Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

des
18. bře 2009

Ahoj eli, škoda, že to dopadlo zrovna takhle, ale ještě jsem tu neviděla, že by někdo takovou zprávu oznamoval s tak velkým počtem smajlíků, takže to vypadá, že jsi nad věcí a věřím, že nejpozději do toho jara to klapne!! 😉

Jinak gratuluju vy-víte-komu, pššššššš 😉

U mě ale naprosto nic nového, piju byliny a myslím na něco jiného 😀

des
18. bře 2009

deen: no nemůžu si odpustit 😉 - zááávist!!

elitera
autor
18. bře 2009

Deny, jestli je to tenhle víkend, tak budu asi stejně radši doma, beztak bych měla dodržovat klidovej režim atd. A krom toho 90 Kč mi přijde trochu moc... 🙂
Cirru, ono to bylo tak, že bioděda začal vyhrožovat, že nám odkáže byt, ve kterým bydlí. Jenže - on má syny 3 (tátuá a strejdy), s novou ženou děti nemá a ta má nějaký synovce, se kterýma jsou v kontaktu celý roky, ne jak s náma. My jsme tam ze začátku chodily rády, ale časem jsme je prokoukly. Vzhledem k bytový (a cenový) situaci v Praze tam ségra "z povinnosti" chodila co týden, teď už myslim jen co 14 dní a stejně se po tom vždycky pár dní regeneruje 😝 Byt dodneška nepřepsán a nejspíš ani nikdy nebude. My jsme jediný z jeho biologický rodiny, kdo s ním udržuje kontakt. Zní to sice strašně vypočítavě, když to tak po sobě čtu, ale prosím neřešte to nějak dál a jestli si na to téma něco myslíte, myslete si to tiše, díky 🙂

deenakee
18. bře 2009

Des... Proč závidíš zrovna mě? To jsem vůbec nečekala...
Já třebas závídím cirus ( i když zrovna ne ty večerní nevolnosti.. 😉 ale ten zbytek určitě 🙂 🙂 🙂
Ale tak jako hezky závidím. Jako že mám z toho radost. No nedá se to nějak moc vyjádřit...

cirrusa
18. bře 2009

Eli, plně tě chápu, myslím, že bych při ceně bytů v Práglu jednala úplně stejně 😵 mimochodem, jsem se dost pobavila jak si napsala "bioděda"Vím co si tím chtěla říct, ale jak teď všude vidím bio bio bio, tak mi před očima vyjel děda cose nehnojí 😅

No, jak říká Ester, můj zmeškaný telebrnt tam mají, když budou chtít ozvou se. Já za pár hodin musím dokázat vyučujícímu, že jsem četla Úmluvu OSN o mezinárodní koupi zboží a že rozumím mezinárodnímu právu obchodnímu (což teda nerozumím a úmluvu jsem nečetla, bo byla dlouhá 😀 ), takže teď tlačí jiné starosti než sedět u telefonu a vyvolávat si 🙂

Des: 😵

madlisek
18. bře 2009

Eli 90 ti přijde moc? Myslím, že čím dřív si zvykneme, že zdravotnictví není zadarmo, tím líp.

elitera
autor
18. bře 2009

Madli, 90 za vstup na veletrh, kde zrovna nic nechci a šla bych jako doprovod, mi jako moc přijde. Za návštěvu pohotovosti nikoliv, ovšem mohli by to vyžadovat příjemnějším způsobem, než "dokud nezaplatíte poplatek, tak vás neošetříme", což se údajně fakt leckde děje (já to zatím naštěstí nepotřebovala) 😉 🙂 Já jsem obecně pro poplatky 😉
Cirru, nj, u nás je bioděda už zavedenej termín a já, ségra i mamka při jeho vyslovení protáčíme panenky 😀

elitera
autor
18. bře 2009

Ahoj Des, dlouho jsi tu nebyla, už jsem si říkala, kde se nám touláš 🙂 Nj, smajlíci dodávají energii 😀 Jo, a už jsem objednaná na kontrolu do střediska, kde tu revizi dělali kamarádce.

des
18. bře 2009

deen: no trochu divný to je, ale já fakt závidím, protože u mě nic nového znamená nejen žádné těhotenství (teda usuzuju z vnějších projevů, za zbytečné testy neutrácím) ale ani žádná menstruace, prostě nic...tož tak 😀 (po vzoru eli ještě přidám 😀 )

eli: tak ať to máš rychle a pokud možno bezbolestně za sebou!!! A bioděda je fakt super terminus technicus😉

cirrusa
18. bře 2009

Mě se tak nic nehce 😢 Bych se měla učit,ale....Nejde to 😠 venku je tak nádherně, bych se šla slunit na zahradu nejradši...Ach jooo, to zase dneska bude výbuch ☹

andelka
18. bře 2009

Eli: Je mi to líto. Bohužel se to stává, co naděláme. 😖 Tak ať to máš rychle za sebou a bez komplikací.
Cirus: Já jsem svoji babičku (i když to byla jen nevlastní matka mého otce, která ho vychovala) viděla asi 2x. Když mi bylo asi 16 zavolala a pak přišla. Já šla dolů otevřít, v zástěře, páč se peklo cukroví a koukaly jsme na sebe. Vtipné. Chvíli u nás pobyla, poptala se jak se mám, pak myslím ještě jednou a šmitec. Vtipně jsem dostala i nevlastní sestru. Když jsem měla s otcem soud, zavolala mi (bohužel až po něm), aby mi řekla, jak to ve skutečnosti je a zjistila, jak to vlastně probíhá (mého-našeho- otce totiž zastupovala její tchyně 😝 ). S výsledkem soudu už se nic dělat nedalo, ale aspoň jsme se poznaly, sem tam si napíšeme, občas jsme se vídaly a pomáhala mi i se svatbou. Taky jsem zjistila, že máme ještě jednu sestru, ale ta je tajná, páč ona sama neví, kdo je její otec. I když jak známe tatíka, tak kdoví, kolik nás ještě je. 😀
des: Ahojky, zdravím tě 🙂

andelka
18. bře 2009

Cir: Musíš holka, musíš. Já bych taky měla pracovat a táák se mi nechce, ale musím se dokopat, není jiná možnost. Takže ještě něco pojím, poklidím a jdu na to. I když je fakt krásně a fakt se mi nechce.

Holky, vím, že teď se to asi nehodí, ale v diskuzi těhotenství jsem narazila na téma Redukce dvojčat. Ovšem to je síla. Myslela jsem, že redukce se nabízí po IVF když je dětí víc jak tři, nebo tři a znamenalo by to komplikace pro všechny (zdravotní). Ale dvě? Vždyť těch je jak máku. To mi hlava nebere. Jako pochopila jsem, když jedna známá co měla roční dvojčata zjistila, že je zas v tom a zas jsou to dvojčata a šla na potrat. Tam hrály roli jak důvody zdravotní, tak finanční, rodinné...ale jak si někdo může zvolit mezi jedním nebo druhým? To si jako hodí kostkou? 😕

cirrusa
18. bře 2009

Anděl, tak to taky nechápu...Vím, že jedna holčina musela to nějak řešit, protože kdyby si nechala obě, tak by byla minimální šance, že to přežijí (za to když tedy zredukovala, tak to jedno donosila), ale pokud není důvod... 🙄 To je strasně težký.Proč vubec lidi jdou dobrov. na potrat??...Tady na koníku je jedna kočka (myslim, ze jmenuje Deathy) a ta zjistila že je tehotna na začátku 4. rocniku SŠ...90% holek by to dalopryč, ale ona vytrvala....Má můj obdiv 😵

andelka
18. bře 2009

Cir: Můj taky, už skoro přenáší, takže brzy z ní bude mamina.
Jako já třeba chápu důvody, vím, že to pro ženu musí být strašně těžké a že drtivá většina opravdu přemýšlí usilovně a cesta k rozhodnutí je náročná a vždycky je možnost, že toho bude litovat, ale stejně když to vím, že místo dvou mohly být děti čtyři, tak i když těch důvodů proti bylo opravdu hodně, tak stejně je mi to líto a modlím se za ně.
Jako mě dostal důvod: chtěli jsme druhé (nebo třetí) a jsou to dvojčata, takže si necháme jen jedno, o jedno víc bychom nezvládli. Jako snad vždycky se musí počítat s tím, že místo jednoho mimča můžou přijít dvě. Nám se to teď v rodině stalo, sestřenka chtěla třetí a čeká dvojčata. a milionáři nejsou a velký barák nemají a jelikož bude rodit rok a 3 měsíce po druhém dítěti tak ta zdravotní rizika jsou tam taky.
Pro mě by bylo nejhorší rozhodnout se které z těch dvou (když třeba šance mají obě stejné) "obětovat".
Já nejsem úplně striktní odpůrce potratů, sama bych na něj šla v případě, že by mimčo bylo hodně postižené, nejsem taková hrdinka, nevěřím, že bych na to psychicky měla. Ale to by to musela být pravděpodobnost větší než 50% a muselo by to být velmi těžké postižení.

madlisek
18. bře 2009

Ahoj holky!

Eli, v tom pripade bych taky nechtela platit 🙂

Cir, tu diskusi jsem videla. Mam pocit, ze psala, ze byla na jednom potratu uz predtim. Kazdopadne je super, ze podruhe vytrvala 😵

deenakee
18. bře 2009

Právě. Jedna holčina se na diskuzi snažilek přiznala, že byla asi dvakrát na potratu ( z důvodu že si proti přání přítele pořídila mimčo a on ho pak nechtěl) a teď nemůže mít mimčo... No některé holky ji dali dost drsně najevo co si o tom myslí. Poněvadž když se někdo snaží rok a někdo to takhle promrhá ...
No ale těžko soudit...

andelka
18. bře 2009

No to jo. Mě občas zaráží, že holky, kterým se dlouho mimčo nedaří nebo měly několikrát MA za sebou třeba víc IVF a pod.(ne všechno dohromady, stačí jedno) pak dost útočí na těhulku, která otěhotněla rychle a snadno, ale neužívá si těhu tak jak by "správně" podle nich měla. Přece to, že já mám s otěhotněním nebo donošením problém neznamená, že všechny těhulky to musí vnímat jako já. Ne každý prožívá těhu perfektně pozitivně a nadšeně, le proto si přece nezaslouží mimčo míň, než ty, kterým se to nedaří.
To byla jen úvaha 😅

madlisek
18. bře 2009

Viděly jste film Juno? Ten celkem spadá do tématu a moc se nám líbil 🙂

andelka
18. bře 2009

Madli: Já jsem chtěla, ale když u nás byl, tak jsem ho prošvihla. 😒

andelka
18. bře 2009

Holky, ten můj choť by zasloužil...podívejte, co mi uložil do mé složky v pc, kam si ukládám různé věci o STM, těhu, dětech, fotky apod. https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

madlisek
18. bře 2009

To je vtipálek 🙂

andelka
18. bře 2009

madli: to je. On mi tak večer jen mezi řečí řekl, že mi stáhnul nějaký obrázek do mojí složky. 😀 Provokatér jeden, tohle mi dělat.

elitera
autor
18. bře 2009

Ježiš, tak to by mě asi utloukly, já si to teda fakt moc neužívala. 😅 K tý redukci - já to chápu v situaci, kdy je vícečetným těhotenstvím ohrožen život nebo zdraví matky a/nebo budoucích dětí. Pokud je to ale jen "chtěli jsme jen jedno", tak by dotyčná potřebovala ránu něčím tvrdým do palice 🙄

andelka
18. bře 2009

Eli: Ty jsi nebyla nadšená a neplakala jsi štěstím? A po MA nejsi zdrcená a zoufalá? Tak to si ani žádné mimčo nezasloužíš. 😀 Jako někdy mi to fakt hlava nebere. Radši se o tom moc nešiř.

lucitee
18. bře 2009

Eli: taky obdivuju s jakym klidem jsi to tu napsala a jak to beres...jestli to ovsem neni jen maska 🙂
andel: manzel je dobrej 🙂

Holky ja bych dvojcata brala .-)

andelka
18. bře 2009

Luci: Já ne, teda kdybych si mohla vybrat, jakože nemůžu, co bude bude a díky bohu za to. 😀 Z jedné i druhé strany už je v rodině máme, tak to stačí myslím. 😅

lucitee
18. bře 2009

andel: ja chodila s klukem z dvojcat, zajimava zkusenost 🙂 jako musi to bejt hukot, pro rodinu i deti, ale brala bych to. Rozhodne bych nesla na potrat, nikdy nikdo nevi jestli to pak pujde atd

andelka
18. bře 2009

No to já taky ne. Pokud tam dvě jsou, tak by tam měly zůstat až do porodu, já přece nebudu rozhodovat které si nechám jen proto, že jsem chtěla jedno a ne dvě. Pokud by mě nebo jim nešlo vyloženě o život ( a nemyslím tím důvody-je možné, že některé z nich nebo obě můžou být postižené, je možné, že se narodí nedonošené...to se může stát i s jedním mimčem). Těhu s dvojčaty je všeobecně rizikovější, ale ne zas tolik.

lucitee
18. bře 2009

a pokud chces mit deti dve, mas to pri jednom 🙂 ale hukot to musi bejt to jako jo

andelka
18. bře 2009

Luci: To mi povídej. 😀