Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
16. říj 2009

mimozemštani??? 😀 😎

des
16. říj 2009

estrel: nic zajímavýho jako ohlodaný kosti 😉 😉 (jestli teda pamatuješ na tu eirininu aféru)...muselo se do čtvrtka zákazníkovi něco odevzdat, tak jsem odevzdala 23:06 😀 Ale ještě se neozvali, tak nevim, možná by to bylo šumák a mohla jsem to dodělat dnes dopoledne 😒

V Praze prší a sníh tu není....zajímalo by mě, co Herminika...nejste zasypaný? 😉

deenakee
16. říj 2009

Dnes jedem pro kočárek 😵 😵 😵 Jen doufám, že tam dojedem.... A v neděli donese budoucí babička věcičky co nakoupila - zavinovačku, kombinézku, a tak.... Tak se moc těším.... No do porodu dva měsíce - co myslíte -je to málo nebo moc ? Pořád se rozmýšlím, jestli to s tím chystáním nepřeháním. že mám spoustu času. Ale zas kdyby šlo na svět dřív, bylo by blbé, kdyby jsme něco ještě neměli....

andelka
16. říj 2009

Deny: já myslím že akorát. 🙂
Já jsem se teď začala zajímat o plenky. Tak doufám, že to za toho půl roku stihnu aspoň přečíst a pochopit 😀

elitera
autor
16. říj 2009

Andělko, já mám v plánu se na pochopení vyprdnout a nechat si plenkovýbavu naordinovat od Aerin 😀

herminka
16. říj 2009

Ha, vidím, že jsem se sem dostala v pravý čas 🙂

U nás je pěkné nadělení - sněhu spousta (i ve městě - ale dnes je malinko nad nulou, tak trochu odtává), popadané stromy nebo větve, spousta lidí bez proudu (někteří od středečního večera doteď, v práci taktéž, ale jen do 9 dnes ráno, doma nám to vždy vypadne na celé odpoledne), silnice do některých dědin jsou uzavřené (ale většinou se tam dá dostat nějakou objížďkou). Spousta míst pod stromy je zabezpečena páskami proti vstupu, aby na někoho něco nespadlo. Snad každý, kdo má zahradu, má poničené stromy. Doma jsme celkem vysmátí, v případě výpadku nám jen neteče teplá voda, studená ano, a můžeme si topit dřevem a vaříme na plynu, takže to jde. Ale někdo má na elektřinu opravdu všechno (topení, vodu, vaření), to je potom zlé ☹ V takových situacích si člověk uvědomí, jak moc je naše civilizace na elektřině závislá 😒

tiburcia
16. říj 2009

jo hermi, snad už to skončí 😒

aerin
16. říj 2009

elit, dekuju, to bylo od tebe hezky 😵 🙂 jo, jinak, dneska jsem poprve pouzila onen "lis na citrusy" a normalne to funguje!😀

holky, prave jsem do sebe otocila plnej talir uzasne dobry a husty kureci polivky co jsem delala vcera, mnaaaaam 😵

elitera
autor
16. říj 2009

No vida, tak když už máš chuť jíst, tak je to dobrý, ne? 🙂
Lišák už je na tom taky výrazně líp, nemá ani teplotu, akorát nadává na trpasloše, co mu buší do hlavy kladívkama. Ráno povídal, že by radši tu milosrdnou horečku 🙂)

No jasně, že funguje, dyť je to tupper 😀

aerin
16. říj 2009

no ja mam chut k jidlu vzdycky, to se stalo fakt jen parkrat, ze bych pri nemoci nejedla....😀
jojo, s Lisakem soucitim, hlavu jak strep jsem mela posledni dva dny, dneska zatim dobry, tuk tuk....

aerin
16. říj 2009

holky ja se vam musim sverit....uz na to zas myslim, vzdycky v prvni fazi cyklu jsem v pohode a rikam si, ze dobry, vsak co....a tak ten tyden po ovu se to zlomi a ja zas doufam a premyslim jestli testovat☹ 😔

elitera
autor
16. říj 2009

Aer, hoď graf...
Já vim, že se mi to kecá, když se ani nesnažíme, ale myslím, že by sis měla hledat to pozitivní... skokově se ti zkrátily cykly na půlku - to je fantazie! Prostě najednou funguješ, není to skvělý? 😵

des
16. říj 2009

Hermi: no já jsem si to myslela, že tam máte asi pěkné nadělení!! Muž mi píše povzbudivé zprávy, že v Makau je vedro 😎 Myslím, že nastydne hned na Ruzyni 😅

Když tu mluvíte o plenkovýbavě, aerin, ty máš už něco sepsané? Že bys mi to třebas poslala? Zjistila jsem, že stále nějak nemám naštudováno a hlavně moc nevím, odkud začít...zatím mám pár Pastelek od Haipa Daipa a asi dvě starší bambusky a jednu tu Baby idea se šňůrkama, která mi přijde opraná už hrozně drsná a tvrdá ☹ Tak že bych se mohla od něčeho odpíchnout...já vím, že je tu mraky diskuzí, ale furt do toho nějak ne a ne zabřednout 😅

Deen: já taky myslím, že je to akorát - nikdy nevíš, třeba pak nebudeš moct chodit ven nebo se mimi narodí o něco dřív a za dva měsíce se ten technologický vývoj o tolik neposune, abys měla pocit, že jsi nakoupila něco zastaralého....hmmm, třeba starou kolekci košilek Pierre Cardin 😉

des
16. říj 2009

aerin: není se co divit...a držím palec, ať se ti podaří zůstat optimistická přes jakýkoliv výsledek a tohle strašný počasí 😉

aerin
16. říj 2009

teri, jo, je to skvely🙂
Dorince je dnes mesic...zacaly jsme se s emus snazit zaroven....🙂 asi si to proste moc beru☹

des, sepsane? spis uz i nakoupene😀

andelka
16. říj 2009

aer: Ale to vypadá hodně dobře. Máš úžasné grafy a jeden z nich, prostě // skončit musí. Moc bych si (ti) přála, aby to byl už tento. 🙂 Jestli a kdy testovat nechám na tobě, já sama jsem nevydržela, takže nemám co mluvit 😅
Na,látkovky je Aer odbornice, takže si budu chodit taky pro rady. 🙂

elitera
autor
16. říj 2009

No, takovej pěknej graf!

Hele, mam brečet, že za dva dny bych měla termín porodu? 😅 To nemá smysl přece...

aerin
16. říj 2009

tak ok, holky, beru si to poradenstvi na starosti 😀 saaakris, to abych omrkla novinky a osvezila si sve znalosti😀

deenakee
16. říj 2009

aer já jsem na ten graf koukala... no když zítra testneš, nic za to nedáš (jako graf je to nádhernej, ale znáš to).... akorát můžeš být předem zklamaná... Je to na tobě... Ale držíím palečky...

Jo aer já mám sice plenky vybrané ,ale mám teda dva dotazy... Napiš mi prosím, které plenky jsou dle tebe nej ... a jaké koupit velikosti... v tom mám trochu zmatek... asi budu ze začátku na čtvercovkách... Kdyby jsi chtěla tak budu ráda když tam půjdeš se mnou (do brány) a vyberem to spolu... aspoň si možme předat pružinu, popř. zajít na kafčo ( v mém případě bez kofeinu : )
Jinak půjdem tam asi ve čtvrtek (možeš písnout aj do IP). Manžel pak pro mě přijde ,aby mi to pomohl odtáhnout (plánuju koupit už aj kbelík a tak....) 😀

elitera
autor
16. říj 2009

Jo, odkládání testování taky radit nemůžu, jak známo, já testovala asi už 7 nebo 9 DPO 😀

herminka
16. říj 2009

Aer, já jsem stará odrazovatelka od testování 😉, takže spíš hlasuji, abys vydržela a testovala nejdřív 14.DPO. Jsem zvědavá, jestli budu taky tak trpělivá, až se mě to bude týkat 😀

andelka
16. říj 2009

Eli: Já 7 i 9DPO 😀 a pak jsem vydržela až do 13DPO 😅
Hermi: To jsem taky zvědavá. Já jsem tvrdila, že budu čekat, dokonce snad do 16 nebo 18DPO a nakonec jak to dopadlo. 😅

aerin
16. říj 2009

hm, tak to jsem dobra, ne...? ja jsem testovala jednou, od 10DPO...tri testy....a od ty doby uz ne, a to jsem to jednou dostala az 17DPO....🙂

milmic
16. říj 2009

Tib: jo. 😎

des
16. říj 2009

eli: já bych si otevřela šampus, že tě v bezprostřední blízkosti nečeká rozporcování malým vetřelcem!! 😉 Ale když budeš brečet, tak si myslím, že to taky nebude špatný...(akorát asi ne tak zábavný)
Ježiš, jsem zas vtipná za každou cenu, ale vím, že zrovna ty nejsi žádná máčenka 😉

aerin: myslím, že už jsem tu někde vyslovila svůj názor na testování - když to uděláš brzo a nic tam nebude, ještě furt si můžeš říkat, že na to bylo brzo a za dva dny už to bude jistě pozitivní...ale nechci teda nějak nátlakovat 🤐 🤐 🤐 počkej si do 13. dne, nám s andělkou přinesl štěstí 😉 Máš VIP na Fertility? Co vám píše za skóre?? Určitě Very good, nebo jak je to nejlepci? 😀

des
16. říj 2009

Taky by me zajimaly ty nej plenky...ale ctvercovek se bojim, myslim, ze to skladani musi byt slozity...takze nejlepe neco, co se pripne na suchac nebo patentky, je to mekky, netlaci to, hodne nasaje, aniz by to promacelo obleceni, muze se to pouzivat 0-24 mesicu, rychle to schne, ma krasne barvy a stoji malo penez 🙂 Btw. sci-fi filmy mám docela ráda 😀

des
16. říj 2009

Jinak vam sem musim zkopcit kus clanku z 24.tydne (nejaka U.S. baby stranka): You’ve may have experienced the oddity that is strangers who feel a protruding pregnant belly is public property and a silent invitation for belly touching. We recommend taking the belly-touching calmly and if it really offends you, just say something like: “I just fell in a large vat of anthrax.”

Volně přeloženo: můžete zažít cizí lidi, kteří považují trčící těhotné břicho za veřejný majetek a tichou výzvu k dotýkání. Doporučujeme brát to s klidem, ale pokud vás to hodně štve, tak prostě říct něco jako: "Právě jsem spadla do nádrže s anthraxem" 🙂 🙂

Nevím jaký máte ostatní těhule pocity, ale já se s tím nesetkávám, naopak se musím sama ptát (teda praktikuju jen v rámci rodiny, příp. kamarádek), jestli si nechtěj šáhnout, že se mrňous možná uráčí je kopnout. Možná je to v Americe trochu jiný...

elitera
autor
16. říj 2009

Des, mě to pobavilo 😀
Já jsem tuhle fascinovaně osahávala břicho známý, co měla termita předevčírem. Cvrček krásně kopal a mně z toh oaž vzhrkly slzy do očí 🙂) Tak nevim, asi máčenka jsem 😀

estrellita
16. říj 2009

co to s tim WK je? asi budu muset presedlat na FF 😠 od zitrka zase merim.
holky, to je divny, ja mela MS jen dva dny a pak jeden den spineni, to je divny, ne?