Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
8. srp 2009

madli: bohuzel nemam ☹
andelko: to je pravda, treba se mi tam pak vsechno nevejde a zalozim druhe 😀

madli: to je super napad 🙂 ja tohle obcas delam, kdyz toho navarim hodne a pak zbyde. zamrazim a pritel si to pak behem tydne rozmrazuje (nejak pres tyden moc nestiham varit 😅 ... vy jo? )

madlisek
8. srp 2009

Ja prave taky ne 😅

herminka
9. srp 2009

Na teplé večeře se teď ptal náš kamarád kněz, co nás oddával 😀 Večer vařím opravdu jen výjimečně, nemám na to čas ani chuť, a manžel to naštěstí nevyžaduje.

eirin
9. srp 2009

Holky, my se dneska tak krásně prošli po Kokořínsku 😵
Tak já teď vařím skoro každý den i přes týden.. když se člověk snaží shodit, tak to jinak nejde 😖 Ale ono je vaření a vaření. Něco jiného je šoupnout maso a zeleninu do páry a něco jiného patlat se s knedlíkama.

andelka
10. srp 2009

Dobré ráno dámy 🙂
Dobré ráno krásné ráno 😵 - aspoň u nás. Máte u vás taky tak krásně?

des
10. srp 2009

Hezký den!! U nás taky krásně!

des
10. srp 2009

andelka: Ještě ti dlužím pár čísel z mé chytré knihy (už vím i název🙂) Je velmi vzletný: Kniha knih o mateřství). Jde o doporučený celkový přírůstek váhy během těhotenství v závislosti na hodnotě BMI matky:
BMI < 19 (podváha) --> 12,5-18 kg
BMI 19-26 (normální váha) --> 11,5-16 kg
BMI 27-30 (nadváha) --> 7-11,5 kg
BMI > 30 (obezita) --> 7 kg a méně

des
10. srp 2009

rychlý výpočet BMI např. tady: http://www.vypocet.cz/bmi

des
10. srp 2009

jo a to dítě by měli dát genetickým rodičům - už jen podle ekonomické logiky: zaplatiím ti za službu, tak ji proveď. Při takových "obchodech" by podle mého měl být přítomen i psycholog, který by opravdu důkladně poučil potenciální náhradní matku o tom, co patrně bude cítit před i po porodu, co s ní udělají hormony atd. Paní z agentury v tomto oboru asi moc zběhlá nebyla 😖

aerin
10. srp 2009

des krasna fotecka 😵

des
10. srp 2009

aer: díky 😉 Co graf? Jede jak má?

katyna6
10. srp 2009

Ahoj holky,přeji krásné dobré ránko 🙂

aerin
10. srp 2009

aaale. graf nic moc☹ http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

ahoj katy🙂

des
10. srp 2009

aerin: tak jeste neni vsem dnum konec!!

des
10. srp 2009

ahoj Katy, co nového? Užíváš si těhotenství, zvracíš a tak? 😅

madlisek
10. srp 2009

Ahoj holky! Tady je taky pěkně 🙂 Hrozili deštěm, ale zatím to tak nevypadá 🙂

Přednsela jsem mužovi nápad s vařením dopředu a následným mrazením a docela ho to taky oslnilo. U nás to teda teď praktikovat nemůžem, do našeho pidimrazáčku se moc věcí nevejde, ale vrhnem se na to v ameru, docela se těším, vaření s mužem mám moc ráda 🙂

Des, krásná fotka! A spočítala jsem si, že mám BMI v normě i přes ty 3 kila, co jsem nabrala od března, hura 😀

Aer, no ale zase graf je to moc pěkněj, ne? 🙂

madlisek
10. srp 2009

Ty jo holky, teď na mě na fejsbuku začla mluvit spolužačka s gymplu, nikdy jsme se moc nebavily ani tehdy, od gymplu jsme se viděly asi 2x a ona na mě teď: "Ahoj, gratuluju ke svatbě! Pracujete už na mimču?" To se mi snad zda, ne?

katyna6
10. srp 2009

des-až takhle si těhotenství neužívám 😀 Sice mi bývá trochu špatně,ale zatím to zvládám s lízátky,ještě jsem nezvracela.Tobě už je asi fajn,ne?Máš už bříško?

des
10. srp 2009

To my máme takovou zkušenost, že co jednou do mrazáku dáme, to už tam zůstane 😀 Naštěstí se na vaření podílíme cca stejně, takže to jde...bohužel umývání nádobí (hrnců) u nás nějak pokulhává 🙄 A jak už tu někdo zmiňoval, furt dokola ty samý jídla... 😒

des
10. srp 2009

madli: no tak jí řekni, že nepracujete, páč vám ty čtyři už stačí!!

herminka
10. srp 2009

Ahoj,
u nás spíše pod mrakem 😒
Des, také děkuji za ta čísla! Motám se zrovna na hranici, ale 16 ani 18 přibrat nechci 😲 Pořád doufám v genetiku, protože maminka ani sestra nikdy nepřibraly moc (jen do 10 kg, v BMI se ovšem pohybují jinde). Foto krásné 😵, pupík Ti pěkně poskočil.

Eirin, a to si fakt vaříš večeře anebo dopředu obědy na další den do práce? To totiž občas dělám (ale manžel z toho nic moc nemá, protože si často dělám jídla, která on nemusí 😀).

Aer, zdá se Ti, že graf už moc klesá?

Včerejšek jsme měli vyloženě odpočinkový, na kolo se nám nakonec ani jednomu nechtělo, tak jsme měli doma čtenářský a studijní kroužek 🙂 a večer za námi přišel kamarád, který dnes odjíždí s ministranty na tábor (dříve tyto tábory vedl manžel, tak si přišel pro podporu a rady).
Jo, a nadhodila jsem, že bychom po Novém roce mohli přestat používat Pharmatex (ale nemyslela jsem to, že bychom se cíleně snažili, jen bychom byli "otevřenější životu", měla bych z toho lepší pocit z hlediska víry i z toho důvodu, že tomu dáváme jakoby volnější průběh, že kdyby se pak časem nedařilo, měla bych trochu pocit, že jsme to až tolik nezapinkali), manžel byl poněkud překvapen, netvářil se vyloženě odmítavě, ale určitě o tom ještě budeme diskutovat.

des
10. srp 2009

Katy: tak to je dobře, mně lízátka teda nijak neoslnily vzhledem k úlevě od nevolností...ale byly aspoň dobrý 🙂 Mně už je fajn, ale začínám mít problém poskládát v břiše všechny důležitý orgány, aby se vešly a občas po jídle to je fakt problém! Ale to bude jen otázka zvyku....břicho mám tak na hranici mezi těhotnou a tlustou, v albu mám fotku ze včerejška (ale to jsem se ještě trochu vyšpulila😀). Nicméně většinu kalhot jsem už odstěhovala do horních pater skříně s úpěnlivou prosbou se do nich někdy zase navrátit 😕

aerin
10. srp 2009

hermi, nevim, co se zda tobe?😅

madli, ja vim, snazim se myslet pozitivne, i tak je to obrovskej skok kupredu, jestli to tak zustane, hned bude snazeni ubihat rychleji🙂

des
10. srp 2009

hermi: hezký výraz - otevřenější životu...je to přesné

madlisek
10. srp 2009

Hermi, jak jste s pharmatexem spokojeni?

katyna6
10. srp 2009

des-jj,už jsem koukla a moc Ti to sluší 😉 Z toho oblečení mám taky trochu strach,před 2 lety jsem zhubla skoro 10kg,takže všechno velký jsem rozdala,nebo vyhodila a velikost S-M mi teď asi dlouho nevydrží 😒 Ale co se dá dělat,hlavně,že to bříško poroste! 😉

eirin
10. srp 2009

Hermi, vařím večeře a když něco zbyde (jakože většinou ano), tak si to vezmu s sebou druhý den do práce.

herminka
10. srp 2009

Aer, graf se mi nezdá tak špatný 🙂 Nemám ráda takové to dávání falešných nadějí, jak se tu na koníkovi často děje, tak nechci dělat předčasné soudy, ale připadá mi, že ještě není nic ztraceno, ještě tak moc neklesá. Ale větší expert je Andělka, na mě moc nedej 😀

Madli, Pharmatex nám vyhovuje, my kondomy neradi a abstinence vzhledem k manželovým služebkám taky není to pravé (byť nejezdí zas tak často). Samozřejmě trochu vytéká, ale není to taková hrůza.

aerin
10. srp 2009

jojo, nadeje umira posledni🙂

eirin
10. srp 2009

Aer, pěkný graf náhodou, jak jako "nic moc". Pod coverline to zdaleka nejde...