Máme náhradní matku. A co vy?

Milé snažilky,
bohužel jsou mezi námi i takové, kterým snažení nepomůže. Já třeba nemám dělohu. Jelikož jsem to zjistila už když mi bylo 16 let a to člověk po dětech zrovna netouží 😉 , měla jsem dost času se na řešení tohoto problému psychicky i finančně připravit. Teď už jsme ve fázi, kdy máme náhradní matku a ta už je po IVF. Pokud o náhradním mateřství některá uvažujete, nebo vás to prostě jen zajímá, podělím se o zkušenosti. Tahle možnost existuje i ve skutečnosti, nejen ve filmech.
m.artanka
5. srp 2009
Já to znám z té druhé strany pro svou kamarádku. Bohužel nemá dělohu, už máme za sebou 1. IVF, ale bohužel nevyšlo, ale máme ještě dost mrazáčků, takže to zkusíme co nejdříve znovu. 🙂
ebony222autor
5. srp 2009
Taky nám první IVF nevyšlo. Držím všechny palce co mám.
m.artanka
5. srp 2009
Takže určitě víš, jak to pro nás bylo těžké. Mysleli jsme, že to určitě vyjde, protože já děti mám a tak jsme si říkali, že otěhotnět snad nebude takový problém. Pořád jsme pak přemýšleli v čem se stala chyba. Já také držím palce!
ebony222autor
5. srp 2009
Naše náhradní matka má taky děti. To je prostě příroda. Náš doktor říkal, že pravděpodobnost je cca 50 procent. Takže na druhý pokus už je to jisté!!!!! 😉
m.artanka
5. srp 2009
Nám říkali asi 30%, dávali jsme jen jedno embyjko, abychom předešli dvojčátkům. Chtěli jsme omezit komplikace 😉
aja123
5. srp 2009
Sice to není můj případ, ale je to strašně zvláštní představa, když nad tím tak uvažuju. Ale moc vám fandím, aby se zadařilo 😉
ebony a tu náhradní matku jste si našli a vybrali sami?
ebony222autor
5. srp 2009
My jsme dávali 2 embrya. A ja tajně doufám, že to budou dvojčata. Samozřejmě se bojím, že můžou být nedonošená a tak, ale chtěla bych 2 děti a z finančních důvodů si to podruhé asi nebudeme moci dovolit.
ebony222autor
5. srp 2009
Ajo, našli jsme si agenturu v USA. Ta nam dala seznam náhradních matek a my jsme si jednu vybrali.
marinka
5. srp 2009
Ebony, a je to moc drahé??
m.artanka
5. srp 2009
Nám taky radili, že máme určitě dát dvě, ale říkali jsme si, že pokud se to má povést, tak bude jedno stačit. Teď ale určitě dáme dvě. Snad vám to vyjde a budou to dvojčátka! 🙂
aja123
5. srp 2009
ebony a vy žijete v USA? Já myslela, že jste si hledali matku tady.
kapunka
5. srp 2009
u nás to přece nejde, ne?????
m.artanka
5. srp 2009
Proč by to u nás nešlo?
jaspina
5. srp 2009
Martanka máš můj obdiv, že něco takového pro svou kamarádku děláš! Fakt smekám |-|
Ebony taky mě zajímá ta finanční stránka.. Musíš platit stimulku, IVF a odměnu té mamince že? Ty jsi z čech a dítě se narodí v USA, že u nás to nejde nebo i ty bydlíš v USA?
ebony222autor
5. srp 2009
Marinko - je to drahé. Máme rozpočet na 2 miliony.

Žijeme v Čechách a matku máme v USA. V dnešní době internetu, Skypu apod. to není žádný problém. U nás to asi jde, ale je to podle mého názoru dost rizikové. Neupravuje to v Čechách žádný zákon.
marinka
5. srp 2009
ebony, tak to je pálka!! =-)
m.artanka
5. srp 2009
Já dlouho váhala, přeci jen to je obrovská zátěž pro tělo, ale vždycky když jsem viděa jak si hraje s našimi dětmi, bylo mi z toho úzko. Hodně jsme si o náhradním mateřství přečetli než jsme do toho šli a mluvili o tom a já jsem mc ráda, že jsme do toho šli a budu ještě šťastnější jestli se to povede.
ebony222autor
5. srp 2009
M.artanko, a kdo bude v rodném listě?
marinka
5. srp 2009
Teď jsem našla v jednom článku, že u nás se pohybuje odměna matce kolem 250-300 tisíc + se hradí IVF a další výdaje, takže většinu párů to přijde kolem 400 tisíc..
m.artanka
5. srp 2009
ebony, já nejsem vdaná, žijeme s přítelem 8 let a nějak jsme zjistili, že nepotřebujeme nějaký papír. 🙂 Takže proto se může do rodného listu napsat manžel mé kamarádky.
ebony222autor
5. srp 2009
Odměna matce je přibližně stejná, jenže drahé jsou léky, lékařské zákroky, letenky, ubytování a hlavně právník. Na druhou stranu je to všechno legální, předem potvrzené soudem v USA a právně vymahatelné.
kapunka
5. srp 2009
to teda čumim..no ale jak je to právně??? přece podle zákona je matka ta která porodí...jak se to řeší??? to si můžete sami určit že to díte chcete dát konkrétním lidem?? díky za info a držím palečky všem tady :-N
ebony222autor
5. srp 2009
Martanko, tak to jo. Ale jako matka tam budeš ty, viď ?
zulik
5. srp 2009
Ahoj,
zaujalo mě toto téma, tak přidám jen svůj názor.Četla jsem, že se u nás stal případ ale byl hodně "pod pokličkou", babička donosila dceři a jejímu manželovi potomka. Zcela chápu pohnutky všech, co toto podstupují i když je to pro někoho sporné.Vzhledem k tomu, že si myslím, že není rodičem ten, kdo dítě porodí ale kdo se o něj stará, nevím, proč by se to nemohlo povolit. Je hodně lidí, co se starají nakonec o úplně "cizí" děti, např. po rozvodech nebo adopcích. Hodně štěstí a sil do boje 😉
marinka
5. srp 2009
Taky myslím, že by to u nás mělo být jako je to v USA, ty agentury jsou super!
m.artanka
5. srp 2009
ebony to budu na nějakou dobu. Už máme zajištěného právníka, který se specializuje na tyto případy (asi jediný tady v ČR) a s tím to budeme řašit, pokud otěhotním.
sue
5. srp 2009
Uff, Martanka...trošku zarypnem, ale veľmi v dobrom... nebojíš sa , že sa počas tehotenstva príliš naviažeš na dieťatko?

Ja sama som darkyňa oocytov, takže absolútne nie som proti tomu, aby sa prírode trošku pomohlo, ale na druhej strane som aj matka a bola som tehotná, viem aké to boli úžasné pocity, keď sa Macko vo mne hýbal, keď kopal, čkal a podobne... že som prakticky štyri mesiace tehotenstva nerobila nič iné, len ho hladkala a rozprávala mu... nebojíš sa toho? A ešte obzvlášť keď je to pre kamarátku a budeš potom to dieťatko vidieť...

Nerýpem, len sa pýtam... |-|
ebony222autor
5. srp 2009
Aha, držím palce! S tím právem je to jediná potíž. Věřím, že tu máme dost schopných lékařů, kteří by byli shopni tyhle případy řešit, jenže bez zákonů, které by to upravovaly to je riskantní. A kterému z politiků by se chtělo vytahovat takové citlivé téma a prát se o prosazení zákonů pro "pár lidí".

Začni psát odpověď...

Odešli