Máme doma ušáčka 🙂) Ušaté dětičky

petullek
25. říj 2010

Pro všechny maminky, co mají doma "ušaté" dětičky 😀

ronyx
28. črc 2011

No taky mě to možná čeká. Já sama jsem byla malý ušák. V 11ti letech jsem podstoupila platiku uší. Takže tak nějak počítám s tím,že to možná bobek zdědí po mě. 😀

andelka
28. črc 2011

My máme taky ušatého skřítečka. 🙂 Má to po strejdovi a prastrejdovi - holt zbloudilé geny. Ale je sladkej a nehodláme s tím zatím dělat nic. To spíš ostatní, dokonce i očař se ptají, co budem dělat s ušima 😀

meduza
5. zář 2011

Ahoj, ja sama jsem mela jako dite odstate usi a dodnes jsem nesmirne vdecna detske dr., ktera nas poslala na chirurgii. Zakrok jsem podstoupila v 10-ti letech a jsem za to opravdu moc rada. Take se moc nepriklanim k variante, ze "usate" mimco je roztomile. Az bude starsi, mozna ho to bude trapit....

viktorkaa
11. srp 2015

Ahojky chtela jsem ozivit tuto diskusi.jsou tu jeste nejake mamky co maji usate deti?? 🙂

andelka
11. srp 2015

@viktorkaa rozhodně já. Jako my jsme si zvykli, a syn zatím neříkal nebo nevím o tom,že by měl špatnou zkušenost,ale ouška odstate má pořád. Když má delší vlasy,je to méně zřetelné, vlní se mu,ale teď je ostříhany letne.

ajka198
11. srp 2015

Moje dítě má uši hodně odstate. Zezadu to vypadá priserne. Dlouho mi trvalo, než jsem se s tim aspoň trochu smirila. Zatim to nechám, prý se to časem meni, ale nějak nevím. ... ☹

jirinka1989
12. srp 2015

skšíííííítek 😀

evab.
12. srp 2015

@viktorkaa Taky se hlásím do "klubu" ušáčků. A popravdě mam dilema zda nechat přišít nebo zatim počkat. Ano, teď je to roztomilé, syna si už bez odstàtých oušek nedokàžu představit, ale bojim se, aby z toho pak v budoucnu neměl komplex. Ikdyž smát se mu samozřejmě můžou kvůli čemukoli. Rady na přišití se různí. Někdoje pro, někdo proti, jedna a doktorka to neŕeší a žádanku by mi napsala, druhá je proti.

evab.
12. srp 2015
pajiskazemlyna
12. srp 2015

Já plně souhlasím s @kach82.. Mám odstate uši od narození a z toho od základky komplexy, děti se mi na základce smály a já kvůli tomu kolik noci probrecela.. Teď u těch miminek je to sice asi roztomilé, ale holky, vyreste to včas... Děti jsou i v dnešní době hrozně zlé...
Mimochodem je mi 24 a objednala jsem se na plastiku, takže s časem to prostě neodezni..

teraolli
12. srp 2015

Taky máme a budeme to přešit plastikou v předškolním věku. Má je po babičce a moje mamka má z toho trauma do dnes. Děti jsou škodolibé, je lepší to vyřešit včas.

vrtule333
12. srp 2015

Máme, je jí 9 měsíců.Myslíte že by to šlo třeba spravit při pravidelném nošení gumové čelenky kolem hlavy? Já občas zkouším, ale malá ji stahuje z hlavy.

teraolli
12. srp 2015

@vrtule333 Naší malé je taky 9 měsíců. Doktorka na ORL doporučila přilepovat k hlavě lepičkou. U nás je problém, že každé ouško je jiné, jinak tvarované atd. Takže přilepování by nepomohlo a čelenku by si okamžitě sundala. U pediatra jsem se taky ptala a prý do 10ti let je to chápané jako zdravotní defekt a proplácí to pojišťovna. Od 10ti let je to ale kosmetický defekt a prý to pak pojišťovna neplatí.

veronika182
12. srp 2015

@pajiskazemlyna souhlasím s tebou...maminkám to teďka přijde roztomilé, ale chudáci dětičky, až budou starší - obzvlášť holčičky. Mám neteř (6 let) a má uši jak rogalo..chudák jak vypadá, když si udělá culík. Čím dřív se nechají přišít, tím je větší pravděpodobnost, že to bude bez problémů a bude to trvalé. Starší kůže už se potom tak nepřizpůsobí.

alishka111
12. srp 2015

Tak poprvé se dočítám, že se ouška dají "napravovat" přilepením, nebo gumičkou.... Fakt to funguje, nebo je to jen zbytečné trápení??? Naše malá má jen trošku odstáté vršky oušek, není to bůhví jak hrozné, ale pokud by se s tím dalo něco neinvazivního dělat, možná bychom zkusili...

terkaz
12. srp 2015

@evab. Jee krasny klucina a podle mne mu ty usi strasne slusi. Nasi kluci maji take takove a neumim si to bez nich predstavit. 😉

lisha
12. srp 2015

Nas mladsi syn sice neni nijak zvlast usaty, ale ma kazde ousko vyrazne jine, tvarove i sklonem k hlave. Je to dedicna zalezitost ze strany po tatinkovi. Ted mu necham narust delsi vlasky a casem uvidime, jestli by se s tim dalo neco delat.

evab.
12. srp 2015

@terkaz děkuji 🙂 jj, vypadá roztomile, ale v 15ti už to tak roztomilé nebude a fakt se bojim, že se mu nejpozději na zš začnou posmívat. Fakt nevim zda přišít či ne

evab.
12. srp 2015

@pajiskazemlyna už jsem se tu kdysi na přišití oušek maminek ptala a každý radí něco jiného. Jedna mamina je tu jako dítě měla taky odstáté a v dospělosti jí přilehly. Stejně tak můj táta, ještě na vojně šílený plachty a teď pěkně u hlavy. Mě by jedna dr na přišití klidně poslala a druhá tomu nefandí. Že i např. pokud by měl třeba hudební sluch, tak se mu to tím může zkazit. Kamarádky manžel si je nechal přišít v dospělosti a pak nějaký čas slyšel jakoby odjinud a nepříjemně ho ta kůže táhla. Fakt nevim

terkaz
12. srp 2015

@evab.
Syn ted pujde do treti tridy a nikdy s tim nemel problem, ono totiz casem se to srovna, hlava "doroste". U holky by to bylo neco jineho. Ale verte, opravdu odstate usi vypadaji jinak. 😉 Ale samo zalezi na Vas, ja bych to v tomto pripade neresila 😉

xsaruska
12. srp 2015

naše holčina 20 měsícu uši odsáté dost,ale má vlnětý dlouhý vlásky takže zatím dobře maskujeme🙂 ale když je ve vaně nebo v bazénu a má mokré vlasy,je jAK ,,PŘÍŠERKA Z PÁNA PRSTENU,, Jinak má obličejík jak andílek,jelikož jsme měla dv spolužačky a jdna uši během školky zašité,druhá ne a trpela clou školu a hned co šla do práce tak uštřila a ve 20 si uši nechala přišít dodalo jí to sebevedomí a proklínala svojí mamku proč to neudelala už dávno .My s dr už trochu na tohle téma mluvili, kolem 4 let veku a přes zimu jdeme do toho 🙂

ajka198
12. srp 2015

holky, takhle vypadají pořádně odstáté uši. Jsem z toho fakt nešťastná a nevím, co s tím. Manžel se k tomu staví laxně, takže nijak, operaci odmítá. Malý to zdědil po mém otci, ale taťka má šílené uši na fotkách z dětství, ale v dospělosti je má normálně u hlavy. Tak nevím, co bude.

zu_za
12. srp 2015

Holky, závidím odstáté uši..můj malý je má nahoře špičaté a to dost..jako elf a nedá se s tím dělat vůbec nic 😒 Tak se bojím aby se mu ve škole nesmáli..má to po mně. Má to i dcera, ale ta to schová vlasama. 😖

evab.
12. srp 2015

@terkaz no ono to na té fotce tak nevypadá. Uvidim, ještě mám čas na přemýšlení 😀

evab.
12. srp 2015

@terkaz tady je to vidět o něco líp. Ale je fakt, že vídam i horší případy než nás. A když je to holčička, tak je mi jí opravdu líto

terkaz
12. srp 2015

@evab. Podle me je toto uplne v pohode a casem se to srovna. Ma ouska pekne stejnomerne, horsi je, kdyz ma ditko treba hodne odchliple spicky a tak. My mame ouska stejne a nemenila bych. Ale je to muj nazor 😉

andelka
12. srp 2015

Tak můj ušáček, 5 letý.
S bráškou (ten má uši normální) a zezadu. Zrovna je teda letně vystříhaný.

viktorkaa
12. srp 2015

Tak takhle to má moje pvní dcerka.letos v listopadu ji bude 5 let a příští rok na jaře nebo na podzim půjde na přišití.zdědila to po mě.já jsem byla v 9 letech a užila jsem si ve škole dost posměchu a jí tomu nechci vystavit ☹ druhá má 2 měsíce a ouška si taky přilehuje hlavně vnoci takže jsem ji je začala na noc přilepovat pružnou náplastí.a budu vtom pokračovat protože nechci aby měla uši jako slon 😒 na fotkách je první dcerka.

darazv
12. srp 2015

Holky ja vám síce neukažem fotku mojho dietatka ,pretože žiadne nemám(tužím po miminku) ale vám napíšem moj pohlad na danú vec ...
Narodila som sa s odstavajucím uškom..ako malá som to nevnímala..lenže prišla zakladna škola,maminka mi robila učesy,copíky kde mi to ucho bolo vidno ...a mne sa začali spolužiaci ,kamarati vysmievat typu-ušana ušatá,máš satelity ,lopuchy atd...ja som z toho bola smutná,maminku prosila aby mi nerobila už vrkvočiky,prosila ju aby mi nechala narast vlasky ,aby som ich mala vždy rozpustené... ☹ neskutočne ma to ako malé dievčatko mrzelo,mama ma vždy objala ,ukludnovala ale tie ponižovania ,vo mne ostali...Ja som bohužial citlivka celý život ,ale jedno viem ak sa miminka dočkám a bude mat uška po mne ,budem uvažovat o plastike,lebo nedopustim aby zažil to hnusné detstvo čo ja..majte sa krasne a bozkavam vaše miminka ♥♥

privka1984
12. srp 2015

Můj syn ma tez odstate ouška a priklanim se k plastice v predskolnich letech. Co prijde roztomile maminkam, nemusí byt roztomile dětem ;).