Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
7. srp 2009

madli, ja prave nevim ani jestlí muzu svoji kartou platit neco pres net tady, nikdy jsem to nedelala.... (teda jestli ti spravne rozumim, jinak samozrejme platebni prikazy pres net delam, ale to nema nic s kartou)
do pulky zari bych asi vydrzela, no😀

andelko zni to skvele🙂

madlisek
7. srp 2009

já myslím, že pokud máš embosovanou kartu (ty čísla na ní jsou vytlačený, ne jen napsaný, dají se nahmatat), tak s ní po netu platit můžeš (zeptá se tě to na číslo karty, do kdy je platná a pak třímístný kód na druhé straně, tam, co ji máš podepsanou). A pokud ne, tak počkáme do toho září 🙂

estrellita
7. srp 2009

ahoj holky,
zdravim nove prichozi a jste k tomu opravdu cekajici na jarni miminka. my jsme tu jinak dost velky mis mas, to urcite vidite 😀

holky, ja vam zavidim, ze vas pusti ve 2 z prace, to by se u nas nestalo 😠

aerin
7. srp 2009

madli, ty cisla jsou trosinku plasticky, tak nevim😀 no tak asi pockam do toho zari☹ a jak bychom to udelaly?

andelka
7. srp 2009

Madli, Aer: jo jo, ono to i rychle utíká, mám tam pořád co dělat. A už tam budu potřetí, tak už nebudu tak nervní.

S placením přes net neporadím, ale ráda se přiučím 😉

des
7. srp 2009

aerin: a proc to nezkusis? prinejhorsim ti to napise, ze platba nebyla prijata? tyhle systemy jsou pokud vim delany tak chytre, ze kdyz se jeden z kroku nepodari, tak se zrusi cela transakce, aby penize nezustaly viset nekde ve vzduchu...

madlisek
7. srp 2009

Řekla bys mi, co to je a kde to koupim a já bych ti to poslala a peníze bys mi poslala převodem na českej účet podle aktuálního kurzu 🙂

aerin
7. srp 2009

des, to je fakt, zkusit to muzu.....po vyplate😀

no prave, kde to koupis, to kdybych vedela😀 ale je to tohle😀 http://www.amazon.com/Mosaics-Greek-Roman-Kathe...

a mozna bych se teda podle financi poohledla jeste po necem, na tu praci....

aerin
7. srp 2009

hmmm, jeste tahle by mozna sla.... http://www.amazon.com/Ancient-Mosaics-Roger-Lin...

des
7. srp 2009

Jinak kdyz jsme u toho placeni kartou, tak jsem zrovna koupila letenky do Benatek...za super cenu (1500 na jednoho i s jednim kufrem dohromady🙂), tak mam radost, ze koncem rijna si udelame jeste hezky vikendovy vylet...
(a jinak vim, ze budu ve 27. tydnu a vim, ze se mi bude blbe chodit a vsechno vim, ale proste tam chci a chci a chci 😀...prinejhorsim si dam capuccino u kanalu a nohy nahoru, coz bych sice mohla na Kampe taky, ale tady uz bude kosa 😉 )

aerin
7. srp 2009

jeee, des, tak prosim hodne fot 😵

ja bych tak jela takhle nekam aspon na vikend, ale V. proste nechce☹ budu si muset najit nejakou cestovaci kamosku😀

des
7. srp 2009

andelka: no to potom nechápu, co dělá matrikářka?? Představí snoubence a jde pít kafe? 😀 Jinak moc pěkná brigáda, to by mě taky bavilo!!

des
7. srp 2009

aerin: tu druhou knizku maji v Narodni knihovne...a dokonce ji pujcujou na 30 dni domu...to by ti ji mohli objednat z vasi knihovny MVSkou, co na to povi Herminka? No problem, ne?

aerin
7. srp 2009

ma to 144 stran, to by asi jeste za kopirovani stalo.....

madlisek
7. srp 2009

Aer, tak to bych ti to koupila rovnou z Amazonu, vetsinou to byva levnejsi nez v normalnim obchode. A prodavaji tam i pouzity a ty jsou jeste levnejsi. Ale jak pravi des, jukla bych se, jestli to nekde u nas nemaji v knihovne, usetris a budes mit na plenky 😉

andelka
7. srp 2009

des: matrikářka je při celém obřadu, já ne. Představuje snoubence, vyzývá ke všemu potřebnému, podává prstýnky, přípitek, stříhá občanky a když je registrované partnerství, tak je na místě oddávající (partneři se neoddávají, jen uzavírají jakoby úřední smlouvu, jsou tam rozdíly) a já na místě matrikářky a to mě baví. 😅
tý jo, Benátky, to bude paráda, závidím. Určitě si to užiješ i jako pokročile těhotná 😵

aerin
7. srp 2009

jojo, tak ja jeste popremyslim🙂

des
7. srp 2009

aerin: ty bys to asi potrebovala na dyl nez ten mesic, co? Mozna nejaka ta starsi od Amazonu by bylo dobre reseni, jde o to, jestli to povazujes za zasadni dilo, nebo do toho jen nakouknes, neco opises, obkreslis(?) a vratis.

andelka: no dyt rikam, ona je tam na ozdobu a ty to vsechno zaridis😀

aerin
7. srp 2009

des, no ja bych si to musela rozdhone prekopirovat, pokud bych to mela pujceny, protoze do toho asi budu muset cmarat, jak to budu prekladat 😒

andelka
7. srp 2009

des: No, na matrice se maká předtím, oni musí všechno připravit, všechny podklady, ale během obřadů, v podstatě jo. 😅 Musím myslet na milion věcí a minule jsem udělala pár chyb, tak jsem ráda, že jdu tak brzy znova (původně jsem 8.8. jít neměla), abych ukázala, že jsem se poučila a že mi to jde. Ono žádný učený z nebe nespadl a těch detailů je tam fakt hodně. Ale líbí se mi, že je každá svatba jiná, musím být flexibilní, řešit menší nesnáze a fakt to rychle utíká. A taky jsem ráda, že využiju lodičky a sukni 😀 No a taky je za to pár peněz, že jo. 😵

aer: Jestli je to 144 stránek, tak to se i vyplatí a bude to tvoje, můžeš do toho čmárat polibosti. Když se to zkopíruje zmenšeně a oboustranně, tak to jsou 4 strany na 1 papír.

andelka
7. srp 2009

Jo a když už jsme u toho cestovatelství, tak my jsme se rozhodli pro vídeňské repete a pojedem tam na otočku 29.8. 😵

herminka
7. srp 2009

Andělko, to je pěkná brigáda 🙂 Kdybychom měli svatbu na úřadě, asi ceremoniářku zaregistruji 🙂 Zažila jsi už hodně registrovaných partnerství? Řemeslníky teď nemáme, co jde, děláme sami (hlavně manžel a tchán, méně já a švagr). Manžel by měl teď trhat podlahu v horním patře nebo tamtéž omlátit omítky.

Estrel, mě by normálně nepustili, pokud mám do večera, ale dneska to šlo 🙂

Des, Benátky budou určitě fajn i ve 27. týdnu! Herminka myslí, že jo 🙂

Aer, pokud máš na rubu karty v podpisovém proužku tři číslíčka, mělo by se s ní dát platit na netu (manžel je má na kartě Visa Electron, já na Maestru ne). Okopčit 144 stran nevyjde draho.

aerin
7. srp 2009

tak vedle podpisovyho prouzku mam tri cisla a mam Visu, tak ze by?😉

herminka
7. srp 2009

Asi jó 🙂

andelka
7. srp 2009

aer: bingo 😵 Ale pouvažuj ještě nad tím půjčením a zkopčením.

hermi: Teda to si mákne. Ale když je to na svým 🙂
No, já jdu teď teprve potřetí a teď to bude druhé registrované u kterého budu. Pak bych měla být až v září, nás je ceremoniářek víc. Taky budu dělat na vítání občánků a setkání s jubilanty, to teď v létě není. No budu si to muset prošpekulovat, protože od září budu mít zas co 14 dní v sobotu školu.

des
7. srp 2009

no vidíš aerin: tak knihovna žádný problém, Amazon žádný problém. Máš ještě něco? 😀 (No dobrá dobrá, dítě a byt v podkroví... 😉 )

aerin
7. srp 2009

tak nejak, des😀

des
7. srp 2009

Andelka: jůůů, tak vídeňskou kávu a sachr bych si dala hned někde u svatýho Štěpána (nebo jak se jmenuje ten velkej kostel)....ehm, proč mám všechny asociace hned s jídlem??

des
7. srp 2009

aerin: Vidělas Václava? Ten film s Trojanem v hlavní roli? Tak já říkám: "Neboj, všechno bude, všechno bude!"

aerin
7. srp 2009

nevidela🙂