Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
16. zář 2009

kramlinka: Děkuji moc 😵

estrel: No, zrovna dneska mi moc ok není, takže jsem vás dočetla, ale nereagovala. No snad už to bude dobré. Neblinkám, nejsou to přímo nevolnosti, ale není to ani 100%, nemám moc na nic chuť. Teď si dávám jogurt.

Deny: To je děs, co se všechno nesmí. Jestli máš seznam které bylinky se můžou a které ne, dala bys to sem?

des
16. zář 2009

andelka: já tomu říkala kocovina, akorát bez té příjemné části předchozího večera 😉

eirin
16. zář 2009

Des: Tak to mám dneska taky, a to nejsem ani těhotná ani jsem nechlastala 😀

deenakee
16. zář 2009

přehledně je to tu:ale ber to s rezervou - některé bylinky se jen prostě nesmí přehánět ale v malém množství se můžou

http://www.miminko.com/clanky/bylinky-v-tehoten...

Horší je najít povolené bylinky:
ale ozkoušeno a pozjišťováno mám:
Příznivé bylinky:
roibos, heřmánek, kontryhel, šípek, meduňka , list rybízu, kopřiva, listy pampelišky, ovocné čaje....

Omezeně:
list maliníklu - super ke konci těhotenství
máta (je tam mezi zakázanými, ale v malém množství v poho)
hluchavka - neva když je v nějaké směsi, (např. v čaji pro těhule : )
zelený čaj - neva tak jednou denně (záleží jak na tebe působí, jaký máš tlak)
zázvor - v malém množství - proti nevolnostem - např. v lízátkách (ale čaj bych si z něj raději nedělala)
ostatní bylinky musíš hledat . Já piju hlavně bylinkové čaje... takže jsem dost hledala které čaje vlastně můžu.

eirin
16. zář 2009

Tak to budu mít jednou dost blbé, jelikož jsem závislá na mátovém čaji..

deenakee
16. zář 2009

Andělko, tenhle typ nevolnosti jsem měla celý první trimestr - absolutní nechuť na jídlo + postupně mi začalo být aj zle.... ,ale žádné zvracení.
Kolem 10 týdne byl můj jídelníček: vánočka, suchý rohlík, piškoty, banán a hrozno. Toť vše. Ale přeju ti, ať to máš jednodušší.

tiburcia
16. zář 2009

Holky já nejsem ani těhotná ani po krásném propitém večeru a stejně mívám ráno pocit, jako by mě přejela tramvaj 😀 😀

andelka
16. zář 2009

des: Jó, a já si říkala co mi to připomíná 😀 To bude vončo. 😅

deny: Dík za ty bylinky, já teda bylinné čaje moc nemusím, ale někdy je to fajn, pro změnu. rooibos mám ráda a zelený taky (sem tam, tlak mám spíš nižší), kontrahel mi ještě zbyl z předsnažilkového období.

Já se snažím zkusit jíst všechno, ale třeba v menším množství. Včera jsem měla halušky se sýrem, dneska na oběd švestkové knedlíky, jedla jsem je na etapy. A cítím, že by mi hodně jelo sladké, ale snažím se přemoct. A vůbec nemám chuť na kafe.

herminka
16. zář 2009

Ahoj holky,
zdraví vás zemědělkyně 😀 Uf, už to mám za sebou.

Deen, díky za ten přehled bylinek, okopírovala jsem si ho do svého výcucu.

Andělko, vida, tělo si řekne, že kafe netřeba 🙂

andelka
16. zář 2009

tibu: Jenže tebe to brzy přejde, ta naše kocovina je na delší dobu 😅

hermi: no jo, bleška se mnou pěkně mává, já takový závislák a teď nic, mám chuť maximálně na vodu z vodovodu 😝

tiburcia
16. zář 2009

no andelko...nevim nevim...už to trvá déle jak rok 😔 😅 takže jsem si koupila tu Macu a ode dneška ji baštím, tak jsem zvědavá....

deenakee
16. zář 2009

Hoůlky... Tak já jsem měla už vybraný v-cross a teď mě úplně oslnil (ne krásou ale vybavením) tenhle kočár.
Má úplně všecičko co chci za přijatelnou cenu. Kvalita asi nebude špičková.... ale hrozně se mi líbí, že má to větrání a jednodušší polohování než v-cross. Moc se mi nelíbí ten košík (teda u sporťáku asi dost vyčuhuje) ale je to praktické...

http://www.kocarky-zlin.cz/detail.php?hledani=1...

andelka
16. zář 2009

tibu: jo takhle, tak to je asi ještě horší - rok je dlouhá doba. Tak snad to pomůže a bude ti lépe. 🙂

eirin
16. zář 2009

Teda holky, já když vidím, co všechno dnešní kočárky umějí a co je jich na trhu - budu za vámi chodit pro radu, protože sama bych si nevybrala.

chaarleene
16. zář 2009

ahoj, holky, tak jsem dnes byla na gyndě, všechno v pohodě, ale budu muset na ultrazvuk ve 20. týdnu do Hradce 🙄 takže tam pojedu v 18. nebo 19. na hematologii a ve 20. na ultrazvuk - celá žhavá 😅

estrellita
16. zář 2009

eirin ja si ted taky zrovan rikam, jestli existuje kocarek co ma vsechno, co bych chtela 🙂 je jich tolik ...

ja bych chtela, aby byl otacitelny pro i proti smeru (nejlepe jen rukojet), vetsi kosik, 4 kolecka - nafukovaci, predni ktera jsou pohybliva do strana a daji se i zaaretovat, prostorny uvnitr, vetrani, pak aby z toho byl prostorny sportak ........ no co myslite? zas tolik toho nechci, ne? 🙂)

kramlinka88
16. zář 2009

Tak jeste jsem se zastavila 🙂
andelka: nemas zac 😉

deenakee: ten kocarek vypada moc hezky, ale ma hlubokou korbicku jenom 75 cm na delku, mas termin v prosinci, aby se ti tam pres zimu to mimi veslo ve fusaku.....ja se prave koukam na kocarky, ktere maji tu delku nad 80cm.....to ma treba ten Firkon Verano, ten se libi me, a je to podobna cenova kategorie anebo ted Dorjan Danny Sport, ten ma dokonce tusim 85 cm.....oba mam v albicku jestli te zajima jak vypadaji....samoyrejme nic nevnucuju, ale je to opravdu na zvazeni, no.
Ja jsem mela puvodne vybrany x-lander, ale ten ma prave tu korbicku na delku docela kratkou a teta, ktera mela vetsi ditko mi potvrdila ze se ji tam maly pak uz nevesel....

chaarleene
16. zář 2009

jé a kočárek, ten zatím radši ani neřeším 😅 mamka ho chce koupit, ale já chci počkat, jestli náhodou ještě švagr nemá kočár po neteři 🙂

jo a cestou od doktora jsem koupila krásnou soupravičku 😵

kramlinka88
16. zář 2009

estrellita: neboj mame podobne pozadavky 😉 ale hlavne s tou otaceci rukojeti to je docela problem obcas sehnat.... 😒

estrellita
16. zář 2009

kramlinko a jaky teda takovy je? 🙂
mne se libi bebecar, ale tam neni otacitelna rukojet, ale prostor, kde lezi mimco, coz jde, ale je to tezsi, ze jo?

elitera
autor
16. zář 2009

Ahojte 🙂 Hlásím, že jsme byli na super výletě v Rajhradě, víc než 1,5hodinová prohlídka v tamním kláštěře. Docela jsme si to užili 😵 Jinak douklidit se nakonec naštěstí podařilo 😀
A taky mi konečně klesla teplota, ráno jsem i cítila vaječníky. http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

kramlinka88
16. zář 2009

estrellita: koukni ke me do alba, mam tam ten Firkon Verano a ten Dorjan, oba jsou dost prostorne, maji 4 nafukovaci kola, zadni otaceci s moznosti aretace, dost prostorny kosik....akorat ta rukojet asi nejde prehazovat, nebo jsem se to aspon nedocetla....no a cena do 10 tisic i s autosedackou. Jeste si je chci jit oba nekam vyzkouset a podle toho se rozhodnu....cetla jsem i dizkuze tady na konikovi a na ten Firkon jen pozitivni ohlasy, ten Dorjan jsem zatim moc nekoumala....a maji i spoustu barevnych kombinaci.... 😵
Nechci delat reklamu, ale ja jsem se o nem docetla vcera a uplne me uchvatil 😵 , ale jak rikam, musim si ho jeste vyzkouset, bez zkouseni bych do nej nesla... 😖

estrellita
16. zář 2009

kram: ten Firkon je pekny 🙂 no az to bude aktualni, tak se na nej taky jednou podivam 🙂

andelka
16. zář 2009

No, na firkon právě nejsou jen pozitivní ohlasy, ale to skoro na žádný. Taky to byl můj favorit,má všechno, co požaduju od kočárku.
Já mám pocit, že když jsou otočná kolečka, tak přehazka nejde.A přehazovat korbičku i s dítětem, to teda potěš koště. Ono 100% asi nebude nic, všechno má svoje pro a proti, záleží na prioritách.

Elit: Jů, dobrý, jsem zvědavá na zítřek. A výlet závidím. Užili jste si to, co? to je fajn. 🙂

estrellita
16. zář 2009

elit: hezky, hezky. a jak jste tedy na tom? omlouvam se, ze si nepamatuju ☹ ale uz se snazite, nebo ne?

andelka
16. zář 2009

Teda - firkon, záleží na typu, mně se líbil ten klasický, tuším Ivone nebo Qatro či co to bylo. Ale neviděla jsem nikdy žádný naživo, takže se obávám, že u nás ho obchody nemají.

andelka
16. zář 2009

estrel: Brzdí jim to ta mona, potvora. 😠

estrellita
16. zář 2009

andelko: to jde pak o to, ze prehodis korbicku proste driv, nez tam to dite mas. nez jdes ven , tak se rozhodnes, prendas ji a je to. a nebo kdyz budes venku s mimcem, tak ti ho nekdo podrzi a prehodis ji 🙂

elitera
autor
16. zář 2009

tak tak, kvůli mononukleóze teď nemůžem 😒 Respektive kdyby jo, tak je to téměř s jistotou potratu.

estrellita
16. zář 2009

elit uz si vzpominam 😔 a vite kdy to bude mozne?