Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

herminka
14. srp 2009

Madli, nemáme Mbank (uvažovali jsme o ní, ale toto nás odradilo, nemůžeme potřebovat, aby nám veškeré finance někdo vysosal), ale Raiffeisenku - u ní záleží na výši kreditního obratu (teď zvedli hranici, od které se neplatí za vedení a příchozí platby myslím na 20 000, ovšem atále platíme za odchozí, karty a výběry).

Aer, nepouštěj si slaďák (😀), vaše soužití není méněcenné! Myslela jsem to tak, že jsem od pár známých slyšela, že když spolu žijí mají oddělené finance nebo 2 účty a když se vezmou, někteří u toho zůstanou, jiní účty spojí. Sakra, to jsem to napsala tak blbě? ☹ Vždycky jen konstatuji, že jsme spolu nežili, aby bylo jasno, jaké byly výchozí podmínky, ale vůbec nehodnotím, že je něco lepší nebo horší, neber si to prosím nikdy osobně! Madli to vystihla, jak jsem to myslela 😉 Ano, máme k jednomu účtu dvě karty, dva podpisové vzory, přístup pod dvěma hesly.

aerin
14. srp 2009

No mne to stejne prijde nelogicky😀 Tys napsala, cituji:
"Je to možná i ovlivněné tím, že jsme spolu před svatbou nežili (co jsem slyšela od známých, bývá celkem běžné, že když spolu dva žijí, mají každý své peníze, tak to asi má tendenci přetrvat pak i do manželství)."
Ja bych spis asi pochopila, ze kdyz spolu dva pred svatbou nezijou, tak maji kazdej svuj ucet a pak je bud spoji nebo ne, ale kdyz spolu zijou, tak ho muzou a nemusi mit rovnou😀 Hehe, urcite jste to vsechny pochopily, tu moji myslenku, zeeee??? 😀 😀 😀

madlisek
14. srp 2009

No jo, to by bylo nemilé, nechat si vysosnout úspory! Hermi, na tu Reiffeisenku jsem koukala, předtím to bylo 15000, ne?

estrellita
14. srp 2009

tak my mame dva ucty a ani to nehodlame po svatbe menit. spis zaridime prave sporici ING.
mam to jako des, nechci, aby videl, kolik stoji darek pro nej, nebo ze jsem si koupila sukni za 1000 kc 😀 bych pak mela vetsi vycitky, nez jake mama, kdyz si ji koupim a o cene vim jen ja 😀 😀 ale jinak hospodarime spolu, to znamena, ze kdyz chceme koupit i neco vetsiho, vzdy se slozime,nebo to proste koupi ten, kdo ma vic penez.

Jinak za jidlo jedeme tak nejak na pul. ted si nejakou dobu piseme, kolik za mesic utratime penez na domacnost, takze vime, kdo co platil, a pak to jenom by oko spocitame, a kdyz nekdo platil o hodne vic, tak tu cenu napisem zas do dalsiho mesice a jedeme dal - takova matematicka hra 😀 pritel ma matiku moooc rad 🙂
nevim, jestli to je z toho pochopitelny, jak teda fungujeme 🙂 .......... ono je to i o tom, ze ja vydelavam podstatne vic /uz jsem to tady asi psala/, coz neznamena, ze se to casem nezmeni, ale pritel chce na vse davat stejne, coz ja rikam, ze je nerozum, ale na druhou staranu chapu muzske mysleni, kdy oni chteji mit pocit, ze nas - sve zeny - zabezpeci.

estrellita
14. srp 2009

jo a jinak jsme po celou dobu naseho vztahu meli jeden spolecny ucet, ktery jsme vubec nepouzivali a to proto, ze ja rada platim kartou, pritel cash 🙂 takze jsme to zrusili, protoze bylo zbytecn ejim za to platit a radeji to rpytlikujem takhle 😀 ale tu ING urcite chceme 🙂

madlisek
14. srp 2009

Tak to fungujete sympaticky, Estrel 🙂

aerin
14. srp 2009

no Vasek to ma naplanovany tak, ze minimalne po dobu co budu ja na materske, bude on platit tu splatku (ty dve pujcky ted konsolidujeme), hypoteku, svoje penzijko, mobil, zivotko a pokud mozna jeste inkaso a ja nas budu zivit a satit😀

herminka
14. srp 2009

Ono hodně záleží, jak to ti dva berou - přístup "moje peníze vs. tvoje peníze" asi bude méně častý (ale třeba sestra říkala, že její tchánovci to tak mají - a jsou spolu 40 let).

Aer, ty myšlenkové pochody se špatně popisují, ale myslela jsem to tak, že když se spolu žije anebo nežije, startovní podmínky jsou trochu jiné. Možná snad ve zkratce: 1. Žijeme spolu, máme 2-3 účty, vyhovuje nám to, tak proč bychom to po svatbě měnili? 2. Nežijeme spolu, vstup do manželství nás nutí o tom přemýšlet, rozhodneme se pro jeden, dva, tři, deset účtů, hotovo. Máš pravdu, můžou mít jeden účet rovnou, posuzuji to asi podle toho, že znám jen jeden prá, který měl před svatbou společný účet, jinak všichni měli vždycky dva. Ale už se v tom nebudem piplat, jo? Ale fakt prosím nehledej v mém psaní nějaké hodnocení!

Madli, mám právě dojem, že to nedávno zvedli na 20000, ale mám pomalý net (nebo spíš možná notebook úpěnlivě volá po přeinstalování 😀), tak se na to teď nebudu dívat, promiň.

eirin
14. srp 2009

Hermi, z vlastní zkušenosti můžu říct, že to opravdu nelze tak obecně říct (z hlediska hospodaření rozdělovat páry na ty, co spolu bydlí a ty, co spolu nebydlí).

aerin
14. srp 2009

tak tak, mne prave vadilo to zobecnovani, proste si myslim, ze na tom nijak nesejde, proste jak se dva sestehujou, je uplne sumafuk, jestli tomu predchazela svatba nebo ne, v obou pripadech spolu proste musi zacit nejak hospodarit a je to par od paru, nekomu vyhovuje spolecnej ucet, nekomu ne
a mas pravdu, uz se v tom nebudeme piplat😉

herminka
14. srp 2009

Eirin, asi ne, beru to podle toho, co znám ze své zkušenosti a z okolí a to mě vedlo k vytvoření této teorie, ale snažím se ji nevydávat za obecně platnou, jsou to spíš spekulace 🙂

herminka
14. srp 2009

Aer, ju, pěkněs to shrnula 😉

eirin
14. srp 2009

Jj, já kdybych si některé věci sama neprožila, taky bych nevěřila, že někdy budu mít na něco takové názory, jaké mám 😀
A holky, trochu z jiného soudku. Co byste si tak myslely o ovu 28DC? 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/241f02

aerin
14. srp 2009

nooo, eiri, vypada to prinejmensim nadejne😉

eirin
14. srp 2009

Že jo, Aer 😀 Od února první náznak.. Za tři dny bych měla jít na Agolutin, ale jestli tam půjdu se rozhodnu až podle teplot v následujících dnech. Jenže zítra jdeme na tu svatbu a hodlám tam i popít, takže to zase v neděli ráno naměřím 37°C 😀

madlisek
14. srp 2009

Eiri, vypadá to skutečně nadějně, snad se teplota nahoře udrží!! Volám třikát hurá 🙂

Aer, tak jak to má Vašek vymyšlené, to bude mít těhu kamarádka - manžel bude platit složenky a ona z rodičáku bude živit rodinu. Dala si tu vysokou mateřskou na dva roky, počítá, že během té doby stihnout zadělat na druhý 🙂

stirka
14. srp 2009

zdravím Vás všechny, jsem tady úplně poprvé 🙂 na tomto foru:::

Jsem pyšnou maminkou čekatalkou a naše miminko se má narodit 8.3.2010:: je to vytoužené mimi, na které jsme čekali 5 let::: tak budu ráda, když si sem tam budu moci s někým povykládat právě o "tomto štěstí"

aerin
14. srp 2009

Vitej stirko a moc moc gratuluju a drzim palce! 😵

aerin
14. srp 2009

holky me nejak rozciluje, ze ani nevim, jak moc spinim nebo jestli ms uz dorazila😀

des
14. srp 2009

madli: k tvému dotazu na predchozi strane, ano, mame ten spolecny setrici u mBank a posilame tam prebytky a vybirame jen nejaky desny dardy typu Zeland, na bezny veci ne. Nevim ted, kolik maji urok, ale je prave docela dobry. Jinak s casti uspor manzel obchoduje na burze - ma to jako konicka (zatim je snad uspesne na 0 % zhodnoceni, takze asi tak jako by to mel doma pod matraci 😀 )

des
14. srp 2009

ahoj stirko, moc gratuluju, osobně si teda 5 let skoro ani nedovedu představit 😲 Teď už to půjde jako po másle!!!

PS: dopln si v Nastaveni trebas kolikaty jsi tyden, at je prehled😉

des
14. srp 2009

aerin: njn, nevýhoda kalichu...chtělo by to vývod a elektronický hlásič! 😀

stirka
14. srp 2009

díky za přivítání..

Vše doplním z domu, teď jdu balit věci v práci a pomalu se pakovat domů::

Jo holky já bych taky nikdy v životě nečekala, že budeme mít takových trápení než se nám to nakonec povede:: ale povedlo!! Všechny pokusy, beznaděje a bolesti jsou v tu ránu zapomenuty. Snad tady nezavazím neb nevím, jestli tady už některá mimi čekáte nebo ne..

stirka
14. srp 2009

ahojky všem zde,

s dovolením se ptám, zda se k Vám mohu přidat? .. jsem pyšnou maminkou čekatelkou a naše mimi se má narodit příští rok na MDŽ, tj. 8. 3. 2010:: ráda si povykládám o svých radostech a trablech se zkušenými či stejně "novými" maminkami::

estrellita
14. srp 2009

stirka: vitej. to, jestli nekdo ceka mimco, je napsane v jeho statuse (najedes na fotku) a pak je to naspane i vedle fotky (pocitaji se tydny tehotentvi a nebo jsou tam napsane pocty deti 1d, 2 d atd.) 🙂

eirin
14. srp 2009

Ahoj Stirko, gratuluji k pozici pyšné maminky čekatelky 🙂 Pět let je šíleně dlouhá doba...

Des, tak to může být docela adrenalinový koníček ta burza 😀

estrellita
14. srp 2009

holky - pokracovani me teplomerove story - ve vsech lekarnach (byla jsem asi v 10) se na me koukali fakt jak na blazna, ze zadny teplomer s 2 des. misty neznaji 😀 mno a jen jedna lekarnice u nas u baraku mi rekla, at ji dam presne typ toho teplomeru a at se zastavim v pondeli, ze se mi ho pokusi objednat (fakt se mi nechce platit 189kc za postovne a balne, kdyz stoji tech 160 kc. .......... nemela by se cena psotovneho a balneho urcivat podle velikosti a hmotnosti zbozi ..... 😝
no a zatim tedy budu merit normalnim od nedele, tak se teste 🙂 doufam, ze me pak radeji treba nenechate zablokovat 😀 a pak pak prejdu na ten normlani.
chci merit v puse - mate nejake rady do zacatku? 😉

eirin
14. srp 2009

Estrelko, rada do začátku - neměřit v puse 🙂
Kromě toho, zda teploměr měří na dvě desetinná místa, by tě mělo zajímat, s jakou přesností je vůbec schopen tu teplotu stanovit.

estrellita
14. srp 2009

eirin: proc nedoporucujes mereni v puse? 😕
takze tim chces rict, ze bych mela cely jeden cyklus merit jen s jednim teplomerem, ze? a ne je vystridat

aerin
14. srp 2009

estrel, stridat urcite ne...a ja jsem teda taky celkem proti mereni v puse, protoze si myslim, ze tam je teplota snaze ovlivnitelna teplotou v mistnosti atd....