit se nedá nic. Musíš jednat tak, jak to sama cítíš. Někdo by ten vztah držel za každou cenu, já mezi ně nepatřím. Radši být sama.

antlen
3. pro 2010

@romik123 máš třeba možnost někam odejít? jako myslím k rodičům třeba nebo ke kamarádce. prostě až nebude doma se sbalit, aby tě, až přijde domů nenašel?nemyslím hned pálit mosty, ale prostě ukázat, že nemáš problém s tím ho opustit, pokud tě podvádí? takhle bych to asi řešila já. ale vím, že se lehko radí, hůř dělá ☹

romik123
autor
3. pro 2010

@antlen Bohužel k rodičům šla ségra ☹ a já s tou moji smečkou nemám kam jit ☹ bracha má byt , ale je na kamionu a klíče tu nejsou a tam by stejně psi nemohli jít ☹

romik123
autor
3. pro 2010

@petule33 Každý názor beru já jsem toho že nikdy neodpustím nevěru ! Byla bych sama proti sobě a svým zásadám , ale zas si říkám co teď další mimi dnes už si říkám že jsem měla jít na potrat a mohla jsem v klidu odejít teď bude mimišek ani nevím jak bude vlastně.Přítel pořad tvrdí že nevěrný nebyl že s ní nic nemá že to jsou jen sms , ale i kdyby to byly jen sms jak na to dokáže pomyslet vůbec to napsat to si s nama jen hraje ? Prý mi dává vše co může , ale on to vše bere jen přes peníze a bydlení ne přes lásku a důvěru.Koukala jsem se do znamení zvěrokruhu a je to sebevražda on je Ryby já Blíženec údajně nejhorší kombinace , ale co udělal přítel podíval se na znamení té dotyčná a to je ideální partnerka.Asi sem někde

petule33
3. pro 2010

@romik123 tak to jsem s tebou za jedno nikdy nevěru neodpouštěj!!!a už jenom to že posílá i hloupý smsky je náznak toho že nekde neco hledá nebo že si musi neco dokazovat vykašli se nato peníze a majetek nejsou všechno nedá se žít když ti nekdo nerekne miluju te a dneska ti to sluší jsem štastnej že jsme spolu atd...peníze nic neřeší já taky opustila novostavbu,majetek,sice to bylo krásný mít domeček zahradu pejska ale nic se nedá vyrovnat tomu když te nekdo opravdu miluje a nakonec jsem našla manžela a po dvouch letech jsme si ten domeček ted koupili a jsem opravdu stastná.já vím že je to hrozný že ted budeš mít miminko ale ono zsto nemuže ber to jako dar.vzdycky se dá nekam odejit zkus to se po nečem podívat já vím radí se mi to vid?

romik123
autor
3. pro 2010

Vím v kolik de do práce i z práce kde jezdí co děla nemá kdy by on za ní jel víkendy i večery je doma se mnou jednou za týden de na pívo jestli jde tam nevím vrací se kolem 1 hod.ráno že prý hrají šipky , ale dřiv když spolu před těmi třemi roky něco měli vím že za ním přijela a né jednou přítel jezdí traktorem tak voze ní není problém a byly i načapány jak to tam dělají to je načapal tehdy její manžel byla vdaná teď je rozvedená má přítele , ale jeden ji nestačí takové ženské nenavidím ! Potřebuje být obskakovaná je to hrozné vážně nevím pořad mi tvrdí že s ní nic nemá , ale já v každém jeho dotyku vidím ji a v každé sms startuji jí si to taky napsal jak ho může bavit psát mě co dělá a pak ještě jí co dělá to mu moje odpověď nestačí?Nojo ona má práci barák koně pořad má co dělat já sem jen doma s děckem a další čekám co mu tak mám psát že si čteme hrajeme jsme na procházce asi to není pro něj zajímavé ! Celou noc mi bylo z něj špatně dnes mu řeknu ať si dá postel do jiné místnosti nechci ho vedle sebe i když já ho asi miluji , ale jak to vědět na 100% nevím jen mě to šíleně bolí není si s kým o tom popovídat a o to je to těší dusit to v sobě ☹

romik123
autor
3. pro 2010

@petule33 bereš mi slova přímo z pusy a ty slova miluji te a dneska ti to sluší jsem štastnej že jsme spolu jsem už tak rok a půl nezaslechla a teď mě to snad bolí ještě víc už ani nevěřím že bych to někdy slyšela☹ Vím že majetek a peníze za to nestojí už jednou jsem to vzdala asi mám smůlu na chlapy nebo já nevím co je špatně☹ Kolikrát si říkám jsme tu jen jednou to nemůžu mít víc štěstí pokaždé musí být někdo kdo to zničí ? Taky jsem chtěla udržet vztah kuli dětem , ale lámat přes koleno to opravdu nejde vím že děti mají mít tátu , ale co když se ty dospělí odcizí na tolik že si jen ubližuji a nejsou šťastný ☹ Jednou jsem se přítele zeptala jestli je šťastný odpověď byla a ty jsi snad šťastná pak jen dodal tak dobrou

kristi
3. pro 2010

ja si myslim,ze kvalitni vztah ustoji i neveru 😉

petule33
3. pro 2010

@romik123 tak to je hnusný když ti toto řekne ☹ a kvuli detem to opravdu nemá cenu predstav si že oni odrostou a pujdou do školy treba i z domu budou mit svý rodiny a ty zustaneš sama s manželem doma tohle jsem si neumela predstavit tak jsem musela odejit byla to hrozná predstava ver mi.uvidiš že na každýho jednou ten kousek štestí zbyde já doufám že už jsem si ho vybrala a ted si to opravdu užívám se vším všudy.

meandra
3. pro 2010

@romik123 to si nemůžeš vyčítat, že čekáš mimi, stalo se. Je fakt, že je to teď "komplikace", že na miminko je vždycky času dost, zvlášť když píšeš, že to hezké jsi od něj nezaslechla už přes rok. Asi byste potřebovali jít na chvíli od sebe, abyste si ujasnili, resp. partner, co vlastně chce. A co se týče toho zvěrokruhu, když se k němu ta "paní" tak výborně hodí, že spolu nezůstali ? 😝 Ona má asi lehčí sklony a tvému partnerovi musí být jasné, že jí stačit nebude. Je otázkou času, kdy ho vymění. Ale jde o to, jestli ho pak budeš chtít ty.

antlen
3. pro 2010

@kristi já si myslím, že kvalitní vztah nevěru nepotřebuje, a když se objeví, tak všechno hezké zničí. já bych ji odpustit nedokázala.

antlen
3. pro 2010

@romik123 a těší se přítel na miminko? přijde mi hodně zvláštní, pokud je žena těhotná, aby si její partner byť jen psal láskyplné smsky s jinou. to není dobře. buď není šťastný anebo prostě potřebuje fungovat na víc frontách.

meandra
3. pro 2010

@kristi To ano, nějaký vztah nevěru ustojí, já pak ale nemůžu mluvit o vztahu kvalitním. Je to taky věc názoru, co člověk, to jiné hodnoty. Podle mě do kvalitního vztahu nevěra nepatří.

kristi
3. pro 2010

@antlen tak ono stat se muze cokoliv i v kvalitnim vztahu, ze? O to je pak zivot slozitejsi, kdyz clovek nedokaze odpustit, to je zase muj nazor...

antlen
3. pro 2010

@kristi jo jasně, stát se může cokoliv. ale můj názor je, že pokud to ten dotyčný udělá jednou, udělá to i víckrát.

kristiluky
3. pro 2010

@romik123 No ja by som tiež neveru nedokázala odpustit, a celkovo ked sa raz nalomí dovera - v čomkolvek tak sa velmi tažko obnovuje. Hovorím-teda píšem z vlastných skúseností. Podla tých sms ja by som mu teda neverila, zvlášt ak ti na otázku či je štastný musí odpovedat otázkou. A chápem že mimi na ceste to ešte viac komplikuje, to je vážne tažké poradit. Teda poradit ani nie, tiež by som povedala skúsit ist na čas preč ak by sa dalo, ale či by som to sama dokázala to neviem. Skús sa na to ty pozriet akoby z cudzieho pohladu, čo by si napr. poradila kamarátke alebo niekomu s takým problémom

kristi
3. pro 2010

@antlen jasne, ja to chapu....jen je neco jinyho o tom psat a neco jineho je to zazit...ono pak se to mluvi trosku jinak.

je to nezavidenihodna situace,ale chce to chladnou hlavu

romik123
autor
3. pro 2010

@antlen na mimi se těší dokonce je snad i šťastný protože jsem s nim šla na matriku aby byl uveden v RL a malí měl příjmení po něm , ale teď nevím mám to dát po něm,nebo nedat když mi dělá toto.Podle mého názoru bříško okukuje sahá namaže zajímá se na kontroly se mnou chodí , ale nevím asi mu toto nestačí asi opravdu potřebuje žít i mimo domov rodinu potřebuje si něco dokazovat.Asi bych neměla problém odejít protože je ve mě tolik vzteku , ale asi se bojím toho co by bylo kdybych odešla neříkám rovnou na ostro odešla , ale jen si pročistit hlavu být sama co když oni zatím za zády budou v tom pokračovat a na mě bude hrát že je zas ten miláček co vždy děla když chci odejít říkám si že jsem mu neměla uvěřit a před tím rokem odejít jenže jsem uvěřila a dala na sliby jenže rok pryč a opět jen problémy ☹ Důvěru u mě jen tak nezíská s tím budu mít hodně problému uvěřit mu i jen pozdrav hezké slovo jak poznám že je upřímnej že to nehraje že v tom nepokračuje ☹ Jak ta dotyčná může ze sebou takto žít dit má taky svého chlapa to ji to pořad baví podvádět ? Rozvedená , bezdětná a do větru co to je za život bože jak ji chci ublížit tolik nenávisti se ve mě nahromadilo že stačí aby mě někdo pichnul a já snad bouchnu

helcah
3. pro 2010

Vidím to stejně jako Kristi - "zprčit" se jak říká známý sexuolog může občas každý, většinou se to prý stává ženským. Je důležitý být v takový situaci trochu nad věcí a umět odpustit. Ale záleží na tom, co člověk od vztahu očekává. Pokud je pro něj prioritní věrnost a partner o tom ví, pak je to o něčem jiném. Pro mě by to nebyl důvod pro ukončení vztahu, i když by to hodně bolelo, ale rozhodně bych chtěla řešení - žít na dvě strany nedělá nikdy moc dobrotu, musí si uvědomit, co chce. A za sebe radím radši v tom moc nevrtat a neužírat se. Můj manžel je téměř stále mimo domov, takže bych se zbláznila, kdybych přemýšlela kde a co může pořád dělat. Kdyby chtěl, tak má příležitost takřka pořád.
takže se snažím, aby věděl, že ho doma máme rádi a vážíme si ho a snad si na to jednou vzpomene, kdyby se někde "zprčil" 🙂

fire85
3. pro 2010

já bych taky nevěřila, najít tyhle sms
z vlastní zkušenosti se mi potvrdilo-udělal to jednou,udělá to znovu
bohužel v dnešní době vidím že nevěra je něco jako 'trend' až mi je mi z toho špatně ☹

milly2
3. pro 2010

Ani já bych nevěřila,že s ní nic neměl,ale myslím si,že nevěra se opravdu dá ustát,pokud oba o to mají zájem.Myslím,že na začátku manželství bývají všichni plni ideálů a nedovedou si představit,že by je to někdy mohlo potkat.Myslí si,"my jsme jiní".Ale po pár letech,člověk ani neví jak se mu cesta zaklikatí.I já jsem pro věrnost a naprosto odsuzuju promiskuitu,je pro mě rodina na prvním místě a láska a manžel....Ale i přesto vám tady musím říct,že i já jsem nevěry schopna a na lásce k manželovi to vůbec nic nemění.Kdybych se dozvěděla o nevěře manžela,tak by mě to pochopitelně ranilo,ale o rozvodu bych vážně neuvažovala.

antlen
3. pro 2010

@romik123 mohla by jsi zkusit k němu být pár dní odtažitá, nezajímat se o něj a pokud má on zájem, tak se bude muset snažit. On udělal chybu. Ne ty. Krom toho jsi ve stavu, kdy potřebuješ mnohem víc lásky a zájmu než kdykoliv jindy a budeš to tak potřebovati po porodu, ale to víš jistě sama. A jestli je to takovej prevít, že hraje na víc frontách, tak nemá smysl s ním zůstávat, časem by se to jen horšilo. Ale chápu, že ho máš ráda a hrozně těžko se ignoruje, i když ti ubližuje 😔

delapa
17. pro 2010

Nesouhlasím, že když to udělá jednou, udělá to víckrát. To je trošku zaryté tvrzení. Můj otec taky mamku podvedl, našel si jinou ale už 17 let je s ním jak beránek. Nepotřebuje hledat nic nového. To byl stav, kdy si životní partneři absolutně nesedli (ach jo).
Pak je situace, kdy může být chlap taky jako "nenaladěný housle, který hledaj orchestr a stále nemůžou najít tu pravou skupinu". 🙂 To je druhá situace a takovýhle podaření hošánci se napraví až jako dědoušové, co neudrží prd.
Pak je třetí situace, která bývá často, že se ve vztahu může objevit - ač velmi nepatrná - neshoda, nebo nějaké "odmítání" ze strany partnera, cokoliv, co si ani neuvědomujeme, že by toho druhého mohlo narušit. A jde kolem někdo, kdo to s opačným pohlavím umí a už je zaděláno na problém. Svěřování, povzbuzování - a najednou je z toho nevěra. Začíná to nevinně přes net nebo sms. A teď je důležitý, jak to bude pokračovat dál. Když se to provalí, většinou ten viník zatlouká zatlouká zatlouká, ale měl by to okamžitě ukončit. To bych brala, snaží se zachránit vztah. Ale pokud se to provalí a stejně by pokračoval v záletkách, tak tam už by nebylo co řešit.
Dřív jsem striktně zavrhovala jakoukoliv nevěru, dneska už jsem starší a nějak jsem dozrála do toho, že každá strana má dvě mince. A nemůžu všechno házet do jednoho pytle. Souhlasím s tím, že kvalitní vztah ustojí i nevěru!! Protože tahle zkouška čeká na kadé manželství. A nemyslete si, že ne. Moje teta se stala podváděnou až v 70ti letech, když zjistila, že strejda běhá za sousedkou přes plot!! Nikdy nevíte, co se zrovna vám přihodí, kdo vám ukřivdí nebo vy jemu. A tvrdit že milující chlap by to neudělal - všednost, nepatrné rozpory - a někdy je chlapa tak lehké utáhnout na veřené nudli. Pokud by tam byly výčitky svědomí a snaha, přiznání chyby, tak odpustím. A ne málo lidí vám řekne, že vztah po nevěře je lepší než před, protože až když něcozstrácíme, uvědomíme si jak to máme rádi. Chybovat je lidské a odpouštět je Božské. Nevěra číhá všude a všecko je závislé na tom, jak to ti dva vezmou do rukou. Porotože ať žena či muž - jeden z vás jednou v situaci nevěry bude. A nemusí to být přímo sex, stačí jemná slůvka, či žádostivý pohled atd a už jedem. Neopustila bych pro to svého manžela.
(Hlavně se do mě tady nepustťe, jako kojící a těhotná zároveň prosím o shovívavost 😀 ).
Ps: Většina nevěry vzniká "z nudy", tak ty naše holomky pěkně zaměstnejme. 😀 Pak na ptákoviny nebudou mít čas.

pastelka673
18. pro 2010

@romi:Je mi líto,čím procházíš..taky jsem to zažila,také v těhotenství.Naštěstí pro nás oba jsme si uvědomili,že stojí za to,být spolu dál,že se milujeme a zkusíme to překonat.Nerada to říkám,ale i já měla na jeho nevěře zásluhu..vždycky je chyba na obou stranách..
Zkus si v klidu sednout a popřemýšlet,jestli ti za to stojí.Nebude to lehká cesta,ublížil ti,zradil tě,ale čekáte spolu mimčo a třeba jen udělal obrovskou chybu..Věř mi,že časem se to otupí..bohužel zapomenout nejde..
My jsme to asi potřebovali,abysme si uvědomili,že o sebe nechceme přijít..Náš vztah je ted mnohem lepší.Takže nesouhlasím s názory "udělá to jednou a bude pořád"..až to zažijete,budete mluvit jinak..každý je jen člověk,co dělá chyby.. ☹

dadous
18. pro 2010

@delapa souhlas, skvěle napsany 😵