Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
17. zář 2009

Já ranní vstávání nerada. Co budu dělat s mimčem nevím 😀
No, uvidíš podle situace, že? Já bych chtěla jet ještě (asi na dlouho naposledy) v prosinci na vánoční trhy do Vídně, ale taky se rozhodnu až aktuálně.

chaarleene
17. zář 2009

já taky ranní vstávání nerada 😀 proto jsem taky ráda za svou práci 😀 můžu si vstát, kdy chci, a pracovat, kdy chci 😀

tak uvidím, jestli jsem schopná ten koncert ustát, to si ještě budu muset předtím vyzkoušet 😀

chaarleene
17. zář 2009

jé, ještě jsem si vzpomněla, že vám pořád dlužím ten recept na knedlík - a nikdo mi to nepřipomene 😀

takže:
250g polohrubé mouky, 1 balíček sušeného droždí, 1 lžička soli, špetka cukru, 1 vejce, 300ml vlažného mléka, 1 houska

sypké přísady smíchat, přidat vajíčko a mléko, vypracovat řídké těsto (nelekejte se, fakt má být řídké), pak vmíchat housku pokrájenou na kostičky a nechat chvilku vzejít - stačí 15 minut, když není čas, tak ani nemusí být tolik

potom to těsto vlít do vypláchnuté formy, nahoře trochu potřít olejem, dát do mikrovlnky na plný výkon na 7-9 minut (já dávám na 8 a půl minuty na 650W), potom hned vyndat a nakrájet nebo aspoň propíchat, aby se nesrazil 😉

elitera
autor
17. zář 2009

Char, díky 🙂
Tak jsem zpátky z města. Naši už odjeli. Koupila jsem si k výročí 11 malých růžiček do vázy (slíbila jsem Miloškovi, že si je koupim sama, aby tam nemusel, chudák má teď děsně práce ☹). Stály mě celkem 55 Kč 🙂 Miluju Zelňák 😵 😀 A byla jsem u psychiatričky, ta mi dala nový léky, který by mě měly spíš nakopnout (teď jsem hrozně unavená a asi je to právě z léků), navíc Xanax, kterej by mi měl pomoct zvládnout atak, když mi nezabírá Lexaurin (je to podobnej drek). No a pak jsem taky koupila dárešek pro manžela - Saturnina 🙂 Má to pro nás určitou historickou hodnotu, tak to snad ocení 🙂
Jo, a zapomněla jsem vám říct, že se mi ozval novej psycholog. Dostala jsem na něj doporučení, tak jsem mu zavolala, ale měl tam záznamník s textem, ať mu tak kdyžtak lidi nechaj číslo a důvod, proč volají, že se ozve, protože je zrovna s pacientem nebo tak něco. Volal mi v úterý v půl osmý večer!!!! A prokecali jsme čtvrt hodiny, bylo to hrozně milý a fajn, má příjemnej hlas (nějak se podle toho docela orientuju a docela se mi to vyplácí).

A ještě jedna perlička - v pondělí jsem si byla nechat vysvětlit, jak je to s kontaktníma čočkama, dostala jsem jich taky 10 na domácí zkoušení. Dneska jsem si je nasazovala poprvý sama. Hádejte, jak dlouho to trvalo 😀

des
17. zář 2009

eli: takže se s tím psychologem sejdeš? Mohlo by to být fajn, když se ti zdál příjemný už na první "poslech"
Myslím, že aspoň 15 minut jedno 🙂 Mně osobně to přijde dost nepředstavitelný si něco takovýho rvát do oka, ale asi to nebude tak strašlivý, když je nosí tolik lidí 😀

Jinak nový těhotenský poznatek: pánev se mi rozestupuje slušným tempem - když si lehnu na záda, tak cítím jiný tvar kostrče, než jsem mívala a dneska mě celá tahle část těla bolí i s kyčlema, tak mám až fyzický pocit, jak se mi to rozlejzá...jen doufám, že v devátém měsíci mi třeba neupadne noha nebo tak něco 😀

elitera
autor
17. zář 2009

Des, chtěla bych, jen to musím nějak vyřešit s tou prací 😅
S čočkama jsi mimo, počkám na další odhady 😀

andelka
17. zář 2009

Elit: můj odhad - 5 vteřin - jsi šikovná holka 😉 😀

herminka
17. zář 2009

Ahoj holky 🙂
Elit, a sakra (na tu monu to myslím). U nás to většinou dopadá tak, že jdeme koupit něco pro mě, a několik věcí si odnese manžel 😀 To máte 11. výročí, že 11 růží? Taky si myslím, žes měla čočky nasazené jedna dvě.

Madli, tyjo, 11 dětí! Kamarádka učí na církevní škole a má dost dětí z rodin, které mají 8 a více dětí. A prý pak tyto rodiny dost negativně mluví o těch, kdo mají "normální" počet dětí 😠

Andělko, pro maminku to asi bude skutečně pořádné překvápko 🙂 A Ty jsi před ní někdy mluvila, že dítko až za pár let, nebo z čeho si to odvodila?

Taky nemusím ranní vstávání, byť ho snáším líp než ponocování. Zrovna dnes jsem si ráno říkala, že brzo musím vstávat už jen zítra a pak je sobota, jediný den, kdy se můžu vyspat, do kdy chci. A když si to tak uvědomím, s dítětem si totéž říct nebudu moct...

Chaar, pro kolik osob ten knedlík tak je? Já knedlíky vůbec nedělávám, nepřipadají mi dvakrát zdravé, ale teď jsem si říkala, že bych mohla chlapům, když dělají na stavbě, něco s knedlíkem uvařit.

andelka
17. zář 2009

hermi: Nemluvila. Odvodila si to jen tak, podle svého plánu. Bohužel ještě nepochopila, že jedu podle svého vlastního, ne jejího. A to jsem myslela, že pro demonstraci bude stačit svatba. 😅 Ta byla taky mimo její plán.

Já znám teda jen jednu rodinu, kde mají 7 nebo 8 dětí, ale ti jsou v pohodě. Prostě tolik dětí chtěli, baví je se jim věnovat, jsou velkorysí, mají trochu jiné hodnoty, priority. Pokud děti nestrádají, tak si myslím - proč ne. Ale někdo tolik dětí mít nechce nebo mít nemůže, to je každého věc. Když jsme byli někde s dalšími mladými páry, tak většina měla představu o dětech a tak 2-4. Když měli zrovna miminko, tak většinou říkali: "Další? No, uvidíme, až bude mít drobek kolem roka, tak možná zkusíme druhé." Vždycky dodávali, že bude záležet na situaci - jejich touze po dalším, finanční, zdravotní, psychické stránce.
Jako kdybych měla místo, peníze, energii a zdraví, tak bych klidně měla hodně dětí, přijde mi to super. Ale držím se při zemi. Není mi 20, nemáme velký dům, nejsme rentiéři. Někomu "profese matka" vyloženě sedí, ale kdybych měla přemýšlet, kam se všichni naskládáme, jestli budeme mít co jíst, jestli budou peníze na školu, kroužky, spoření dětí apod., tak to bych velkou rodinu radši oželela, i kdybych se v poslání matky jinak našla.

elitera
autor
17. zář 2009

Holky, zbytečně mě přeceňujete 😀 Trvalo mi to hodinu a čtvrt 😀

andelka
17. zář 2009

Elit: Tak jsme se o kousek sekly, no 😉 Ale hlavně že se povedlo 😵

elitera
autor
17. zář 2009

Jo, a výročí máme 4., ale jednak nebudu kupovat 4 kytky, jednak jsou opravdu maličký, jednak fakt stály po 5 Kč a jednak se mi prostě líbily 😀

andelka
17. zář 2009

Nedal by se Zelňák přesunout do Ostravy? 😉
My máme sice trh před barákem a kytky tam bývají, ale ne růžičky a ne za 5Kč. 😒

elitera
autor
17. zář 2009

Dneska tam měli jen tyhle jedny, už asi končí sezóna. Jinak byly delší (tyhle mají celkem asi 20 cm) a asi za dvacku (nevím přesně, možná kecám, ale výrazně víc to nebylo). No a hlavně - růžičky voníííííííííííííííííííí!!!! 😵 Takže ne, žádný přesunování do Ostravy nebude! 😀

estrellita
17. zář 2009

madli: ja jsem taky rozhodne pro 4 kola, 3 urcite nechci!!!!!!

tibi: ale ta teutonia taky nema prehazovaci rukojet, ne?

andelko: to je super, takze manzel pak bude asi hodne poskojeny, co? to je v praci dulezite!!!

estrellita
17. zář 2009

madli: no finalizujeme (rozumej ja!!) pripravy 🙂 bude to fuska. uz mam za sebou posledni zkouska satu, zkousku ucesu i lilceni. dneska jsem obvolala kvetinarku, zda vse OK, dort, objednala jsem kolacky a o vikendu musim rozvezt vyzdobu na auto, at je to tam, kde to ma byt a nemusime se s tim tahat 🙂 a doplatit dort.

no a pristi tyd je jeste krusnejsi 🙂 ale mam budu mit dva dny pred volno 😉 na posledni zkousce satu jsem mela motyly v brise 🙂 😵

jinak holky, resi se tesne pred jeste neco s matrikou? zaplaceno mame, nase rodny listy maji taky ... tak je asi vse ok, ze?

estrellita
17. zář 2009

jo a v den svatby budu svavat v 5:30, prootze v 6:30 musim byt u kadernice 🙄

chaarleene
17. zář 2009

no, ten knedlík je 1 šiška, my se z něj s manželem najíme a ještě zbyde 😀 ale my jíme málo... mamka, když vaří pro 5 (pro nás dva, pro sebe, pro bráchu a pro taťku), tak dělá 2 😉

estrellita
17. zář 2009

elit: s tema konmtaktnima cockama jsi me pobavila. mam je taky y verim, ze za chvili to natrenujes na tech 5 vterin na obe oci - da se to 😀 😉

chaarleene
17. zář 2009

elit, s těma čočkama mě to nepřekvapilo 😀 mně to zpočátku taky trvalo vždycky hodně dlouho 😀 až když jsem změnila čočkaře, tak jsem se dozvěděla, že mi tenkrát špatně popsali postup nasazování, takže mi to ani jít nemohlo 🙄 většinou jsem skončila tak, že jsem si na ty pořezané oči vzala brýle a šla 😅

herminka
17. zář 2009

Andělko, nojo, maminky a jejich plány... 🙂

Ty páry, co o nich mluvila kamarádka, jsou v nějakém neokatechumenátu - nikdo nevíme úplně přesně, co to obnáší, ale prý jakoby nastoupí nějakou cestu, setkávají se, a když "dojdou", kam mají, budou znovu pokřtěni (což se nám nějak nezdá, pokřtěn člověk může být přece jen jednou). A množství dětí je tam prý věcí prestiže a vzájemného trumfování, a těmi, kdo mají dětí málo, pohrdají. Fakt zvláštní přístup. Taky nejsem proti více dětem, pokud to někomu vyhovuje (sama bych chtěla 2, pokud by se mi mateřství jó hodně zalíbilo, tak 3), ale toto je už přeháňka (proto ten 😠 smajlík).

Estrel, v kolik hodin máte obřad, že musíš tak brzo vstávat?

elitera
autor
17. zář 2009

Hehe, Estrel, to si užiješ, tak koukej naspat teď do zásoby 😀 Jé, já bych se vdávala znova 😵 Ale za toho samýho samozřejmě! 🙂

elitera
autor
17. zář 2009

No já mám sice velký oči (jak chválila ta čočkařka), ale taky dlouhý řasy, který mi, mrchy, dost překážejí. Po 45minutovým boji s levým okem (jsem pravák) jsem zkusila prostě za řasy odchlípnout horní víčko a pod něj tu čočku vrazit - a povedlo se 😀
Ale pořád je teda cítím trochu. Jakože _něco_ v tom oku mám, není to ani vyloženě nepříjemný, jen to prostě cítím.

herminka
17. zář 2009

Chaar, díky za odpověď, tak pro 3 hladové chlapy budu muset udělat 2 🙂 (ale ještě nevím, zda neudělám spíš hrníčkové knedlíky, bo asi nemám vhodnou nádobu do MW).

Elit, na ten pocit "něčeho v oku" si zvykneš 😉

elitera
autor
17. zář 2009

Hermi, kup si tupper, zrovna královská, ve který se to dělá, je v doprodeji 🙂

Je to na zvyknutí? Tak jo. 🙂

estrellita
17. zář 2009

hermi: v 11:30, ale musime tam byt driv - budouci manzel v 11 a ja v 10:45 (budu schovana), takze musime vyjizdet po 10:15, takze aby se to svechno stihlo 😕

elit to si zvyknes, neboj 🙂 no ja se fakt tesim, i kdyz to bude narocne. ale nebojte, jeste ve stredu a ct se ozvu 😀 jsem zavislak 😉

no a myslite, ze uz nic pred svatbou se s matrikou neresi?

herminka
17. zář 2009

Elit, já Ti nevím, furt je mi Tupper nějak nesympatický 😒 A knedle chci dělat v sobotu 🙂 Jo, zvykneš si, mně se po čase párkrát stalo, že jsem si protřela oko i s čočkou, protože jsem si neuvědomila, že ji tam mám. Ale samozřejmě každý máme oči citlivé jinak a nelze úplně vyloučit, že zrovna Ty je budeš cítit furt (ale snad ne).

estrellita
17. zář 2009

herminka: presne, ja taky. a pak jsem si musela v metru cocku nandavat a vsichni na me divne koukali 😅 😀

herminka
17. zář 2009

Estrel, aha 🙂 My jsme neměli svatbu na úřadě, ale s kostelem jsme těsně před svatbou neřešili nic, pokud si vzpomínám.

tiburcia
17. zář 2009

Téda vy ste toho nakecaly...

char díky za recept 😉

andelko myslím, že mamku klepne 😀 😀 😀 ale bude ráda 😀 😀 😀

Estrel přehazovací rukojeť nemá, jen změnu sedačky po a proti směru jízdy 😉