Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
14. říj 2009

Ja jsem tady byla dost odrizla od zprav (kouknu vetsinou jen na titulni stranku idnes) a jednoho dne vidim, ze kamarad ma FB napsano, ze premysli o tom, ze si v lete udela rychlomagistra na pravech v Plzni. Tak jsem si rikala, ty jo, to je dobry, do toho bych taky sla 😀 No a den na to uz to bylo i na hlavni strance idnes, tak jsem si rikala, jaky jsem tele 😀

chaarleene
14. říj 2009

ale musím říct, že mi přijde dost blbý, že teď zveřejnili jakýsi seznam části lidí, kteří odtamtud mají titul - a k tomu dodali, že většina z nich ho získala normálně... zbytečně očerňují lidi, kteří vystudovali řádně 😒 nejdřív by to měli prověřit a až pak něco zveřejňovat...

milmic
14. říj 2009

No holky ohledně tej právnickej fakulty je to teda pěkně nefér no. 😖

Jinak Hermi: tak osvícená možná i je, až moc, ale zasejc na druhou stranu jsou na ni poměrně dobrý reference a je to dost citlivá lékařka. Jakožto já bych asi žádnou hej, šup na kozu a mrknem na to..... to bych asi nedávala. A zatím jsem s ní dost spokojená , nevím no. Tou HA mi jako "léčila" všechno - bolesti, nepravidelnost, pleť trošku.... já nevím... I když ono léčila je zavádějící.
Jako jsem teď spokojená, protože mens. mám fakt jako hodinky a mnohem kratší a slabší. Až jsem za ní jednou musela jít, jestli je to normální. 😀

madlisek
14. říj 2009

Mil, ja jsem taky mela kratsi, slabsi a nebolestivou MS pri HA, ovsem problem je, ze to vlastne neni MS, hormony ti jen umele vyvolaji krvaceni, ale ve skutecnosti vubec nevis, jak pod tim nanosem umelych hormonu vlastne fungujes. To je myslim hlavni problem"leceni" hormonalni antikoncepci.

madlisek
14. říj 2009

Ale musis nas brat s rezervou, my jsme tu v drtive vetsine nadsene mericky, tak da rozum, ze na HA musime proste dstit siru a ohen 😀

milmic
14. říj 2009

Tak to já chápu, jako taky na to mám svůj názor postupem času....
Jasný je jedno.... je to "cosi", co dělá v těle paseku. Já teď vlastně ani moc nefunguju. 😀

Jen jsem kdesi četla, že pod vlivem HA si ženy vybírají partnera jinak bo co. Tak doufám, že až vysadím nezjistím, že jsem totálně mimo. 😀 Před svatbou.....

chaarleene
14. říj 2009

milmic, já jsem tu asi jedna z výjimek, která HA nezatracuje až do horoucích pekel 😀 ale už bych ji znova nebrala, i kdybych mohla (ale nemůžu)... a musím říct, že nevím, jestli bych ji své dceři vymlouvala nebo ne, v tom ještě nemám jasno 😒 určitě bych jí to nenechala brát na úpravu cyklu nebo pleti, ale jako antikoncepci... možná jo 😅 přece jen kdyby jí bylo třeba 16 a chtěla mermomocí začít sexuálně žít, tak bych snad byla i klidnější... přece jen by třeba STM u 16ileté puberťačky byla docela risk, nemluvě o přerušované souloži apod. 😅

milmic
14. říj 2009

Chm, no já v 16..... to jsem za sebou tahala ještě kačenku. 😀 A dost dlouho potom ještě....
No jako moje máma se o todle nikdy nezajímala, ale to vedlejší kapitola.

Zas je fakt, že 16 letou dcerku bych možná tu HA brát nechala, protože bych si nebyla jistá, že takovýdle kvítko bude měřit a zodpovědně k tomu přistupovat.... i když je to o osobnosti.
STM nevím co je. 😕

elitera
autor
14. říj 2009

STM je symptotermální metoda - tedy měření bazální teploty doplněný třeba sledováním poševního hlenu, děložního čípku a nevím, jestli tam je ještě něco.

chaarleene
14. říj 2009

STM je symptotermální metoda - takže měření a sledování příznaků 😉 na což jsem moc velký lempl i já, takže si nedokážu představit, že by to moje dítě v 16 zvládlo 😀
jinak já si v 16 taky ještě pomalu hrála s panenkama 😅 😀 s prvním klukem jsem začala chodit (opravdu jen chodit) dvě měsíce před osmnáctinama 😅

milmic
14. říj 2009

A stačí jenom měření teploty nebo musím i něco jiného sledovat?

milmic
14. říj 2009

Char: no já jsem teda kluka měla v , 16 dva roky a potom ještě jinýho dva a půl roku, ale teda.... ve vší počestnosti. 😅
Až s mým milým se to nějak zvrtlo no.... 😕

chaarleene
14. říj 2009

milmic, na STM je tu odbornice hlavně Andělka 😉 ale dá se říct, že jen měření by mělo stačit, přičemž ty další symptomy (hlen, čípek apod.) ti to ještě upřesní... já jsem třeba měla hlenový příznak tak výrazný, že jsem ani měřit nepotřebovala a věděla jsem, že ovulace je tu 🙂 ale my jsme se chránili jinak (což byla volba mého manžela)

elitera
autor
14. říj 2009

Mně stačí jen to měření. A jak psala Chaar, odborný dotazy ti zodpoví hlavně Andělka, většina z nás ostatních umí pěkně tlachat o teorii a nalákat na to lidi, ale pokud nám něco není jasný, stejně jdeme za ní 🙂))

herminka
14. říj 2009

Dneska je tu veselo, prý "jedinej kanec" 😀 A básnička od Madliska pravdivá 😀

Milmic, právě proto jsem psala léčila v uvozovkách. Myslím si totiž, že v 16 má holka na nepravidelný cyklus ještě nárok a navíc lékaři i veřejnost pořád žijí v bludu, že cyklus MUSÍ mít 28 dní a pokud se hodně vychyluješ, je to divné; přitom je spousta holek, které i s ultradlouhými cykly fungují normálně i relativně snadno otěhotní. To škatulkování pravidelný/nepravidelný mi vadí, protože každý jsme individualita. Zkracování dlouhého cyklu pomocí HA mi připadá jako podobná blbost jako mně mé krátké cykly prodlužovat.

Ohledně dcery a HA mám podobný názor jako Chaar, ale doufám, že má dcera bude po mně a sex v 16 nebude připadat v úvahu 🙂

S prvním klukem jsem začala chodit (taky skutečně jen chodit) měsíc po osmnáctinách 🙂

herminka
14. říj 2009

Taky hlavně měřím, ale u mě spolehlivým ukazatelem ovulace bolest (a někdy i nevolnost - takže přestože mi u tohoto divokého cyklu FF ovu zrušil, vím, že byla) i trochu hlen, který ale sleduji trochu lemplácky.

Mil, na kdy plánujete svatbu, smím-li se ptát? Nevím, zda jsi to sem nenapsala nebo jsem hlava děravá 😅

elitera
autor
14. říj 2009

Hm, tak doufam, že moje dcera bude taky nějak zázračně po vás 😀

herminka
14. říj 2009

ELit, jako ne po vás s Lišákem, ale po nás, jo? 😀 😀

aerin
14. říj 2009

holky tak ja ja jsem zacala brat HA v 16 a pul...po tom, co jsem se poprve vyspala s V. 😅
no ale priznam se, ze si uplne nepamatuju, jak jsem na tom byla s cyklem pred ni...ale rekla bych, ze jsem ho mela nepravidelnej, jen uz nevim jak moc😀 takze zas asi opravdu nemuzu svadet na HA uplne vsechno...

elitera
autor
14. říj 2009

No já jsem právě začala v 15,5, vy jste všechny takový děsně cudný, teda ještě ta trochu kromě aerin, tak bych chtěla, aby ta moje ratolest taky začala nějak pozdějc 😀

herminka
14. říj 2009

Ne, na HA se určitě nedá svádět vše - vždyť přece často ji začnou brát holky s nepravidelným cyklem, ona problém jen "překryje" a pak to začne nanovo.

herminka
14. říj 2009

Já nejsem cudná, já jsem konzerva 😀

chaarleene
14. říj 2009

já jsem se nedokázala integrovat do kolektivu 😅 až pak se teda objevil kluk, který mě neznal, nebál se mě a dal mi tu šanci - a to mi bylo přesně 18 a nakonec jsem si ho i vzala 😵

aerin
14. říj 2009

hm, tak ja se priznam, ze jsem si uz v tech 16 pripadala, ze jsem asi frigidni...😀 s zadnym klukem jsem se nedostala ani k poradne puse😀 az s V.....no a u nej uz asi zustanu😀

herminka
14. říj 2009

Tak to je vás tady dost, které jste dosud s prvním partnerem 😨

To mi připomnělo, že jsem se po dlouhé viděla s klukem, se kterým se znám z gymplu, a když jsem nějak mimoděk pronesla slovo "manžel", byl překvapen, že jsem vdaná, a prý: "Jo, tys chodila s tím klukem, co hrál na flétnu" (můj bývalý totiž opravdu vystudoval konzervatoř), tak říkám: "Chodila, ale toho jsem si nevzala." 😀

milmic
14. říj 2009

Hermi: bereme se v dubnu na Svojanově.
Jináč já jsem nejsem dosud s prvním partnerem. Měla jsem dva "vážné" vztahy, alespon jsem je ve svým věku brala velmi vážně.
No a teď se to upeklo do tej svatby...

chaarleene
14. říj 2009

jo, já jsem vlastně byla párkrát venku s jedním klukem, ale tomu se ani nedá říkat chození... a pak jsem hned začala chodit s manželem 🙂

elitera
autor
14. říj 2009

Hermi, já taky nejsem s prvním klukem 😉 S prvním jsem byla 6,5 roku, s druhým cca 3/4 a se třetím jsem začala bydlet po 14 dnech "oficiálního" chození a o měsíc a půl pozdějc jsme se zasnoubili a jsme spolu furt 🙂

elitera
autor
14. říj 2009

A jdem spát, zítra mě čeká první služební cesta, tak doufam, že tý dívčině cestou někde nezkolabuju 🙂)))

elitera
autor
14. říj 2009

A jen poslední pro pobavení:

https://www.youtube.com/watch?v=ezr1UP50BXk