Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

elitera
autor
17. bře 2009

Luci, listovka to tolik neovlivní. Prostě něco nebylo v pořádku, tak se mimčo rozhodlo, že na nás dlabe. Zamlklý potraty jsou věc poměrně běžná - bohužel. Lepší, když se to stalo teď, než třeba za rok... 🙂

lucitee
17. bře 2009

Eli je asi lepsi, kdyz to tak dopadlo nez mit nemocny mimi to je asi pravda...jen si to nedovedu predstavit...drz se, nevim co rict aby ti bylo lip.

elitera
autor
17. bře 2009

Nic moc se říct nedá, já vim... 🙂

elitera
autor
17. bře 2009

Hele, to ale neznamená, že to tu má naprosto zdechnout 😉

aerin
17. bře 2009

Ahoj🙂

Eli, myslim na tebe🙂

madlisek
17. bře 2009

Eli, taky nevim, co se v takovych pripadech rika, kazdopadne mas mou tichou podporu, myslim na vas a vubec

estrellita
17. bře 2009

eli: uz jsem se vyjadrila v druhe diskuzi. ale pusobis na me jako neskutecne vyrovnany clovek, takze verim, ze tou dovcou a vsim, co planujete, vyzenes chmury z hlavy. Vecer si uzij Martiny 😉

holky, ja mam zas dilem as kytkou 🙂 nevite, co je tohle za kytku? http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=...

deenakee
17. bře 2009

Eli. Taky držím palce ať to všechno zvládneš a hlavně ať je další mimčo brzo na cestě.... 😉
Vím že se to stává dost často , z mých 4 těhotných kamarádek, musely na revizi dvě. 😒 I moje maminka to jednou zažila. Asi se budu u svého těhu dost bát. Ale člověk to stejně nemůže ovlivnit. Když něco není v pořádku, tělo to samo zkoriguje...

Jinak já mám jednu dobrou zprávu. ( teda si dobrou) Dostala jsem MS. Dost mě to překbvapilo poněvadž ráno jsem měla teplotu 37,0. Tak doufám, že MS zařídí, že teplota klesne. A možme se konečně začít regilérně snažit....
Už se mooooc těším.

estrellita
17. bře 2009

a toto jsem nasla pro svoji svedkyni 🙂 bude to samozrejme v kvetine, jako budu mit ja kytici 🙂
http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=...

deenakee
17. bře 2009

estrel, já tu první kytičku vidím jako úplně černou ,ale předpokládám, že je asi tmavě červená... no jméno neznám ,ale s bílou to může být pěkné. Ta kytička pro svědkyni je super... 🙂 🙂 🙂

estrellita
17. bře 2009

je uplne tmave vinova. ale musim to videt na vlastni oci 🙂 nevit, jaky vsechyn druhy ruzi existuji? 😀 kdybyste treba nahodou na neco narazily, tak mi hodte link, prosiiiiiiiiiiim 🙂

madlisek
17. bře 2009

Estrel ja jsem na Beremku narazila na David Austin Rose, ta vypada jak na starych zatisich s kytkou, moc by se mi libila nekam na stul 🙂 Dalsi druhy ruzi jsou na http://ruze.wi.cz/ a http://www.gardenaction.co.uk/plantfinder/plant...

Ta kyticka co mas v albu vypada jak mak zahradni, ale kdo vi. Ale videla jsem je v kvetinarstvi, tak snad je nekde zahlidnes a zjitis to 🙂

madlisek
17. bře 2009

A jeste dalsi inspirace pro svedkyni: http://www.absoluteblissflowers.com/wristcorsag...

elitera
autor
18. bře 2009

Ranko, holky 🙂 Tak mi nějak po tom minulým týdnu dosluhuje notebook... nějak mu to "lehké" klepnutí s displejem neudělalo dobře na panty 🙄 Nj, splatili jsme kuchyň, tak můžu šetřit na novej 😝 😀
Jinak mě dneska čeká obvolávací maraton, zrušit NT, gastro, kam jsem objednaná na pátek... a asi si i zajistit potrat někde jinde, co jsem tak načetla, tak je naprostá blbost, aby mě tam nechávali den, fakt jim jde asi jen o fakturaci postelnýho pojišťovně nebo co... 🙄

deenakee
18. bře 2009

Ahojky eli. No nemáš teda dneska lehký den...... Ať to všechno zvládneš..
Co se týče nemocnice tak ti sice moc neporadím , ale já osobně bych se asi po revizi trošku bála jít hned domů. Co kdyby se něco podělalo.... No ale nerozumím tomu, tak ti neporadím. U nás v nemocnici dělali ambulantně jenom potraty. A to snad aj bylo dobře. Poněvadž uložit tyhle ženy na oddělení s těmi, které se toužebně snaží o dítě , takl nevím nevím. Myslím že i ty baby by se tam styděly jít...

elitera
autor
18. bře 2009

Deny, ale potrat je v podstatě revize dělohy 🙂

madlisek
18. bře 2009

V podstatě jo Eli, ale... 🙂

Já jsem tu někde četla, že nějaká holčina šla po x-tém zamlklém potratu na revizi a seděla v čekárně s nějakou paní, tak si začli povídat. Holčina řekla proč tam je a paní řekla, že ona je těhotná, má doma tříletou holčičku, ale druhé ještě neplánovali, tak jde na potrat. A ještě se prý smála, že je škoda, že to dítě nemůžou přendat z jedný do druhý 😝

deenakee
18. bře 2009

nene. Potrat - je ukončení těhotenství. U tebe nastal samovolný potrat už v 6. týdnu.Ty jdeš jenom na revizi. Kdežto ty baby tam chodily na umělý potrat (nastal až na tom sále) .
Po revizi (po přirozeném p.) si většinou nechávali ty ženy přes noc, kdežto na umělý potrat chodily většinou ambulantně. Nevím proč, když výkon ( tedy kyretáž) je podobná ( u umělého potratu snad ještě horší, páč tam ještě funguje průtok krve. Myslím, že spíš ty baby samy se styděly tam zůstat, tak jim vyrobili spešl ambulantní oddělení.
Ale tak to funguje (nebo aspoň fungovalo) před 4 roky u nás ve Zlíně... Teď už třeba robí ambulantně i ty revize, fakt nevím...)
Mě se zdá, že jeden den tam měly vyhrazené to ambulantní oddělení i na jiné malé výkony... , ale nevím. My jsme tam naštěstí nepracovali.. A já bych tam asi odmítla pracovat... (Samozdřejmě revize po potratu je něco jiného, ale umělý potrat se mi z duše protiví)

deenakee
18. bře 2009

Takže určitě nikomu neříkej že jsi šla na potrat... to je mylný názor. Potrat je chvíle kdy to mimi umřelo.... nebo zaniklo...

Já osobně si nechci ani nechat udělat testy (tripl testy amniocentézu a tak). Ty nejtěžší vady dokáže tělo zkorigovat samo....samovolný potratem. Těžké a léčitelné vady se dají poznat i na ultrazvuku... a na potrat jít nechci (pokud třeba nepůjde o život). Prostě vím, že bych s tím nedokázala žít. Spíše bych dokázala žít s postiženým dítětem... Ono těch těžce postižených se rodí velmi velmi maličko....

cirrusa
18. bře 2009

Holky, hop nahodit nějaké veselejší téma, ať má Eli i jiné myšlenky.... 🙂

Musím vám popsat co se mi stalo. Včera večer mipořád volalo nějaké číslo,ale mi bylo dost špatně, tak jsem vypla mobil s tím, že to počká, že to raději vyřídím až ráno. Dneska zapnu mobil a tam 56 nepřijatých hovorů a jedna SMS, ať se ozvu na toto číslo babičce Blance 😕 Jen pro vysvětlenou, máma se rozvedla když mi byly asi 3 měsíce. Blanka byla maminka mého pravého otce, ale nikdy jsem ji neviděla. Do 18 let mi vždy poslala na Vanoce pohled, na narozky 500kaček, ale nekomunikovali jsme spolu. Po 18. narozkách to ustalo. Myslela jsem,že si tím plnila nějakou povinnost vůči mě a pak jsem i na to zapomněla. A teď po skoro6 letech mám na telefonu tuto SMS a 56 nepřijatých hovorů.....mám teda srdca až v kalhotách? Kdo to je? Kde vzala na mě číslo? A pokud to je ona jak se k ní mám chovat? Vykat, tykat? Co jí mámříct? Nikdy jsem ji neviděla...A teď holky raďte....

deenakee
18. bře 2009

A už vůbec si nedokážu představit, že bych šla na potrat , jak Madli píše. ,, Protože jsme to neplánovali,,, ach jo... tu paní velmi lituju. Páč si myslím, že její svědomí dostane v následujících letech velmi zabrat....

deenakee
18. bře 2009

Cir, jestli 56 hovorů. Tak to mlže být něco závažného.... Nevím sice jak bych se zachovala, ale určitě bych to neodkládala...

cirrusa
18. bře 2009

Dee, už jsem tamvolala, teď to pro změnu nebere nikdo tam, takže změškaný hovor ode mne mají....Teda, ale jako fakt si myslím, že tohle musí být nějaká špatná sranda.... 😒

elitera
autor
18. bře 2009

Cirru, tak něco podobnýho jsem zažila taky - dostala jsem biologickýho dědu k 18. narozeninám. Rodiče mýho táty se rozvedli, když mu byly 4 roky, od tý doby ho táta neviděl. Pak se ozval právě před téměř 8 lety. Já jsem mu automaticky začala tykat, on by to stejně časem chtěl, protože si myslí, jak když je biologickej, tak je opravdovej děda - ale to se plete, děda byl ten, kdo vychoval mýho tátu, kdo se o jeho mámu postaral i se 3 malýma klukama, kdo mě učil říkat R... Dneska ho máme celá rodina na háku a nejvíc to odnáší ségra, protože je v Praze a ze slušnosti tam chodí na pravidelné návštěvy, po kterých je naprosto vyflusnutá...
Asi bych ji kontaktovala, zašla na kafe a pak bych se rozhodla podle pocitů z ní...

deenakee
18. bře 2009

Hlavně se nestresuj 🙂 I když to se lehko řekne. Zkusíš to za chvíli a uvidíš...
Jinak už ti začala těhotenské nevolnosti, jak píšeš? A jak se to projevuje před, nebo po jídel?

cirrusa
18. bře 2009

Dee, u mě to je asi trošku jiná nevolnost, mám večerní...Celý týden tak od 7 hodin trpím pocitem, že brzy pozvracím postel/dveře/PC....

Ty Eli, to vypadá hodně podpobně. No, uvidíme co z toho bude.Segru teda lituju, na to bych se vykaslala...No cojá vím, tak je z Hradce Králové, my jsme z Ovy, takže snad když bude nějaký problém, tak ty povinnostní návštěvy se nás tak často nebudou týkat....Ale třeba bude fajn...

Mě tak napadlo, nemůže to být nějaká inform. spolenost? Jsem někde četla případ, když kdosi nesplácel úvěr a nebral jim telefony, že mu/ji napsali SMS, že na tom čísle je někdo blízký aon tam samozřejmě zavolal. Sice nevím, co ta spol. tím vyřešila, ale já ze zásadyneberu podezřelá čísla (O2, T-mobile, Vodafone, Home Credit apodob.) nesnáším,kdyžmusím někomu říkat,že fakt nic nechci a jsem spokojena s tím co mám i když to třeba pro mne není výhodné.... 😒

deenakee
18. bře 2009

Kamarádka měla taky až ty večerní.... které se jí pozděj rozplizli do celého dne... Ale každý to má jinak. Tak snad to brzo přejde. A večer to aspoň můžeš zaspat...

deenakee
18. bře 2009

aer... , ( popř. eli - ale tebe s tím nechci moc otravovat) ... nešli by jste některá na výstaviště - Pro dítě?
Ráda bych se tam stavila v pátek... ale moc se mi tam nechce smaotné... Jen tak okouknout ty věcičky...
Studenti to mají za 20 Kč Ostatní za 90 Kč.

estrellita
18. bře 2009

ahoj holky, teda madli, dekuju moc za odkazy, to je super 🙂

cirr: promin, jsem se tu musela smat, jak si psala, ze bys pozvracela dvere/PC .... ale neboj, na me taky (snad) jednou dojde 😀 😀
no a s tim telefonem - je to divny, ale jestlize maji tvuj zmeskany hovor, tak kdyz budou chtit, ozvou se!!! snad to bude OK!!!!

deenakee
18. bře 2009

Jinak pro mě ještě jedna úžasná zpráva - teplota klesla, MS silná. K doktorovi nejduuuu!!!! Jsem šťastná jako blecha... 🙂 🙂 🙂