Mám zůstat doma i po třetím roku dítěte?

sarinkam
30. dub 2009

Rizmýšlím se, co dal. V červnu mi končí mateřská. Praci mam, ale je moc časove narocna, s nejistym koncem. Manzelovi se -prekvapive- zacalo darit v zamestnaní, ne teda že by mel desetitisice, ale ma prijem vyssi prave o onech 8 tisic, co dostavam ja.
No a me napadlo, ze bych se najlasila na pracak, a byla půl roku na podpoře, kluk zatim poporoste, pak bych si nasla nejake brigady a tahkle bych to pytlikovala do nez půjde kluk do skoly. Pak bych se mohla i vratit na puvodni misto

Rozhodne nedopusitim, abych chodila na 8 hod do prace, rano vypravila deti, odpledne pro ne hnala zase ja, -protože manzel driv a nekdy je doma ve 15 a nekdy 18 hod a není ne to spolehnuti.

Nejsem zadnej flakac, pred detma jsem pracovala 11 let.

Jde mi o to, že manzel chodi domu utahanej, a me je jasny, ze cela domacnost a deti bude na me, jenže, nedelam chybu, když zustanu doma? Uz ted mam silne priznaky materske demence, jenze kluk by chodil do skolky na dopoledne, ja bych mela cas na i svoji zalibu, manzel by prisel domu k hotovymu.

janulle22
30. dub 2009

sari a nechtela by sis udelat treba nejakej kurz a delat doma...?nebo pod nekym kde si urcujes pracovni dobu ty-zivnostni list...?...

ja byt na tvem miste,po MD by jsem sla na pracak oni by zaplatili rekvalififkaci ja si udelala nehty udelala zivnostna a shanela praci...

muj nazor jak by jsem resila tuto situaci... 😉

georgine
30. dub 2009

rozhodne dkyby byla moznost pracovat an zkrácený,nebo proste nejak flexibilneji pro tebe.. a pak az uvidis tak se do toho pustit 😉 nejhorsi je zacit pak uz to pujde

ygreen
30. dub 2009

udělej to jak cítíš 😉 já bych zvolila buď práci na doma nebo něco se zkráceným úvazkem 🙂

sarinkam
autor
30. dub 2009

No ja se trochu bojim toho kroku do neznama, nikdy jsem nebyla bez prace, delala jsem na poste dorucovatelku,s prac pomerem na dobu neurcitou..

jsem na poste domluvena, že bych chodila na brigady. Ja jsem si doted myslela, že nezamestani jsou,,vřed společnosti,, omlouvam se nezamestnanym.

myslela jsem si na prace typu roznaseni letaku ci dorucovatel u obecniho uradu, nebo co kde bude volny. Na poste jsme se rozesli v dobrem, takze se po par letech mohu vratit,

A co citim? že bych mela byt doma, dokud nebudou decka samostany. Jenze to jsem emancipovana žena? 😠 co se to se mnou stalo? 😀

ygreen
30. dub 2009

ale jdi ty 😀 já zase děti nechtěla a když tak po třicítce - teď je mi 27, mám ročního kluka a do 30 bych chtěla zvládnout ještě dvě děti 😀 😀 😀

fakt, že být na pracáku člověku na "svědomí/hrdost/ na čemkoli" nepřidá, ale zase nemusíš být přece jen na pracáku - až se rozkoukáš, tak třeba najdeš něco lepšího než roznášení letáků 😉

A co je důležitějšího než dobře vychovat děti a vypustit je do světa samostatné 🙂

ilci
30. dub 2009

sari, nevím odkud jsi, ale třeba u nás je problém dát dítě do školky, když nemáš práci
jinak asi uvažuju podobně, sehnat si po RD něco flexibilnějšího, ideálně pár dní v práci a pár dní dělat doma 😀
MM se vrací domů mezi 17-19h, takže je jasné, na kom leží domácnost víc, že 😀

kometka5
30. dub 2009

Sari, já taky řeším, jak to provedu až malý bude víc. Předtím jsem dělala práci, která nebyla moc peněžně ohodnocena, byla jsem tam hodně času, ale bavilo mě to. Je jasný, že se tam nemůžu vrátit, protože by mi nikdo malou nemohl vyzvedávat ze školky (MP chodí domů tak v 19h). Přemýšlí co dál. a popravdě nevím, je docela složitý najít práci, která by byla zajímavá, bavila mě a do toho bych stíhala domácnost a malou.

a práce jako roznášení letáku, vždyť na začátek to není nic hrozného. Penízky nějaké budou a budeš moci být s dětmi.

a souhlasím s Ygreen, co je důležitější než se starat o děti?

sarinkam
autor
30. dub 2009

Mluvila jsem o tom pri prihllasovaní, že prez prazdniny jen pokud budu zamestnana a pak staci kdyz budu uchazecka. Na pracaku jsem se ptala, priznala jsem že bych potrebovala ,,přezit,, bez prace prazdniny a ty paní tam to chápaly, ja myslela ja me poženou svinskym krokem, bydlim na malomeste, takze me i trochu znaji a vi že jsem do ted zařezavala nebo byla na matersky.

protože jsem tady roznasela postu tak znam i vsechny firmy a tak se je chystam vsechny obejit a uvidim

amina
30. dub 2009

Mně a myslím, že je nás více, vlastně jiná možná ani nezbude, než se přihlásit na pracák. Je nás určo dost, co moc na výběr nemáme, i když bychom třeba do práce a následného kolotoče kolem domácnosti vcelku rády nastoupily...
Školek je málo, v pololetí neberou, takže já budu s největší pravděpodobností moci jít do práce nejdříve ve 3,5 letech mého dítka. Jenže to zase na mě nikdo čekat nebude... Takže pracák je jediné východisko.
Sari, vlastně máš kliku, že máš na výběr.

jeudi
30. dub 2009

ahojky nak podobne to mam ja i kdyz ja se v tech vecech uz fakt nevyznam v cervenci mam termin porodu..no a nyni mam 3 leteho syna,nevim jak si to mela ty ale ja si mohla volit jak dlouho budu doma..nyni u druheho uz nemuzu nechapu proc no a ted kdyz malemu byli tri roky musela jsem nastoupit na pracak a hledat si praci 😔 nechapu ,fakt..alr ty mas trosku jinou situaci ja byt na tvem miste taky bych se nahlasila na pracak,a byla bych tam pul roku ,akorat ze tam budes muset kazdou chvili dochazet na nake pohovory coz je opruz..ale aspon za tebe budou platit zdravotni a socialni,ale ta podpora v nezamestnanosti je fakt uboha..teda aspon ta moje..tobe se to bude pocitat s platu me ne protoze jsem jeste nepracovala..rovnou ze skoly na materskou..no urcite at se rozhodnes jakkoliv tak hodne stesti 😉

majenka
30. dub 2009

Sarinkam: tak já mám na to ještě dost času, ale už teď mám takovou představu, že by mi vyhovovalo pracovat doma (jsem účetní, takže by to snad šlo) a práci si zorganizovat tak, abych mohla malou dávat do školky maximálně na dopoledne...prostě se mi vůbec nelíbí představa, že bych ji ráno na osmou odvedla do školky, odpoledne v 15-16 vyzvedla...byla s ní jen ten trošek času, než půjde spát ☹ . Sice to je normální, ale mě se to nelíbí, chci s ní trávit více času, než půjde do školy...uvidíme, jak to půjde 😉 . Toho pracáku bych se bála kvůli tomu, že budeš dlouho doma a čím déle budeš bez práce, tím horší bude opětovné začlenění do pracovního režimu... 😉

vikinka27
30. dub 2009

sarinko,tiez sa pridam: nie si divna. tiez uvazujem o tom, ze by som bola najradsej s detmi doma (presne pre to: poobede sa hnad o 16.30 do skolky, potom uz pripadne do skoly, tata nam chodi este neskor...)
myslim, ze je to prirodzene (myslim hormonalne a tak...) neubite ma teraz matky, ktore ste nastupovali skor do roboty 😉 (aj ja som nastupovala pri prvom synovi na 9 mesiacov), ale aj tak si myslim, ze to je tak zariadene...
ak to tak citis, tak to tak urob.
nebudes mat sice pracovnu "karieru" ale vo vychove deti...
(aj predpokladam, ze zvazujes aj rizika ked budes mimo pracovneho zaradenia...)