Mám pozvat Mikuláše s čertem k 2 letému kloučkovi

pepibubu
27. zář 2010

Zdravím. Poslední dobou mi hraje v hlavě, jak letos pořešit Mikuláše. Vloni jsme k Pepčovi ještě Mikuláše nezvali, to byl přece jen moc maličký. Ale letos už si myslím že by z toho rozum mít mohl. Jen ho chci ušetřit traumatu který jsem si prožila já a to mi bylo víc, myslím 4 ("babička" ke mně poslala čerty, byli to velký chlapi a masky měli dokonalý, celý chlupatý, chrastili řetězy a já bez rozběhu skočila mámě do pasu 😀 ) tak mě napadlo, zavolat jim a říct, že mu je dva a čtvrt, a domluvit se, aby dovnitř šel anděl s Mikulášem a čert zůstal na chodbě a občas zachrastil a zahudral, co vy na to? Nebo máte jiný nápad? Jestli jo, sem s ním. Děkuju.

lenkabu
29. zář 2010

Nezvu a zvát nebudu,nevidím v tomhle zvyku žádný přínos pro děti,já to nesnášela.

kammka
29. zář 2010

u nás to bylo jiné, k naám dorazila parta našich přátel, byli dokonale vymalovaní a oblečení, super...a věděli, že se jedná o pokus zrušení dudlika, takže akce byla taková, že do chodby šel pouze Anděl s Mikulášem, Čert čekal venku a jen chrastil řetězem 😀 😀 připravovali jsme ji na to, že jí Mikulda donese košík dobrot, co tam všechno bude, ale že za to bude něco chtít....že mu bude muset dát dudánka a on ho potom donese nějakému mallinkému miminku, aby neplakalo....a ona bude mít ty dobroty za to....vyšlo to dokonale, malá si samo pak na dudana vzpomněla ještě několik měsíců, ale jak jsem jí řekla, že by se to dalo zařídit, ale že by musela vrátit ten košík s dobrotama a jak to udělat, když už to spapala,,,,
osobně si myslím, že lépe pozvat vybranou partu po domluvě dom, než jít někam na náměstí, kde se to čertama hemží a někteří maj srandu z toho, že děti děsí, běhaj kolem nich a je jich tam moc.... 😉 😉 pokud se akce připraví a i dítko je připravené a není extrémně bojácné, klidně od dvou let ano....ale opravdu je podle mně lepší, když se to odehraje v bezpečí domácího prostředí, kdyby se něco dítku nelíbilo, prostě se partička vypakuje a maminka uklidní a slzičky utře...

kladenacka
30. zář 2010

My byli na Mikulášské minulý rok v dětské herně, a sice se s Mikulášem ani s nikým jiným nebavil, ale neplakal. Dostal nadílku a pak si chvíli hrál v herně a šli jsme domů. Určitě na Mikuláše se zas někam půjdeme podívat, třeba zas do té herny, zvát ho ještě ani tento rok nebudeme domů, to až bude větší.

mudr.
30. zář 2010

my teda taky určitě ne... Mikuláše bych úplně odbourala z kalendáře...myslím, že je to zbytečné trauma pro děti 😖

nika70
30. zář 2010

......tenhle zvyk bych uplně vyřadila z repertoaru........neznám nikoho, kdo by na to měl pěkné vzpomínky!
Sami jsme to zkusili jednou jedinkrát a byl to takový "zážitek", že pak už NIKDY víc...... 😝

mataharyy
30. zář 2010

Ono záleží jak se to podá, pokud někdo celej rok straší dítě čertem a pak mu domu nějakého pozve tak je skoro jasný že dítko bude mít šok. Já na Mikuláše a jeho společníky mám jen hezké vzpomínky, až na jednu kdy už jsem byla dospělá, ale litovala jsem děti které to zažili, celá trojka totiž byla zlitá pod obraz a dělali nehoráznej bordel... Každopádně letos zvát Mikuláše asi nebudem, pokud nenajdeme někoho známého kdo bude chodit (cizí si do domu nepustím), ale pokud bude možnost tak se rozhodně půjdem někam juknout 🙂 Doma čertama nestrašíme a budu spoléhat na IQ daného čerta, že bude brát ohled na rozdílnost ve věku dětí 😉

kikimaruska
30. zář 2010

Malému bude 2,5 roku a jsme rozhodlí vpustit pouze Anděla s Mikulášem...čert počká venku...a dle situace se za ním možná pujdem podívat. Tady na náměstí k vidění nic není a chodí po domácnostech dohodnutá parta nadšenců, kteří takto chodí každoročně...ovšem u nás je problém, že jsme poslední ve vesnici a než se sem dostanou, jsou značně alkoholicky podroušení-hlavně čerti...takže dohodneme dopředu, aby zašli prvně k nám a podle situace se čert vpustí nebo ne 🙂

laska.nezna.hranic
30. zář 2010

my Mikuláše mít budeme, stejně jako loni, ale bez čerta. myslím, že Mikuláš, i když hodný, je pro děti dostatečná autorita, protože se už těší na mňamky, které by jim mohl, ale také nemusel dát. kluci (bratránci) slaví všechno spolu a staršímu by asi bylo divné, jaktože Miki přišel jen za ním... rozhodně děti nestrašíme, je to spíš jen taková příprava na Vánoce, protože děti dostanou drobné dárečky. a co si budem povídat, děti je tak rády rozbalují. i když jde třeba jen o překvápko z kinder vejce. ty šťastné oči za to stojí a vůbec není pravda, že by z toho ty nejmenší neměly rozum. jen rychleji zapomínají. jednou za rok si dítě zaslouží dostat nějaké ty pamlsky, když je příležitost... určitě raději tohle, než ho zvykat, že při každém nákupu si odnese nějakou hračku. neznám z rodiny nikoho, koho by Mikuláš traumatizoval. jasně, v dětství je to pro člověka trošku stres, ale v dospělosti na to rád vzpomíná. jde jen o to, jestli mají rodiče rozum. pokud vás jako dítě strašili čerty, je jasné, že takové zážitky pro své děti nechcete. ale ono se to dá udělat různě... já jsem pro.

petruna
30. zář 2010

moje ségry tuhle tradici drží od roka dětí (ted je neteři 6 a od druhy segry synovci taky 6 a neteři 3)
Me osobne se to jako dítěti líbilo. Mám ráda převleky, karnevaly, tradice atd.
Když jsou rodiče rozumní, tak myslím, že žádné trauma nehrozí.
Nás tím naši docela strašily a zůstali jen hezké vzpomínky.
Se ségrama te´d držíme tradici, že se každý rok na Mikuláše sejdem (celé rodiny), letos to padlo na náš byt.
Ségry děti straší a vyhrožují jim odnesením do pekla atak. Nelíbí se mi to. Vždycky mi vadilo, jak ta starší neteř kolikrát brečela strachy, jak se se synovcem opravdu hodně báli, jak museli říct básničku a slibovat hory doly, což stejně k ničemu nevede, ale na druhou stranu na to pak rádi vzpomínají a i ten den z toho nakonec (kupodivu) mají spíš pozitivní zážitek.
Mikuláš jim třeba řekne, co se jim za ten rok povedlo, v čem jsou dobří (povaha, záliby apod.)

Já synovi (2 a půl) odnesením do pekla vyhrožovat nehodlám, ani ho nestraším žádnou nadpřirozenou bytostí (už takhle je povahou docela poseroutka) a nehodlám to dělat ani na Mikuláše.
Ale nechci ničit tradici, že se všechny sejdem, pokecáme, popijeme, děti si pohrajou a do toho přijde Mikuláš s andělem a čertem a dá jim dobrůtky.
A pokud by se syn jó bál, tak s ním půjdu do jiné místnosti nebo čerta vykážu za dveře.

Takže za mě, proč ne, ale pokud možno dítě vůbec nestrašit a
Do básnička ho nutit nebudu, nehledě na to, že žádnou zatím neumí 😎

hrusticka84
1. říj 2010

záleží na temperamentu čerta 😀 ,asi bych pozvala jen Mikuláše s Andělem 😉 .U staršího syna to ,ale fungovalo dobře,nééé,že by ho někdo k smrti strašil....ale co se čertoj slíbilo tak to se prostě dodrželo. 😎
taky musíte vy vědět jak váš hošíček reaguje na cizí lidi ...natož v masce 😎

benjik
28. říj 2010

My máme teda mladší dítě,taky jsem původně chtěla pozvat mikuldu,ale nakonec se na něj někam půjdem podívat a příští rok mikuldu s anděli udělá manžel s kamarády,jelikož máme po známých spoustu batolat.Malá Mikuláše s čerty viděla už loni,když přišli na synovce,ale to ji bylo půl roku a bylo ji to šumák.Ale než někoho cizího,tak vážně rodinu a známý

petule246
28. říj 2010

Já jsem jednoznačně pro. Vůbec v tom nevidím problém. Myslím, že pokud prcek ví, že má u sebe mámu a tátu, kteří ho mají rádi a čertovi ho nedají, tak pohoda. Samozřejmě čert prcka nesmí strašit a mikuláš dá dáreček. U nás byli čerti už loni, to bylo prckovi cca půl roku a pokud nebudu zrovna v porodnici, tak je pozveme zase.

lena27
29. říj 2010

my jsme minulý rok (to mu bylo 2,5) mikuláše měli. čert s ním byl jen jeden vzadu a to byl manžel, aby to viděl. ostatní čerti stáli venku. nevidím v tom problém, mikuláš dá dárečky, mamka řekne, že byl hodný. Máme hroznýho raubíře a pak stačilo jen říct, že přídou čerti a byl klid. samozdřejmě čert byl ticho, mluvil jen mikuláš.děti se nesmí strašit, stačí když je prckové vidí

len.z
29. říj 2010

Tak u nás tohle vůbec neřešíme...Má kamarádka pozvala čerta k dvouletému dítku a dodnes z toho má kluk noční můry a začal se počůrávat a koktal......trvalo asi rok, než se z toho za pomocí psychologa dostal....Našemu synovi bude v lednu 6, nikdy u nás čert nebyl a taky žijeme..... 🙂

lojzina
29. říj 2010

ja myslim ze o nic neprijde,casu dost.takze-NE

beruska2x
29. říj 2010

my pujdeme na besidku s Mikulasem atd 🙂 je to pro male deti, hlavnmi tam budou nejake zabavy deti, soueze, prolezacky a nadilka 😀
tak jsme zvedava..... kdyby myslim ze to k detstvi patri - sampzrejme umirnene 😉 domluvit se s nima predem..

marecek4
29. říj 2010

myslím,že hodně záleží na nátuře dítka a taky kdo bude za čerty a Mikuláše chodit,naše děcka-velký z nich měli vždycky jen srandu-i když ještě nevěděli,že jsou to většinou převlečení sousedi-první střet měla Terezka v osmi měsících se samýma čertama a strašně se tomu smála-sice nešli k nám ale k sousedům,ale byl to pořádný rachot tak jsme nakoukli,a statní to měli tak nějak podobně,naopak kluk od švagrové ještě v sedmi letech zalízal pod postel a vyváděl i když věděl že je to sousedčina dcera-a to byla za anděla,čerti se nezvali,letos malému bude skoro rok a půl a vzhledem k tomu,že budou chodit naši velcí nemám obavy je pozvat

georgine
29. říj 2010

určitě je pozvěte na návštěvu, ale hlavně v klidu, bez stresování a pláče, už tak samo od sebe má dítě z čerta hrůzu a tak se to nemusí nějak moc zhoršovat.. Hlavně kopu sladkostí, a hezké povídání 🙂

kristi
29. říj 2010

za me ne, nehodlam tak min. do 5 let nikoho zvat

kjajule
29. říj 2010

My na to pujdem opatrně , švagr dělá pravidelne s přítelkyní a jeho sestrou mikuláše s andělem a čertem , takže si pozveme je a na čerta dojde asi jen za dveřma ...švagr ví jak se má na našeho malýho zachovat...nevim jestli bych ciczího mikuláše pozvala spíš někoho koho znám a řakla mu že je to poprvé a že čerta si nepřeju nebo jen zdálky...nechci malýho stresovat ale ani ho nechci o tuhle tradici připravit... 🙂 Nestává se tak často aby dostával nadílku od mikuláše...🙂

crca
29. říj 2010

Asi napíšu to,co už tady několikrát zaznělo,že záleží i na povaze dítěte,nám je 1,5 roku a taky je nechci o tuhle příležitost připravit,ale já sama z toho mám hrůzu do dneška a to dělal čerta s Mikulášem táta a děda,ale nesla jsem to fakt hrozně a nechci aby oni taky měla trauma 😉 Jenže život není jen o hezkých a milých chvilkách...... 😀 Takže do začátku s nima pojedeme jen vláčkem na Mikulášskou-jezdí u nás každý rok parní lokomotiva na Mikuldu a ve vlaku chodí Mikuláš a čertík,ale žádný hrůzostrašný masky,jelikož tam jezdí i malé děti,takže jim to bude stačit 😉 A hlavně teda taky nejsem zastáncem strašení ve formě tam je bubák tam nechoď apod. 😉 Ale ke 2,5 letému prckovi bych to zkusila ale taky jen třeba děda,nebo taťka,aby věděli jak na něj a rozhodně nestrašit 😉

mamkamarketa
29. říj 2010

nam v dobe mikulase budou cerstve 2 roky. mam kamarada ktereho ve 3 letech tak vylekal cert, zacal z toho soku koktat a zustalo mu to. Myslim, ze za zivot poznaji tolik veci z kterych budou mit strach, tak nepotrebuji takhle male deti desit jeste vic. nam necha mikulas na balkone jen nadilku.

marooshka
29. říj 2010

já bych teda taky nezvala, já jsme vždycky s klukama chodila třeba ven se projít, někde jsme nějaký mikuláše a čerty potkali, to bylo v pohodě a pak měli doma nadílku. Jednou jsme byli u kamaráda kam přišel čert a mikuláš a náš Daniel (bylo mu už asi 6) a věděl!! že jsou to převlečený lidi a stejně chudák brečel a bál se 😔
Možná kdybys pozvala jen mikuláše a anděla, ale bez čerta. Ale co vím, někdy se děti bojí i mikuláše.

dagina
29. říj 2010

Pepi, jsem rozhodně pro čerta 🙂. Malé vůbec nevrýváme do hlavy, že čert bere zlobivé děti do pytle a podobné nesmysly...., doma máme několik postaviček čerta, ví, že to není žádný krasavec 😀, a často jí vyprávím, jak čert, mikuláš... nosí dětem dobrůtky, popř. nějakou hračku, aby měli děti radost...a také že už se ten čas, kdy nám čert donese nadílku hodně rychle blíží, a pak budou vánoce atd...., vypadá to, že se těší. Neškatulkuji děti na hodné, zlobivé....., prostě čert nosí dobrůtky všem dětem pro radost....

zlatka
29. říj 2010

Pepi, já jsem proti pozvání do bytu. Zkus se vžít do pocitů toho malýho, já se bála strašně dlouho, mám zkušenosti i ze školy, že jakmile přišli čerti do třídy, tak se vyskytli i jedinci, se kterejma jsem pak musela jít po škole domů, jak se báli.A to už byli třeba druháčci.Je to, jak tu píší holky, něco jinýho je, když je potkáš všechny tři venku a něco jinýho, když jsou doma v bytě, který je pro dítě místem bezpečí a tímto se tohle všechno může narušit. Jak se setmí, bude mít pocit, že ho na chodbě stále vidí, bude se mu o něm zdát...já bych nezvaa. Jak píšu - někde jinde joo- třeba u babičky, ale doma ne. U nás teda vždycky strašidelněji vypadá Mikuláš než čert, MIkuláše se (díky své škrabošce bez očí) bojí děcka víc. 🙂

pucifous
29. říj 2010

souhlas se zlatkou, domů prostě ne, děti mají vědět, že doma jsou v bezpečí, tak proč jim to jakkoliv narušovat. Na besídku, na náměstí atd. klidně podle povahy dítěte, ale riskovat trauma z toho, že ztratí pocit bezpečí na tom "nejbezpečnějším" místě bych fakt nechtěla.

evulka25
29. říj 2010

Filípkovi bude rok a půl na Mikuláše, tak poprosíme dědečka ať si opatří převlek Mikuláše a přijde. Čerty ani Mikoláše "z ulice" bych nezvala, přeci jen děda ví co a jak a nebude ho zbytečně strašit 🙂