Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
13. srp 2009

sijen: tak teda moc se nazpojuje 🙂 jen do tech pro nej dulezitejsich veci - prstynky, oznameni, ...... jinak to funguje tak, ze ja udelam pred vyber a pak predlozim a domluvime se. ale nedky je to boj, protoze ted zrovna nema naladu an reseni svatebnich vec, pak nema cas, pak nekam odjede ........ ale uz mame vse hotove 😎 oznameni rozeslano, lidi uz nam potvrzuji, takze super 🙂
takze kdyz to shrnu, tak to proziva naprosto stadardne jako muz 😀

eirim: ja si to predstavit nedokaze urcite prvni dva roky. ten treti asi i jo, ale to by zalezelo na okolnostech.
chtela bych byt tomu mrnouskovi na blizku aspon prave ty prvni dva roky, kdy si myslim, ze hodne mamu potrebuje. ve dvou letech uz je dite hdone komunikativni a to je podle me prava chvile pro muze, kteri se s nima dokazou jinak vyblbnout, nez zensky 🙂
co ty?

aerin
13. srp 2009

no a nebo jak pise estrel, ten treti rok uz asi i jo (a pripadne ctvrtej, protoze ja se 4lete RD asi nevyhnu...), a mozna by to pro nas i bylo reseni, protoze prece jen budu asi mit s VS sanci na vyssi plat nez kdy bude mit V....

sijen
13. srp 2009

ještě musím dodat, nevím jestli jak se to změní až budu mít dítě, že mně, pokud bychom se tak s mužem dohodli a manžel by to tak sám chtěl, moc mě představa, že bych byla v práci a muž doma s dítětem nerozčiluje. 😵 😀
ale je to takový blud, protože co já vím jak mě narození dítěte ovlivní..

madlisek
13. srp 2009

No já jsem kdysi četla internetový blog tatínka na "mateřské" a dost mě to nadchlo. A představit bych si to dovedla pokud bych

a) zjistila během prvního roku dítěte, že mě mateřství nenaplňuje a chtěla bych se mermomocí vrátit na plný úvazek do pracovního procesu (což si taky nedovedu představit 🙂 )
b) manžel by chtěl být tatínkem na celý úvazek 🙂
a c) vydělávala výrazně víc než manžel (což nehrozí 😀)

Ve Skandinávii to prý je půl na půl, tatínek snad ze zákona taky musí být na rodičovské dovolené, to mi přijde fér. Každopádně bych spíš uvítala, kdybych já byla na rodičovské a manžel by mohl část práce dělat z domova, abychom více času přes den tráili spolu (pravidelné obědy, práce večer, po té, co mimčo usne, tak aby si tatínek užil miminčí aktivity a tak)

estrellita
13. srp 2009

Madli: ta prace z domova by mi takly prisla super. ja zatim vydelavam vic nez pritel, coz neznamena, ze se to casem zmeni. takze bych klidne byla pro ten treti rok, ze bych sla do prace.
ale urcite bych chtela ten posledni rok castecne pracovat - treba jeden den v tydnu a on by mel zkraceny uvazek o jeden den tydne a byl by s mimcem doma (coz u nej v praci taky jde), takze uvidime podle momentalnich podminek 🙂 ale myslim, ze i pro zenu je zdrave behem materske aspon nejak pracovat a dostat se do jineho prostredi nez miminkovskeho 🙂

sijen
13. srp 2009

Estrel ja vim, že jsem měla období, kdy mě K. štval, že se nechce víc _citově_ 😎 angažovat do příprav - ale pak jsem uklidnila s tím, cože to po něm vlastně chci za nadstandard. Zapojoval se podobně - řešili jsme věci dohromady, ale organizovala jsem to já. Hodně mi pomáhal objednávat věci z ebaye a vybíral materiál na prstýnky.

eirin
13. srp 2009

Pro nás by z ekonomického hlediska bylo mnohem výhodnější, kdybych chodila do práce já... jenomže představa, že se ochudím o to být intenzitvně se svým dítětem, se mi vůbec nezamlouvá. Nejraději bych, kdyby se to dalo rozdělit napůl, aby ani jeden nepřišel o nic 😀 Jenomže všechno prostě člověk mít nemůže...
No, ale jelikož se nám mimčo v dohledné době nejspíš nepodaří, tak aspoň můžu střádat do prasátka 😀

madlisek
13. srp 2009

Pokud jde o přípravy svatby, tak můj muž se zapojil poměrně nadstandartně - vymýšlel se mnou kytky a dekorace a barvy, vyrobil oznámení a svatební webovky, spolu jsme připravili dárečky pro hosty, vybrali dort, hudbu, vybrali čtení, přímluvy, no byla jsem z něj nadšená, protože jsem pak měla pocit, že to skutečně je "dílo" nás obou 🙂

estrellita
13. srp 2009

sijen: me hodne prekvapil s vyberem prstynku. puvodne jsem myslela, ze ho ani nebude chtit nosit - a chce, takze se na tomhle hodne podilel, koukali jsme na ruzny typy, pak jsme si ho pretvorili podle nasich podminek a byl se mnou na vsech schuzkach se zlatnikem a pak je i vyzvednout (coz jsem myslela, ze tam zajedu sama, ale on chtel pro ne se mnou 😵 )
madli: tak to je super, to by se mi taky libilo. ale znam ho uz takovych let, ze jsem vedela, ze takovehle naroky nemuzu mit 🙂

madlisek
13. srp 2009

No mě to Estrel překvapilo, jak se do toho se mnou pustil, ale byla jsem ráda 🙂

madlisek
13. srp 2009

Tady je ten blog, co jsem kdysi četla, ale koukám, že už je dlouho neaktualizovaný: http://www.smart-web.cz/nachiel/

herminka
13. srp 2009

Svého muže si doma s mimčem představit neumím, šikovný je, s většíma dětma i vyhraje, ale u novorozence/kojence nevím... A taky si neumím představit, jak bychom žili z mého platu. Částečná práce z domova u manžela by se mi taky líbila (a třeba i to, že by naopak umožňmovala částečně pracovat i mně - tak trošku jsem uvažovala, že bych si udělala kurs pro instruktorství v autoškole).

des
13. srp 2009

Můj muž se myslím o svatbu zajímal taky celkem nadstandartně, i když některé moje potřeby (na stolech má být nějaká výzdoba??) moc nechápal🙂 Prsteny vybíral poctivě se mnou (4 hodiny tlačenic v Diplomatu jsou na chlapa fakt výkon, řekla bych), ale když jsem je vyzvedávala a psala nadšenou SMSku, byl zrovna někde v New Yorku a neodpovídal, tak to už jsem ho viděla někde zavražděnýho v tmavý ulici. Nakonec se asi za den ozval a nechápal, proč mi přišlo divný, že hned taky nenapsal něco ve smyslu: hurá máme prsteny, svět je jak má být 😉

sijen
13. srp 2009

njn Madli, Tvůj muž je zřejmě člověk s estetickým cítěním ne? 😉 věřím, že ten pocit ze společné přípravy je super a ty sis na tom taky hodně mákla 🙂 -mmch. kdyby Ti to moc nevadilo, ráda bych se podívala na ty všechny hand-made věci co jsi dělala..až to budeš dávat do kupy ty fotky, že bys nějakou rozeslala do IP vid?
Mého muže zajímaly mé šaty, byl se mnou na zkoušce, a vlastně byl vyzvednout i ty hand-made šperky a byl se mnou u holiče, výzdoba ho příliš nezajímala a organizační plánky jsem dělala já. Nějak z toho vyplývá, že je to skvělá kámoška -doprovod 😀 😵

des
13. srp 2009

Jinak moje pocity s otcem na rodičovské "dovolené" velmi přesně vystihla Madli (10:09)!! Akorát se mi úplně nezdá ta povinnost ve Švédsku - myslím, že někteří muži na to fakt nejsou, ale ženy si kvůli tomu, co pro děti dělají, váží a tudíž tuhle "výchovnou" lekci nepotřebují (mně to totiž skoro přijde, že je to povinné proto, aby si i chlapi vyzkoušeli zač je toho loket!). Důležité je, aby stát udělal vhodné podmínky pro to, aby otec mohl, když chce. Jako dobrý krok mi přijde zavedení 14 denní dovolené pro chlapa, jehož žena porodila. Jen nevím, v jakém je to stádiu...naposled to snad mělo být od 1.1.2010, ale asi to někde cestou ve Sněmovně usnulo🙂

des
13. srp 2009

😀 Plánky organizace lidí do aut dělal můj táta a choval se u toho, jako když plánuje minimálně vojenskou intervenci NATO na Blízkém východě

des
13. srp 2009

Herminka: Tý brďo, instruktora do autoškoly?? No to bude určitě zajímavé (a je fakt, že by se to dalo dobře zkloubit s RD!!)...já bych si asi netroufla...zjistila jsem, že můj největší problém v autě je, že jsem děsně lekavá, to by asi na studenty nepůsobila dobře - ježis holub, na silnici, brzda! Tamhle dite na chodniku, brzda! 😀

andelka
13. srp 2009

hermi: No vtip je v tom, že to co jsem vystudovala dělat nechci (resp. je to tak vyhraněné, že takové povolání snad ani neexistuje, bych musela jedině bádat na plný úvazek a psát knihy, ale nejsem Třeštík, takže nic. Jinak v městské knihovně dělá kolega, historik-muzeolog, takže asi tak. No uvidí se. spousta lidí dělá úplně mimo obor - pc firma, česká pošta, banka... 😅
eirin: No, dostali jsme ve škole instrukce, ale jen mini - téma a že k tomu má být anketa nebo dotazník. Tak jsem si vybrala ten volný čas (ani nechtěj znát ten výběr) sesmolila pár otázek pro mládež a dala to v 50ks kamarádce co učí na gymplu. A pak jsem to vyhodnotila. A mám udělat teoretický úvod a k tomu to co jsem zjistila. Ale dělá se to blbě, když jsem v životě sociologický průzkum nedělala, dlouho jsem nechápala, co po nás chce. Tak to napíšu tak jak si to myslím a jak umím a uvidím jak to dopadne. 😒

Jaj, už nevím na co jsem chtěla reagovat, vy jste dneska zvlášť inspirativní. 🙂
No ohledně té mateřské, tak já bych ráda byla s mimčem doma aspoň do roka. U nás rozhodně nehrozí, že bych já vydělávala víc než muž, u nás je to on, kdo bude pracovat na kariéře. Ale určitě bych nechtěla být jen doma, ráda bych chodila časem (po tom 1 roce) na nějaké kurzy, jazykové třeba. No a pokud se nám zadaří v tomto nebo příštím cyklu (ach já optimista 😀 ), tak budu muset o rok posunout závěrečnou zkoušku na tom pajdáku.

Jo a ad svatba - můj muž to moc nehrotil, vyžívala jsem se v tom já a vždycky jsem mu jen řekla výsledek a jestli to bere. Věděla jsem co určitě nechce a všechno vybírala tak, aby se to hodilo k nám oběma. Jen prsteny jsme vybírali spolu, ale on ho stejně nenosí.

eirin
13. srp 2009

Asi bych sem neměla tolik chodit. Potřebovala jsem si vygooglit něco pracovního a místo "křivka derivace" jsem zadala "křivka ovulace" 😀

herminka
13. srp 2009

My jsme žádné plánky lidí do aut (měli jsme autobus) ani zasedací pořádek neměli, ale časový plán svatebního dne jsme dělali spolu. Jinak se manžel o svatbu zajímal mírně nadstandardně, řekla bych.

andelka
13. srp 2009

des: V tom Švédsku to tak fakt je, že otcové mají část rodičovské povinnou, ale už si nepamatuju kolik to přesně je. Oni na severu to mají všechno trochu jinak než my, jedou tam víc "na férovku, půl napůl.
Ta dovolená pro otce v Česku - nevím proč jsem si před časem myslela, že je to hotová věc - by byla super. můj muž by si stejně dovču vzal. Ale teď nevím jak je to myšleno, pokud to projde? Je to placená dovolená, nebo neplacené volno, ale normální dovolená se tím nekrátí? 😕

sijen
13. srp 2009

Hele, viz. Madli odkaz - to je dobrý sloupek 😀 /vpravo/ Jaká je pravda o ženách: "V jednom městě vznikl obchod, ve.."

madlisek
13. srp 2009

Sijn, musím to doma probrat ty fotky a udělat nějaké album těch našich výtvorů, pak pošlu link 🙂

Anděl, myslím, že u těch vyloženě humanitních oborů velice málo lidí zůstane, u nás taky každý děláme jinde 🙂

madlisek
13. srp 2009

Sijen, jj 😀

estrellita
13. srp 2009

eirin 😀 😀

jinak madli, ta vase lekarna je nejaka osvedova, vcera jsem se po ceste domu ptala ve 3 a to ve meste a vsude na me koukali jako na blazna, tak nevim 😀

sijen
13. srp 2009

Eirin 😀 😀 jj "křivka ovulace" já taky píšu do řádky automaticky modrý koník, místo mail.vedet..
líbil se mi Tvůj nadhled v tom příspěvku v 10.13, třeba se to nakonec vyvrbí tak, že bys mohla nějakou práci odvádět z domu na částečný úvazek? 😕

elitera
autor
13. srp 2009

A Gedren to bylo tak, že všechno psala na AP. Tedy že jí praskla voda, že má kontrakce, že se zkracujou, že dorazila PA a Ladunka... pak psala Ladunka, že Gedren nadává, že to bolí... a pak, že je na světě malá Laděnka a že čekají na placentu 🙂)

Aer, dívej se na to pozitivně: po 9 měsících jsi konečně dosáhla normálně dlouhýho cyklu, to je super!!!!! (vem si příklad ze mě - nezaměstnaná a v tuhle chvíli trochu nezaměstnatelná, ale mam super příležitost se vyléčit!) 😵 A navíc, na vaší praxi těhotná se někde hrabat v hlíně? Pěkně děkuju 😉

elitera
autor
13. srp 2009

ne A Gedren, ale "S" Gedren...

herminka
13. srp 2009

Des, instruktorka je pořád ještě ve fázi úvah 🙂 A když už, tak bych se chtěla přímo s nějakou autoškolou, která by o mě stála, domluvit, abych si pak neudělala za těžké prachy kurs a ten mi byl k ničemu.

Andělko, a Ty jsi taky muzeolog nebo jen čistý historik? A když si děláš ten pajdák, chtěla bys teď učit nebo ho spíše studuješ s tím, že bys učila třeba až někdy? To je otázek 😀 S tou knihovnou jsem to psala podle svých zkušeností, ale vím, že často nezáleží u pohovoru na tom, co kdo vystudoval, ale na osobních sympatiích a taky dalších dovednostech daného uchazeče. A práce v knihovně by se Ti tedy líbila?

Sije, to je dobré 😀, asi to přepošlu muži 🙂

andelka
13. srp 2009

estrel: Tak to objednej přes net 😉

madli: Taky s tím moc nepočítám a fakt nevím, co bych chtěla dělat, uvidím, no, co bude, co mě osloví.