Mám našláplou kariéru, jsem spokojená. Neujede mi vlak?

terak
1. únor 2009

Zdravím všechny současné i budoucí maminky,

ráda bych se zeptala na váš názor ohledně miminka a rozjeté kariéry. Přemýšlíte o tom někdo? Vím, že práce není to nejdůležitější, ale máme s manželem docela dobře našlápnuto, platy více než dobré, žijeme si dost na vysoké noze, začínáme s rekonstrukcí atd. Nicméně už jsme docela dlouho ve věku, kdy bychom měli začít myslet i na nějakého malého pišiškvora.

Říkám na rovinu, než mě začnete odsuzovat, že jsem v tuto chvíli líná něco měnit. Práce i můj život mě naprosto naplňují a jsem spokojená. Začínám ale přemýšlet o tom, aby mi neujel vlak. Abych se nedostala přes třicítku a pořád nebyla maminka, aby mě to za deset let nezačalo mrzet, že jsem to teď odložila a po pár letech už jsem nemohla.

Možná to moc řeším, ale nejste (nebo nebyla jste), některá v podobné situaci?

Díky za každou radu 😕

binki
1. únor 2009

terak: tohle je všechno podle mne strašně relativní, miminko k vám stejně přijde, až k vám bude chtít, zní ti to legračně, ale tohle je asi jedinný projekt, který nemůžeš řídit ty, ale on si tě řídí sám 😀
jestli jsi aktivní teď, určitě zůstaneš i jako máma...ale nemaluj si to, není to lehké

terak
autor
1. únor 2009

Nemaluju, prave proto o tom premyslim. Porad bereme antikoncepci a premyslim kdy prestat. Muzu otehotnet hned, ale taky to muze trvat tri roky :(

Spis by me zajimalo, jestli je tu nekdo, kdo se i jako novopecena maminka nemusel vzdat kariery. Pracuji v managementu ve vicemene muzskem oboru a dost se bojim, ze mi proste ujede vlak :(

Da se to zvladat? treba od pul roku pracovat na castecny uvazek, ale pritom venovat pozornost mimcu presne takovou jakou potrebuje?

nissanek
1. únor 2009

terak, tak urcite se skloubit da, ale hodne zalezi na zvyklostech ve firme, kde pracujes. Castecny uvazek neni cesku upne bezna vec. Ja jsem nastoupila do prace (managerska pozice) kdyz bylo Kristynce 11 mesicu, nabidli mi uvazek 35% coz na udrzeni metalni kondice akorat a mam dost casu i na Kiku. Hlidadni mam poresene chuvou a babickou. Mimo profesi jsem byla presne rok a bylo to uz tak na hrane, co se dalo v kratkem case prekonat...i kdyz dost veci jsem taky pozapomnela.

binki
1. únor 2009

bohužel v práci mi neumožnili pokračovat i v práci na částečný úvazek, jak jsem chtěla...ale myslím, když máš nějakou pozici a firma je solidní, tak ti vyjdou vstříc, ale nebyla jsem v managementu, spíše spelializovaným pracovníkem řídícím určitou oblast činností...
dokončuju si magisterské studium, takže ti můžu říct, jaké to skloubit dítě s něčím dalším, je to kompromis, často to je stres, často to je obohacení pro mne i syna

zdenallicka
1. únor 2009

terak: Ahoj, ja si myslim, ze pokud nemusis byt v praci presne od - do, ze je to "jednoduche" skloubit materstvi s karierou.. Zda se, ze muzes pracovat i z domova, do prace muzes koneckoncu vzit i pisiskvorka a behem nejakych jednani ti muze nekdo pohlidat... 😉 Kdyz si najdes prima "chuvu" (to slovo nemam rada, ale jake jine??? Pecovatelka je taky des... 😅 ) - treba i kamaradku, tetu, studentku z nejake skoly, tech par hodin v tydnu te zastoupi a myslim si, ze miminko tim rozhodne nebude trpet, pokud se z tebe nestane workoholik... 😉 Pro spokojene dite je treba spokojene mamy a pokud ti to zamestnavatel umozni, nebala bych se toho... 😉

Preju ti hodne stesti a miminko at je brzy v tve naruci.... 😵

zdenallicka
1. únor 2009

Jo a nejsem zastancem "upinani deti na maminku" ci obecne na jedinou osobu... 😉 At ma i decko rozhled a setka se uz v "mladi" se spoustou lidi... Aspon nebude bojacne... 😉 Takze terak, vzhuru do toho!!!! 😀

janulle22
1. únor 2009

terak- ja jsem s malym dodelavala muj druhej ucnak a slo to...bylo to narocnejsi ale s pomoci moji mamy a pritelove to slo v pohode...a pokud se zadari a prijmou me tak od zari budu zase studovat...takze se niceho neboj pokud chces pracovat tak se to da zvladnout a s hlidanim to taky nebude az tak tezke.. 😉 dej vedet jak ses rozhodla...

terak
autor
1. únor 2009

No ja jsem vzdycky delala dve veci najedou - dve skoly, skolu a praci... kombinace prace - dite - rekonstrukce bude asi smrtelna, ale taky si rikam, proc ne.

Zmenil se nejak pristup k vam, jako k mamce? Ted se ptam ze strany kolegu atd.

fender
1. únor 2009

terak, řeším úplně stejnej problém jako ty - nicméně já už jsem v práci avizovala, že bych, až to bude aktuální, ráda na home office....
nedovedu říct, jak to bude nebo nebude fungovat, třeba mě bude mateřství tak bavit, že se do práce vůbec nebudu chtít vracet a finance mi budou ukradené.... nicméně momentálně to vnímám tak, že bych se kariéry nerada úplně "vzdala" a na tři roky ze všeho vypadla.
je pravda, že u nás home office, práce na částečný úvazek či fiermní školky ještě pořád nějak nejsou "in", což je fakt škoda. bůhví, jak by to vypadalo, kdyby na nejvyšších postech byly samé ženské.... ty by proto možná měly větší pochopení 😉

terak
autor
1. únor 2009

Ahoj Fender,

jsem rada ze jsem nekoho nasla :D Ja prave v praci nebudu mit problem, naopak sef bude rad, ze budu delat aspon po chvilkach. To mi docela hodne ulehci. Myslela jsem, ze je to dnes docela normalni, ale asi ne :( To je skoda. No kdyby na vysokych postech byly zenske, tak by zridily ve firme jesle a bylo by 😀 😀

Kazdopadne ted hledam, jestli je vubec nekde v mem okoli soukroma skolka/jesle. To by snad mohlo pomoct 😀 😀

alanis851
1. únor 2009

Dobrý den, dovoluji si se na Vás obrátit s prosbou o vyplnění dotazníku v rámci mé diplomové práce Obezita v gynekologii. Je určen pro ženy s nadváhou. Naleznete jej na

http://www.obezita.kubikula.net/

Jeho vyplnění je anonymní, údaje nebudou nijak zneužity.
Nejsou v něm zjišťovány žádné osobní údaje.
Za Váš čas předem děkuji V.Kašparová

fender
1. únor 2009

jojo, šéf taky naštěstí vypadal, že mi vyjde vstříc, za což jsem mu teda fakt vděčná.... tak doufám, že to klapne, až to bude aktuální.
je to asi jak kde... věřím tomu, že třeba v mezinárodních firmách je to běžnější než u nás, spousta lidí je ještě hrozně konzervativních a myslí si, že ženská má být s dítětem doma a věnovat veškerý čas jen jemu... já si teda hodlám mateřství užívat co nejvíc, ale nevidím důvod, proč kvůli tomu skončit se svým dosavadním životem včetně práce. nehledě na to, že máme hypotéku, takže finanční ztráta vzniklá rozdílem mezi mým současným platem a rodičovskou by v našem rozpočtu byla hodně znát...

alanis852
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hupcza
2. únor 2009

terak: já to měla asi tak (řekla bych, že velmi podobně)

krom prvního odrazového místa po škole jsme vždy pracovala na místech, za které se bili 40 zkušení a schopní chlapi ...dělala jsem v manafementu strojírenských fabrik ...dostala jsem se i ke krizovému řízení, podílela jsem se na nových projektech v automotive ...

supr prestižní a velmi dobře placené práce ... strašlivě mě to bavilo

a pak mi to začalo připadat jako nepodstatné, že je mnohem líp mt děti a rodinu ...a po kariéře už netoužím (dosála jsem výš, než jsem vůbec kdy předpokládála)

jsem ráda, že jsem neměla děti dříve - určitě by mě napadala myšlenky, jestli mi něco neuteklo
dnes vím, že co jsem chtěla dokázat, sem bravurně zvládla ....

a můžujít dál
budu pracovat asi i při md - ale spíše v roli poradenské a nebo projektově ....
když budu mít chuť bez pocitu, že musím kvůli peněz a nebo kvůli pocitu, žemi s prckem něco utíká

hupcza
2. únor 2009

takže, počkej - on tenhle pocit určo dojede 😉

andrealiskova
15. říj 2009

terak: Malýmu byly 3 měsíce a já už jsem nastoupila do práce. Pracuju ve stejném oboru jako ty a práce mě taky baví, ale ono to je taky o tom, nakolik se můžeš spolehnout na své okolí. já třeba vím, že moje máma se celý život starala o děti a vlastně nic jiného ani neumí, tak proč bych jí nenechala ať mi hlídá malého?

monika6e
15. říj 2009

ahoj holky, já dělám v médiích. A tady je člověk sakra rychle nahraditelný, což by mě mrzelo. Takže už v 5ti týdnech malé jsem stála za kamerou a po půl roce jsem se vrátila i k mikrofonu. Domluvila jsem se ale tak, že dělám jen rána nebo večery. Takže domů se vracím buď cca 3 hoďky po tom, co se malá probudí nebo odcházím cca 3 hoďky před spánkem. Je strašně fajn najednou "vypadnout" a věnovat se něčemu trošku jinému. Navíc rozjíždíme internetový projekt pro maminky na mateřské a plánujeme otevření rodinného centra. A věřte, že s přesným naplánováním času jde všechno. A nemám ani výčitky svědomí, že se malé nevěnuji. Jsem s ní v podstatě celý den - až na ty rána nebo večery. Přes poledne spí dvě hoďky a to pak dělám na pc další. Ale jasný je, že před narozením mimča naplánovat nic nejde, všechno se musí plánovat až podle prcka. Třeba do rádia jsem se měla vrátit už dřív, ale malá měla půl roku šílené koliky - v noci děsně jedla a přes den jen plakala. A to by se pak i ta nejlepší práce dělala dost špatně...