Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
30. črc 2009

no musim to nejak vykoumat, hlavne jak by to bylo s tim rucenim...protoze to tehu, to by se asi zvladnout dalo, holt kdyz bych ted otehotnela, zatlacili bysme na ten projekt a hned sli zadat o hypo, nez to bude videt 😀

herminka
30. črc 2009

Ale jedna věc je žádat hypo a druhá pak vyžít i s dítětem z mateřské a platu zkráceného o splátky 😒 Ale asi to vidím tragicky, že? Vždyť takových lidí je spousta.

estrellita
30. črc 2009

andelko: budu na te sugesci pak pracovat 😀 28 ....... 28.......28 😀 😀

aerin
30. črc 2009

hermi...jenze kdyz budeme mit hypo cca na 35 let, vyjde to na stejno, jestli budu na materske ted nebo za pet let 😅 a za 35 let uz budu faaakt stara😀

herminka
30. črc 2009

Aer, máš pravdu 🙂 Já to beru z našeho pohledu, že se snažíme co nejvíc našetřit teď, abychom si pak ten úvěr nemuseli brát tak velký (naše rekonstrukce totiž nespolkne zas tolik peněz).

herminka
30. črc 2009

Prostě jsem tím chtěla říct, že jsme asi v jiné situaci, ale neuvědomila jsem si to.

Deen, jsem ráda, žes mi dala naději, že se s krátkými cykly dá normálně otěhotnět (no, kdyby se nedalo, nejsme tu ani jedna, ale tu na koni je pár holek, které mají problém, ač normálně ovulují atd.).

andelka
30. črc 2009

Aer: Já myslím, že s tím poradcem něco vymyslíte. Není možný aby se to nějak nedalo. Ale ono to s tím životním minimem není tak horký, ono je to na dva lidi kolem 8500 (nedávno jsem se na to dívala). Akorát nevím, jak přišli na to, že z toho dva lidi kompletně vyžijou 😕 My bysme měli mít s manželovým platem a dejme tomu mojím rodičákem pak na živobytí asi 13.000 (hypo+půjčka 4500 a "nájem" 6000), neříkám že je to moc, všechno hodně stojí, ale dalo by se to. Musí se všechno zvážit a propočítat. Ale bez rodičáku nebo mojí práce (jakože to nevypadá moc růžově) bysme do hypo taky nemohli jít, zbylo by nám tak 6000 na všechno ostatní. A to si moc neumím představit, když 4000 dám za jídlo (a nepočítám pojištění, telefon, drogerii, oblečení apod.)
Jo, je to těžký, když peněz moc není a člověk chce být rodina a mít rodinu. Jenže na to až budem líp zajištění už se mi čekat nechce. Říkám si, kariéra a práce bude ještě x let potom, ale na dítě jsem mladá jen chvíli.

elitera
autor
30. črc 2009

Jů, já mam radost, Lišák mi někde našel emulátor a já si hraju starý hdy z atari 😀

elitera
autor
30. črc 2009

*hry

andelka
30. črc 2009

Já sice nevím co to je, ale mám radost že máš radost 😀 😵

des
31. črc 2009

eli: přijde mi to teďka docela v módě...lidi se vracej k srdcovým záležitostem z mládí...však vzpomeň Prince of Persia 😀 😀

andelka: když ten muj doktor to má nějaký posunutý - utz v 7., 9. a další v 18. týdnu...no nevím, na druhou stranu mám důvěru v to, co dělá. Snažím se moc nečíst a nezjišťovat, protože jsem lehce "vystresnutelný" typ, ale koukám, že asi budu muset studovat a pokaždý se ho ptát, proč je to tak a ne jinak... 🙄

des
31. črc 2009

eirin: znáš to pořekadlo, jak se ovulace unaví a sedne si i na....? 😅 ne promiň, neber si to osobně!!! Určitě přijde, však už ji nějak donutíte!!

eirin
31. črc 2009

Jé, já bych si s chutí zahrála svoje oblíbené hry, co jsem jako malá smažila na Didaktiku 😀

Des, no už by skoro po půl roce bylo na čase, aby se unavila a posadila se u nás 😎 Za chvíli jdu na utz, tak se uvidí, jestli od pondělka něco vyrostlo (teoreticky by měl dnes folík měřit 18 mm, kdyby se uráčil růst tempem 2mm denně). Ale věřím, že tam něco bude, neboť Kom s folíkem ráno i večer důvěrně promlouvá 😀

des
31. črc 2009

eirin: všechny spolem držíme palec!! Ať má aspoň 18,5!!

aerin
31. črc 2009

ja bych si chtela zas zahrat hry co jsme meli na Amize 😅

eiri drzim palce na utz🙂

andelka
31. črc 2009

Držim držim seč můžu 🙂

herminka
31. črc 2009

Eirin, taky držííím 😉

estrellita
31. črc 2009

eirin: tak drzim palce, at doroste co nejlepe 🙂

holky, dneska je v praci mrtvo 😝

aerin
31. črc 2009

estrel, u nas by mohlo byt mrtvejc, aby po mne nikdo nic nechtel😀

kouknete jak mam ten graf zas rozharanej☹ http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

aerin
31. črc 2009
eirin
31. črc 2009

Tak jsem zpátky, hajzlik jeden se nezvětšil, tedy pokud ano, tak maximálně o 1 mm. Takže teď tam mám 2-3 folíky po 12 mm. Dr. mi chtěla zase nasadit Norethisteron, tak jsem protestovala (že mi tak úplně nesedí), tak jsem sama navrhla, že si přijdu pro vyvolávačku a pevně doufám, že třeba ještě povyrostou. Jinak říkala, že mi kromě Clostilu dá na příští měsíc i Metmorfin a když ani to nezabere, půjdu na laparku ☹ Tak jdu studovat do jiných témat, co o tom kde holky napsaly.

deenakee
31. črc 2009

Eirin a nedalo by se zkusit nějaké alternativní věci jako např. Cvičení dle Mojžíšové?
Slyšela jsem že to pomohlo spoustě holek co mělo problémy s cykly, bolestivou menstruaci nebo se jim nedařilo otěhotnět... Já bych to asi zkusila dřív než laparku... (ale samozdřejmě nejsem doktor)

Hermi: S krátkými cykly se dá krásně otěhotnět - nezáleží kolik dní je před ovu (teda pokud jich tam není víc jak 50) ale kolik dní je po ovu - od ovu do menstruace by mělo uplynout tak 12 dní.... Když máš tuto fázi kratší může to dělat problém...
Jinak i když je cyklus super vpořádku hraje důležitou roli - průchodnost vejcovodů, psychika, kvalita vajíček, kvalita hlenu (který se vytváří v době ovu.... ) atd...
Ale nakonec většina lidí otěhotní neboj... 😉 (I když mi to přijde jako zázrak)

PS: Dnes malé kope jako o život.... Normálně se mi vlnilo bříško.... akorát vpravu na břichu mám placentu takže tam to moc necítím... Škoda že přitom uhnízďování nemyslelo na maminku která bude chtít brzo cítit kopanečky 😀

herminka
31. črc 2009

Eirin, Deen má pravdu, Mojžíška by pomoct mohla (přestože všespásná není).

Deen, já vím, luteální fázi naštěstí mívám 12-13 dní. Ale setkala jsem se zde s pár holkama, které s krátkým cyklem neotěhotněly (třeba Len, ale i pár dalších), přitom LF mají OK a ani jiný problém u nich není. Ale to, že se to nepovedlo pár holkám, neznamená, že dalších x neotěhotnělo na první šup. Zázrak to je, to máš pravdu. Když vidím, kolik je dneska problémů... I u mých dvou kamarádek to nejde snadno, jedni se bezvýsledně snaží dva a čtvrt roku (moc to z té kámošky nechci tahat, ale z náznaků jsem pochopila, že brala Clostil, pak ho vysadila a dr. jí vynadal, že bez něj neotěhotní nikdy, ale ona přitom dle BT ovuluje), druzí někdy od podzima.

andelka
31. črc 2009

eirin: Tak to mě mrzí 😒

aer: vždyť to vypadá dobře, kdyby to tak šlo dál, tak by to mohla být ovulka a dneska už první zvýšená teplota 😉

deny: No, já jsem byla včera 10DPO a začla jsem špinit ☹ Klasicky. Takže doufám, že kdyby se početí někdy povedlo, tak že tam bobek zůstane. Já jsem nikdy LF delší jak 12 dní neměla a to většinou ještě ke konci den dva špiním.
Vždycky jsem dítě považovala za dar, ale po tom, co o tom vím, tak už to považuju za zázrak.

hermi: Myslím, že i Len už trochu pronikla do toho, proč se jim nedaří, někde jsem to četla. Ale je to hodně vzácné a dost složité pro laika, jde spíš o genetiku. Krátkými cykly se netrap. 😉

aerin
31. črc 2009

andelko, taky me to napadlo, ale tak naivni, abych si myslela, ze z ovu 33dc bude znicehonic ovu 16dc asi preci jen nejsem 😅

eiri☹ nejak nevim, co poradit☹

andelka
31. črc 2009

aer: Když já jsem mohla mít jednu ovu 31DC a další 19DC, tak proč ne? No, uvidíme. Nebudem předbíhat, ale přála bych ti to.

elitera
autor
31. črc 2009

Prince of Persia jsem nehrála, ale zato jsem mívala Prehistorika. Pokud chcete nějaký ty hry, tak si zadejte do googlu název toho počítače (atari, zx spectrum...) a "emulátor". To nainstalujte, pak si stáhněte tu hru a její .exe spusťte v tom emulátoru. Nicméně nebudu zastírat, že mně to zprovozňuje muž 🙂)

deenakee
31. črc 2009

Anděl.... já si myslím, že když už ses rozhodla pro mimčo tak se toho drž 😉 Jako křesťnka bych řekla, že tě tudy vede Pán 🙂

Jinak já to zpětně hodnotím tak, že sice jsme na mimčo čekla len 3 měsíce a rok , kdy jsme se nesnažili ale po mimču moc toužili... Ale bylo to prospěšné. S pokračujícím těhotenstvím si čím dál víc uvědomuju, že moje sny že na mě těhu nebude mít velké následky a že budu dělat všechno jako dosud. Byly asi stejně realistické jako že po svatbě bude všechno jako před tím - jen spolu budem bydlet a spát... 😀
Prostě to těhotenství a mimčo s člověkem zamává a hodí ho někam , kde vůbec netušil že se někdy ocitne 🙂
Takže plány co všechno uzdělám a jak to budu stíhat vystřídaly plány, jak já to jen proboha přežiju 😀 😀 😀

No děkuju za muže , který mě od těhotenství držel alespoň ten rok školy mimo.... páč jsem si jistá, že bych jinak nedostudovala... 🙂
Těhotenství je úžasné - když je člověk celých 9 měsíců doma např. kvůli rizikovému pracovišti a jeho největší starostí je co bude k obědu 😀 😀 😀 ( no to už trochu přeháním, ale docela lituju že něco takového nezažiju 🙂

des
31. črc 2009

deen: zas když je doma, tak má moc času přemýšlet nad věcma, nad kterýma moc přemýšlet není dobré 😉 Já bych nedostudovala určitě, ale to už mám odzkoušené od svatby, kdy jsem kvůli náhlé euforii a vysedávání u netu nad šatičkama a kytičkama trochu podcenila zkoušku, ze které mě vyrazili...ale to jsem prostě já, trochu lenoch a závislák 😔 (ty aspoň šiješ hacky a podobný věci, já akorát kecám 😖 )

eli: Prehistorika znám, tam se mlátilo kyjem, že? 😀 Teda, už jsem se lekla, že tvojí momentální vášní je shánění a instalace emulátorů kdejakýho prehistorickýho systému 😉

aerin, andelka: no presne toto by ti rekl muj doktor...mozne to je a nezavisi to skoro na nicem 😵

eirin: koukam, ze se pomalu stavas farmaceutickou odbornici...kdybys potrebovala nejakou case study na nezadouci ucinky, tak rekni 😉 A snad uz tahle kombinace konecne zabere!!

aerin
31. črc 2009

deny ale ty zas tak zaneprazdnena nejsi, ne? vzdyt jsou prazdniny a do rpace nechodis, ne....? 😅