Mám otěhotnět, nebo vydržet v práci?

pucik
22. čer 2006

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o váš názor. v únoru jsem nastoupila do nového zaměstnání jako zástup za měteřskou dovolenou. V srpnu se vdávám, je mi 27 let a rozhoduju se zda se po svatběš začít snažit o mimi a nebo to odložit tak o 1 rok, protože bych měla možnost dostat místo na dobu neurčitou. Na jedné straně bych měla klid a na druhé straně nechci udělat to , že za pár měsíců budu těhotná. díky moc za vaše názory a tím i za pomoct, vždy dobře poradíte 🙂 😉

alisek
22. čer 2006

tak nad tí jsme si taky lámali hlavu. Každá ženská chce být samostatná a když jí chlap nabízí takové řešení, tak v mém případě si nedokážu představit jak přítel mění několikrát plenky, místo kojení mu dáva z lahve a užívá si ho místo mně. trochu zvrácený ale pro mě pak přestává být chlap v tom pravém slova smyslu.
Ale je to názor od názoru. U někoho to určitě funguje, i když nikoho takového osobně neznám.

alisek
22. čer 2006

koukám, že ses nedávno vdala. Jaký to je? já se toho bojím jak čert kříže. Unás to je naopak, přítel o svatbě často mluví a ján to hraju do kouta. Trochu jsme si vyměnili role. Většinou se bojí chlapi.

papaya
22. čer 2006

jo, je to fajn, ono se to moc nezmění, jen to bude tak nějak lepší (špatně se to popisuje,uvidíš sama🙂 ) víte, že jste rodina (i vaše rodiny se spojí, uděláte z nich příbuzné), že k sobě patříte. taky máte tuhle otázku vyřešenou a už se tím nemusíte zabývat (vzít si ho, nevztí a tak). prostě bezva, doporučuju, vůbec se toho neboj

papaya
22. čer 2006

každého asi trochu děsí ta váha kroku vdát se - je to závazek ideálně na celý život, na vztahu se musí pracovat a udržovat ho, není to sranda, ale stojí to za to

ene
22. čer 2006

A jak se tvarite na dite ve 20 resp. 21? Ted mam nejakych 8 mesicu uchazejici praxe s vyhledem na pevnou smlouvu od noveho roku. Take jsme se chteli zacit snazit v zari, manzelovi je 33, nenaleha na me. Zvazuji pro a proti mlade matky.

yenn
22. čer 2006

Eniku, jestli to tak citis, bez do toho..ja mam kamosku co mela dite v 19 a je dobra mamca. Ale jestli je to jen kvuli nalehani manzela, tak jeste pockej...at mu to treba nekdy pozdeji nevyctes...v nejake blbe nalade, nebo tak...

ene
22. čer 2006

Proto pisu, ze na me vubec nenaleha a nechava to na me 🙂 Ale zodpovedela jsi mi jednu pro me hrozne dulezitou otazku - ja neznam nikoho, kdo by byl ve 20 dobry rodic ☹

yenn
22. čer 2006

aha...promin, ja prehlidla to NE a cetla "naleha" Jsem prehrala asi...jeste jednou se omlouvam 🙂

ene
22. čer 2006

No o nic nejde 🙂

ovecka_zuzka
22. čer 2006

Mě je taky 27 a na mimi se ještě necítím. Asi jsem sobec ale zatím se mi ještě nechce se omezovat ve svém pohodlí kvůli nějaké skrčkovi (teď mluvím opravdu jako krkavčí matka 😀 - je to trochu nadsázka) Ale řekla jsem si, že do 30-ti bych první mimi chtěla. Teď mám dobrou práci, při který můžu našetřit hodně peněz bokem, takže by byla asi škoda z ní odejít na mateřskou. Věřím, že jednou přijde ten pocit, že chci mimi za každou cenu, ale zatím se hormony nebouří 🙂 Na mimi se těším, občas si představuji jaké to bude (ano ty úžasné idealistické představy), ale teď ještě není ten čas.

kveta
22. čer 2006

pucik, urobila som to, čo Ty zvažuješ: počkala som viac ako rok na pracovný pomer na dobu určitú. A výsledok? Máme psa a bábätko sa nám už roky nedarí. Takže ja na Tvojom mieste by som už kvôli práci materstvo neodkladala.

kristi
23. čer 2006

tak my jsme se s milackem domluvili, ze si v me praci akorat v zari necham prodlouzit smlouvu a pak konecne zacneme delat na miminku, kdyby ale prislo povyseni nebo nejaka jina prace za lepsejsi korunky, tak bych eventuelne jeste rok pockala.... 😀

pucik
autor
23. čer 2006

kvetuško, je mi líto, že se vám nedaří, ale určitě to přijde a pak to bude super, už jsem se rozhodla, že do toho po svatbě půjdu, moc se na to těším, dětičky mě mají moc rádi, některé dokonce i přes vůli hloupých rodičů a je pravda, že přeci jenom už je mi 27 a nikdo neví,jak dlouho to bude trvat. Držím palečky a přeju mnoho štěstía úspěchů 🙂

chaluska
3. srp 2006

Zrovna řeším to samé. Taky jsem záskok za mateřskou. Jsem tu spokojená a nechci šefa naštvat. Ale hormony řádí a asi to nevydržím a ještě k tomu tu dáváte jasně přednost mimču. Ach jo! Je to dilema. 😒

mobina
3. srp 2006

chaluska já razím teorii: Praxi mám, kariéru můžu budovat po dětech 😉 Asi jsem ti moc nepomohla viď.

kacabacka
21. srp 2006

Pucik: ahojky já řeším úplně nebo skoro to samé. Před 8 měsícema jsem nastoupila do firmy jako záskok za mateřskou na 3 roky na dobu určitou. Teď si chceme brát hypotéku, ale tu mi nedají v případě, že budu mít smlouvu na dobu určitou nebo budu ve zkušební době. Dalo by se to obejít buď tak, že bych se domluvila se zaměstnavatelem na smlouvě na dobu neurčitou, že toho nechci zneužívat, jen potřebuju kvůli hypotéce, a nebo, nechat si potvrdit příjem v téhle firmě - pro banku a po schválení hypo odejít, ale to mám pak zase strach aby mě jinde ve zkušební době nevyhodili...
Já to budu asi řešit tak, že počkám až dostanem hypo, pak si najdu jinou práci, kde budu tak 2 roky a pak půjdu na mateřskou - budou mi tam muset držet místo. Kdybych odešla tady za 2 roky, tak po mě nastoupí ta, za kterou zaskakuju a já budu bez práce a po mateřský mě nikde nevezmou, ach jo, je to složitý co? ☹ Prostě si myslim, že je lepší najít si nejdřív práci, aby měl člověk jistotu, že se má kam vrátit, pobejt tam tak 1-2 roky a pak jít na mateřskou

andrew
31. srp 2006

..

pucik
autor
1. zář 2006

ahojky holky, tak ode dneška se začínáme snažit,je pravda, že nějakej důvod, proč ne zrovna te´d se najde vždycky, bohužel nikdy není konstalace ideální. Tak držím palečky všem, které se snaží a snad nám to holky brzo vyjde 🙂 😉

andrealiskova
17. lis 2010

Máš pravdu v tom, že vždycky se nějakej důvod proč ne, najde 😉