Mám pozvat Mikuláše s čertem k 2 letému kloučkovi

pepibubu
27. zář 2010

Zdravím. Poslední dobou mi hraje v hlavě, jak letos pořešit Mikuláše. Vloni jsme k Pepčovi ještě Mikuláše nezvali, to byl přece jen moc maličký. Ale letos už si myslím že by z toho rozum mít mohl. Jen ho chci ušetřit traumatu který jsem si prožila já a to mi bylo víc, myslím 4 ("babička" ke mně poslala čerty, byli to velký chlapi a masky měli dokonalý, celý chlupatý, chrastili řetězy a já bez rozběhu skočila mámě do pasu 😀 ) tak mě napadlo, zavolat jim a říct, že mu je dva a čtvrt, a domluvit se, aby dovnitř šel anděl s Mikulášem a čert zůstal na chodbě a občas zachrastil a zahudral, co vy na to? Nebo máte jiný nápad? Jestli jo, sem s ním. Děkuju.

krista
27. zář 2010

@pepibubu my už jsme spolu o tom mluvili 🙂 nakonec jsme se shodli doma s manželem, že se tenhle rok možná na to ještě vyprdneme, jelikož máme doma ještě ročního prcka 😉 ale za to se pojedeme podívat na náměstí jak letí anděl 😵 doufám, že nás přítomní neušlapou 😅

momin
27. zář 2010

Me se zda 2 lete dite jeste male na certy...
my se pujdem podivat na namesti na certy a mikulase.. a myslim ze to staci.. 😉

marinka
27. zář 2010

Taky jsme to řešili minulý rok a nakonec jsme se rozhodli, že pozveme Mikuláše s andělem až letos.. Hodně záleží na prckovi, někde se nebojí a měl by z toho už v těch dvou letech super zážitek, jiný by to prořval ještě ve čtyřech letech. Já jsem si minulý rok nebyla jistá, jak by Anička reagovala, tak jsme nakonec dali na balkon koš, nazdobili jsme ho s Aničkou a čakali jsme, až tam Mikuláš donese dobrůtky. A měla zážitek i tak 🙂

terak
27. zář 2010

No, k nam dosli kamaradi od mamky kdyz mi byol dva a pul a pry jsem dostala naprosto hystericky zachvat, kdy jsem strachy vlezla pod stolek a ubrus a odmitala jsem vylezt. A pak jsem se certa bala jeste asi do osmi let, takze nevim nevim 😀 😀 😀

adela87
27. zář 2010

Nemyslím si, že je to špatný nápad. Ale raději bych poprosila někoho známého, koho bych poprosila o "mírnější verzi" čerta. 😉

papuellka
27. zář 2010

Máme stejně staré děti, já si nedokážu představit, že bych na malého poslala čerta, nemá z toho rozum, možná by se lekl a plakal by.

stylly
27. zář 2010

NO za mě rozhodně NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE 😉

andelka
27. zář 2010

Maximálně Mikuláše a nějakého malého anděla, a musí být prověření. Někdy se z toho vyklubou zvláštní existence a člověk se bojí pak i anděla 😅

majatob
27. zář 2010

My taky nikoho zvat nebudem, pujdeme se podivat na rozsveceni stromecku tam byva i mikulas s certem a andelama, myslim, ze jen tak z povzdali to staci, loni jsme se tam teda s jednim certem potkali, tak jsem na neho zurive vrtela hlavou, ze nechci aby malyho strasil...nastesti pochopil a s prckem si jen podali ruce a ten z toho byl uplne paf 😀

vojtisek2007
27. zář 2010

tak my čerta tak zvát nebudeme a to budou Vojtovi už skoro 4....Eliška by to dala, ale 100% vím že Vojta ne...záeží na dítěti. My budeme ,jako každý rok, na ně koukat z okna....🙂

elema
27. zář 2010

Nás navštívil loni Mikulda u babičky (dceři byli 2 roky a 2 měsíce), čerta jen viděla, zahudroval pro představu a pak odešel za dveře, celou dobu se držela jak klíště, brečela a bála se i Mikuláše, pak se sice uklidnila, ale od té doby u babičky nechce spát ani za nic. Takže letos taky juknem jen někde z povzdálí 😕

schwarzovka
27. zář 2010

mě to přijde úplně zbytečné v jakémkoli věku...efekt to má minimální, stejně budou děti zlobit a zbytečně jim motat hlavu...dětská fantazie je obrovská. Já mám trauma doteď. Půjdem na rozsvícení stromečku, kouknem na čerty a spol. pěkně z povzdálí. Nikdy žádné bububu, jestli nebudeš hodnej odnese tě čert.... 😉

smardik
27. zář 2010

my určitě čerta zvát nebudeme, malý by se jen zbytečně vyděsil, budem koukat z okna 🙂

berenika39
27. zář 2010

nehrozí, ignorujeme to a dělat to nebudem. nevidím důvod. bál by se, nepochopí, že je to jen "jako".

med
27. zář 2010

My jsme loni byli na Mikulášský besídce, protože jsme si mysleli, že už je na to dost velká... Výsledek byl takový, že jen viděla Mikuláše, dostala hysterák, básničku neřekla, nevzala si ani nadílku a museli jsme odejít... čerta ani snad neviděla, přes ty slzy.... Letos asi předpokládám přijdou do školky, tak doufám, že z toho nebude mít trauma.... Domu si čerta rozhodně zvát nebudeme.

martimarti
27. zář 2010

Ne!

ffiinnkkaa
27. zář 2010

Volila bych jedině anděla s mikulášem..nejlépe jenom andílka.. 🙂 . Neteř byla nadšená se všeho co se třpytilo a hlavně z toho co dostala..jo už ve dvou letech tomu rozuměla..teda hlavně té nadílce 🙂

kaleilah
27. zář 2010

Já teda jo a už úplně nevýchovně oznamuju dětem, že nesmí zlobit, protože přijde čert 😅 A pak ho uvidí na vlastní oči a budou věřit, že maminka jen nevyhrožuje a nekecá 😀 😀 Je dost důležitý ale vybrat správnýho čerta a dát mu potřebný instrukce (Min rok jsme byli na mikulášský, čert strašidelnej, hnusnej a daniel jako rok a půl letej prcek mu studoval řetěz a hrozně ho zajímal 😅 ) Tak snad teď bude mít aspoň trošku respektu 😀 😀 😀

verbalinka
28. zář 2010

My jsme byli minulý rok na mikulášské besídce i s divadélkem a přesto že byl Willíkovi jen rok, tak to zvládl naprosto skvěle a opravdu se mu to líbilo 😵 Pokud bude čert schovaný a nebude se s ním strašit už dopředu, tak je to výborný zážitek 🙂

maart
28. zář 2010

Mojde dcera by se asi zblaznila....fakt si to vubec neumim predstavit. Boji se vseho hlasiteho a neobvykleho, takze cert ani Mikulas neprichazeji v uvahu 😅 . Nene, ona by se fakt podelankala strachy....Koukala jsem, ze je to nedele, mozna se na ne pujdeme podivat, ale z velke a bezpecne vzdalenosti. Synove se nebali nikdy, ani jeden a v zadnem veku (v batolecim meli mozna respekt), ale i tak jsme doma jeste tuhle navstevu nemeli. A nehodlam to menit 🙂 .

mikesova25
28. zář 2010

Tak my jsme tuhle situaci řešili poprvé když byl malýmu rok, nakonec jsme se dohodli že pozveme jenom mikuláše a anděla, takhle jsme to chtěli udělat i loni když byly malýmu 2 roky,ale jaksi na to mikulda zapomněl a přišel i čert,ale stál vzadu a malej si k němu došel, podíval se na něj a šel si zase k mikuldovi pro dárečky, letos už přijdou všichni a zase bude čert v pozadí, stejně už ho bude mít i ve školce a tam s ním ani jeden z nás nebude, tomu nezabráníme ☹

marselina
28. zář 2010

k nám chodí kamarádka s partou holek,čerty ukazujeme jen přes okno a dál zveme pouze mikuláše s andílkem.už v loni byl tobísek uplně unešený z anděla a po chvilce byl kámoši s mikulášem,že by přece jen nějaké pouto mezi tobiáškem narozeným na mikuláše a mikulášem??? 😀 😀
ten starší se čertů nebojí,tak že pak můžou dl i čertíci,ale až už je tobík mimo dosah

romana29
28. zář 2010

Přiznám se a možná budu vypadat jako blb, ale já se čerta bojím doteď, i když vím, že to je nějaký převlečený člověk, prostě se bojím a bojím se všech masek a převleků....takže maškarní pro mě taky nehrozí 😠

jezevec
28. zář 2010

za nas tak, ze domu je urcite zvat nebudeme!... loni jsme byli v hernicce kde byl mikulas a andel, certika meli jen malou loutku v kosiku... a delali s detmi tanecky a basnicky jak byli zvykle a ktere znali a za odmenu dostali balicek s ovocem a sladkostmi, bylo to moc pekny a nenasilny ale i tak nekteri jedinci byli "vyjukani a meli strach" coz je jasne.. ..letos chodi maly do "miniskolky" a myslim ze tam nejaka forma mikulase taky probehne asi i s certikem,ale jiste to prizpusobi veku.. obecne kdyz uz, tak radeji tyto navstevy mikulasske party kde je vice kamaradu nez je zvat samotnemu v tomto veku... 😵

anta
28. zář 2010

Rozhodně nedoporučuji, děti jsou ještě malé, mohly by to taky psychicky špatně nést, nechte si to na později, zatím můžete jen vyprávět 😉

mila01
28. zář 2010

Tak já jsem tady asi jedna z mála,co je pro.Starší holku jsme od toho dost izolovali,chodili jsme jen do mateřského centra,kde z dálky koukala.U mladší jsme to vůbec neřešili,protože prostě chodili za tou starší a malá to vzala naprosto přirozeně -děláme to tak,že do bytu chodí mikuláš a anděl,čert je na chodbě.Až loni přišel poprvé čert do obýváku,jen se zeptal,jestli jsou hodné,já jsem seděla s holkama uprostřed místnosti na zemi,řekla jsem,že jsou hodné,tak on odešel,přišel mikuláš,holky dostaly balíček a byli mooooc spokojené.Myslím si,že když se jim to rozumně podá,zbytečně se tím nestraší a s čertem se to domluví,tak je to v pohodě.Izolace starší holky byla u nás chyba. 😉 🙂

dvojka
28. zář 2010

Naše malá se bojí i poštáka,dědečka,všech co na ní jen trochu déle podmračeně koukají-takže nehrozí že bych na ní pozvala čerta..Tohle fakt né

pablinka
29. zář 2010

Když mi píšou studenti na SŠ slohové práce na téma "Jak jsem se polekal...", 80 % z nich píše čertech, kteří jim způsobili celoživotní trauma. A to bez nadsázky.

coxa
29. zář 2010

My jsem čerty měli - malému bylo 2,5, nikdy jsme ho jima nestrašili, takže neměl důvod se bát dopředu, trošku na ně koukal co to je divný zvířata- lidi, ale měli pokyn nestrašit, jen andílci předali dárky, Vojta si pohladil čerta a zase šli pryč a zvládlo se to bez jediný slzičky. Letos se na ně těší, chystáme to nějak podobně, protože vážně nemáme důvod ho jimi kvůli něčemu strašit. 😉

vladimuraz
29. zář 2010

My jsme loni byli na náměstí (Klárce bylo 2 roky a 2 měsíce) a šli jsme tam za účelem odevzdání dudlíku čertovi. Všechno proběhlo v klidu, čertů tam bylo mrak, tak jsme vybrali jednoho s pytlem, Klára dudlík odevzdala, andílek jí za to dal bonbón a hotovo. Tak 3 měsíce z toho měla zážitek a všem to vyprávěla, takže za nás : ANO. Každé dítě je jiné a sama musíš vědět, jestli je to Tvoje bojácné nebo ne. Moje dcera se bohužel nebojí vůbec ničeho, v Sokole měli taky Mikuláše, bylo tam asi 5 čertů, stáli jsme kolem v kruhu a Mikulda rozdával balíčky, čerti lítali a chrastili řetězy. Moje dítě si došlo pro ten balíček bez vyzvání, stouplo si vedle čerta a dloubalo se v nose.... jsme dělali, že není naše 😀 Tak dobře rozhodněte, ať z toho jsou jen pěkné zážitky 😉