Máme nebo čekáme mimi - kluka. Co je pravda, co mýtus?

berenika39
8. čer 2009

Na protest proti diskriminaci pohlaví (ježišmarjá hlavně ať to někdo nebere vážně 😀 😀 ) zakládám téma o klukách. Momentálně mě zajímá JAK zlobí. A taky jestli si myslíte, že je pravda mýtus, že kluci jsou pomalejší a línější - co se týká motoriky, řeči a tak. Já bych řekla, že to tak není, i u kluků i u hlek jsou rachlíci i pohodáři, conikam nespěchají.

mousunek
10. čer 2009

ono se taky hodne rika ze linejsi jsou miminka vetsi, s cimz taky nemuzu ze zkusenosti souhlasit

berenika39
autor
10. čer 2009

Přidávám se k fanouškům psů. Petas by nejrdši vyskočil z kočárku. Není to dlouho co visel na kšírách, ohnutý přes bok kočárku, pejsek opřenej taky, očuchávali se..... 😀 😀 no a péta je strašnej blindil, a jak si zmáčknul bříško, měl pes na hlavě jogurt, aktivii 😀 😀 😀 trapas, pes byl cizí paní v parku. No utřelyjsme ho a pak se tomu smály....

anta
11. čer 2009

Tedy já nevím, ale slyšela jsem, že oplácanější mimísci jsou línější, Honzík měl ve třech měsících 6,6 kg a byl to čipera, teď vážíme 11,5 kg a to je teda síla 😀 😀 😀
Bereniko, dobrý 😀 😀 😀

mousunek
11. čer 2009

anta - jeee tak to mate jen o par gremiku vic nez my malej ma 10,7kg a ve trech mesicich mel 7,2Kg

berenika39 - koukam mas doma taky milovniku psu 🙂 hlavne ze poblinkany pejsek nebyl zlej

pavlina05
11. čer 2009

Ahoj holky!!!
Tak my máme doma také cipíska 🙂
Je mu rok. Řekla bych, že je to kliďas, pořád kouká a není žádný drak. Dokáže v kočárku sedět nehnutě celou hodinu a koukat jak si vítr pohrává s listím 🙂
Leze jako drak, skoro chodí.
Ale nějaké paci paci, pa pá a jiné říkanky jej vůbec neberou. celý den jezdí po bytě s autem...no a když začnu s nácvikem jak je Alešek velikej a jak se má...tak mě igniruje 😅
Tak nevím jestli je línější nebo pomalejší.....ale prostě se mu nechce, má svoji hlavu a jde si za svým 😀
něco na tom asi bude, že kluci jsou trochu pomalejší 🙂

mousunek
11. čer 2009

pavlina05 - tak zas umi neco jineho 🙂 auto je preci jen zajimavejsi nez paci paci 🙂

pavlina05
11. čer 2009

mousunek jj, brm brm je určo 100 x lepší 😉
Jo a ještě haf haf na psa. a na pračku brm brm 😀 😀 😀 😀
No dnes jdeme na roční prohlídku tak se musím pochlubit u dr. jak jsme inteligentní 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mousunek
11. čer 2009

pavlina05 - ale je fakt ze mas doma klidaska podle toho co pises, to u nas nehrozi... Neni to sice zadny vzteklina ze by kvuli vsemu rval, ale neposedi 🙂
Tak to dej urcite vedet co vam dr. rekla 🙂

pavlina05
11. čer 2009

🙂 , jj je to pohodář a mazel. neb vyžaduje stále noční kojení 😠

mousunek
11. čer 2009

tak to n ezavidim, ja jsem rada ze se od dvou mesicu vyspim celou noc. se porad s dr treba ti rekne jak na to nocni kojeni. mel by uz davno vydrzet bez

pavlina05
11. čer 2009

No to už jsem se radila dávno a ona se jen pousmála, že to prý časem přejde. 😅 už je to ale nekonečnýýýýýýýý
ještě před měsícem jsem kojila po 2 hod, tedy 5 x za noc 😝
Dnes jen 1x což už jde 🙂

mousunek
11. čer 2009

no tak pokud ti rekla tohle tak bych se zkusila zeptat nekoho jineho protoze tohle neberu jako radu zkuseneho doktora... preci jen to ditko pres den vyda nejakou energii a ty se o nej musis starat tak si zaslouzite oba alespon celou noc spat a ne abys pak pres den nevyspala padala na cumak... zkus se poradti s jinym DR a uvidis ze ti rekne co a jak tohle by totiz melo prestat do 27.tydne a ne az po roce to je moc dlouho

anta
11. čer 2009

Ani nevím, jestli jít s ním ven, je hnusně, ženou se mraky a každou chvíli prší, tak nevím 😉

mousunek
11. čer 2009

ja jsem sla kdyz neprselo obesla jsem sidliste chtela jsem jit jeste kousek a zacalo tak jsme sli domu, pak jsme akorat vyvencili pesany a ted malej spi tak mam klidek

anta
11. čer 2009

Naštěstí jsem s ním ven nešla, chytla bych to nejhorší, tak holt výjimečně spinkáme doma 🙂

mousunek
11. čer 2009

tady pred chivlkou svitilo slunicko tak jsem ho oblikla a kdyz jsem ho posadila do kocaru zacal vitr dest a bourka, tak jsem ho zas svlekla

kata.jan
11. čer 2009

taky jsme se dnes nedostali ven. Tak máme alespoň otevřené okno, aby se to tu trochu vyvětralo. Takový počasí je na nic. Mohlo by už být konečně příjemné teplé počasí.

kata.jan
11. čer 2009

zajímalo by mě, jestli mám doma jenom já takovýho televizního maniaka. Našemu malému je osm měsíců a když v televizi dávají reklamy neodtrhne oči od obrazovky a to můžu dělat všechno. Jak ho otočím tak si radši vykroutí hlavu jen, aby na tu televizi viděl. Když ho dám n zem tak, aby neviděl tak se překulí před televizi a čučí na ní znova. Nevím co s tím mám dělat, docela mi to vadí, ale nevím si rady.

berenika39
autor
11. čer 2009

ahoj, zkoušeli jste už s prcakam píseček? mám kamrádku přes ulici s vekou zahradou, navštěvujeme se, kluci na den stejně starý, dáváme je sobě od miminek, super 😀 😀 😀 . Udělali jsme jim pískoviště a bylo to úžasný! Oba byli nejdřív vykulený, opatrný, ale šlo to rychle....pořád ten materiál zkoumali, přebírali, pochopitelně ochutnávali...hned pochopili, že bábovkama se dá nabírat a vysejpat, byli sladký....já si nějak myslela, že pískoviště je k něčemu třeba kolem druhýho roku, ale spletla jsem se ☹ . Dali jsme jim satrý tepláky, na to natáhly podkolenky, aby mohli lézt a nenabrali si a fakt jsme si to užili. Pak rovnou vana 😀 😀 . Tak jen jako inspiraci.

mousunek
11. čer 2009

kata.jan - to je u nas taky cuci na reklamy a kdyz rano krmim a mam zapnutou snidani s novou kouka taky. kdyz si hrajeme v posteli a najde ovladac zapina si televizi sam 😀

berenika39 - nj zahrada je vyhodou, ja bydlim s malym na sidlisti v panelaku piskoviste tu sice jsou, ale kdyz kolikrat vidim tak tam lidi vencej psi tak bych se bala, strka taky vsechno do pusiny a ja mela jako decko skrkavku, ktera prolejza plice srdce a vsechno tak nevim zda na pisek budem chodit a kdyz tak az bude vetsi a nebude vsechno ochutnavat

berenika39
autor
11. čer 2009

to jo, to je jasný, že úplně veřejný pískoviště je dost blbý....tak vydržte. My máme vlastně soukromý 😀 .
U nás je ten desátej měsíc fakt super, najednou jde všechno rychle, krááásně se rozpovídal, pochopil princip hraní si s někým, jako že si posíláme auto, balonek, schovávačku a tak. A ještě ke všemu se začal pouštět, když stojí, což samozřejmě končí na prdelce, ale co....fakt krásný období. Děsně to letí.

mousunek
11. čer 2009

berenika39 - to jo leti to hrozne, cekam kdy si malej stoupne a to bude teprve fofr 😀

mirjanka
11. čer 2009

holky, kluci jsou bezvadní, ti moji jsou neskuteční mazlíci a přilnou víc k mámě, co na tom, že jsou tak trošku zaostalejší za holkami, kolem puberty je předeženou 😀 kluci jsou bezvadní a ta moje holčička snad taky bude 😀

anta
12. čer 2009

Ahoj holky, no to je jasný, že mám doma televizního maniaka, jakmile vidí teleshoping, obzvláště Just a trim 😀 😀 , tak oko neodtrhne, nedá se u zapnutý televize vůbec krmit, protože pořád na tu telku čučí, v 17 hodin musí být každý den hodiny na Nově, jinak je to průšvih, 😅 koukáme též na Františka a na Raníček s Dádou, to u toho vyloženě radostně juchtá 😀 😀 😀
S malým jsem na hřišti již byla, ale ne zatím u písku, ještě sám chodit neumí, ale přemýšlela jsem, že bych ho trošku povozila na kolotoči, to by se mu mohlo líbit 🙂
Holky, když malý sám ještě nechodí, můžu mu dát na ven botičky? Napadlo mě ho dát třeba na trávu, ale v ponožkách je to blbost, tak mi poraďte, jak to děláte? Díky 😉

anta
12. čer 2009

Sjela jsem vám albíčka s vašimi zlatíčky a zírám, jaký krásný dětičky se scházejí 😀 😀 Tomu já říkám konkurence 😀 😀 😀

berenika39
autor
12. čer 2009

anta, ahoj, nevím, jak to má být,, někdo říká boty až když choděj, někdo boty když se postavěj...já to dělám tak, že doma máme takový ty úplně klasický kotníčkový bačkurky na tkaničky, ty má pořád, protože doma už je jenom na nohách, lézt mu v tom jde v pohodě. a ven mu dávám takový tenisky, nejsou asi úplně na chození, nemají zpevněnej kotník, ale podrážku pevnou, a přesně jak říkáš, někde ho vysvobodím z kočáru a tape po lavičče, trávě, stoupá si u všeho třeba někde, kde musíme čekat a tak. Ponožky nic moc 😉 😉 . Stojí asi měsíc, posunuje se kolem nábytku, ale rozhodně nechodí.
NO už od úterka se nějak odvážil, stoupne si u něčeho, pustí se jednou rukou, přechmátne někam daleko, udělá krok a přechmátne druhou rukou. Artista. Je to krásný.

kata.jan
12. čer 2009

My máme taky takový capáčky, vypadají jako tenisky nebo botasky a jsou pro nechodicí miminka hlavně do kočárku. Nosíme je venku pořád

anta
12. čer 2009

Děkuji vám, holčiny, za rady, já právě vím, že by děti boty neměly nosit, dokud pořádně nechodí, aby se jim neničila klenba, když Honzík občas div mi radostí nevyskočí z kočárku, rád by všude byl, na všechno sahal 😀 😀 Tak to budu řešit těmi capáčky, mám doma jedny, které mu jsou. Dostala jsem taky capáčky, co vypadají jako tenisky, no jo ale Honzík má oplácané nožky, tak se do nich nevejde 😀 😀 😀

mousunek
12. čer 2009

anta - musis hoilt kupovat na vyzkouseni, ja kupovala malymu boticky jen do kocarku a taky jsme meli problem sehnat tak jsem byla u zname v bazarku a sehnala jsem krasny adidasky s vysokym nartem a vejdem se do nich suprove:- a az zacne chodit tak asi taky pujdu pro ady kdyz jsem se byla podivat u Bati tak melii boticky za 700,- a jeste nam byly pres nart male

anta
12. čer 2009

Mousunek, Viktorek je moc pěknej chlapák, už jsem ho očuměla 😀 😀 😀