Mám zůstat nebo radši odejít?

elizabeth_lap
24. črc 2016

S manželem jsme spolu již 10 let z toho 4 roky manželé. Před dvěma lety se nám narodil syn, kterého máme oba strašně rádi. Manžel shodou okolností byl první měsíc doma, protože přecházel z jedné do druhé práce. Všechno bylo v pohodě. Manžel pracuje jako řidič kamionu, takže je od pondělí do pátku pryč a o víkendu doma. Poslední dobou spolu ani nespíme(sex), když je to jednou za měsíc, tak je to moc. Manžel bere léky na tlak, cukr a cholesterol a prý za to mohou léky, ale mě přijde, že ho to ani nebaví. Že to dělá jako nutnost a víckrát už mi řekl, že je to takové vynucené během toho víkendu sexovat. Ale to mi v mých 28 letech přijde brzy na to, mít sex jednou za měsíc až dva. Ale to není to hlavní. Poslední dobou mi docela dochází, že když je celý týden pryč a přijede v pátek o půlnoci, v sobotu většinou tráví mimo dům a pak jeden v pondělí brzo ráno. Tak ani není kdy, když máme malého. Je pravda, že se to již zlepšilo od té doby, co jsem mu to řekla. Ležíme tedy spolu v sobotu u telky (a také nic). Říkala jsem si, že ho svedu, ale když si lehne na gauč spocenej chlap, tak mě okamžitě přejde chuť. ☹ Jinak u něho poslední dobou vidím věci, které nechci aby dělal syn také. Prdí nahlas, krká jak hospodský povaleč. Naposled mi před našima a mým kamarádem pohanil buchtu, kterou jsem upekla "Líná ty třešně do bublaniny vypeckovat! A stejně ta buchta stojí za hovno, je suchá!" Já byla schopná odvětit jen ať je ticho a na jeho názory není nikdo zvědavej. Mamka mi pak jen říkala doma. To to takhle chceš nechat? Říkám si, že kdybych odešla tak mi bude líp, najdu někoho jinýho a aby nebyl stejnej nebo horší? Poslední kapkou všeho špatného bylo, když na zábavě se opil a tancoval se všema jinýma slečnama a i starýma ženskýma ale se mnou (ač ví že ráda tancuju) si nezatancoval ani jednou. Pořád se s nima objímal a ke mě za celý večer si ani nepřišel sednout. To jsem si řekla, tak to ne. Už pomalu přemýšlím jak to udělat, ale zase si říkám na vše jsem sama přes týden a o víkend mi málokdy pomůže. Spíš na baráku dělá venku a večer se griluje a přijde celá jeho rodina. Takže sami večer jsme jen u té televize. Přijde mi, že mě ani nemiluje a prý ho stále vytáčí to, že stále řeším věci, které se staly. Prý když to jednou probereme, tak se k tomu nemáme vracet, ale já si to v hlavě stále omýlám a řeším to v sobě. Párkrát se asi naštval nebo co a to během hovoru mi řekl asi 5x až táhnu, jestli mě to nebaví. Tak já fakt nevím co s tím dělat dál. Co myslíte? Má cenu to zachraňovat ještě?? Hlavně jak? Když jsem řekla, že pojedeme někam na víkend jen my dva bez malého, tak řekne že nejsou peníze, ale na zábavě prochlastá 2tis jen to fikne. já měla na celou zábavu 300. Já nevím co s tím ☹ Poradíte mi něco?

eldrag
24. črc 2016

Přijde mi, že už si rozhodnutá pro to tenhle vztah ukončit. Ber to ale tak, ze ted na vsechno budes uplne sama, dobre si spocitej penize zazemi , klidne podnikni kroky k tomu se osamostatnit to určitě neuškodí a případne budes pripravena na cokoliv. Zkus s nim vazne promluvit na rovinu a proste rict, ze takhle zit nechces . Bud se kopne do zadku sam a zmeni nebo to za par mesicu stejne utnes ...

koordinatorka_odboje
24. črc 2016

Ano, ten pekac mu priste hod na hlavu a na tancovacce si chod taky pro cizi chlapy. Domaci nasili je i psychickeho razu a rodi se z nerovnosti mezi partnery.
Jestli odejit- zvladnes uzivit sebe a syna?

tery_s
24. črc 2016

Ahoj a mluvila si s ním o tom, jak se citis a že přemýšlís o rozchodu ? Tvůj muž mi přijde jako parez trochu typický kamionak neber to zle. Neumí se k tobě chovat, ve společnosti rodiny té schazuje, doma si dá pivko a lehne k TV. Na druhou stranu si možná takhle užívá tu pohodu doma když je celý týden pryč. Nevím nemám moc v okolí takové muže, tak neporadim jak na něj, ale určitě s ním mluv co se děje. Sex není nejdůležitější a i když má už nějaké zdrav.problémy jednou týdně by na to chuť určitě měl, tak ať za tebou přijde kdykoliv až bude mít chuť já vím, že s malým doma už je těžko na to vlitnout kdekoli, ale určitě by to bylo lepší než čekat na večer u tv nebo v posteli. A někam jet na dovolenou by bylo fajn jestli dostane muž volno určitě něco vymysli a domluv se s ním potřebujete podle mě oba novou energii chuť a smysl vztahu. Držím ti moc palce

kaja2016
28. črc 2016

@elizabeth_lap Nojo, promluvit si s nim....ale otazka je, jestli to vubec pochopi...Tak zalezi, jestli je duvod to nejak drzet, jestli ho mas rada, jestli mate treba na co vzpominat, jestli to kdy bylo hezky....jestli je na cem stavet, tak bych zkusila se treba na chvili odstehovat....nebo treba prestat delat servis (vareni, atd.)...taky me prijde trosku divny, ze nema zajem o sex, nema v tom kamionu nejakou bokovku? ....Proste asi to nebude lehky...ale chce to se tomu ponizovani nejak postavit, at vidi, ze takove veci si dovolovat k tobe nesmi...mamka vi, co rika...bych se asi poradila s ni....

elizabeth_lap
autor
7. srp 2016

@kaja2016
@eldrag
@tery_s
Tak jsme si na rovinu popovídali. Řekli jsme si, co nám na sobě navzájem vadí. Na férovku jsme si to říkali a hráli tzv. na pravdu. Dozvěděla jsem se docela špatné věci v tom, že jsem prý sobecká a myslím jen na sebe. On vše dělá pro nás aby jsme mohli bydlet v domě, mít nové auto a chce s tím hned po mé mateřské skončit... Zatím se to srovnalo a také od té doby každý víkend se dělá nějaký výlet. Například minulý víkend, celá sobota byla super a večer se najednou sebral a šel do hospody, kde byl do 4 do rána. Taky jsem mu to hned v neděli večer řekla, že se mi to teda takto opět nelíbí. Vždycky to musí něčím zabít. Ani jsme nesexovali. A tento týden byla celá sobota super a povídali jsme si v pohodě do noci a pak jsem myslela, že bude sex a on, že má beďáka na pindíkovi. ☹ tak zase nic nebylo ☹ Zatím to nechám plynout a s tím urážením se to naprosto odbouralo. Ale je pravda, že je to vše čerstvé, tak se uvidí dále. Díky moc za upřímnost ženy

eldrag
7. srp 2016

@elizabeth_lap to je dobre pokracujte v tom ono to pujde... hlavne priznat si svoje chyby a zkusit i jiny uhel pohledu. Naslouchat.

zuzi1
7. srp 2016

čerstvě od mé kamarádky - zcela stéjný případ, ale skoro navlas, tak se sebrala jedno pondělí, když odjel a že si jde odpočinout k rodičům a popřemýšlet, co bude dál.. do bytu už se nevrátila, po 2 dnech ji do tel řekl, že je to tak nejlepší, ale že nikoho samozřejmě nemá, co si to o něm myslí apod.. za 3 týdny už tam byla nastěhovaná jiná paní a nebyla první za dobu jejich soužití.. takže asi tak k mužům, kteří nemají doma zájem o sex a všechno je špatně!
a klasika - u nové paní poslouchá jako pejsek, práci změnil, aby byl doma, na večeře se chodí, dárečky se kupuje.. no klasika :D :D

3deti
7. srp 2016

Taky prispeju do diskuze......kdyz to vezmu z tveho clanku co se tyka toho prdeni muj chlap to dela taky a to neustale,ale nejak si rikam,ze to k chlapum patri a neresim to maximalne mu reknu cune a dceri co pujde do skolky,ze se to nedela. Ta buchta me rozesmala,protoze ja at upecu jakoukoli v podstate vzdy je podle nej sucha🙂 ,ale sni ji....ja osobne bych treba ty tresne vypeckovala samotny me to prijde otravny kdyz bych to musela kazde soustu plivat. 🙂 no ale co se tyce toho sexu v tom bych videla velikej problem,protoze zadny chlap by nevydrzel na sexu jednou za mesic pokud by nemel joo nejaky problem za ktery by se stydel pr. Mensi penis,rychla ejakulace co ja vim🙂 ,ale kazdy chlap ten sex vyhledava a chce a vymluvy typu mam na nem bedara nemuzu je takovy ujety a jasnej zvast....v tomhle neco je...jinak kdyby mi tohle udelal na diskotece,asi bych se dost urazila a nepromluvila ani slovo tak mesic a ze to vydrzim,ale u vas je to neco jineho,kdyz se vidite jen o vikendu....tak me pak zajima jak to dopadlo🙂

makronka222
7. srp 2016

1)mel by zmenit praci, kvuli ktere se nebude muset ladovat praskama- predpokladam ze problemy ma diky strave a je bez pohybu..
2) z 70% se mu chute na tebe vrati
- Muze pracovat stale jako ridic jen mit normalni smenu a na vecer prijet domu... 3)v aute je sam nemusi resit jak vypada a voni, mezi kolegy a komunikaci se zakazniky treba jako kuryr by urcite se sebou musel neco udelat kdyz kazdych 20min musis zvonit nekde u baraku a vypadat aby se te lidi nelekli... Je to zacarovanej kruh, vidim problem jen v te jeho praci, ztraci tam zdravi a navyky, nevi co je rodinny zivot kdyz 5dni je mimo domov

lichtakova
7. srp 2016

Ahoj,no je to teda opravdu nemila situace a chapu,ze premyslis o odchodu.Ja si taky myslim,ze mlady chlap proste sex chce a potrebuje a tohle jsou jen vymluvy,myslela bych si,ze ma nekde nejakou jinou-podle meho,pokud by to bylo jen v unave,tak by se ale choval jinak,daval by ti najevo,ze je rad s tebou,ze je doma...to mi prijde,ze tam chybi...pokud by to zas zacalo sklouzavat do starych koleji,spocitala bych si,jak na to budu,poradila se s rodici,rozmyslela se s bydlenim apod.a asi odesla...treba na cas treba na porad...

kaja2016
8. srp 2016

@elizabeth_lap je no tak to je fajn. Tak uvidite, jak se to bude vyvijet. Ja mam ve vztahu taky nekdy stavy, ze bych to nejradsi skoncila, a pak zpetne kdyz se to vyresi vidim, ze vlastne o nic neslo. A s tim sexem, to bych s nim taky probrala...

elizabeth_lap
autor
26. srp 2016

@kaja2016
@lichtakova
@3deti
@zuzi1

Tak jsem zase tam kde jsem byla předtim. Teď to je zase hlavně tím, že se už skoro vůbec nevidíme. Přes týden jezdí a o víkendu dělá na česačkách místo táty, aby se prý táta mohl starat a vidět babičku, která přijede po týdnu. Tento víkend stál teda dost za pendrek. Přijel v sobotu v 5 ráno, pak v 10 už byl na česačkách a tam byl do 10 večer. a druhý den zase od 7 ráno do 4 večer, kdy tam teda už šel jeho táta a když jsem ho viděla v traktoru, tak jsem tam hned šla, že třeba půjdeme spolu domu a manžel najednou nikde. Ani vidu ani slechu, jen tam měl auto a věci v traktoru u táty. Tak jsem se sebrala a šla se projít. Nakonec mě odchytla kámoška ať jdu na kafe. a najednou po 2 hodinách telefon - manža. Jsem doma, kde jsi ty? já jsem pryč jako ty, místo toho aby jsi přišel ve 4, když jsi byl vystřídanej, tak přijdeš v 6? Já mám teda pořád ještě času do 8 dost. Nazdar. A típla jsem to. Ale ořvala jsem to. Nerada takhle mluvím, ale tohle je teda už fakt moc. Je pravda, že malý nebyl doma celý víkend, tak měl pocit že domu ani nemusí pospíchat asi. Ale z toho jsem prostě cítila, že já musím doma sedět když přijde domu, ale on si snad i trajdat okolo může? Pak přijdu domu a snězenej medovník a on si spal. Tak jsem začala řvát, jak to mohl celý sežrat!!!!! To jsem dělala malýmu!!!! Až se vrátí!!!!!!!!!! A ještě ani nereagoval a dělal uraženýho. To jsem jako fakt nechápala. Mám z něj poslední dobou pocit, že mě nebere jako manželku se kterou je rád, má ji rád ... ale jako osobu, která je snad i trpěna kvůli tomu, aby každý víkend byl se synem. Jaký z toho máte pocit vy????? Díky

lichtakova
26. srp 2016

@elizabeth_lap ja z toho nejvic mam pocit,ze uz se to ani jednomu nechce nejak davat dohromady...

kaja2016
27. srp 2016

@elizabeth_lap me prijde, ze jste meli vztah leta zabehnuty zpusobem, kteri ti nevyhovoval a ted to zacinas videt a chces to zmenit, coz me prijde dobry. Manzel je z toho asi docela vedle. A jde o to, jestli se prizlusobi a trrba to i oceni. Nevim. Jde o to, jestli do toho investovat cas a nervy a nebo jestli to proste zabaliz a poohlidnout se po jinde po nekom jinym s kym budes mit stejnou predstavu ohledne spolecnyho zivota.

reinne
27. srp 2016

Snězený medovník bych neřešila, je to prkotina. Pravda je to sobecké, ale třeba ho doma neučili, že je třeba se dělit. ne vše sníst sám. Není to omluva, ale chlapi mají občas vedení přes Austrálii. Nicméně tu urážku za buchtu bych mu dala sežrat. Příště by mi ji upekl on sám a před celou rodinou prezentoval. Nesnáším muže,, co se chovají k ženám s despektem. Chovat se k ženě slušně je snad elementární předpoklad. Možná by stála za zvážení pomoc odborníka, než hned pálilt mosty. Z popisu mi přijde, že máte už trochu jeden na druhého alergii.

elizabeth_lap
autor
17. říj 2016

@reinne
@kaja2016
@lichtakova
@kaja2016
@makronka222
@3deti
@eldrag
@kaja2016
Milé ženy, tak jsem mu 9.9.2016 řekla, že s ním končím. Ani nevím proč, ale řekla jsem mu to v mountfieldu když chtěl koupit traktůrek na zahradu na úvěr. Prostě jsem mu to najednou potřebovala strašně říct. Tak jsem mu to řekla. Dost dlouho to vydejchával (cestou domu a doma min hodinu). pak na mě podíval, tak si pojď ke mě sednout ne? A jak to jako plánuješ? Chceš auto nebo barák? Máš někoho? Ale ta reakce s barákem mě totálně rozsekala. Přišlo mi to, jako kdyby už o tom nějakou dobu sám uvažoval jen to neřekl aby nebyl on za toho špatnýho. Tak mi to přišlo, ale já musela jet do jednoho kroužku, kde vystupuji, tak jsem jela. Když jsem přišla domů, tak bylo doma ticho a vůně voňavky. Jasně se šel "ožrat" do hospody. Tak jsem uspala malého a sedla si k televizi. Najednou mi všechno došlo a bulela jsem jak želva. Pak jsem hnedky volala švagrový a ta se mě ptala jak reagoval a hlavně jak jsem se cítila po tom co jsem to řekla? Při tom povídání jsem cítila strašnej strach a obavy, ale hned jak jsem to řekla, tak jsem měla v sobě takové prázdno a klid. Skoro jako by mi spadl kámen ze srdce. Tak říkala, ať ho nechám plavat teda, že se ke mě vždy choval jako k fusekli... a že bez něj mi bude líp... Tak jsem se vybulela dokoukala film a šla spát.
Ve 3 ráno mi volají kamarádi, že P (manžel) leží před hospodou úplně na šrot abych si ho odvezla. Já jen odvětila, ale toto už není můj problém. Ale nakonec jsem se nechala přemluvit a dojela jsem pro něj autem. Tam mi právě můj skoro nejlepší kamarád (homosex) vyprávěl co se v hospodě vyvádělo a že tvrdil. "Jupíííí, jsem konečně svobodnej! Jedeme na dízu!!!!! Jupí, už žádná E. není!!! " a prý to řikal strašně šťastně. To mě teda dost zranilo a lautr zlomilo.
Další den vyspával opici a chovali jsme se k sobě vlastně úplně stejně, což mě teda dost frustrovalo. Vlastně jako by se skoro nic nestalo, protože my se k sobě chováme jako kamarádi celou poslední dobu jako kamarádi bez jakékoliv intimnosti. Odpoledne jsem si pozvala kamarádku a P. někam odešel a vrátil se až kolem 10 večer, kdy kamarádka odešla. Nakonec z něj vypadlo, že byl u sousedů a probíral to tam asi s nima. Protože tam shodou okolností byla manžy bráchy žena a hrála si asi na vztahovou poradkyni. Přišel a povídá mi. Necítím, že bych byl na vině. Já budu dělat jako by se nic nestalo a ty si to pořádně rozmyli. jestli chceš odejít nebo ne. Já byla teda už dost ovíněná, ale tak to mi to přišlo.
Další den to opravdu bylo jako by se nic nestalo a i večer mi řekl, jestli se nechci přitulit u televize.
Přes týden jsme si několikrát snažili telefonem o tom povídat ale nikdy se nedošlo ke kloubnému výsledku. Nakonec za 3 dny si ke mně na hřišti přisedla žena bráchy manži. a zeptala se jak je? Jestli je to lepší a jestli nebude lepší něco přetrpět ale mít celistvou rodinu? Já ji jen byla schopná odvětit, že ve 28 letech něco přetrpět podle mě nemá cenu. Na čež ona řekla, jen že si přeje, aby do jejich svatby jsme to neříkali jeho rodičům, aby se z toho nějak nesesypali. Tak jsme teda večer řekla manžovi, že teda přistupuji, že to zatím necháme tak jak to je a budeme se snažit změnit. a za vším uděláme velikánskou tlustou čáru. Dobrá tedy.
Následoval víkend, kdy to bylo jakž takž v pohodě a vlastně byl celý víkend na chmelích (od 7:00 do 23:00) tak jsme se vlastně neviděli, jen pár chvil v traktoru 🙂
Další víkend přijel v sobotu v 16:00 a hned běžel pro nějaké věci pro hasiče. pak jel ještě na hřiště, kde byl do večera. Další den se sebral v 7 ráno a šel zase na hasiče a do jedný asi si nás i docela všímal ale pak jsem šla s malým spát a on že přijde tak do hodinky a přišel v 6 večer a že brzo ráno jede, tak ať ho nevzbudíme.
Další víkend měli svatbu jeho bratr s přítelkyní a manža si vzal v pátek volno aby poklidil a posekal zahradu... a v sobotu jsme byli na svatbě ale nějak nás to tam nebavilo. Já osobně jsem se skoro až nudila celou dobu, ale v pohodě. Šli jsme už v 10 večer domu. A další den přišli známí okouknout dům.
Minulý víkend byla akce garnyže. Koupili jsme je a že je manža nandá. Jenže estét to dal do polystyrenu a pak se vztekal že to nedrží. Nejhorší bylo že nadával a tolik sprostých slov řval, že malý vždy běžel se schovat. Pak se v půlnoci sebral (a prosil jestli mi to nebude vadit) na posvícenskou zábavu s tím,že do dvou hodin je doma. Ale přišel ve 4 a úplně na šrot. Druhý den celý prospal s mokrou utěrkou na hlavě i když je pravda, že se vzbudil na "zabalení holubek" a pak je dal na plynový sporák v garáži. Tím to zhaslo. Ale je pravda, že večer se ke mě tak hezky přivinul a po stráááááááááášně dlouhý době mi řekl šmudlinko. Až se mi skoro v bříšku hemžili motýlci, ale já zrovna měla horečku, tak z toho ani nic nebylo.
Tento víkend zase přijel teda už v pátek odpoledne a večer byl hezkej u telky. Další den frfňal, že jdu na 2 hoďky za mamku do krámu a on musí hlídat ale odpoledne se sebral v jednu na náměťák a " Do čtyř jsem doma broučku" a v pět mi volal, že se mu tam líbí a že si zařídil odvoz. Tak teda přijel v plné náladě v 11 večer a že ho sere, že mu furt něco vyčítám.
Já jako fakt nevím co s tím. Zase na mě padá splín a nejradši bych se sebrala a šla, ale při hovoření o "vyrovnání" mi řekl, že mi dá buď 400tis nebo auto. Barák bych neutáhla... Jako fakt hustý. Už si aspoň něco spořím z výplaty. Jak by jste to brali vy? Včera jsme se bavili a že ho sere, jak mu všechno vyčítám a na sebe se nekoukám. Ale dle mého názoru celé odpoledne a 2h navečer je hodně velker rozdíl nebo ne??? Vím, vyčerpávající asi. Ale jak by jste reagovaly vy? Díky moc

enalga
17. říj 2016

@elizabeth_lap
Z celého toho příběhu mi mrazí. Můj první manžel taky vždycky svaloval vinu na mně, taky děsně pil Máme spolu 13 ti letou dceru, ale od jejích 4 let jsme rozvedení, protože jsem to s ním nezvládla psychicky. Chlast, zábavy, kamarádi...všechno jen ne rodina... tohle není chlap ro rodinu.. je sobecký. Moje rada : Bič a pryč!

eldrag
17. říj 2016

@elizabeth_lap hokka nedokazuvsi to predstavit, ale prijde mi ze delate jen docasnou naplast, vase problemy jsou hlubsi a hlubsi...

lichtakova
17. říj 2016

@elizabeth_lap myslím, že v jádru asi není rozhodně zlý a asi tě má rád a i syna..ale na mě to dělá dojem, že prostě není ochotný pro rodinu a pro tebe slevit ze své zábavy. Že prostě si to udělá tak, aby on se pobavil, napil...a až potom ve "volné" chvíli a když má náladu se pověnuje rodině. Ale tak to bohužel nefunguje. Proto si myslím, že nepochopí, o co jde tobě vždycky se bude cítit ukřivděný, že on vlastně nic neudělal...možná že je "jen" nevyzrálý, ale na to už je trochu pozdě, když už má rodinu ☹

tammm
17. říj 2016

Myslím si Elizabeth že máš na víc,žijem jen jednou.Každý chlap má své mouchy,ani my nejsme bez chyb,ale jsi nespokojená,to jde cítit z toho jak píšeš.Lidè se scházejí a rozcházejí,ale měla bys myslet na to,že jsi mladá a lepit něco co nefunguje není dobře.Ani nemám pocit,že by se on nějak snažil.Někam odcházet,místo aby se vám věnoval mu jde skvěle.

elizabeth_lap
autor
17. říj 2016

@lichtakova Právě že jsem mu řekla, že chci pryč. a reakce byla "Barák nebo auto??"
@eldrag - nejsmutnější je, že podle něj vidím stále chyby na něm ale na sobě je nevidím. Je pravda a často je mi to vyčteno, že jsem bordelář a uklízím když mám chuť a jednou týdně takovej ten větší úklid umyvadla, sprcháč, záchod... ale linka, je i po úklidu za chvíli jak po boji. Ale jemu to tak strašně vadí ☹
@enalga
taky mi když jsem navrhla poradnu pro nás oba, tak jen řekl, já mám ve svém vztahu k tobě jasno, jestli si o tom chceš s někým popovídat, tak klidně v tom ti nebráním, ale já nikam nejdu.

Myslíte ženy, že to nebude po nějaké době i u jiného chlapíka stejně? Je to vlastně můj první vážný vztah a říkám si, jestli to nebude po nějaké době taky stejné? Nebo myslíte, že ne?
A ještě se zeptám, vždy občas mi vpálí i to, že mě asi pálí dobrý bydlo, protože mi vysype celou výplatu po 15 a já s tím pak kooperuji - do banky na úvěry, nákupy... To prý není normální, je to tak?
Ale Je mi líto toho baráku, který jsme vybudovali a taky, že kluk ho míň uvidí, ale je pravda, že ho i tak moc nevidí. Vidí ho cca 2 dny ze 7 a takhle by to bylo 2 ze 14, A strašně mi trhá srdce, že i když na něm malý tak visí, tak stejně odejde a vrátí se pozdě večer. Malý stejně už přece spí. ☹ O sexu ani nemluvím ☹

lichtakova
17. říj 2016

@elizabeth_lap no prave,stejne z nej nic nemate,ani ty ani on. Ze ti vysype penize,neni zadna zasluha-muze klidne platby obstaravat on, tohle je pohodlnejsi...Jak barak nebo auto??? To je pro samotnou zenskou nesmysl,at te vyplati+auto; dum bude mit asi vetsi hodnotu nez auto,ne? Drzim pesti,at se rozhodnes pro sebe spravne.

konik_mischel
17. říj 2016

ahoj, já tomu tvému příběhu moc nerozumím, rozhodla jsi se že odejdeš, dohodli jste se., že počkáte do švagrovy svatby, je po svatbě a ty tu píšeš o motýlcích v břiše... Myslím, že ani ty sama nevíš, co vlastně chceš. Tvůj manžel je podle mě nevyzrálé děcko, myslím, že vás rád má, ale svým dětským způsobem (tedy on má nějaké potřeby., ty si uspokojí - např. hospoda, zábava) a jak zbude prostor, je tu celej pro vás... Upřímně neuznávám při prvních komplikacích ze vztahu hned prchat, pokud to není o násilí atd.. ) to se sbalit a jít), ale jinak je podle mě partnerstvíú manželství práce a dost těžká a hlavně o obou dvou. Manžel se podle tebe chová jako prase (krkání, prdění atd) ... jo, to by mi taky vadilo a hodně. Ale dokážu pochopit, že pro něj je problém rozlišit to, když se takhle chová v kamionu, kde je sám a může tam mít pucha jak v noře, chovat se jako prasátko atd.. a nikomu to nevadí a najednou dojede domů, kde se má oholit, navonět, být přitažlivý, chovat se normálně, neprdět atd... Pak je tu otázka času- je celý týden pryč a víkend je velmi krátký na to, aby stihl vše, co on považuje za důležité- tebe a dítě, svoji rodinu a kamarády. Očividně má problém se stanovením si priorit toho, co z těch aktivit je důležitější a pak nastává problém, že je s kamarády- a to je pro tebe problém (chápu), je s jeho rodinou a pomáhá jim- taky chápu, že bys raději, aby se věnoval vám, nebo dělal něco doma atd.. Říká, že to dělá pro vás jako pro rodinu, aby byly peníze než nastoupíš do práce - neznám ho, ale klidně bych se i vsadila, že on to tak fakt vnímá a myslí, že tam vydělá víc peněz a to je jako živitele jeho povinnost- tím se o tebe a malé stará a ty to nevidíš.. rozumíš mi? Zkus mu navrhnout, aby si začal hledat jinou práci v místě, abyste byli tedy spolu a zkusili to dát do pořádku, míst je teď dost a pokud nedřete bídu s nouzí, třeba pro vás nebude ani nižší příjem tak fatální, nebo si zkus hledat i ty nějakou brigádu nebo práci na menší úvazek (nevím, kolik je malému). Zkus třeba ob víkend naplánovat nějakou akci s rodinami - stačí kafe odpo nebo společný výlet do zoo - to by snesly i babičky a případně tety atd... nebo zase něco i s jeho kamarády - např. jednou měsíčně zábava, když budete mít hlídání. Čas od času ho nech ať jde sám a klidně se i opije, prostě počítej s tím, že přijde až ráno, možná, když to bude mít "povolené" nebude mít tendenci ožírat se do němoty. A zase na oplátku, když je třeba u svých rodičů a něco tam dělá, dej mu sebou malého a jdi si za kamarádkou na kafe nebo zacvičit, nebo cokoli... zkrátka pokud máš chuť to zkusit dát do pořádku, zkoušej! 😉 Držím ti palce, ať se rozhodneš jakkoli. 😉

elizabeth_lap
autor
17. říj 2016

@konik_mischel Snažila jsem se mu to takto říct, ale vždy to zavrhl, protože je pravdou to, že naše finanční situace není nejlepší. Barák na úvěr + jeho rekonstrukce a nové auto, které prý taky koupil hlavně kvůli mě, a taky kvůli tomu, že až přestane jezdit, tak bude auto zaplacené a stále relativně nové. Já už teď chodím na poloviční úvazek do práce (malému je teď 26 měs), a konečně máme i na potenciální rezervu, kterou si můžeme dělat a ne, to to radši dá do domku. Než jsem nastoupila do práce, tak jsme neměli pomalu i na uhlí a kupovali jsme každý měsíc 10Q aby to vyšlo z výplaty.
Stavebko pro malýho je prý hloupost, přece mu dám někdy barák, ne? Proč stavebko? Je poslední dobou strašně moc věcí, ve kterých je prostě nekompromisní a přes to nejede vlak. Tak zatim mu spořila babička a teď budu muset já ze své výplaty.
To samé, že mám občas pocit, že se na něj nemůžu spolehnout. Když potřebuju přes týden jít i jen na jogu, musím říct našim nebo vyjímečně jeho rodičům. Občas mám pocit že jsem na vše sama a když je to i o víkendu, tak to na mě pak spadne a nevím jak z toho pryč :-/

jerou
17. říj 2016

No tak to je mazec! Přečetla jsem cele a myslím, že už bych byla dávno pryc. Na to vrátit to zpet do normálu je pozde. Manžel evidentne nevidí, že udělal nějake chyby, takže těžko se něco změni. A ty se budeš jen trápit a doufat, že se polepsi. Jen se to bude dál protahovat. Odešla bych i s dítětem, pokud mas kam a utáhnes to finančne a opravdu se rozejít. Dát si nějakou dobu na rozmýšlení třeba a i on se konecne chytne za nos. Pak to probrat. On s vámi evid. Ani nechce trávit volny čas, nemá zájem o sex, nic co uděláš není dobře. Je to mazec. Tobě bych přála chlapa, co se bude těšit domu a pracovat, aby vás zabezpečil a mel spokojenou rodinu. Tak to má přece byt! Chlapi bidni 🙂

elizabeth_lap
autor
17. říj 2016

Byla jsem minulý týden v poradně a tam jsem se snažila tak nějak vše popsat jak to je, ale nevyhnula jsem se brečení, když na to pak člověk kouká. Bylo mi z toho všeho ouzko. Tak poradkyně mi řekla: " Je to skoro až nefunkční vztah, (nesexujete, netrávíte spolu sami skoro žádný čas) až na to, že se stále dokážete bavit a diskutovat. To je ještě stále dobré." Vůbec z toho necítím to, že by jste nějak komunikovali o tom jak to kdo cítí a o emocích. Zkuste mu říkat během hovoru i to, jak se cítíte. Nikdo nevidí tomu druhému do hlavy, tak to musíte říct.
Já ale již delší dobu říkám např., já z toho mám pocit, že mě nemáš rád a radši jsi celé odpoledne pryč. "Ale jdi ty s těma svejma pocitama zase." A to mě zase tak uzemní, že na to už slov nemám. A je ticho po telefonu. ☹

konik_mischel
17. říj 2016

@elizabeth_lap to je těžké, pokud není vaše finanční situace růžová, chápu, že pro něj je priorita vydělat peníze a zabezpečit vás. Že nechce teď malému spořit, když horko těžko vycházíte taky celkem chápu, když na to není? Nebo udělejte kompromis a nespořte třeba 1000 co bys chtěla ty, ani 0 co by chtěl on, ale třeba 300 - není to nic moc, ale kdykoli můžete částku zvýšit. Pokud peníze navíc cpe do baráku místo by dělal rezervu - no zase bych neřekla, že to je špatně ( ani tvoje chápání, ani jeho), on to bere tak, že chce dodělat barák, ty bys radši peníze, na které můžeš sáhnout. Když někam jdeš přes týden- já myslela, že je přes týden mimo domov, takže to je hlídání od něj pasé, ne? A pocit, že jsi na vše sama je vlastně správný, protože skoro celý týden funguješ, jako bys byla samoživitelka a na víkend prostě přijíždí "návštěva"... Věřím, že je to náročné a myslím, že asi i pro něj... je daleko od rodiny, i kamarádů, možná i sex na povel "když je jako doma a může" ho prostě nebere... nevím, co kino? Večeře? Výlet jen ve dvou třeba na nějakou chatu? prostě vytvořit atmosféru toho, chtít nejen ten sex, ale být spolu. Uvidíš, třeba tě napadne něco, co jste dřív spolu podnikali a pak kvůli hypotéce, miminku, penězům už ne... a to že snědl medovník - chápu, že tě to naštvalo, protože nenechal malému, ale ber to tak, že mu asi FAKT CHUTNAL!! když ho sežral celej, ne? - ale taky bych byla naštvaná, že nenechal malému a tobě ( ne proto, že bez něj nepřežijete, ale že ho nenapadlo, že tam není sám...) Co si jako dárek na vánoce od rodičů přát nějaký víkend pro dva? Dávej mu častěji k prarodičům malého, ať se mu věnuje, vidí, co stojí péče o malého, ať si tvoří spolu zážitky. Zkoušej, nic jiného ti neporadím, pokud na to máš chuť a chceš na tom vztahu ještě zkusit pracovat, zkoušej, co na něj zabere, Pochval ho, když se oholí a navoní, Zkus mu v týdnu zavolat a zkusit s ním plánovat program na víkend, dávat mu malého k telefonu, říkat mu, že se těšíte až něco společně podniknete a že když se budete oba snažit, že to určitě zvládnete. Dejte si večer vínko spolu.. nevím,... zkoušej 🙂 je to makačka, ale jestli o něj stojíš a on o tebe, určitě najdete způsob jak být spolu

konik_mischel
17. říj 2016

@elizabeth_lap když mu říkáš o těch pocitech, zkus mu to říct jinak ... ne že máš pocit že tě NEmá rád, že je radši pryč. Zkus to jakoby pozitivně- hodně mi chybí, jak jsme dřív trávili spolu víc času, co kdybych šla s tebou k vašim i s malým abysme tam třeba dopoledne byli s tebou a třeba ti nějak pomůžu, abysme mohli odpoledne někam vyrazit na výlet, nebo být jen spolu? Jsi unavený z práce, viď? My toho máme v práci taky hodně, ale je super, že se oba snažíme to náročné období s těmi penězi zvládnout... Jsem ráda, že mám chlapa, který pracuje, aby nás zabezpečil a není líný ale stejně se nejvíc těším na víkendy, kdy můžeme být spolu, mě i malému chybíš... Když jsi oholený, hrozně se mi líbíš, miluju vůni tvojí kolínské...

anomisv
17. říj 2016

Ještě jednou bych se to s ním snažila vyřešit, promluvit si..kdyby nic... zijes jen jednou!!

lichtakova
17. říj 2016

Kdyz to je porad "ty mu rekni,ty ho pochval, ty naplanuj cas pro vas dva....". Ale nemam pocit,ze by byla sebemensi snaha z jeho strany byt to jen ocenit,natoz udelat nejaky krok sam...a on ho neudela,protoze ma pocit,ze dela dost-vydelava "vam" penize,tudiz ma narok se jit bavit.... nikde to asi neni porad ruzove, kdyz je penez malo,je to na palici a hadky porad...ale kdyz jsem mela pocit,ze mi neco vadi a uz delsi dobu jsem to v sobe nosila,az jsem to pak rekla naplno,mela jsem aspon minimalne pocit,ze me vnima,i kdyz jsme se pohadali,a ze se potom snazi neco delat....Ne,ze ja k tomu neco reknu a nestane se vubec nic...nebo pak reakce,at si vyberes auto nebo dum - zase nechce nic resit,stejne jako ty penize....Mozna,ze az mu das "nuz na krk",az bys skutecne odesla,ze se treba neco zmeni, otazka je,jestli se tobe bude chtit ho porad k necemu dokopavat, vztah musi budovat a opecovavat oba...