Máme nebo čekáme mimi - kluka. Co je pravda, co mýtus?

berenika39
8. čer 2009

Na protest proti diskriminaci pohlaví (ježišmarjá hlavně ať to někdo nebere vážně 😀 😀 ) zakládám téma o klukách. Momentálně mě zajímá JAK zlobí. A taky jestli si myslíte, že je pravda mýtus, že kluci jsou pomalejší a línější - co se týká motoriky, řeči a tak. Já bych řekla, že to tak není, i u kluků i u hlek jsou rachlíci i pohodáři, conikam nespěchají.

klarves
8. čer 2009

Berenika 😀 😀 😀
Tak přesto, že mám teda tu holčičku a jsem zakladatelka toho diskriminačního tématu 😀 😉 , tak si nemyslím, že jsou kluci pomalejší a línější, spíš je to o tom dítěti samotným a ne o tom, jaké má pohlaví 😉
Tak a jdu zase zpátky do holčiček 😝 😉

berenika39
autor
8. čer 2009

jasně, doufám, že se nezlobíš, to bylo spíš ze srandy.....mám dva kluky, jeden byl lenochod a klidas, druhej je čertík...tak asi tak... 😀

klarves
8. čer 2009

To je jasný, že ne 😉 Hlavně, aby to někdo nepochopil tak, že jsme tady teď vytvořily dva protitábory holky x kluci 😀 Já jen, že kolem sebe mam fakt samý maminky s chlapečkama a s těma asi fakt naušničky a podobný věci nerozeberu, tak proto tohle téma 😉 Jinak fakt nic proti chlapečkům 😉

mousunek
8. čer 2009

berenika39 - ahojky, zareaguji trosku na to zda jsou kluci pomalejsi a linejsi, z osobni zkusenosti si myslim ze ne-e mam doma chlapecka ktery je az moc cipernej a dela vse rychleji nez by asi mel. Co se tyka pohyboveho nadani, tak je to fakt sikula.
Ale je to opet mimco od mimca nektera jsou rychla jina si davaji na cas, je fakt ze prcek byl linej v tehotenstvi to jsem byla na nataceni srdicka treba dve hodiny a proste se hybat nechtel

lenkicka
8. čer 2009

berenika: tak příspěvek do chlapečků čiperek...tem můj je pěkný čertík...kéž by byl klidnější a línější 😀
Už v těhotenství byl pěkná mrška...sotva jsem si chtěla chvilku dát nohy nahoru...už do mě kopal..dělej něco 😀 😀 😀 a to mu zůstalo dodneška...skoro přes den nespí a pořád chce něco zkoumat v mé asistenci...takže pěkná fuška 😎

mousunek
8. čer 2009

lenkicka - no malej se zacal kolem toho sesteho mesice plazit 🙂 a nedavno lezt 🙂 si uzijes to je pak fofr 🙂 😉

berenika39
autor
8. čer 2009

NO já si naplánovala, jak v létě, než začne běhat......no a je začátek června a jsem v pytli, honím ho po celým bytě a přesto že nechodí, tak leze jak motorová myš a zkoumá a zkoumá. Postaví se u všeho, a naštěstí umí i slézt, prvních pár dnů to bylo napínavý - postavil se, a bud stihnul zakřičet a nebo upad rovnou 😀 😀 . To je tak, pořád si říkáme, proč jště nesedí, neleze, nechodí - ale kde jsou ty časy, kdy to spinkalo a papalo... 😀 😀 😀

mousunek
8. čer 2009

berenika39 - 😀 😀 😀 jojo to moc dobre znam motorova mys je vystizny pojem 😀 malej dnes objevil misku kde ma pes vodu se nestihnes otocit a uz si v ni cvachta rukama, tak ho odnesu jdu se napit a koho nevidim jak kolem me leze k psovi do misky s vodou 😀 je to komik nastesti to pes toleruje

berenika39
autor
8. čer 2009

MY nemáme psa, ale odpadkový koš, botník, záchodovou mísu. Nechápu, jak poznají, co je nejvhodnější na ochutnávání......byla jsem v kamrlíku pro minerálky, přes chodbu a on proklouz ven a popad rohožku a už ji měl u pusy...l

mousunek
8. čer 2009

berenika39 - sikovny chlapecek, tak rohozku nastesti jeste nenasel, ale jinak mame v pusine uplne vsechno obcas najde pantofle nastesti jeste nenasel psi granule 😀

veruska007
9. čer 2009

Tak ja myslim, ze ne vsichni kluci jsou lenivi - co vim od maminky, tak ja pry v sedmi mesicich behala... a trochu se bojim, ze nas Honzik bude po mne: dnes ma 12 tydnu, uz par dni se pritahuje rovnou do stoje, kdyz si ho vezmu na klin, tak se vzpouzi, propina nozicky, dokaze se sam nejak vyskrabat do stoje a stoji klidne dve minuty, kdyz se ma ceho drzet, koniky pase tak od tri tydnu, prekulil se nam hned po navratu z porodnice a uz nekolik tydnu vali sudy, kdyz si ho dam do nasi postele. Tak myslim, ze bude taky behat driv, nez uvadi tabulky 😀

gabinaf
9. čer 2009

Ahoj holky,
přidám se do tábora aktivních kluků 😅 naše dítko bude mít 19 měsíců, je narozený o něco málo dřív (34+4) a i přes všechny hrozby je na tom od začátku líp než donošený stejně starý děti. Přetáčel ve 4,5 měsících, plazit se začal v 6,5 měsících a možná i proto nechvátal na lezení. Bydlíme v baráku, v 9 měsícíh se naučil do schodů, v 10 ze schodů (zadkem napřed). Chodit začal "až" ve 14 měsících a není to moc dávno, co přestal chodit a začal běhat 😝 jsem každý den hotová, uhoněná, upocená. V létě budou šortky pasé, mám neskutečně omlácený nohy z prolejzaček a heren 😠 ani s mluvením nejsem nijak pozadu, už dva měsíce trochu spojuje slova (mami neci, tati tady, atd.), máme to trochu komplikovaný tím, že mm je angličan, tak do toho občas hodí i anglické slovíčko 😅 Od 14 měsíců se sám krmí, nezvládala jsem ty hysteráky, když jsem ho chtěla krmit sám. Z vlastní zkušenosti si nemyslím, že jsou holky rychlejší (možná jenom s nočníkem - na tom prostě sedět nebude, když chce čůrat, tak bude stát a my mu nočník podržíme pod pinďou) 😀

vojtisek2007
9. čer 2009

ahoj maminy,
u nás je to 1:1 - ten starší byl (a pořád je) rychlík, brzo mluvil i chodil, je hyperaktivní, teď už mi přijde že leze do puberty a tříská to s ním teda solidně, ten mladší je pohodář nikam nespěchá, na všechno má dost času, je pečlivej a trpělivej (ten starší ani náhodou), chodit začal pozdě, teď ještě moc nemluví - jen to základní - táta,máma,ham,brambory,maso,párek...ale aby říkal věty nebo spojoval slova, nic takovýho...s nočníkem jsem teda neměla problém ani u jednoho, cca v roce a půl na něj začali chodit oba dva. Jinak jsou úplně jiný, co se týče tedy rychlosti,trpělivost a tak....

reruna
9. čer 2009

Ahoj, taky máme doma kluka, bude mít 21 m ,a dalšího prý podle UTz čekáme, takže na mě pak budou přesila 😀 nemyslím si, že by byli kluci pomalejší než holky, jak které dítě, každé je prostě jiné a je to osobnost. Mám pár srovnání s dětmi od mých sester nebo kamarádek a v něčem byl Míša rychlejší, třeba v chození, v něčem je zase pomalejší, třeba v mluvení a v něčem se zase vyvíjí přesně podle průměru 🙂

mousunek
9. čer 2009

sestrenka ma chlapecka a ten od 5mesicu leze a v pul roce se zacal stavet taky maly rychlicek

berenika39
autor
9. čer 2009

...a pak at si doktoři tvoří ty svoje tabulky 😀 😀 😀

mousunek
9. čer 2009

berenika39 - tema tabulkama se clovek vazne ridit nemuze. pac podle tabulek a velikosti obleceni mam doma podle dr rocni dite 10,7kg a 74cm 🙂 pritom je to takove "malicke"mimi 😀

lenkicka
9. čer 2009

mousunek: tak to už doma máme...už asi týden leze o106...se jen otočím...a už je u kytky...pochopitelně jedovatý...a škube jí listy 😀...jinak vše v puse...to už neřeším...a ke kočičím granulím se zatím ještě nedostane 😀

berenika: souhlasím...kde jsou ty časy...ale můj mrňous vlastně nikdy moc přes den nespal 😅 ...tak doufám, že časem to druhé bude to klidnější 😀

ale jinak jsem za čiperku vděčná...furt je to lepší vlastnost do života než pecivál 😀 😀 😀

mousunek
9. čer 2009

lenkicka -taky jsem rada ze mam doma ciperku moje mamina tvrdi, ze to je presny opak me kdyz jsem byla mala. U nas pri lezeni zacina malej psa pronasledovat ten uz je z toho chudera na prasky nikde nema klid tak mayho zacinam davat na hrani do ohradky at si pes chvilku odpocine

lenkicka
9. čer 2009

Mousunek: tak to Šimi, když jde kolem něho čiči...raf a už ji drží za kožich a cpe si celou číču do pusy...tak chodí kolem něj velikánským obloukem 😀 😀 😀

mousunek
9. čer 2009

lenkicka - Vikinek se snazi kousat jen do ocasku a kdyz ho vidi zvatla si ati a maze za nim 😀 nastesti mam psa ktery se necha tahat za usi za ocas a je porad stastnej ze si ho nekdo vsima

andulka4
9. čer 2009

JUUUU tak to já tu budu asi jediná co si mslí že obecně jsou chlapi pomalejší 🙂 Nemyslím tím jako děti ale táááák celkově. Májí to v životě o mnoho jednoduchší a proto je pánbuh neobdařil tím co mají ženy 😀

PS: dneska jsem byla na pískovišti a koukala jsem na starší děti jak si hrajou 🙂 zatím co holčičky mi vařili z písku polívku tak kluci si hráli na vojáky a na bitvu

......takže v tomto smyslu jsem to i myslela.....

ženské jsou bystré už od narození kluci si v podstatě pořát jen hrajou 🙂 a bohužel jim to zůstáva až do smrti
😀 😀 😀

anta
10. čer 2009

Ahoj holky, též vlastním doma zvířátko mužského pohlaví 😀 😀 Myslím, že to rozhodně lenoch není, to nebyl ani v bříšku, chodit to jo, to jsem musela, to byl spokojený, ale jakmile jsem si položila zadek, tak jsem myslela, že mě prokopne 😀 😀 A to mu zůstalo, pořád někde leze, teď nám stěhuje nábytek, no je to takový čertík Bertík 🙂 Zjistila jsem, že je naprosto okouzlen pejsky, jak nějakého vidí, tak na něj ukazuje, udělá "héééé", pejsek se lekne a uteče 😀 😀 . Vždy z legrace Honzíkovi řeknu: "Honýšku, toho pejska papat nebudeš, teď jsi obědval" 😀 😀 😀

mousunek
10. čer 2009

andulka4 - kdo si hraje nezlobi 😀😀 kez by to bylo pravdive

anta - koukam taky mate na pejsky valecny pokrik 😀

fim
10. čer 2009

Bereninka, a víš že můj první dojem z "opozičního" tématu byl ten samý? Ale nutkání s tímto tématem jsem nakonec odolala. 😀
Nedočítám, tak se omlouvám, ale jinak si myslím, že rychlost v dovednostech souvisí s povahou a ne s pohlavím. Já mám holt pohodáře, kterej si vystačí s málem - tudíž nikam nespěchá. 😀

anta
10. čer 2009

Mousunek, no už se bojím potkat jakéhokoli pejska, hned by ho chtěl do kočárku 😀 😀 No tak to se modlím, aby si neoblíbil rotvajlera, co máme v paneláku o patro níž 😕

mousunek
10. čer 2009

anta - no to se nedivim a vy mate pejska doma? vetsinou to byva horsi kdyz ma mimco psa doma na ktereho si zvykne ktery mu nic neudela a pak leze za vsema psama uz ted se bojim ze za klazdym poleze

anta
10. čer 2009

Ale kdepak, právě, že nemáme, nevím, kde tu lááááásku k pejskům vzal 😀 😀 😀 Zato se ale zase bojí jiných dětí, tak nevím 😅 Nemáme doma žádné zviřátko, Honzík je atopik, tak nic pořizovat nechceme, aby se mu nevytvořila alergie 😉

mousunek
10. čer 2009

tak to je zvlastni, tak mozna proto, ze nic doma nema tak se mu libi cizi

kata.jan
10. čer 2009

Ahoj tak já se připojuji k těm maminkám co mají klučinu línějšího, Ale podle doktorky to je tím, že byl hodně maličky když se narodil. Tak nevím.
Určitě není pravda, že jsou jen kluci líný. Známá má holčičku, která chodila v roce a dvou měsících, ve třech letech ji nikdo pořádně nerozumí co povídá a oproti tomu má klučinu rok a půl, který chodil v 11-ti měsících a je celkově čipernější.
Anta: tak mi pejsky taky rádi okukujeme, ale jak začne pes štěkat a má štěkot hrubý, tak začne brečet. Pes přesta a Kubajz přestane taky.