Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
8. črc 2009

deny ja bych se te vidiny jedine plinky byt tebou radsi vzdala.... 😅

elitera
autor
8. črc 2009

taky mě to napadlo 🙂)

estrellita
8. črc 2009

holky, co madlisek? se jeste neozvala mlada pani,co? 🙂 nejeli hned na svatebku?

elitera
autor
9. črc 2009

to nevim, ale taky jsem na ni už myslela...

Tyjo, jak měřm pozdějc a jsem ve stresu, tak ten graf stojí za to 😅 http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

des
9. črc 2009

andelka: ad nekde nahore - baracek bychom radi, asi nejspis starsi v Kladne, nicmene me to tahne bliz ku Praze, dojizdim totiz 2,5 hod. celkem za den, ale nez skoncit v nejaky dure, odkud se musi vsude autem...bohuzel jsme oba nasim zamerenim na Prahu fixovani, v mensim meste v okoli bychom asi praci odpovidajici predstavam nenasli. Ted bydlime ve 2+1, ale je takovy mensi, malo ulozneho prostoru, bez balkonu...(zato piskoviste 50 m, knihovna 60 m, skolka 300 m, bazen 600 m 🙂 )

des
9. črc 2009

sunysara: když mě zrovna přepadl strach z toho, jak to miminko zvládá, řekla jsem si, že být těhotná nechtěně, tak určitě nepotratím a že normální a běžné je už jednou počaté mimino prostě donosit a hotovo 😉 A jak psala Eli, tohle téma už má svoji daň vybranou!!

des
9. črc 2009

Jinak koukam, jak máte zmáknuté šátky!! Se taky budu muset pustit do studia...zatím akorát malý vhled do kočárků a trochu mě to zastrašilo (dá se vůbec vybrat??)

Deen: bezplenkování? Vzhledem k tomu, že máš drobný náskok, se už těším na tvé zkušenosti!! Mě to taky docela zaujalo, ale nevím jestli jsem dostatečně přesvědčená k tomu to praktikovat...

des
9. črc 2009

andelka: Majatob čeká 3.3....takže přísně kalendářně vzato taky ještě ne na jaře 😀

aerin
9. črc 2009

holky nasla jsem byt svych snu, ale bohuzel uz je nad nase fin. moznosti☹ http://realitymix.centrum.cz/detail/cernovice-b...

elitera
autor
9. črc 2009

nevypadá zle, ale udělej si kyselé hrozny - jak by se ti lezlo nahoru třeba se zlomenou nohou? ;)

aerin
9. črc 2009

no...asi o neco lip nez ted do postele 😀

elitera
autor
9. črc 2009

no to vaše orlí hnízdo bych nechtěla 😀

andelka
9. črc 2009

des: A jo, to já si přesně nepamatuju, věděla jsem jen, že březen. 😅
S tím bydlením a prací to není snadné, co? Asi nejlepší by byl domeček kousek za Prahou, ať jste blízko. Ale v okolí Prahy se moc nevyznám, tak nevím, jestli je tam někde třeba menší městečko, kde by se fajně bydlelo, nebyly drahé domky a bylo to blízko Prahy. U nás se dá stavět jedině na okraji a domky jsou vlastně taky spíš na okraji a ta doprava nic moc a vybavenost taky nic moc.
Holky vy máte takový přehled, se můžu zahrabat. 😅 Ale však co, kdyžtak poradíte, poučíte, že jo? Já zatím akorát vím, že bych chtěla látkovat a chtěla bych mít šátek pro malé děťátko. ale tím to hasne. Tak počkám na zkušenosti. 🙂

suny: Já jsem teď doma, před cca měsícem jsem skončila vejšku a přes prázdniny je pracovní trh dost zabitý. Zatím mám vyhlídnutou jednu pozici, příští týden budu posílat přihlášku do výběrovky.A taky se půjdu nahlásit na pracák, tento měsíc jsem ještě student. No to bude radost, se těším fakt.
Jinak co se týče srazu, tak můžu teoreticky furt, kromě sobot 18.7. (brigáda) a 25.7.(dovolená). Srpen mám asi volný, co se týče víkendů. Konkurzy v sobotu nejsou a v srpnu ještě stopro pracovat nebudu.

des
9. črc 2009

aerin: jj, Elit má pravdu - 2. patro bez výtahu 😠 Pro každou blbost lítat po schodech 😠 Prostě niiic moooc 😵

andelka: mezi Kladnem a Prahou už jsou více méně akorát vesnice a z Brna to asi znáte taky....čím blíž a dostupněji k velkoměstu, tím dráž...navíc ty satelity na okrajích nás nějak nelákají, takže buď nějakou tu vesnici, kam jezdí běžně městská z Prahy, anebo Kladno - to je výhodné zejména vysokou dostupností nastávájících (a notně nadržených) babiček a dědečků, případně strýců a tetiček 😀

elitera
autor
9. črc 2009

2. patro by mi vadilo výrazně míň, než ty schody do postele.

andelka
9. črc 2009

des: Tak satelit pro mě taky ne 😝 Takže vyhrává Kladno 😀

andelka
9. črc 2009

Holky, mám dotaz. Myslíte, že vadí, že beru listovku teprve pár dní? Já vím, že se má brát víc dopředu, ale když my to před pár měsíci ještě netušili. 😅 Sice si nedělám iluze, že se zadaří dřív jak za 3 měsíce, ale znáte to, vrtá mi to hlavou. 😕 A choť nebral vůbec nic a teda pochybuju, že bych ho k tomu donutila. Na druhou stranu už se nějakou dobu stravuje mnohem lépe než dřív a já taky 😅
Mám to ale starosti snažilkovské, co? 😵
to je nezvyk. 😀

elitera
autor
9. črc 2009

andělko, neplaš. Sama víš, že se bere hlavně kvůli blbýmu vstřebávání při braní HAK, kterou nebereš už nějakej pátek. Je dobrý, že ji bereš, kdybys ji nebrala a ještě se stravovala mizerně, je to horší. Kliiiiiiiiiiiiiiid 😉

des
9. črc 2009

andělko 😀 hlavně bych začla kouřit míň jak 60 denně a jeden panák slivovice za večer musí stačit!!
Né, promiň 😉 Prý je dokázáno, že snižuje pravděpodobnost vzniku rozštěpu páteře, ale velmi pochybuju, že nějaký ten týden, měsíc před početím hraje zásadní roli....

elitera
autor
9. črc 2009

des 😀

deenakee
9. črc 2009

JJ Andělko des má úplnou pravdu... jinak hlavně že listovku jíš... 🙂

Jinak myslíte že nevadí nosit v tmavě červeným šátku kluka (v červené čepičce a botičkách co jsou k tomu?)
Nebo lepší oranžová....

andelka
9. črc 2009

Elit: Jo, to vím a taky jsem přemýšlela, že od jara jím zdravěji, víc salátů, zeleniny a tak.
Des: Já su nekuřák a skoro abstinent 😀 Teď jsem si koupila listovku 400, tak snad to bude stačit na doplnění. vlastně to beru jakoby od prvního dne prvního snažícího cyklu.
Deny: No já mám vůči oranžové trochu averzi,tak bych brala červenou. Ale je to subjektivní. Pro kluka je to úplně v pohodě. A když bude v šátku, nebude jedno, co má jinak na sobě? Jinak neutrál barvy určitě se ki červené hodí.

Holky, díky, já budu jako snažilka asi dost na zabití 😅 😀

janyska
9. črc 2009

Tak jak vidím, tak to tu ožilo. No za sebe - listovku beru, dr mi doporučila femibion 800, má v sobě i látky podporující vstřebávání. Pokud Andělko ale jíš saláty, zeleninku apod., tak máš listovky možná víc než si myslíš 😉 My zatím pokračujeme v tréninku na snažení 😎.
Do plenek zatím nedělám (co je to čtvercování?), ale silně přemýšlím o šátcích...jednak mi přijdou pohodlnější (nemluvě o pohybu ve městě s kočárkem, metro, schody...), jednak je to i lepší pro mimi (v kočárku je přece jen samo a ten výhled není nejlepší). A líbí se mi i představa použití jenom šátků bez kočárků. Má někdo zkušenosti? 😉
Jinak tento víkend jsme byli na malém festiválku a co musím říct, nebyl tam pár bez bříška či jednoho/dvou mrňat. Kam se podíváš, samé děti. Nakonec jsme uznali, že ani mimi neznamená omezení návštěvy kulturních zařízení (i když tam bylo někdy hoodně hlučno).

elitera
autor
9. črc 2009

jany, říká se, že je dobrý mít kočárek (klidně bazarovej) v záloze, kdyby mimi v šátku nechtělo být. Já si ho asi pak přivezu, aby v něm mohlo mimčo případně spát na balkoně, a taky se hodí na procházky pro nešátkující babičky. Osobní zkušenost tu nikdo nemá.

janyska
9. črc 2009

No balkon zatím nemáme, ale je pravda, že na babičky a dědy jsem nějak nepomyslela 🙂 Dík.

aerin
9. črc 2009

nebo na nakup se hodi, cestou tam si muzes dat kocarkovou prochazku s mimcem v kocaru a nazpatek nahodis potomka do satku a nakup do kocaru 😀

sijen
9. črc 2009

ahoj,
Andělko 😵 😵 chválím tu změnu v Tvém profilu. 😵 😵

vítám Janysku a Suny

des
9. črc 2009

janyska: myslím, že kočárek je fakt potřeba...copak novorozeně jde (pokud teda nešlo císařem, to asi zezačátku šátkování moc přijemný není), ale tahat pak každý den na procházku 10-12 kg dítě v šátku? Nevim, nevim...

andelka
9. črc 2009

janyska: No už nějaký ten tejden jím zeleninu každý den, hlavně na večeři, dělám si saláty, tak doufám, že mám všeho dost. Taky jím celozrnné pečivo, sýry, jogurty, mlíko, z uzenin jen šunku nebo debrecínku libovou, klasické salámy ani párky ne. Choť je na tom hůř, ale taky už se zlepšil, holt manželství mu vyloženě svědčí 😀
Ten Femibion si hodně lidí chválí, co jsem četla. já bych nějaké komplexnější vitaminy brala asi až by se těhu potvrdilo, hlavně z toho důvodu, že jak tak sleduju, bývá hodně těhulkám první 3 měsíce blbě a moc toho nepojí. 😅
Jinak my budeme mít oboje, protože šátek i kočárek jsou potřeba a každý se hodí na jinou situaci. A asi budeme mít kočárky dva, jednu trojku a jeden starší hluboký (ještě nevím kde seženu). Klasický kočárek budem nechávat v kočárkárně a ten hluboký na balkoně. Teda tak to mám aspoň vysněno 😅

sijen: díky za pochvalu 🙂

janyska
9. črc 2009

jj, však já taky myslela do nějaké rozumné váhy 🙂