Maminka s kočárkem. Pomáhají vám do autobusu, atd.?

matra
18. říj 2009

Milé maminky,
nevím jestli tady takové téma je, ani jsem nevěděla kam jej zařadit... ☹
Máte taky takové špatné zkušenosti ohledně pomáhání s kočárkem od okolních lidí???
Mi se to stává pořád, jestli mi za téměř 3/4 roku pomohli tak 4lidi?
Jinak ostatní koukají až vyskáčene schody,ještě nám zdvořile uhnou,řidič autobusu nás málem škřípně mezi dveře, na zastávne nás nepustí pod stříšku,když prší - máme přece pláštěnu, že jo? 😠
Já se nikoho nedoprošuju,ale kdby chtěl někdo pomoct, tak by mě to opravdu potěšilo.
Doufám, že Vy ostatní Maminky jste na tom lépe ☹

lamarika
18. říj 2009

matra: Tak my máme problém i stím, že když jdeme po chodníku a proti nám jde hlouček lidí, tak se nejsou schopni trochu seřadit abychom se vešli všichni na chodník. Takže buď musíme vjet na silnici a nebo do trávy. A taky musíme čekat šíleně dlouho na přechodě, protože nikdo nezastaví abychom mohli přejít. .. ☹ Jednou mi pomohl s malým jeden pán. Potřebovala jsem malýho na chvilu podržet abych vytáhla z kufru kočár a ten pán už mi malýho odnášel pryč. Myslel si, že jdeme domů, tak mi ho nesl před barák 🙂

martulikk
18. říj 2009

matra: NAŠTĚSTÍ jezdím skoro pořád autem! bohužel asi 2 týdny zpátky jsem musela jet autobusem dom, protože nám zastávkovalo auto a už bylo moc hodin, takže jsem musela s malou dom... začátek dobrý, manžel mi pomohl do autobusu... jenže to vystupování... ☹ řidič zastavil skoro metr od kraje zastávky... autobus byl sice nízkopodlažní, ale zas tak nízko to není, že? a myslíte, že mi ho naklonil? 😒 až když jsem se tam lámala s kočárkem v ruce a byla jsem skoro celá venku... jinak musím říct, že jsem hrozně ráda, že jsem se nechala manželem přesvědčit na podvozek s předními otočnými kolečky! protože na ulici stále jen kličkuji, lidi jdou jak bez mozku a nechají se objíždět kočárkem! 😠

ronie
18. říj 2009

no jo lidi sou fakt děsně ochotný 😝 Ale teda jeden mladej kluk mě fakt dostal-sem šla s kočárem v něm Julinka a Oliver ťapal vedle, máme tu z metra takový dementní schodiště s takovou tou nájezdovou plošinou(dva pruhy a mezi tím uzoučky schůdky) nikde nikdo tak sem táhla kočár nahoru a Oliver čekal dole až se pro něj vrátím, už to na něj bylo dlouhý a začal volat, najednou se z podchodu vyřítil mladej kluk, popad Oliho zezadu a vyběh s ním nahoru, pusu od ucha k uchu 😀 Jako já se tak lekla, jak ho vzal že poběží na druhou stranu do podchodu, než bych seběhla ty schody moh bejt pryč, navíc bych tam musela zas nechat kočár s Julčou 😝 Ale myslel to dobře 😉

zlatouch
18. říj 2009

Ahoj, řekla bych, že musíte být víc průbojný. Žádný ježdění trávou, prostě kočár neuhýbá a uvidíte, oni se zajet nenechají 😀 Já už si i v MHD vyvolávám lidi, aby mi pomohli, i když musím řict, že mě to fakt neba a těch prvních pár měsíců, než jsem se otrkala, jsem docela trpěla 😖

ronie
18. říj 2009

zlato 😀 😉 to dělám taky, já už když sem byla těhule a už sem fakt nemohla tak sem klepala lidem na rameno jesi mě pustí si sednout a hodně nahlas povídám něco o výchově a slušnosti a většinou nakonec uhnou,ale jinak radši beru lehký golfky ty unesu sama a se.. na ně 😀 😝 😉

jmisa
18. říj 2009

Moc sockou nejezdím, většinou to beru autem, když už mám nacvakávací autosedačku na podvozek, ale občas MHD použiju. Snažím se vybrat si nízkopodlažní spoje, což je někdy dost na prd, protože tak chytré jsou všechny maminy 😀 Takže třeba 213 už mě několikrát nevzala, protože už tam měl řidič 3 kočáry.
Když už mě nízkopodlažák vezme, tak s oblibou staví metr od chodníku a pak to postrádá smysl.
Když musím do normálního busu nebo tramvaje, tak se všichni rozutečou, no děs běs.

kvetinka7
18. říj 2009

Holky, ja jsem zatim tehule.. takze jsem tak trochu neutral.. chapu obe strany.. 🙂
je vas/maminek hodne, a lidi jsou unaveny z prace.. kdyz vidim dalsi maminku cekajici na zastavce, tak si rikam,kam ta se proboha vleze?! 😉 a nekolikrat jsem videla nevrle maminky,co se chovaly,ze jim patri pulka busu.. vjizdelz ostatnim lidem na nohy apod.. ale je fakt,ze lidi jsou opravdu sobecky a nechteji pomahat ☹
Sama se desim,jak budu za par mesicu jezdit..asi jedine nizkopodlaznimi spoji ☹
Ja sama zatim nejsem jako tank a nemam invalidni prukazku, ale ze me za celou dobu tehotenstvi pustila si sednou jen jedna pani.. je sila! .. dva duchodci me dokonce vyhodili z mista,kde jsem sedela, cela stastna,ze muzu sedet. Mlady lidi, pubertacky, sedi, se sluchatky na usich a ani je nenapadne si stoupnout,kdyz vidi plnej autobus lidi ..
Minulej tyden jsem jela 3 hodiny vlakem, vlak plnej lidi.. prisel do kupe starsi pan a ze si chce sednout.. nikdo se k nicemu nemel.. uz jsem cela vnitrne vrela, a tak jsem nahlas rekla,ze ja , tehotna,urcite vstavat nebudu.. 😠 🙄

lamarika
18. říj 2009

kvetinka: Máš recht 😉 Když jsem byla těhotná, tak jsem nadávala na ty kozy maminy co si stoupnou do prostřed chodníku, vykecávaj tam a ostatní je musej obcházet 😒 Nedávno jsem se známou udělala něco podobnýho 😅 Ale už jsem někdy opravdu otrávená z toho jak neustále musím někomu uhýbat, takže se nedivím těm maminám co někomu přejedou i nohy 😔

matra
autor
18. říj 2009

No tím autobusem ,,sockou!" 😀 jsem jela 2x a to mi stačilo,jinak taky všechno autem,naštěstí. Na chodníku teda neuhýbám,držím se při kraji a at si uhnou ostatní,v tom problém není.

Jednou semi ale stalo, že jsem šla s kámoškou a psem na vodítku po kraji podjezdu, kde mají cyklisti vést kolo a chlap,co jel z eNHáčka ze šichty mě přibral ruku beranem z kola, tak jsem si nahlas zaklela,že tu se chodí jako pěšky atdává bacha, vyjel kopešek nahoru vrátil se a začal mi hrubě nadávat, což jsem si nedala líbit,spustila jsem na něj taky,jako jestli je normální a podobně, že tady se kolo vede a nejede na něm, tak mi jednu natáh a shodil mě na kočárek s malým na kterého jsem si sedla,nic se mu naštěstí nestalo,ale co zmůžu že jo? Chtěla jsem mu to vrátit,ale to by asi dopadlo špatně... 😠 Být se mnou přítel, tak si to určitě nedovolí nebo bude kvalitní mela,od té doby nosím pepř sprej a at si mě nepřeje potkat!!!
Takže i tak se lidi chovají k dětem... 😠

lamarika
18. říj 2009

matra: To snad nemyslíš vážně?!!! 😠 Co to bylo za chlapa, že se takhle chová k ženě s dítětem? Tak to byl teda zážitek. . . 😠 😠 😠 po takových zkušenostech bych bez pepřáku asi nevyšla z domu a malej by se ode mě nesměl hnout ani na krok 😔

berenika39
18. říj 2009

to se s radostí přidám...není to o kočáru, ale k tématu....
Jezdíme po celé čr i moravě každý víkend jinam (manža sport), penziony,hotýlky, raději menší, rodinné. Od dubna do ted možná 20x? Vždycky v pohodě, s úsměvem,postýlky samozřejmě,v restíku ohřejou jídlo, děti vítaný.
Minulý víkend nám vybuchlo ubytování, takže jsme jeli a v pátek v poledne na místě hledali. Bez šance, byly to VČ, jela se Velká Pardubická.
Až v jednom krásným penzionu - konečně, všechno v poho, pokoj byl, zapsala mě, dala klíč,letím celá sťastná za manžou a pétou do auta - kluci, jdem, máme nocleh. Tak jsme tam nastoupili na tu recepci, a baba jak viděla prcka v náručí - zbledla a začala koktat - že děti až od dvou let. Ptaám se proč: klienti chtějí klid a ne prořvané noci, děti pročůrávají lůžkoviny a pak to smrdí. Nejdřív jsem se zeptala, jestli si dělá legraci, jestli ví, že je rok 2009...pak mi sklaplo.
No v autě jsem se rozbrečela. Vyhodila nás.Péta je zvyklej cestovatel a spí celý noci, nosí plínky, tak nevím, kam by čůral...

matra
autor
18. říj 2009

Berenika,
no to mi tedka přeběhl mráz po zádech,normálně mám husí kůži 😠 😒 ☹
Ale když to vemu kolem a kolem tak co člověk v takovéhle situaci nadělá,že jo? Akorát to může obrečet,jako ty a hledat jiný penzion...
Je to hnus!!!

berenika39
18. říj 2009

Mě to přišlo strašně líto, ten vztek na tu babu jsem měla až později, chtěla jsem někam napsat, zavolat čoiku...nevím...ona na to asi má nárok, je to její pension a ona rozhoduje o nějakém ubytovacím řádu, ale potupa to byla. Hlavně - my jsme fakt putovníci a jsem na petase prostě normálně pyšná, jak mu to jde - to cestování, je spokojený všude, hlavně když jsme všichni tři spolu, spává s náma na letišti, je zlatej. A ona ho vyšoupla jak nějaký zvířátko, co by mohlo naělat...vždyt je to člověk,klient, host - jako každej jinej, jednou z něj bude dospělák a v tomhle pensionu neutratí ani korunu, to si piš....

martimarti
18. říj 2009

Já musím říci, že za tu dobu, co jezdím s kočárkem, a že jezdím hodně sockou 😝 , jsem se s negativní reakcí nesetkala. Ani jednou. Naopak mám spíš příjemné zážitky. Lidi se usmívají na malou a ona zase na ně. Jednou se mi stalo, že se na zastávce "pohádala" parta pankáčů, kdo mi pomůže do trolejbusu 😀 😀 to jsem fakt zírala. Mladí kluci a holky, študáci, pomůžou vždycky a sami od sebe, jinak slušně požádám o pomoc a nikdy se nesetkám s nějakým odmítnutím nebo otráveným výrazem. Jen jednou jedinkrát mi nikdo nepomohl do tramvaje a všichni se nenápadně odsunuli jinam a dělali, že mne nevidí. 😒.

Kde mám negativní zkušenost, to jsou přechody pro chodce a je zajímavé, že kdo skoro vždycky nezastaví, jsou ženský ☹ ☹ Mám pro to vysvětlení, že ženský jsou holt rády, že jedou a nechce se jim zastavovat a znovu rozjíždět 😀 😀, ale fakt málokterá řidička zastaví, to je zase moje zkušenost. Jinak stejně na přechodech čekám, nikdy nevstupuji, ale to asi nikdo, že? 😉

matra
autor
18. říj 2009

No to věřím,malý je taky hodný,v noci ani nepípne,taky mi nedělá problém spát s ním kdekoliv. Tedka jsme byli navštívit mamku v lázních neměli volný ani jeden pokoj, ani žádný penzion v okolí neměl místo, měli jsme sebou karimatky a spacák,páč jsem to tušila,protože jsemto obvolávala dopředu... Normálně jsme se natvrdo zeptali na recepci, jestli by jsme nemohli přespat u mamky na pokoji a řekla,že když nám to nevadí a jestli se tam vlezem tak klidně,že můžem. A to jsou lázně!!! Kde jsou lidi vklidu a nikomu osmiměsíční mimčo nevadilo. Kdyby byl malý plačtivé dítě a noci prořval,tak by mi to bylo vůči ostatnímlidem blbé,že je budebudit. Ale proč třeba v těch penzionech pro takové děti nemají nějaký pokoj nakraji, okdad prcek nebude ostatní rušit? A i ta majitelka penzionu bečela jak tygr když byla malá, bych ji to nadhodila, že taky byla děcko!!!!

matra
autor
18. říj 2009

Jooo to selidi taky na malého usmívají,i rodina 😀 Ale jakmile řeknu, že je potřeba přebalit,všichni se zdejchnou a najednou mají hodně práce ☹ 😠 😒

matra
autor
18. říj 2009

No to zase já, když jedu tak vímjaké to je stát na přechodu,tak pouštím vždycky,přítel pak do mě reje, že pojedu týden než někam dojedu, když budu takhle každého pouštět 😅 Ale mě řidiči taky nepouští a je to hnus!!! Zase když vidím,že se nějaký puboš na přechodu schválně loudá a ještě se vysmívá,že me brzdí,tak ho mám málem na kapotě 😀 To pak pěkně přicupitá rychle na chodník 🙂

No a s tou sockou 😝
Mojí tetě se jednou stalo,že nastupovala s malým do tramvaje na konečné,včichni lidi rychle k ostatním dveřím,posedali si a ona zůstala z kočárkem přede dveřma,tak ho tam chtěla nejak dostat sama a než se nadála, vyběhl řidič tramvaje, seřval všechny vevnitř,proč ji jako nepomohli a pomohl tetě dovnitř... 😀 😠

zofik
18. říj 2009

aj já musím napsat že nic moc...

už jako těhulka jsem zaznamenala, že vás lidi ignorují...paradoxně mně nabízely místo k sezení ženy kolem 50 s 2 taškama nákupu a určitě vyčerpané ze zaměstnání a mladí sedí se sluchátkama na uších a ani se nehnou......
přijde mně, že to obtěžuje i řidiče MHD, což je teda dost smutný 😲

a minule jsem dokonce zažila remcání důchodců, jako že to je samej kočárek a proč to dítě brečí, zřejmě jsem měla děcko přidusit , aby byl klid....je to síla....ale co, musíme si poradit....

martimarti
19. říj 2009

Zofik, s tím ježděním těhulek v MHD máme stejnou zkušenost, ale ráda vzpomínám, jak jsem jela už v 9.měsíci trolejbusem, všechna místa obsazená paničkama a pánama, co urputně civěli ven 😒 a jel tam Cikán s třemi dětmi, pomalovaný jak plakát v Valdic, potkat ho večer, tak položím peněžeku a utíkám 😀 😀 , ten zavelel, postavil děti do latě /všechny seděly/ aby mi uvolnily místo 😀 😀 . Fakt borec 😉 Jó, člověk lidi neodhadne a pak se nestačí divit /viz pankáči, co se předháněli, kdo mi pomůže s kočárem 😉 /

aleachim
19. říj 2009

tak já se zase musím zastat spolujezdců. Sockou jezdím dost často, neboť Praha je věčně zasekaná a já na to nemám nervy. Jsem příšerný vztekloun.

No a až na důchodce, kteří jsou schopni mě ze schodů i s kočárkem srazit, protože se bojí, aby stihli nastoupit, si nemůžu stěžovat. Nejvíce mě překvapili mladí kluci. Ty vždycky se ptají, jestli nechci pomoct a když vystupuji, tak se stačí významně porozhlídnout a vždy na mě někdo kývne, že s tím počítá. A když jsou všichni zády, tak na nějakého kluka klepnu a problém nikdy nenastal. Samo, že někdy si kočár vynesu sama, ale když je prázdná zastávka, tak běžet do tram, ať někdo vyleze a jde mi pomoct, mi příjde hloupé. Tedy když zrovna nestojí u dveří. Fakt, to co tu popisujete vůbec neznám!

baca
19. říj 2009

Tak mě se stalo, že jsem jela buse,m a znáte to, důchodci se zvedají k výstupu pomalu zastávku dopředu, aby je tam řidič náhodou nezavřel a jeden se takhle zvedl, samože v zatáčce a normálně si z mého kočárku udělal opěrátko 😠
Ale byla jsem v Brně a všichni ochotně pomáhali s kočárkem, taky hodně kluci, ale nadzvedlo mě, že jsem tam jela Busem z okrajové části, teď všichni důchodci jeli na nákup s těma vozíčkama a autobus poloprázdný, ale oni si sedat nebudou, protože přece hned vystupují, tak se křídlili v uličce s těma vozíkama a v lepším případě zůstali stát všichni u dvěří, fakt nechápu... a pak je má člověk pustit sednout, což já teda dělám, to zase jo, ale nědky o to zájem viditelně nemaj 😖

kvetinka7
19. říj 2009

Bereniko, Matro, to je fakt otresne, co se vam stalo .. 😒
Jinak na duchodce jsem taky alergicka.. mam s nimi vesmes spatnou zkusenost..ve vsem,co pisete.
kolikrat sedim na miste,ostatni mista jsou prazdna,ale oni me z toho myho musi nadzvednout,protoze zrovna tohle je "jejich"

martulikk
19. říj 2009

Ještě jsem si vzpomněla na dva zážitky z cestování MHD 😅 Na jaře jsme jeli do Prahy na Dráculu. Auto jsme nechali někde na kraji a pak šupajdili metrem. Měla jsem celé těhu hodně malé bříško, takže mi nijak v pohybu nevadilo. Hrozně mě potěšila jedna paní v metru, když mě chtěla usazovat na sedačku. Jeli jsme jen pár stanic, tak jsme s manžou stáli. Bylo to opravdu moc milé 🙂 Za to druhá zkušenost, už ke konci těhu, kdy melounek už vidět byl, byla jiného kalibru. Měli jsme auto v servisu a tak jsem musela do těhu poradny autobusem. Když jsem se po nastoupení prolámala k volné sedačce, další zastávku nastoupila stará bába, musela se za každou cenu usadit naproti mě, i když je tam prostor pro nohy hodně úzký (jo a měla vedle sebe volnou sedačku), přetáhla mi nohy holí a ještě mě pěkně zamazala kalhoty (venku bylo mokro). To už jsem se neudržela a řekla jí, že by se aspoň mohla omluvit, když se takhle neumí chovat! No, něco prohodila a když vystupovala, tak jsem dostala holí znovu 😠

kulimka
19. říj 2009

Ahoj tak já se taky přidám. Když jsme bydleli v Ostravě tak jsem měla podobné zkušenosti jako vy. Dokonce, když jsem dobíhala na trolejbus s tříletou dcerou řidič počkal až doběhnu metr před dveře, zavřel a odjel. No prostě hnus. Teď bydlíme v Bílovci, je to malé město 10 000 obyvatel, je to úplně něco jiného. Na přechodu mi zastaví i autobus a náklaďák, když jdu k lékaři se sebou babičky mě pouštějí, že prý tam nebudu s malým čekat. Když jedu autobusem, na zastávce většinou čekají děcka z gymplu a vždycky se najde někdo kdo mi sám od sebe pomůže a to mám golfáče. U nás jsem se fakt ještě nesetkala s žádnou špatnou zkušeností! Vlastně jednou, když jsem jela na polikliliniku stály babky v uličce před výtahem, řekla jsem zdovolením a jedna : tady s kočárkem? Tak jsem jí řekla, že děti mají taky nárok na to být nemocné. Ale jinak je to tady fakt zlaté. Holt malé město je malé město 😵

terezita
19. říj 2009

tak obcas me nekdo prijemne prekvapi, ale casto to nebyva.. negativni zkusenosti teda prevladaji.. myslim si, ze na tohle je praha expert.. 😠 lidi neustale nekam pospichaji no a my je s temi kocarky pekne obtezujeme. ono je snadne najit si nizkopodlazni spoj.. delam to co mozna nejvic. jenze zpatecni cesty dopredu fakt naplanovat neumim, takze jsem casto odkazana na normos tramvaje a autobusy.. uz se mi parkrat stalo, ze jsem prejela zastavku, bo ac jsem hooodne nahlas rvala po autobuse, aby mi nekdo pomohl, vsichni delali, jako by meli spunty do usi. a trojkolku tam nemuzu nechat samotnou stat a jit nekomu klepat na ramenu. jednou mi i autobusak skripl kocarek s em.ve dverich, a to jsem dopredu hlasila, ze budu s kocarem vystupovat.. no a klasika v metru, tam lidi naprosto kocarky obtezuji..
kdyz jsem jeste nebyla tehotna, tak jsem si rikala, kam furt ty matky jezdi, ale my ted litame neustale za jednim doktorem sem, za druhym tam a ja si nevybrala, ze budou pres pul mesta. takze posledni dobou, pokud to jde, beru satek a jedu. kdyz vidi lidi dite v satku, tak nejak tajou, ale ty kocarky na ne pusobi nejak agresivne.. 😝

matra
autor
19. říj 2009

Holky klíííd,
jsme přece na dovolené, ne? To je asi všechny dráždí?!?! 😀 😀 😀
Páč oni ,,musí" pro mouku do tesca,pro mlíko do Alberta a pro rohlíky do Lidlu!!! To je stres, tak asi proto prudí na všechny kočáry...
Šak máme dost síly si ty kočáry tahat samy, když nám to ujede času dost ne, šak pojede další autobus... 😠
Bych dala kočárek těm co se tak chovají a poslala bych je projet se městem at si to uvědomí!!! Ale tak maximálně naložený pytlem brambor 😠

jijitka
19. říj 2009

🙂 výborný téma. Zatím ještě nejezdím s kočárkem, ale zato chodím s docela velkým břichem. A zážitků jsem stačila nasbírat docela dost.
Jak tady psala Matra o Ostravě, tak takovou koncentraci hulvátů snad fakt nikde jinde nenajdete. Já bydlím kousek od - v Havířově a není to o moc lepší. Autobusem jsem zatím naštěstí jezdit nemusela, ale v obchodech to stojí za to. V Tescu máme speciální pokladnu, nad kterou visí obrovská cedule s obrázkem těhule a vozíčkáře s nápisem přednostní pokladna. Zatím se mi ji využít nepovedlo, když jsem se o to jednou snažila, tak mě pár statných padesátníků málem srazil svým vozíkem, jak se k ní hnali, aby mě předběhli. Cedule si prý nevšimli a samozřejmě mě nepustili. Pak jsem se bavila s pokladní a prý jsou i horší situace, kdy těhule málem i nějakou chytně, když se ozve. Širší parkovací místa vyhrazená pro rodiny s dětmi tady zásadně využívají mladé slečny s malými auty (do normálního místa asi nejsou schopné zajet 😀 ) a pak "týpci" v bavorákách atd..
Když potřebuju využít veřejné WC - ve městě dost často, skoro vždycky se najde někdo (žena), kdo se na poslední chvíli narve do dveří přede mě, však já to vydržím 🙂
Naštěstí se zatím cítím výborně a žádné výhody nepotřebuju (kromě toho záchodu 🙂 ), ale už se nemůžu "dočkat" co mě čeká s kočárkem.

matra
autor
19. říj 2009

Jijitko, tak to se těš!!! 😀
To je nejlepší dát si tabulku čokolády a pak vyrazit teprve ven.... 😅

aleachim
19. říj 2009

holky, mám "super" zážitek, ale z Tater a s mndukou. Byli jsme tam na dovolené a téměř samé pozitivní reakce, protože jsme malou tahlali v manduce a ona byla fakt jak reklama na spokojené dítě. No, vyšplhali jsme na Rysy a pěkně jsme se rozhlíželi. Malou jsem měla na břiše a narazila do mě taková babča. Já nic, jen jsem se usmála, ale ona na mě začala ječet, že se jí motám pod nohama. Tak jí na to říkám /(už trochu ostřeji), že mám dítě, tak může dávat pozor, že tam není sama. A představte si, začala, že nemám dítě tahat do hor, když se pak neumím vyhnout. To mě fakt nadzvedlo, tak jsem jí nadala, že to, že ona je stará a leze po horách a pak nezvládá stát bez toho, aby do lidí strkala, je její problém a ne mého dítěte. Sklapla a šla se kochat jinam. Ještě teď jsem nas..., když si na to vzpomenu.

matra
autor
19. říj 2009

No to zas jak mám malého v šátku tak na mě lidi koukaj jak na exota 😀 Ale zas výhoda pro ně,protože nepřekážím s tím vehiklem 😝