Mám opar a syna jsem pusinkovala. Bude v pohodě?

muriella
20. srp 2010

Ahoj holky, mám syna 7,5měsíce a již před těhotenstvím jsem trpěla na opary.Od té doby, co se malý narodil, jsem ho měla dvakrát-poprvé hned v porodnici, takže vím, že je třeba rouška a k malému se nejlépe moc nepřibližovat, natož líbat-sestry mi opravdu důkladně sdělili veškerá rizika, až já šestinedělka jsem z toho byla totálně vystresovaná 😕 no a podruhé se mi udělal před třemi dny..bohužel jsem to nepoznala, objevil se jen malý bílý pupínek vypadal jako beďar, žádné pálení svědění prostě nic...při každém oparu jsme ho cítila, ještě když mi ani nevylezl, že se něco děje a proto jsem tomu vůbec nevěnovala pozornost..s malým se čochtala, líbala ho po tělíčku, na pusu ho líbám minimálně, ale dávala jsem mu oběd a zdálo se mi že je jídlo horký, tak jsem ho ochutnala z jeho lžičky ☹ já vím, že by se to nemělo, ale prostě jsem to udělala a druhý den mi z toho malého beďaru vyrašil opar, jsem z toho na nervy, protože v porodnici mi řekli, že inkubační doba jsou 3 týdny!! a že následky můžou být hodně špatné...stalo se to také některé z vás a i přesto bylo dítko vpohodě? nebo si myslíte, že takto staré dítě už chytne spíš opar, než malé novorozeně které bude mít horečky a infekci v sobě? díky za názory

muriella
autor
23. srp 2010

@petronelie no já se snažím to radši nečíst, na tom netu se toho napíše a občas to jsou tedy černé kroniky 😝 ale stresuju se zbytečně i sama..dnes jsem malého přenášela v náručí do pokoje a přisál se mi na obličej, naštěstí na druhou stranu než mám opar ale stejně jsme z toho zase celá mrzutá 😒 u nás vůbec neprodávají roušky, tak sjem si koupila ty náplasti, že to tím jako budu krýt, prý by to mělo chránit před infekcí a rozlezlo s emi to po celé puse, se toho snad nezbavím 😠

@naty no s tím nalepením náplastí mi ani nemluv, než jsem si nalepila první, musela jsem 3 vyhodit 😅 a ty jsi to odlepovala? já tam čtu, že se to odlepovat nesmí, kůli tomu stržení strupu, takže já bych to už chtěla dát nejradši do pryč, ale musim počkat až se mi to samo odlepí, protože vypadá že se mi tam začíná dělat polostrup, ach boože, ten opar to je taky věc 🙂

petronelie
23. srp 2010

muriell, já mám roušek asi padesát, asi nejsi z Prahy,vid.

pattie
23. srp 2010

Taky trpím na opary a měla jsem ho několikrát. A manžel taky, ten je mívá i v obličeji... Teda, vy mě fakt děsíte, je fakt, že jsem to nikdy úplně neřešila, samozřejmě jsem malé záměrně lžičky neolizovala, ale úplně to člověk neuhlíhá. Dokonce mám pocit, že jednou maličkatej opárek měla, ale až po roce....
Jinak náplasti mi přijdou docela v poho, ale nesmí člověk jíst, ale tak 4 hodinky mi vždycky vydržela... Nejvíc se mi asi osvědčil Zovirax

k.jolanka
23. srp 2010

@petronelie u nás taky nejsou roušky a to jsem z prahy☹

naty
23. srp 2010

@muriella no, já sem to taky nechtěla odlepit dřív, ale jak se mi to odlepilo v tý puse, tak začala na půl plandat a štvát mě, takže šla...jednou sem to zkusila vydržet,ale měla sem pocit, že bych jí musela nosit tejden, bo na tom oparu držela jak přibitá... 😠

naty
23. srp 2010

jinak se mi nejvíc osvědčil herpesin. dřív sem jela na zovirax a vectavir, ale přijde mi, že zbytečně vysušujou...ono je to u oparu vlastně dobře, ale když sem měla jen takový to svědění a namazala si to tím, tak se mi to místo strašně vysušilo a jako by se narušila pokožka a just se mi tam opar udělal... 😠

boruuvka
23. srp 2010

@muriella jo jo, tři měsíce. Tak to jsem asi blbě četla návod, já myslela, že to tam má být max 8 hodin.
@naty já jsem měla část náplasti taky v puse a byla to hrůza, pořád jsem si s tím odlepeným hrála jazykem 🙂
Doufám, že všechny naše dětičky opar nedostanou, a že si děláme všechny zbytečné starosti 😉

alenocka18
20. bře 2015

Ahojte, jsem na začátku 38tt a včera se mi vyhodil opar na ústech. Mohu si ho potírat alkoholem? Neboť to jediné mi jako tak pomáhá ... Ještě si potřebuji připravit nějaké oblečení pro malého, myslíte, že je možné, aby se při věšení-sušení a žehlení na jeho věci přenesl virus tím, že s nimi budu manipulovat, dýchat na ně (ruce si samozřejmě umývám)? Asi je to trochu paranoidní, ale je to moje vytoužené miminko a velmi se o něj bojím ...