Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
17. zář 2009

eirin: drzim palecky 😵 😵 😵
dekuju 🙂 to me tesi, ze se vam to libi.

estrellita
17. zář 2009

holky, taky vam nefunguje WK?

eirin
17. zář 2009

Estrelko, mně taky nejede.

estrellita
17. zář 2009

stejne ted nemam co zapisovat, ale snad uz zitra 🙂 dalsi zavislost ..... 😉
jinak teda musis rict, ze moje prvni MS po bez HA je teda uplne jina, dost silnejsi.... tak yjste to tak mely? a teda min bolestiva si myslim, coz je pozitivni.

elitera
autor
17. zář 2009

Silnější je snadno, protože při HA to není ani menstruační krvácení. Teď opravdu odcházejí kusy tkáně (předtím nemělo co). 🙂

herminka
17. zář 2009

Eirin, nádhera, moc držím palce 😵 😵 😵

Začíná tu teď nějaká nová vlna 🙂

Estrel, měření je fakt závislost (vím jen o jedné holce z jiného fóra, která psala, že ji to zoufale nebavilo a po měsíci s tím sekla). Taky jsem při braní HA měla MS slabší a po vysazení je stejně silná jako před HA. Bolestivost se oproti období před HA snížila, ale mám to teď spíš tak, že je mi celkově docela nevolno, ale břicho nebolí tak, jako dřív. Manžel teď bere řimbabu, u které jsem zjistila, že je dobrá na MS bolesti, když se nasadí 3-5 dní předem, tak to chci zkusit.

chaarleene
17. zář 2009

mě měření taky nebavilo 😀 měřila jsem 2 měsíce, protože jsem loni v dubnu měla cystu na vaječníku a musela jsem na vyvolávačku, tak jsem si jen chtěla být jistá, že cyklus probíhá tak, jak má... no a po těch 2 cyklech jsem to zapíchla 😅

tiburcia
17. zář 2009

Eirin 😵 😵 😵 😵 😵

tiburcia
17. zář 2009

Estrel tu písničku miluju...bude to tím, že miluju Edwarda Cullena a Stmívání 😀 😀 😀 jsem tím posedlá 😅

tiburcia
17. zář 2009

tady je to s textem z knížky

https://www.youtube.com/watch?v=t1-Y6HqHqy8
madlisek
17. zář 2009

Eiriiiiii 😵 😵 😵 Potichu se raduju, nezakrikuju a drzim palce!

Moje MS byla pred HA silene bolestiva, nekolikrat jsem malem omdlela, fuj. Pri HA jsem o ni ani nevedela a po HA je silnejsi ale nastesti se mi nevratila ta bolestivost, ted boli dost jen prvni nebo druhy den, pak uz ne 🙂

Jinak me mereni bavi moc, i po tom roce 🙂 Jo a na priprave na manzelstvi rikali, ze je to jedina metoda, na ktere mohou spolupracovat oba partneri - ze holka meri a chlap to zanasi do tabulky. To me teda dost vytocilo - jakoby holka nebyla schopna to do grafu dat sama nebo co 😀 Jako muz se se zajmem zepta na teplotu, i koukne na FF, ale aby rano zapinal FF a ptal se "tak jak dnes, milacku, pisu si!" to fakt ne 😀

tiburcia
17. zář 2009

jinak hlásím že oba poctivě bereme Macu tak jsem zvědavá na účinky 😀 😵

chaarleene
17. zář 2009

jinak holky, včera jsem byla na gyndě, mají tam televizi a běží tam různé reportáže a vaření a rozhovory s doktory a samozřejmě asi milion reklam... tak tam byl rozhovor s doktorem o antikoncepci... pod slovem antikoncepce se samozřejmě rozumí hormonální antikoncepce (jako by jiná ani neexistovala 😅 ) a doktor tam básnil, jak je to super, protože vaječníky spí, děloha spí a žena může být spokojená, v podstatě nemusí menstruovat, když nemusí... prostě ideál 😒

eirin
17. zář 2009

Mě při HA a anovulačních cyklech břicho vůbec nebolelo, jinak standardní MS fakt cítím, zejména první den. A poslední dobou mě tedy dost bolí břicho i pár dní před.

Jo, to je ideál, když spinkají vaječníky a děloha 😖 HA už do mě nikdo nedostane, beztak jsem ty anovuláky měla z toho.

Měření mě taky dost baví. Těším se na každou novou teplotu, obzvláště tento cyklus mě baví, protože přišla konečně ovu, juchů 🙂 Pobavilo mě, že jsem si volala na výsledky krve a sestra mi s velkou slávou hlásila, že ovu proběhla (věděla jsem na základě teplot a ze slin). Ale tak zase jsem byla ráda, že se někdo raduje se mnou 🙂

Tak příští týden začínáme konečně rekonstruovat, takže musíme vystěhovat tři místnosti, koupelnu, záchod a všechny naše věci nacpat do dvou menších pokojů. Až v takových chvílích si člověk uvědomí, kolik má doma zbytečných krámů - ale zase je to dobrá příležitost vše probrat a vyházet.

eirin
17. zář 2009

A všem vám moc děkuju 😵

chaarleene
17. zář 2009

eirin, tak to přeju pevný nervy, pamatuju si, jak to bylo hrozný, když se (neplánovaně) rekonstruovalo u nás 😀

přišel zedník, 2x poskočil v ložnici a doporučil nám, abychom do koupelny radši chodili po jednom 😅 prostě trámy pod jednou částí domu byly úplně shnilé, během pár dní jsme museli vystěhovat ložnici, koupelnu a spíž (a ta byla hodně narvaná)... do toho nám postupně měnili okna, pak v obýváku dělali krb, trvalo to přes rok a na vánoce jsme dárky dávali pod pianino místo pod stromeček 😅

madlisek
17. zář 2009

Ty jo Eiri, to je teda opravdu skvela doba na rekonstrukci 😉 Taky preju pevne nervy!!

estrellita
17. zář 2009

chaar: hmm, proste farmacie je u nas super byznys a nejlepe je to tlacit lidem do hlavy i v cekarne 😝 😝 😝

elit:jj, vim, ale i tak me to prekvapilo 🙂 bolest pred HA si nepamatuju,preci jen uz je to pres 8 let 😅

eirin: my budeme predelavat v rijnu, se na to tesim i netesim 🙂 a ja jsem mela taky velkou radost, ze hned prvni cyklus byl OK 🙂 spolecna radost vzdy potesi 😀

madli: tak to je dobry, ja bych ho to nenechala zanaset do grafu, protoze to me taky ba 🙂 na teploty se nepta, myslim, ze tomu nerozumi, coz chapu, ja tomu taky jest euplne 100% nerozumim 🙂 ale zeptal se jestli vse bylo tak jak ma atd. 🙂

chaarleene
17. zář 2009

estrel, jo, to jo... naštěstí v čekárně to běží a je tam spousta letáků, ale doktor o tom nikdy neřekl ani slovo, necpe mi žádný těhotenský vitamíny ani potravinový doplňky a na očkování proti rakovině děložního čípku mi řekl, že v mém případě by to byly vyhozený peníze 🙂

eirin
17. zář 2009

Mě se Komár na teploty ptá, ale když mu ji sdělím, následuje dotaz: "A to je dobře nebo špatně?" 🙂
Estelko, těš se 🙂 Já se na rekonstrukci těším moc, snad kromě toho vyklízení nás moc práce nečeká, jelikož si to necháváme dělat na klíč. Akorát tedy malovat budeme sami, abychom měli pocit, že jsme tu taky něco vytvořili vlastníma rukama 🙂 Měli bychom mít zrekonstruováno v půlce října.
Chaar, dárky pod pianino 😀

chaarleene
17. zář 2009

eirin, jo 😀 a ledová koupelnička (no, spíš pidisprška) v ordinaci - a kdo šel poslední, ten to musel vytřít 😖 a pak zpátky do bytu přes ledovou chodbu - no, prostě chuťovka 😅

nemluvě o tom, že rodiče spali v obýváku a my s bráchou vedle v děcáku, takže na nic neměli klid 😅 😀

estrellita
17. zář 2009

eirin: tak jo 😵 budu se tesit 🙂 my budeme malovat, a vymyslet nabytek (nechame si ho delat od truhlare 🙂 a pak nakupovat sedacku, osvetleni, jeden koberece ............
tak to budete mit rychle za sebou 🙂 my zacneme v rijnu a predpokladam, ze dokocime tak pred Vanocema 🙄

eirin
17. zář 2009

No v půlce října skončí firma, kdy skončíme my, to fakt netuším.. až firma odejde, budou všude holé zdi a nová podlaha, teprve potom přijde na řadu nábytek, světla, kuchyňská linka a všechno, co dělá domov 😀 A obávám se, že korunek zase až tolik nezbyde, takže se budeme muset otáčet a hezky dokončovat postupně.

estrellita
17. zář 2009

eirin: no to my prave taky. tak doufam, ze nam to vsem pujde rychle 🙂
kde budete kupovat nabytek ?

eirin
17. zář 2009

Estrelko, joo tak to chceš po mě moc 😀 Kuchyň bude od truhláře, ale zbytek, asi prostě co se nám bude líbit... vybranou máme akorát postel s nočními stolky (Ikea) a koberec do ložnice 😀 JInak co bude v obýváku je zatím velká neznámá, prostě co se nám bude líbit a co se bude hodit k podlaze a k barvě na zdi 😀
Teda ale u vás to bude změn, svatba, rekonstrukce... 😀

estrellita
17. zář 2009

eirin: no chteli jsme vic zmen najednou, ale ta jedna bude pozdeji 😉

herminka
17. zář 2009

Madli, taky jsem četla o té spolupráci manželů v STM. To, že žena měří a chlap zanáší do grafu, jsem spíš pochopila opravdu jako tu spolupráci, než jako podcenění ženy, že by nebyla schopna vést graf sama 🙂 Manželovi jsem kdysi graf ukázala a vysvětlila, oč běží, ale myslím, že mu to moc v hlavě neutkvělo.

Chaar, jo, "vaječníky spí, děloha spí" - a někdy vydrží spát i po vysazení HA 😠 Jó, shnilé trámy, to teď známe velmi dobře ☹ Naštěstí taky jen v jedné části domu, a je to zatím jediná zrada, na kterou jsme narazili. Můj dr. má taky v čekárně letáky na obě vakcíny proti HPV, a když jsem se výslovně ptala, řekl mi, že je to u mě zbytečnost.

elitera
autor
17. zář 2009

> Mě se Komár na teploty ptá, ale když mu ji sdělím, následuje dotaz: "A to je dobře nebo špatně?" 🙂

😀 Tak to je přesně u nás 😀

deenakee
17. zář 2009

Erin jsem moooc ráda... a myslím na tebe ať je všechno o.k.

elitera
autor
17. zář 2009

Tyjo, tak to je úlet... Abych byla v Kuřimi v 8 v práci, tak pokud bych jela hromadnou dopravou, tak musím vyrazit z baráku cca v půl sedmý... 😅