Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

eirin
18. srp 2009

Jojo, FF je starý plašan, mně ovulku vyznačuje i když ji nemám 😀

eirin
18. srp 2009

Ještě k tomu stravovacímu režimu od Havlíčka - v podstatě takto jím už měsíc (tento 60-ti denní jídelníček jsem objevila až asi před týdnem) a i když nejsem striktní, mám dole čtyři kila. Ono fakt stačí jíst vyváženě, často a malé porce, Havlíček Nehavlíček 🙂 Tento jídelníček mi slouží jako inspirace na hlavní jídla, abych nejedla pořád to samé.

des
18. srp 2009

no bezva, bezva, tady nám to ovuluje jak o závod!!! 😀

deen: myslíš? No my byli zezačátku přesvědčení, že to bude kluk, ale teď začínáme být přesvědčeni, že to bude holka...neptejte se proč, žádné racionální vysvětlení to nemá...teda pokud tvrzení, že holka ubírá matce na kráse nebudeme brát za vědeckou hypotézu. Každopádně na odhalení asi ještě počkáme, i když prý pokud to bude kluk a dobře natočený, mohlo by to být vidět už teď ve čtvrtek.

eirin
18. srp 2009

Des, a chcete nebo nechcete pohlaví znát? A pokud se ho dozvíte, bude to tajné pro okolí?

herminka
18. srp 2009

Eirin, bereš mi otázky z úst 😀

andelka
18. srp 2009

elit: Paráda 😵 Doufám, že jsou ty ovulky nakažlivé 😀

hermi: no já jsem to ještě celé nestudovala, ne celých 60 dní. Taky to beru jako vodítko, občas něco stejně změním nebo přidám. Třeba jak vstávám později, tak nestíhám ty svačiny a druhou večeři už vůbec ne. Ale asi se to budu muset postupně naučit, nejde všechno hned. Ale aspoň to má na ledničce a díky tomu se nebudu tolik odbývat, jak v poslední době.

herminka
18. srp 2009

Andělko, já jsem to taky jen přeletěla, ale to byly dvě věci, které mě praštily do očí, jinak se mi to zdá hodně dobré. Třeba ta druhá večeře mi připadá spíš jako "záchrana", když je někdo vzhůru dlouho do noci a dostane hlad, nebo jako zobání k televizi místo něčeho nepřístojného.

madlisek
18. srp 2009

No mě kdysi ty druhé večeře doporučovala trenérka v posilovně - prý když jdu spát kolem půlnoci, je naprostý nesmysl, abych měla poslední jídlo v šest, protože tělo se lekne, a pak bere energii ze svalů a ne z tuku (nebo tak něco 😀) Takže jsem měla v šest jíst normální večeři a pak si ještě v devět dát nějakou zeleninu (ne ovoce, protože to má hodně curku 🙂 )

herminka
18. srp 2009

Madli, to jo, při dlouhých pauzách mezi jídlem se tuk ukládá víc, protože to tak fungovalo v pravěku - ulovit mamuta, nacpat se a čekat, až se uloví další.
Já obvykle večeřím okolo půl sedmé (většinou nastudeno, večer už mi teplé nedělá moc dobře) a chodím spát kolem půl jedenácté. Ale včera jsme nahrávali, a tak jsem od tří odpoledne do půlnoci měla jen 2 kostičky kandovaného zázvoru a 4 dl vína, tak nechápu, že tu hážu nějaké rozumy 😀

andelka
18. srp 2009

No, je fakt, že obykle mě po večeři ještě u TV honí mlsná 😅 Jinak večeřím kolem zpráv (+-19h) a spát chodím v 23h. A většinou taky něco studeného. Teď v létě většinou salát zeleninový a k tomu nějakou bílkovinu, šunku, tuňáka, sýr nebo tak něco. 🙂

elitera
autor
18. srp 2009

ovoce obecně se má jíst jen dopoledne, jinak má tendence prohánět. A poslední jídlo by mělo být 3-4 hodiny před tím, než zalehnete ke spánku (ne k televizi 😀) 🙂

estrellita
18. srp 2009

ahoj holky,
tak toho Havlicka si taky stahnu, ne pro hubnuti, ale prave pro tu inspiraci. nekdy do sebe cpu stale ty same veci 😝
eli: jj, to je pravda, ale takovy meloun misto vecere, to je labuzo 😅 😀

andelko: tak ja furt nestihla precist vse, ale jak tak koukam, tak tedy ovui je fakt vzdy, dkyz jsou 3 vysoke teploty po 6 nizssich?

andelka
18. srp 2009

estrel: jo jo, mělo by to tak fungovat. Málokdy jsou teploty nahoře tři dny a ovu to není. Leda by byl člověk nemocný. dvě vyšší ještě ovu neznamenají (to se mi párkrát stalo), musí být tři dny a z toho třetí aspoň o 0,2 nad linií. Když není, čeká se na čtvrtou teplotu a ta už může být nad liní jakkoliv a pak je ovu potvrzená. To se mi stalo v minulém cyklu právě.

elitera
autor
18. srp 2009

On taky meloun není ovoce 🙂)))

eirin
18. srp 2009

Andělko, mně se ale stalo, že i když ovu podle teplot byla, tak reálně nebyla http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...

estrellita
18. srp 2009

elit: no vidis, mas naprostou pravdu!!! ale myslela jsem to tak, ze meloun na to, ze je zelenina, tak je dost sladky, ale zas je to temer vse voda 😀

andelko: aha, dekuju. Tak ted jsem skepticka, ze v tm svem grafu nic neuvidim 😅 protoze uz tak mi prijdou teploty vysoke. ale vim, ze kazdy ma tu teplotni skalu jinde, mno tak uvidime 🙂 dneska rano jsem tak zklamane koukla na teplomer, jako ze je tam stejna teplota jako prvni den 😀

andelka
18. srp 2009

eirin: No proto taky píšu, že by to tak být MĚLO, ne že je to na 100%. 😅 Protože jsou věci, které jsou individuální, teplota není všechno, nejspolehlivější je sledovat všechny tři příznaky současně a srovnat to. Možná kdyby se po tom šlo, tak by se zjistilo, proč to tak v tom tvém cyklu bylo. 😕

estrel: Já mívám někdy i tři stejné teploty po sobě, to neřeš. Teď z toho stejně nic nevykoukáš. 😉

eirin
18. srp 2009

Už mi hrabe, lezla mi po monitoru moucha a já jsem se jí snažila odehnat šipkou myši 😀

Andělko, já to prostě přisuzuju nějakému momentálnímu hormonálnímu výkyvu, kterých mám poslední dobou požehnaně..

andelka
18. srp 2009

eirin: No, to je právě to individuální. U tebe je toho víc, takže fakt nemůžu jen tak podle grafu něco hodnotit, to by museli jiní, zkušenější. Ale tak všechno se v dobré obrátí a už bude jen líp 🙂

andelka
18. srp 2009

😀 A co moucha na to? Lekla se? 😀

eirin
18. srp 2009

Ona ne, ale já se hrozně divila, že ji to nevyplašilo 😀

madlisek
18. srp 2009

Eiri, to je fakt vtipný 😀 😀

Holky, přišlo nám přání ke svatbě od páru, kterým jsme byli na svatbě nedávno. Oni na naši nepřišli a omluvili se den po, ale co už. No ale vtipný je, že nám poslali takový to přání, co se do něj dává dárková poukázka nebo hotovost, ale oni to poslali prázdné! 😀 To bych už radši poslala pohled s Rumcajsem než svatební přání na poukázku bez poukázky 😀

eirin
18. srp 2009

Madli 😀 pohled s Rumcajsem 😀

elitera
autor
18. srp 2009

Hehe, to mamka taky posílala přání ke svatbě Mlošově ségře (měli svatbu minulou sobotu) a protože sehnala jen přáníčko s kapsou na peníze, tak poslala tisícovku 😀 A taky říkala, že by bylo dost trapný to poslat bez toho 🙂))

herminka
18. srp 2009

Já si v poslední době přání nejraději tisknu - vyberu nějaké pěkné makro (ráda fotím kytky) a hotovo. Samozřejmě na pěkný silný papír, ne na kancelářský 😀 Nejsem až tak extra fotografka, ale mám problém dávat přání s předtištěným textem nebo nějaké kýče.
Nebo je to blbé? Nevypadá to třeba, že na novomanželech šetříme? Co si o tom myslíte?

madlisek
18. srp 2009

Hermi, já jsem jim taky přání vyrobila a zabalila jim tam nezanedbatelný finanční obnos, takže z tohohle jsem lehce přešlá 😀 Takže Hermi, myslím, že vlastní přání je super! Jen tak dál!

madlisek
18. srp 2009

Ad Rumcajs - včera jsem šla kupovat pohled kamarádce a měli buď narozeninové kytky a nebo právě Rumcajse, proto jsem to teď plácla 🙂

eirin
18. srp 2009

Já si taky myslím, že vlastní přání je super. A vůbec to nepůsobí tak, jako byste chtěli na novomanželích šetřit. Já osobně oceňuji ten čas, který dotyčný strávil vymýšlením a výrobou a kromě toho to přání je zpravidla mnohokrát hezčí než kupované (a nejsou tam ty předtištěné kecy, které opravdu nechápu, kdo vymýšlí)..

andelka
18. srp 2009

Madli: No, třeba si toho nevšimli, že tam ta kapsa je. Anebo nevím, no. 😕 Každopádně je to takové blbé.
Hermi: Ne ne, spousta lidí to tak dělá a je to naopak milé, neotřelé. Já jsem tak dostala dvě přání, na normálním kancelářském papíře, nic hogo fogo, ale jakou mi to udělalo radost. Uvnitř totiž bylo veršované povídání, přání, šité na mě a to stojí za to. Ale mně se líbí i ty klasické. Teď je tolik druhů a moc pěkné. Dokonce z těch asi 40 přání co jsme dostali nebylo ani jedno stejné. to by se za komunistů stát nemohlo 😀

eirin
18. srp 2009

To ano, těch druhů je hodně. Ale proč někdo píše přání za mě? Já přece sama vím nejlíp, co chci dotyčnému/dotyčným popřát 😖