Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

eirin
26. říj 2009

Jojo, to chaar je dneska na ultrazvuku 🙂 Já ne, já byla ve čtvrtek 😀 A kdoví kdy půjdu znovu, v pátek jdu na první odběry a tam se dozvím víc...

Tak vánoční téma se mi líbí, jelikož Vánoce miluju, už se na ně moc těším, ta atmosféra mě děsně bere. A těším se, že zase budeme s Komárem péct a zdobit perníčky (respektive pečeme napůl, ale zdobím já, protože on s nimi vůbec nemá trpělivost) 🙂

andelka
26. říj 2009

eirin: My zas tak děláme perníky s mamkou, pečeme napůl, ale zdobím já, ona to prej neumí. Pokaždé udělá jeden dva, aby to dokázala a pak se dekuje 😀
Takže chaar: Myslím na tebe, ať je vše v nejlepším pořádku a těším se na fotečku mrňouska 😵

aerin
26. říj 2009

Na Vanoce se uz taky strasne tesim, vanocni nalada uz me chyta asi 14 dni😀 my jsme byli minuly Vanoce poprve uplne sami a bylo to super, navzdory tomu, ze jsme nemeli naklizeno jak jsem chtela, nemela jsem dodelany policky v kuchyni, jak bylo domluveno, stromecek jsem zdobila sama a vetsinu cukrovi pekla taky sama...jelikoz V. trcel od 19. do 23. prosince v nemocnici😀 takze jsme se vybodli i na to vecerni strojeni, protoze byl rad, ze dejcha🙂

eirin
26. říj 2009

Andělko, tak u nás je to naprosto stejné, taky jich ozdobí pár a pak odkráčí :D Ale mně to nevadí, mě to baví a těším se na to celý rok.
Aer, když jsme dneska jeli do práce, koukala jsem, že v naší městské části už to nějak vyhrotili a namontovali k silnici vánoční výzdobu 😀 Takže mě to taky chytá. Jenom nevím, dám-li si na Staromáku tradiční svařák. Dr. mi říkala, že můžu klidně sklenku vína nebo piva, ale stejně alkohol vůbec nepiju. Říkám si ale, že ten svařák už je stejně tak vyvařený, že tam žádný alkohol nebude - co myslíte? Jsem jak prdlá, ale prostě jsou některé tradice, kterých se nechci vzdávat 😅

andelka
26. říj 2009

aerin: Jo jo, to si pamatuju, vaše loňské vánoce, to byl pech teda. 😕
eirin: No já že bych se na to celý rok těšila, to snad ani ne, ale Mikuláše bez perníků už si neumím představit 😀
Nó, tak to je slovo do diskuze. My se chystáme před Vánoci do Vídně a tam mají ve Freyungu výborný punč. Ale zas maj i verzi pro děti, tak si dám kdyžtak tu, taky to bude dobré. A těším se na ovoce na špejli v čokoládě 😵 Už teď si dávám stranou penízky. Budeme mít teď hodně výdajů, ale vánočních trhů se nevzdám, pokud mi teda bude dobře - vždyť kdoví, kdy se tam zas dostanu ☹

eirin
26. říj 2009

Andělko, správně, pořádně si to naplno užijte. Ty se máš, že si můžeš dát verzi pro děti - svařák takový nedělaj. Asi si jenom cucnu, olíznu okraj a zbytek vypije Komár.
Už abych pomalu začala vymýšlet dárky.

milmic
26. říj 2009

Gingo zkusím, to se sežene v lékárně? Nevíte cca kolik korun, orientačně?
A ta přeslička, to je čaj?
No zimomřivost jsem u lékařky neřešila, ale když už mě doma i zmodrají rty, tak to už mi nepřijde moc vtipný no. 😖 No nevím, jestli to nemůže být tím, že jsem hubená, fakt nevím.

No a s tím vypadáváním, kosmetiku na obličej nepoužívám, nemaluju se.
No doktorka mi nasadila ty vitamíny, to jsem baštila cca 2 - 3 měsíce a pak se to spravilo. Ted se to vrací, zatím to ještě nevypadá blbě, ale před tím jsem měla obočí jen teňulinký a řasy mi třebas na spdním víčku vypadaly komplet.

Jinak podle mojí lékařky jsem naprosto v pořádku, takže nevím, čím to může být. Problém ale je, že lékařka vychází z krevních testů, které jsou rok staré.
Před rokem jsem už u ní byla s tím, že mám nějakou mini verzi menstruace, ale v krvi nic nenašla. Ani vitaminy mi neměly chybět podle ní - nic. Ani štítná žláza, všechno OK. Moje gynekoložka mi na to řekla, že to je antikonpcepcí a jsem možná hubenější trochu.

aerin
26. říj 2009

ja jsem asi exot, ale mam ms bez prasku mnohem kratsi na slabsi...😀

andelka
26. říj 2009

eirin: Já to tak dělám s vínem - měla jsem ho asi 3x. Naleju si trošku, ani ne deci, třikrát si loknu, vychutnám a pak doleju minerálkou. Tvrdý bych si nedala.
jo jo, taky už přemýšlím, co kupovat na vánoce, ale jelikož bude hodně výdajů s bytem a mimčem a se mnou, tak to vidím fakt na drobnosti, nikdo ani velké dary čekat nebude.

milmic: V lékárně normálně to kopíš, jako doplněk stravy, teď mě napad třeba Gingkoprim.
A tím, že jsi hubená to může být taky, mně hřeje tuk, že jo. 😅 Ale i tak už nosím doma teplé ponožky a svetr.

milmic
26. říj 2009

No. 😀
Já ty prášky berz dost dlouho, ale poslední tak rok, možná dva, to mám asi tak, že první den mám klasickou menstruaci a dokonce potřebuju i klasickou hygienickou potřebu. No zbylý 3 - 4 dny mám ms jako že mimochodem a stačí mi intimka klído. Dokonce už se mi i stalo, že jsem měla ms dva dny. 😀 Tak už jsem mě zvedlo ze židle k doktorce. Ale všechno v pořádku je.

estrellita
26. říj 2009

elit: jakto, ze jsi se dostala do WK? ☹ ja muzu koukat na ty grafy, vim linky, ale proste se nemuzu prihlasit ☹

dokonce jsem si nechala poslat i nove heslo a stale nic ☹ uz fakt nevim, tenhel cyklus se proti mne vsechno spiklo ☹ a to mi vcera vylitla teplota a dneska hodne padla, tak i dle dalsich priznaku predpokladam, ze by to dneska mohlo byt a jsem 14DC. a nemuzu si to zapsat do WK. ve FF jsem zasla nejak podivne, tak tam jsem o den pozadu a nevim, co jsem to zase provedla a nechce se mi to vsechno prepisovat 😅

aerin
26. říj 2009

estrel, s WK neporadim☹
holky, tak jsem vykoukla z okna...a taky uz na lampach mame vanocni vyzdobu😀

jo a delam to album na picasa....ehm, asi jsem to trochu prepiskla😀

madlisek
26. říj 2009

Ahoj holky 🙂

Ja se na Vanoce taky tesim cely rok 🙂 Obcas jsem v lete poslouchala internetove radio Christmas 24/7 nebo tak nejak, davala jsem tu kdysi odkaz, pamatujete? 🙂 Predlonske Vanoce jsme byli spolu u tchanovcu, loni u nas a letos, prvni manzelske, zatim vubec nevime, kde budem. Do CR nepoletime, ale nevim, jestli budeme tady, nebo jestli nekam pojedeme na vylet. Treba bych se vubec nebranila Vanocum v New Yorku, mam strasne rada snad vsechny vanocni/romanticke filmy, ktere se tam odehravaji 😵 Ale je mi to vlastne jedno, kde to bude, hlavne ze budeme spolu 🙂 Bude cukrovi, punc a stromecicek a mame s sebou Popelku, takze vanocni atmosferu vykouzlime i tady behem chvilky 🙂

Estrel, to je mrzuty ☹ Pokud ve FF vis, ze jsi o den pozadu, tak nic neprepisusj, jen si to tam zapis do poznamky, at na to nezapomenes.

Des, jaky koktejly delas, povidej 🙂

Andel, Viden zavidiiiim, my letos po dlouhe dobe nepojedem ☹ Ja si nikdy nedavam ten alkoholicky punc, ale tu verzi pro deti s celymi jahudkami a malinami, mnam, tak si prosim kdyztak dej jeden za me 🙂

Aer, jdu obhlidnout picasu 😉

eirin
26. říj 2009

Madli, týjo, sdílím tvé nadšení z Vánoc v New Yorku, taky mám ráda romantické vánoční filmy odtamtud. Pokud pojedete, očekávám fotky a vyprávění 😉 A hlavně že máte s sebou Popelku, já bych bez ní Vánoce taky neměla opravdové.

Aer, náhodou moc pěkné fotky, to bylo řečí, že tam nemáš co dát 😀

madlisek
26. říj 2009

Eiri, to jsem rada, ze mame stejnou slabustku 🙂

aerin
26. říj 2009

jeste jsem neskoncila😀

aerin
26. říj 2009

hihi, tak jsem skoncila s vyberem fotek z chalupy...a jdeme dal😀 jestli se nekdo dostanete aspon sem, tak jste dobry😀

eirin
26. říj 2009

Já už mám Aer dokouknuto a ta vaše chalupa je super. Kde ji máte? Jo a Vašek se s dětma vyblbne, co, jen co je pravda 😀

aerin
26. říj 2009

eirin, chalupa je v kopcich nad Valašskou Polankou, kousek od Vsetina. Je to chalupa V. rodiny, ktera z nejvetsi miry muze za zadluzeni cele rodiny☹ Co je postavena a dalsi prace vaznou na kolaudaci a penezich, nikdo tam nejezdi...my tam jezdime radi, ale za tema nasima znamyma.
A jo, s detma je fakt uzasnej🙂 Uz abysme meli vlastni....

andelka
26. říj 2009

chaloupka je skvělá a vy jste hrozně šikovní. No a že to Vaškovi s dětma sluší a jde, to víme dávno 😵 Bezvadné fotky.

elitera
autor
26. říj 2009

Andělko, když jsi tu, mrkni prosím na můj graf, myslíš, že dneska by nějaký tulení bylo už bezpečný?

chaarleene
26. říj 2009

tak jsem tu 🙂

mimčo na ultrazvuku opět ukázalo svou osobnost 😀 minule se ne a ne hnout, dneska se zase naopak vrtělo jako o život 😀 paní doktorka si na něco najela, aby to mohla zkontrolovat a mimčo jí hned zase uteklo a tak se tam honili pořád dokola 🙂 bohužel jsem skoro neviděla na monitor, měla jsem to hodně z úhlu, tak jsem většinou koukala na manžela, který se krásně usmíval, tak jsem měla radost, že má radost 🙂

fotku mám, ale takovou mizernou, protože mám placentu vpředu, takže celkově to zobrazení není nic moc a když se k tomu připočítá osobnost našeho miminka, tak to fakt líp nešlo... jo a byla zadarmo 🙂 u nás v nemocnici stojí stovku 🙄

andelka
26. říj 2009

Elit: No podle pravidel ještě ne, ale my jsme je taky nectili a vycházelo nám to. Takže 2 den v noci nebo třetí den během dne jsme se už taky tulili.

char: Tak to je super 😵 A víte už, co to bude? A chcete to vědět?
Mimčo se honí s doktorkou, to je sranda 😀

andelka
26. říj 2009

Holky, mně normálně na WK zmizely všechny předchozí grafy a zůstal jen ten poslední ze srpna, ten vítězný. 😕

chaarleene
26. říj 2009

andělko, já to vědět, nechci, manžel jo, ale mimčo je zásadový, takže při tom všem mrcasení si dávalo sakra pozor, aby nedalo nožičky ani na chvíli od sebe 😀 takže paní doktorka i do zprávy psala, že genitálie nebyly vidět...

ale když pak paní doktorka natočila monitor ke mně a řekla "ještě udělej kuk na mamku", tak začalo mávat ručičkama 😵

andelka
26. říj 2009

char: Tak to je pech teda - pro manžela. 😅
kuk na mamku - to je krásný 😵

chaarleene
26. říj 2009

jo a opět mi potvrdili termín stejně jako na minulém ultrazvuku 🙂 takže jsem dnes 19+1 🙂

andelka
26. říj 2009

Mně vychází termín podle UTZ různě. Ale vždycky to tak od oka sedí. No, já doufám, že nám dá mimi vánoční dárek a ukáže, co je. 20tt budu končit přesně na štědrý den 🙂
Holky, jdu ve čtvrtek do poradny, jsem zvědavá co mi budou dělat. V průkazce je kolonka UTZ v 12. - 14. tt, to mi tam doktor asi vypíše podle těch výsledků z fakultky ze screeningu, ne? On asi UTZ dělat znova nebude, nebo jo? Nakonec mi to docela rychle uteklo, 1.10. jsem absolutně netušila, jak ty 4 týdny vydržím. 😅

chaarleene
26. říj 2009

andelko, to fakt netuším... třeba můj doktor už další ultrazvuk nedělal, ale jsou doktoři, kteří ho dělají na každé návštěvě...
mně vlastně dělal ultrazvuk jen dvakrát - když jsem tam přišla poprvé a podruhé - v obou případech jen mrknul, že tam je a hotovo 🙂 pak jsem byla na NT v nemocnici a pak až teď v tom 20. týdnu - mezitím jsem byla u gynekologa 2x, ale UZ mi nedělal

tiburcia
26. říj 2009

ahojky....teď jsem dorazila z práce....no já jdu k dr. zítra, tak jsem zvědavá 😉 no já jsem z HA hodně rozmlsaná....mám MS dva dny 😀 😀