Máme odejít z Prahy. Co myslíte vy?

mikulka
3. bře 2010

Ahoj holky,

řešíme otázku, zda odejít z Prahy. Dneska jsme se moc pohádali, tak je mi smutno a váhám.
Já chci jít pryč, manžel tak na 30 %.

Máme byt 1+1 a kk k tomu. Možná budeme mít možnost přikoupit kus půdy a tím byt zvětšit.
To by pak bylo krásné, ale:
oblast, ve které bydlíme, je na x let dopředu naplánovaná pro stavění /křižovatka malovanka, tunel blanka, metro, garáže hned x našemu baráku). Navíc nám skoro před okny bude za 14 dní proudit čtyřproudovka asi na 2 roky (než dodělají jeden úsek, kam pak auta zčásti přeorientují).

Právě proto chci pryč.

Našla jsem pozemek, který má hodně pro:
v blízkosti je bus zastávka, městský bus, který je za 30 min v Praze u metra A.
pár metrů od pozemku je školka
základní škola je v blízkých městečkách asi 5 min autem a busem asi 10 min
v tomtéž městě je i sokol, tedy sportovní vyžití

Jinak v té vesničce je fotbalové hřiště, dětské hřište, rybníček s kachnama... školka dělá angličtinu...

Manžel se bojí, že by tam pro našeho klučíka bylo málo kroužků a zálib.
Já si to ale nemyslím, vždyť kroužky (plavání atd.) jsou přece taky od školy, ne?

Víte, mne se ta oblast zdá ideální, vždyť je tam vše dost blízko...

Jediné mínus vidím v tom, že budu dál od rodičů, kteří se mnou nyní bydlí ve stejném činž. domě. V budoucnu by tedy mohli vyzvedávat ze školky apod.

Manžel taky říká, že v budoucnu nám kluk vyčte, že jsme ho vzali z Prahy.
Můj argument: od Prahy jsme 20 min! Od rodičů 30 min jízdy autem.

Až kluk vyroste, na bus to má blízko a ten jede přímo k metru...

Co si o tom myslíte?

len
11. bře 2010

No, Mikulko, bydlím tu dvanáct let a od té doby se slibovaný okruh a most nepohnul ani o píď, na to bych zrovna moc nespoléhala - nejen, že nejsou prachy, ale oni se snad doteď ještě neshodli, kudy ten obchvat vlastně povede 😀
Jinak bydlíme v malé bytovce, ale já (možná proto, že jsem sama v domku vyrůstala) jsem za to možná i radši...
Jsem vzděláním taky stavař, takže bych ti mohla vyprávět, ale když máš někoho takového doma, tak je to zbytečné 😉

mikulka
autor
11. bře 2010

len: a ty bys šla do montované dřevostavby, nebo bys z toho měla strach a byla bys víc pro zděný dům, pro klasiku?

len
11. bře 2010

Vlastně nevím, nikdy jsem o tom pořádně neuvažovala (u nás domek v nedohlednu), fakt má každý svoje pro a proti a v obecný rovině bych se toho dřeva nebála (samozřejmě je třeba vybrat spolehlivou firmu a ohlídat si provedení). My si s mužem děláme srandičky, že jestli jednou něco postavíme, bude to hobití nora, pěkně pod zem zahrabaná, už máme vyhlídnutej i takovej hodně svažitej pozemek 😀

mikulka
autor
11. bře 2010

ha 🙂 NO, my se zase kloníme k domku "kostce". Není pak v horním patře ztráta místa jako u sedlové střechy.
Jééé, jak já bych už ten baráček a pozemek chtěla. 😉
Koncem měsíce máme jednání ohledně ceny půdy, tak jsem zvědavá, co řeknou na náš návrh na snížené ceny.

brego
11. bře 2010

No já se těším, až budu chodit v holinách 😀 . Tady u nás v Bohnicích to praktikuju taky, když zaprší a jdem se psem na 2 hodiny na prochajdu, tak na holiny nedám dopustit. Jo a ještě mám supr zelenou pláštěnku. 😀 Je jedno, kde člověk bydlí, chodit oblečenej a obutej může jak chce.... 😎

germik
2. dub 2010

Mikulka - náhodou som narazila na túto tému, pretože mi malá spinká dlhšie ako obvykle 🙂
Tiež sa budeme asi za 2 týždne stahovat, do dedinky asi 4km od Kralup nad Vltavou. Trošku sa toho bojím, pretože som zatial bola zvyknutá mat všetko pod nosom, bývame zatial v Prahe, cez cestu mame Malešický park, z druhej strany les, obchody, plávanie s detmi, doktori...no proste paráda... ale byt je malý a pretože čakáme druhé mimi a potrebujeme aj 1 hostovskú izbu, ked k nám sem-tam príde rodina alebo priatelia zo Slovenska, rozhodli sme sa íst do niečoho vačšieho.
Zatial jedinú a najvačšiu nevýhodu vidím v tom, že nejazdím autom /auto máme, mam aj vodičák ale asi 15 rokov som nesedela za volantom ☹((((/. Takže ak si dám nejaké kondičné jazdy dúfam že bude tento moj naaajvačší problem s prestahovaním sa vyriešený 🙂
Mikulka a vy ako ste na tom?

ciernavila
25. dub 2010

Germik, my sa zas tento rok budeme stahovat do Kralup. Teraz sme v Řeži, čo je vlastne na tej istej vlakovej línii, len bližšie k Prahe. Ja som síce rodená Bratislavčanka, ale sa mi bude z tejto dedinky ťažko odchádzať, lebo je tu kopec zelene, romantika...Ale keď si človek chce zakladať rodinu a nemá momentálne auto tak je to tu strašne nepraktické. Všetko väčšienákupy treba vláčiť z Prahy. Preto volíme Kralupy, sú tam lokality ktoré sú celkom pekné, je tam i kultúrny život, školy, atď a hlavne máme tam známych. Lebo tu sme teraz asi 2 roky a nepoznám v našej obci zatiaľ nikoho, tak dúfam že sa to zmení.

terri16
15. črc 2019

@mikulka ahoj Mikulko, narazila jsem na tvoji diskuzi, zhltla ji jednim dechem a rada bych se zeptala, jak to u vas s manzelem dopadlo -> odesli jste nakonec z Phy, nasli jste spolecnou rec a cestu? Chtela jsem prispet k diskuzi a az na konci jsem zjistila, ze je z r.2010 🙈😂. Tak snad nevadi a jsem zvedava na odpoved ☺️🍀