Máme založit dětské konto? Spoříte dětem?

miky
6. srp 2010

Ahoj, s manželem uvažujeme, že bychom naší měsíční dceři založili dětské konto na které bychom každý měsíc posílali určitou částku, aby do budoucna měla např. na školu, na zařízení domácnosti apod. Prostě, aby až jí bude dospělá měla nějakou hotovost do začátku 😉. Koukala jsem však, že téměř každý finanční ústav možnost zřízení takového účtu nabízí a tak jsem se chtěla zeptat na vaše zkušenosti - jestli dětem spoříte, u jaké banky a jak jste spokojeni. Možná by připadalo v úvahu také nějaké životní pojištění, ale o to jsem se ještě nezajímala.

naty
6. srp 2010

My sme se minulý týden rozhodli pro stavební spoření u Wustenrotu...mně naši taky spořili a já chci dětem taky poskytnout nějaký prostředky do budoucna... 🙂

crca
6. srp 2010

No,pokud myslíš jen klasický účet,tak to nemáme,ale dětem tchýně nechala udělat stavebko od Lišky 😉 a my jim platíme pojištění od Kooperativy 😉

zlatouch
6. srp 2010

Ahoj, no nevim, byla bych hodne opatrna s vyberem 😒 Casto se ty ruzne detske produkty jen vyhodne tvari a nakonec zjistis, ze lepsi zhodnoceni je na obycejnem sporicim uctu 😀 Samozrejme jina otazka je pojisteni, ale obavam se, ze to nebudou zadne zavratne sumy, na ktere pojistuji 😒
A stavebko dnes uz vcelku postrada smysl, od pristiho roku jde statni podporu o polovinu dolu, bacha na to!

kackark
6. srp 2010

My malému založili stavebko, ještě než jsme tušili jak ho oškubou, ale rušit ho zatím nebudeme. A dokud se o malého starám sama, tak jsme o úrazovém pojištění neuvažovali.

dadka2
6. srp 2010

Určitě stavebko, pořád tam člověk dostane víc než na účtě a dětské konto jsme taky dali, ale pozor u všech bank jsou východně úročeny pouze do nějaké částky tj. od 20 do 30 tisím, tak už je úrok minimální, Takže pozor na přespoření této čásky, lepší je otevřít další konto u jiné banky. Zároveň většinou nabízejí výhodná pojištění.

giselka
6. srp 2010

Ahoj, my máme u ČS investiční životní, mám to na sebe a je tam připsaná i malá. Dětské konto mi přijde nevýhodné, takže jí peníze ukládám na normální konto u ING

shaula
6. srp 2010

Pojištění je pojištění, a má naprosto jiný účel než spoření. Takže i když existují kapitálové nebo investiční životní pojištění, použít ho jako spoření není výhodné, pro tyto účely existují mnohem výhodnější finanční produkty.
My máme pro kluky stavební spoření, to považuji (za současných podmínek) za jeden z nejlepších produktů. Uvidíme, jak to dopadne do budoucna, až současná vláda zkrouhne státní podporu 😀 Nicméně i když vezmu v úvahu "pouhý" úrok, tak ten je srovnatelný nebo dokonce vyšší než na různých klasických spořicících produktech.

chaarleene
6. srp 2010

my máme rodinné úrazové pojištění, kde jsme pojistili i malou, pak jsme jí založili stavebko a ještě investiční fond Horizont na 20 let - až to skončí, tak bude mít buďto peníze na školné (když půjde na vysokou - doufejme) nebo do začátku (když půjde pracovat) 🙂 moji rodiče jí chtěli založit životní pojištění spojené s úrazovým, ale několik lidí, kteří se v tom pohybují, mi to vymluvilo, že životní pojištění nemá u dětí opodstatnění...
dětský účet bych nezakládala, tam ty peníze v podstatě leží ladem 😒

jijitka
6. srp 2010

Taky nad tím přemýšlím. Malého nejspíš připojistím ke své pojistce (to je investiční životní) a k tomu budeme spořit buď formou stavebka nebo konto ING. Určitě ne další investiční živ. pojištění.
Ještě k těm stavebním spořením - předpokládám, že mezi nimi není velký rozdíl, ať už se jedná o Wustenrot, Lišku atd...

stylly
8. srp 2010

při dnešním stavu rozhodně NE

janicka006
8. srp 2010

my jsme tady shodou okolností v týdnu měli nějakého agenta a řekl nám něco v smyslu jako tady píše chaarleene.životko u dětí je nesmysl.
Doporučil nám ČPP,kde je prý nějaké pojištění za 80 kč..ale prý nějaká převratná novinka a je prý jen otázkou času,kdy k tomu přistoupí další ústavy...nějak nevím o co se konkrétně jedná(seděl tady s ním manžel sám).
Jinak jsme přemýšleli o stavebním spoření....
Jako prvotní částku jsme chtěli dát porodné,ale nakonec se za něj pořídila pračka 😝 😝