Mámanek.

misacek13
7. bře 2022

Ahoj dámy. Tak ten azylový dům neklapl. Všude mají plno. Zůstala jsme s partnerem. Prozatím. Šetřím a čekám až bude něco volného. Ale musím si postěžovat. Ono já nejsme v kuchyni Bůh ví jak dobrá. Ale snažím se a vařím tak aby to bylo nejlepší pro děti. To znamená ne moc kořeněné a hodně slané. A ano,jsme líná vařit co dva dny dva oběd. Jeden pro chlapa a zbytek pro nás. Co mě naštvalo. Jo, že si stěžuje po mamince a babičce jak neumím vařit pořádně a ať mě to naučí. Už je dokonce domluvené, že k nám prababička přijede a ,,vezme si mě do parády ''. Pořád, když jsem dělala nějaké jídlo poprvé co jsem se chtěla naučit tak jsme poslouchala, že mamka to dělá mnohem líp a ať ji zavolám. Potíž je v tom, že teď je to pomalu u každého jídla. A ještě musím pořád péct porotze je zvyklý že matka pekla. Já měla teď nemocné obě děti ( předškolák a miminko 7mesicu) tak sjme stíhala pouze hlavní jídlo a ne moc polévky. Prostě teď s miminkem nestíhám ale dělám co můžu. Za mě nikdo neumyje nádobí,ani nevypere ani nepovysava ani nevytre. On si prohraje s predskolakem. A to má chvíli. S miminkem vůbec ten je jen se mnou. Nedávno byl u tchýně (jeho maminky) a pak jsme se doma pohádali že ona všechno taky stíhala a otec jejich ji vůbec nepomáhal. Adnes mi řekl že je zvyklý na určitý standard a se mnou klesl. Já nemám odvahu mu říct že já jsme taky klesla že ženy na služku. Já se totiž vůbec neumím hádat. Vždycky vytáhne něco co jsem udělala blbě a předhodí mi to. Dokonce jeho maminka mi sama řekla,že on si po sobě neuklízej no. Říkám supr,já naštěstí své kluky vychovám tak ať mi doma pomáhají. Ten předškolák už se učí. Jen chci dodat že už se to asi normálně učí že chlap doma pomáhat nemusí a všechno dělmatek. A pořád jen vysvetlujiá baba. Nevím asi jsem moc moderní že chci aby mi pomohl. Ale to že chodí do práce a vše platí je noracne a já se zase starám o děti. Ale sama. Teď je navíc doma dva měsíce a nepomáhá mi vůbec. Ani o víkendech kdy nepracuje. Ani nevím jak už mu vysvětlit, že já taky dělám doma a nespím v noci protože kojim a vyřizují veškeré schůzky co se týkají staršího syna. Jako logopedii doktory, rannou péči atd. Procházky a to všechno dělám sama. Jeho matka pořád že prostě musím že to je náš úděl a že mi chce vždycky pomoct a já nechci. Já ji vždy zavolám atd. Vždycky chci pomoct s dětma že si vklidu uklidím ,ale tchýně že mi pomůže uklidit a s vnoučaty je jen na chvilku. A pořád ji vysvětlují že nechci teď pomoct páč se snažím aby se její syn zapojil. A mám dojem že jí to i štve, když jí říkám že je Mánek a zvyklý že kolem něho i v jeho dospělosti běhala jak kolem dítěte. Jde to nějak udělat ať se zapojí doma? Apson do doby než si nasetrim a konečně budu moct jít s dětma pryč. Někdy mám pocit, že všechno jen vidím špatně já a že jsem asi pitomá nebo co. Občas mě aspoň švagrová pochopí. Když už nikdo. Moje rodina je moc daleko a nestykame se. Tak mám jeho rodinu. Už nevím co víc dělat. Že odejít to vím,a ke do té doby

koordinatorka_odboje
7. bře 2022

🤦 at si vari a pece sam. Jak jako "musim pect"? Nemusis nic.

misacek13
autor
7. bře 2022

@koordinatorka_odboje no mi řekl,že on je zvyklý a pokaždé,když mu řeknu ať si upeče sám tak mi řekne že zavolá matce. A ta samozřejmě upeče a hned radí co a jak abych to zvládala a že ,,'si zvyknu a,, no on už je takový ''. Jeho taťka taky jen občas vytrel jinak dělal ve sklepě.To by mě zajímalo co. Barák nemají úplně dodělaný a je už prodány a neměl tam pořád co dělat. Spíš taky nechtěl pomáhat manželce. No a takhle syna vychovali. A já teď každé jídlo poslouchám že maminka dělá lepší. Už jsme mu i řekla že ať se nedivím když cokoliv co se učím tak mamka dělá líp. A že už mě to nebaví. Ona si sype dokonce vegetu(postavou) na vajíčka a sype si ji hodně. Strašné hodně koření a soli. Já to nedělám páč beru ohled na děti a nemusím až moc kořeněné a slané jídla. Chlap chce zhubnout ale jeho mamka nevaří dietně. Spíš mi pořád leze krkem to předhazováno mamky a její že no ona nic špatně neudělala,vychované má dobře a když se ozvu tak jsem hned drzá. Její dcera ani kolikrát mluví hůř ač ona může odsekavat. Je to dcera. Já ne jinak je hned problém. A ano,cthyne má spoustu dobrých stránek. Ale je hrozně urážlivá a syn to má po ní . A agresivitu po otci. Teda je cholerik. Ale pořád mi všichni říkají co dělám špatně. Já pouze dělám věci jinak. A to je problém

lenerka1
7. bře 2022

Určitě si nemyslet, že se kdokoliv na číkoliv žádost změní. Pokud má pocit, že se ho domácnost netýká a byl zvyklý z domu, že chlap jen chodí do práce a ženská obstará úplně všechno ostatní na výbornou a ještě s úsměvem, bude to vyžadovat a co hůř, stejný model předává i synovi (a je úplně jedno jak moc ho maminka zapojí a vede jinak, dítě podvědomě pozorováním nasává vzor chování rodiče stejného pohlaví). Buď se smířit a držet ústa a krok nebo zavčasu zmizet a nenechat si bortit sebeúctu a sebevědomí. V mezidobí by možná pomohl i dobrý psycholog, ať si člověk utřídí myšlenky, co vlastně chce. A pokud potřebuješ ujistit, tak opravdu není běžným standardem s malými dětmi mít permanentně skvěle navařeno, upečeno, uklizeno a dbáno o rozvoj dětí, to prostě je na jednoho člověka obrovská zátěž. A to, že člověk vaří jinak, ještě neznamená, že je to špatně, nechce to jíst, ať si jde k mamince, chce mít upečeno, buď udělá něco v domácnosti, pohlídá děti nebo cokoliv jiného, ať je na to prostor, jestli nechce, ať jde k mamince...Bez hádek, s úsměvem, já to dělám takhle, vadí ti to, udělej si sám nebo si zaúkoluj maminku, když tě to nenaučila.

levandule_k
7. bře 2022

@misacek13 Doufám, že máš ty peníze, co si šetříš někde v bance na účtu, kde on nemá přístup, ne na "tajném" místě doma. (Jsou banky, které mají účty zdarma a bez podmínek.)

Bíly kruh bezpečí, hledej pomoc tam.

Jestli se chceš naučit vařit, tak kvůli sobě, ne kvůli němu. Nemusíš vařit špatně, on může být jen rozežranej a jak to nemá chuť, jak od matky, tak mu to nechutná, i kdyby to vařil kuchař z Michelinské restaurace. Super blok o vaření je kucharkaprodceru.cz Je tam podrobný popis pro začátečníky a proč to máš dělat tak. Nicméně on stejně spokojenej nebude a bude se po tobě vozit. To není o tom, že to neumíš, ale že si to k tobě dovolí, protože máš sebevědomí v háji.

Btw. Ví tvoje rodina v jakých jsi sračkách? Nahráváš si to, co ti říká?

jeyre
7. bře 2022

Vypadá to, že už jsi stejně rozhodnutá odejít, tak bych v mezičase neplýtvala silami na předělávání partnera, stejně ho nezměníš. Prostě si jeď svoje, co stihneš, to stihneš. Nemusí mít napečeno, jestli je mu jídlo málo slaný, tak ať si podá slánku a dosolí si. Můj muž není žádný mamanek, ale taky to zkoušel.... máma to dělá takhle, volal jí kvůli receptům apod. Prostě jsem to ignorovala. Já to slyšet nechci, vařit umím podle sebe. Jestli se ti to nelíbí, uvař si sám nebo něco objednej. A přešlo ho to.
Být tebou, soustředila bych se na to zdrhnout co nejdřív, klidně kontaktovat nějakou organizaci typu Bílý kruh bezpečí, ať můžeš odejít bezpečně, máš potěšené úřady apod. Na něj už kašli, nemá to smysl.

dasipe
7. bře 2022

@misacek13 z příspěvku jsem pochopila že nejsi taková nátura. Jasně, chápu, každý na to není. Ale já se prostě nebojím doma ozvat a i zařvat, když je potřeba, a funguje to. Samozřejmě teď se mnou mlátí hormony ale můj chlap je v tomhle skvělej. Když vidí že nestíhám nebo mi není nejlíp, sám jde a nahází nádobí do myčky, vyluxuje (stírat má zakázáno, to si prostě dělám sama a stejně pindá, že ho nenechám), když ho poprosím, udělá klukovi svačinu do školy, zkontroluje mu úkol, vezme ho do vany, vyzvedne ho po obědě u jídelny ... A to není jeho biologický syn. Kolikrát jsem hodinu ve vaně a když vylezu, je poklizeno...a tak ..takže s tím já nemám nejmenší problém. Zase vyloženě nechci aby vařil. Neříkám že neumí ale když jsem doma a mám na to čas tak co bych neudělala jídlo...ale to co píšeš ty, to bych těžce nedávala. Normálně bych se na něj vybodla. Chce jíst? Ať si uvaří. Chce mít čistý trenky a ponožky? Ať si vypere. Chce mít doma pořádek? Ať se zapojí. Já bych se s takovým dospělým dítětem teda nemazala ani omylem. Dupni si, taky na to máš právo

misacek13
autor
7. bře 2022

@dasipe ano jenže jeho reakce je, že jeho matka taky všechno zvládala. A ona je s tím v pohodě. Prostě to musím zvládnout no. I když jsme byli nemocní,měli jsme o vánocích az do nového roku střevní chřipku. Když mohl šel do práce,já doma a dětmi. Když to nedal vzal si volno a spal. A co myslíte? Synovi staršímu bylo lépe,tak jsem se přestěhovala do obýváku kde se koukal na pohádky abych ho hlídala zatímco mimco spalo. Když odelea z práce definitivně,tak syn ze školky donesl covid,tedy omikron verzi 😂 a vděčí jsme to chytli,plus miminku rošt do toho zoubek první. Ten měl svý dny a neco mu vadilo,vůbec se snama nebavil. On to měl čtyřikrát za dva měsíce, že ho úplná maličkost naštve a tři dny se snaží nebaví,ke staršímu synovi se chová hrozně nebo ho ignoruje a pak je vše zaliet sluncem. Ale jen jednou mi uvařil čaj když jsme byla nemocná a to ze začátku. Ani hrnek po sobě neumyje. Neumí se omluvit když něco přežene. Jen když se splete a to se omluví tak že je ještě víc naštvaný, že vůbec musí. Ale hlavně si ztěžuje mamce a ta své matce. A kolikrát je tchýně na návštěvě a pak dělá závěry co dělám blbě. I když to tak být nemusí. No nevysvětlis. Ona je ta typicka pavlacova drbna co pomluví sousedku a pak si tam jdou pokecat aby pak zase pomluvila. Pro ni je zakla mít vše uklizené páč co kdyby náhodou někdo přišel. Zahrada čistá,co v tomu řekli sousedi. Já nevím já tenhle typ ženských rada prostě nemám no. Ale jako babička vždy koupí a poklidu. To jsme ji taky řekla milionkrát,ať mi nepomáhá tím že za mě bude uklízet ať je radši a vnoucaty. Když byla malá dcera od švagrové,nechtěla aby ji babička hlídala, že babička pořád jen uklízí a vždy jsem hlídala já páč jsme si ani hrála a zajímala se. Pro mě úklid není vše. Na prvním místě jsou děti. Vždy uklidím a jdu se jim věnovat a ne pořád jen uklízet, péct a ještě se učit se synem ač má vývojovou dysfazii. To je taky dobrý,chlap mi ve svým dnů vyčte že ten kluk ani nemluví, vždy mu řeknu že proto sám nic nedělá. Logopedii jsme mu zařídila, asistentku do třídy také,rannou péči také a .luvim sním pořád co a jak. Nedávno se naučil říkát s. Ale ještě to pilujeme. Já prostě mám být na baterky nebo co

misacek13
autor
7. bře 2022

@jeyre no to jsem taky dělala. Než byl domluvený že tu bude jezdit a vařit. Což v žádném případě. Já se snažím předejít hádkám,než nasetrim bude to trvat pár měsíců ale ano, budoucnost nevidím. Nechci aby ze synů vyrostlo to co je z jeho zátky nebo hůř. Tchána. Syn už tak kolikrát se snaží agresí dosáhnout svého což viděl u tatínka. A tohle nechci. Jak říká on sám,radši budu sama chudá ale děti šťastné a vychované. Než ty jeho peníze , že on jim všechno koupi. To je fakt výchova. Méně tohle pro kluky nechci.

milu_ji
7. bře 2022

@misacek13 posledni dobou hodne ctu o seberozvoji a prisla jsem na jednu zasadni vec. A to, ze volba partnera ze vseho nejvic poukazuje na tebe a tve problemy. Ty sis nasla takovyho vola, protoze vubec nemas sebevedomi a neznas svou hodnotu, dovolis aby s tebou tak zachazel. Z nej matka vychovala mamanka a co ze ona to driv zvladala? Jak to ale vypadalo? Driv bylo bezne ze deti hnedka odlozili nekam do kouta a cely den se jich nevsimali, nemazlili je, nehrali si s nima a nechali je vyrvat. Zato meli vzdy perfektne uklizeno, navareno teply jidlo 2x denne o 5ti chodech a plus upeceny zakusek... Tvemu chlapovi zrejme chybi ta laska, ktere se mu v detstvi nedostavalo, zato to kompenzovali pohodlim (ze nemusel nikdy nic delat) a jidlem. A proto to vyzaduje doted, jidlo jako vyjadreni lasky. Tak to vidim ja. Bohuzel uz ho nepredelas, on si neuvedomuje ze se chova jako blb. Doba kdy muz vydelaval a zena byla jen v domacnosti je ta tam. Dnes uz jsou si muzi a zeny vicemene rovni, kdyz uz i zeny chodi do prace a vydelavaji, tak by mela byt i pece o domacnost a deti 50:50. Naprosta skoda s nim dal ztracet cas, odejdi, uvidis jak se ti ulevi, zbavis se jednoho prerostleho ditete a nikdo nebude pindat ze blbe varis nebo neco delas spatne. Co se zmeni? Vubec nic, stejne vse delas sama, zbavis se akorat koule na noze. Zapracuj na svem sebevedomi a pritahnes si muze ktery si te bude vazit.

misacek13
autor
7. bře 2022

@milu_ji ano. Nejvíc ze všeho možného vadí, že jsme dospělá a sama se starám o děti, a stejně řekne pratchy w že přijede srovná mě a naučí pořádně vařit. A ano. Mívala sjem sebevědomí ,pět let s ním a mám ho na nule

misacek13
autor
7. bře 2022

@misacek13 jako já bych to nezvládala ani a chozením do práce. Přijít domů, uvařit děti,uklid, večeře úklid. Když buu sama a budu mít hlídání,vyjde to na stejnou a budu se stresovat jen pro dvě děti a ne ještě dospělého chlapa

milu_ji
7. bře 2022

@misacek13 On ti to sebevedomi nesrazil, tys ho pravdepodobne vubec nemela. Jinak bys nedovolila se sebou takhle jednat. Jako ze jeho matka prijede a srovna te a nauci varit? To je co za drzost! Tak at se prestehuje zpatky k mamince. To muzes rict taky, ze prijede tvoje mama, "srovna" ho par fackama aby milostpan konecne vztal z gauce a sel taky neco delat, protoze narozdil od jeho rodiny, u te vasi mel jeden ke druhemu respekt a o domacnost se starali oba. Muze byt rad ze vubec ma neco k snedku, taky si muze jit varit sam kdyz mu to nechutna. Nevdecnik, sobec a lempl. Ale to uz ty vlastne vsechno vis, tak co ted potrebujes vyresit? Setri si dal abys mohla odejit, mysli na lepsi zitrky a neboj se ozvat. Nechutna mu jidlo? Var jen pro sebe a deti, on at si jde neco ulovit. Na uklid kasli, bez se venovat detem a odpocivat, potrebujes to. Rekni ze jedes s kamoskama na vikend a on bude mit na starosti deti, aby pochopil ze to opravdu zadna dovolena neni. Kdyz muze mit volno on, tak ty taky. Ale pochybuju ze na to pristoupi.

misacek13
autor
7. bře 2022

@milu_ji nepřistoupí. No u nás doma se matka nestarala vůbec. Jen otec. Já chci být lepší matka než byla ta moje. A srovnat že jeho babička. Ať mě naučí lépe vařit. Asi ne no. Můj otec se choval skoro stejně takže jsem si našla kopii. Super. Ale už se nenechám

intonace
8. bře 2022

Já se svojí povahou bych udělala velké zlo. Chápu tě.Moje sebevědomí bylo totálně mimo už od dětství. Ale teď si doma ( myslím s manželem a synem) držím své a někdy jdu z tchýně do kolen a snažím se být slušná,ale občas mi to uletí a ve finále je to dobře. Ale manžel je jiný než ten tvůj. Pokud by mu vadilo moje vaření poslala bych ho k plotně nebo k mamince. Na prvním místě jsou děti a jak píšeš tu zdravější stravu by mít měly a on ať si to na talíři dochutí. Přeji hodně štěstí, brzké našeřrení potřebných peněz. Drž se

misacek13
autor
8. bře 2022

@intonace děkuji. Já se držím co to jde ale i on už ví, že mi to leze na nervy a vadí mi to. Tedy to, že něco maminka pořadí a mě to už vadí. Aspoň pečení nekritizuje. I když sis tetoval že se doma dělávaly koláče a buchty a samé takové jídla každou chvíli. Já mu řekla, že jsme s jeho maminkou domluvení l, že mě naučí udělat kvásek a pak už mi to půjde. Mě to neměl kdo naučit. Ale taky že nebudu mít čas celé dny se tu s tím dupat. Že mám dvě děti. Hned ze zavolá mamce a ona to upeče. Na všechno volá mamce. A nejvíc mi přijde divné,že si volají úplně každý den a ona vyzvídá co dělá co vaříme a tak. Já nevím,mě to prostě přijde divné. Její dcera ji na rovinu řekla že ji nebaví se bavit o ničem a že nemá čas každý den sedět a kecat na telefonu. Že má dost práce. Tchýně pracuje. Není v důchodu. Ona ví o nás skoro všechno. Páč se jí syn skoro se vším svěřuje. Nevím, příjde mě, že neodstrihl tu pomyslnou pupeční šňůru a ona, když dcera se nechce každý den vykecavat a má svůj život a rodinu, že si to vynahrazuje u syna. Taky neměla žádné koníčky,jen z práce domů a vařit uklízet a sem tam k sousedům na pár puleček.

dasipe
8. bře 2022

@misacek13 já bych mu normálně řekla, že já nejsem naštěstí jeho máma a ani taková nebudu a nehodlám být, že si věci budu prostě dělat po svým. A pokud se mu to nelíbí, ať si najde jinou. Nemáš přece na čele napsáno "full servis mama hotel". Vůbec bych ho neřešila. A pokud je tchýně taková, normálně bych jí řekla ať se nezlobí ale pokud mi chce doma uklízet, ať radši nechodí na návštěvu vůbec. Prostě bych tomu učinila přítrž. On je prostě evidentně přerostlý dítě. A to se nezmění.

zelenaesmolda
8. bře 2022

@misacek13
prestan mu skakat kolem zadku a delat ze sebe sluzku.kdyz se mu nelibi jak varis tak var pro sebe a deti a on at si uvari sam.

misacek13
autor
8. bře 2022

@zelenaesmolda normálně bych se na to vypršela,ale nechci aby na mě řval se teď dětma. A pak se hádali. To už vydržím.

levandule_k
8. bře 2022

@misacek13 A co, že to jeho matka zvládala. Fakt to zvládala, také z něho vychovala debila, co si neváží žen, takže za mě to fakt moc nezvládala. A pokud argumentuje svojí matkou, ať s ní žije. (Teda dneska jsem trochu bojovná.)

misacek13
autor
8. bře 2022

@levandule_k no pravda asi. Švagrová je skvělá ženská. Samostatná, veselá prostě super baba. Ale úplně jiná. Nejhorší asi je, že pokud nedám na řadu někoho z nich a udělám si po svém, tak mi pak dají najevo že jsem asi blbá. Možná si to ani neuvědomují. Ale je to tak. Hele doufám že si najde mladou šikovnou slečnu,která bude vařit jako šéfkuchař,ale zapřáhne ho doma. On neumí ani zapnout pračku takže...

zelenaesmolda
8. bře 2022

@levandule_k
ale mas naprostou pravdu

misacek13
autor
8. bře 2022

Dnes jsem zažila gól. Chlap mi teď řekl že vařím moc. Já vařím na dva dny. Prý i jeho mamka s babičkou říkaly že vařím moc. A předtím že málo. Jeho babička mi říkala, že když se nepovede jídlo musím to zkusiti znovu. A to dělám jinak bych asi nevadila vůbec. To mi dnes zopakoval co mi radila jeho babička. A pak jsme mu řekla, že jsem přestala zkoušet nové jídla, když mi furt předhazoval že matka vaří líp. A nakonec mi řekl, a to byl gól, že jeho otec jedl jen jídla od své matky takže když jeho manžela uvařila něco co nebylo tak jedl jen chleba. Takže ano. Oni si to předávají,že nová baba musí vařit jako tchýně. Jinak jim nechutná. Normálně si říkám, že až budeme sami a dětmi,budí mít klid a budu se učit a podaří se mi to protože nebudu mít strach že to zase skončí u slepic nebo že to není k jídlu

levandule_k
8. bře 2022

@misacek13 Holka, ty už jsi tady jednou odchod řešila ne?
Sice píšeš, že chceš odejít, ale podle mě nechceš. Kdybys byla rozhodnutá odejít, tak už jsi pryč.
A neboj se mu postavit, a co, že řve na tebe před dětmi, ten špatný vzor už mají, ještě vědí, že je normální, aby to žena trpěla, oni vyrůstají v tom, že je normální ponižovat ženu, dělat si z ní služku. Normálně ho pošli k šípku, přinejhorším ti jednu vrazí. Ty zavoláš policajty, oni ho vykáží z domu, zajdeš k doktorovi, abys měla důkaz o domácím násilí a budeš to řešit. Zavoláš na Bíly kruh bezpečí, tam ti poradí, co a jak.

nijij
8. bře 2022

Najdi si azylak i v jiném městě. Kup kuchařku dej mu ji na stůl ať se stará a čau. Nejseš služka, seber veškerou odvahu a nedělej ze sebe krávu❤️😉

misacek13
autor
8. bře 2022

@nijij já právě hledala azylaky ale jsou plné,u nás se dokonce jeden zrušil. A to jsem hledala v okolí do 20 km

misacek13
autor
8. bře 2022

@levandule_k já šetřím peníze abych si mohla dovolit azylak, a ty nejsou volné v okolí. školku,cestování. Nebo kauci. To že chci odejít pořád platí,ale já nemám nikoho takže, se musím připravit.

nijij
8. bře 2022

@misacek13 zkoušela jsi diakonii v Ostravě? Před pár dny tam nastoupila kamaradka

misacek13
autor
8. bře 2022

@nijij ne to mám z ruky

nijij
8. bře 2022

@misacek13 holka myslím že si nemůžeš moc vybírat pokud chceš odejít. Začít znovu od začátku, kdekoliv kde bude místo. Bohužel

misacek13
autor
8. bře 2022

@nijij jo s tím jsem smířená.