Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
1. lis 2009

Des, ja to delam s hnedym cukrem v rendliku - kdyz cukr zacne karamelizovat, tak to slepi vlocky v hrudky a je to uzasny 😵

Estrel, a prosimte jakej fotak jste koupili? Klidne do IP 🙂

tiburcia
1. lis 2009

Holky mi si dáváme takové fakt mini dárky 😉 většinou holkám vyrobím něco z korálků, loni jsem dělala mýdla...no babičky dostanou kalendář, sama ho tvořím 😀 a ostatní drobnosti....manžel už si svůj dárek vybral,tak mu koupím ještě nějakou drobnost,kterou jsem ale ještě nevymyslela 😉

estrellita
1. lis 2009

andelko a uz jsi jeziskovi napsala? 🙂)
nejhorsi je, ze ja ano nevim, co si prat 😕 nejak mam pocit, ze mam vse, co potrebuju, uz mam a tak se radeji necham prekvapit 🙂

tiburcia
1. lis 2009

estrel já chtěla ať se mi poskládají na ten parní hrnec 😉 😵

estrellita
1. lis 2009

ten jsme dostali minule Vanoce a nemuzu si ho vynachvalit, vsechno tam nahazis a je to 🙂

andelka
1. lis 2009

estrel: No, naznačila jsem 😅

tiburcia
1. lis 2009

no už se na něj moc těším 😉

Margarita Paroubková, Nicolas Topolánek, Noemi Bursíková....chjo, kam ten svět spěje 😀 😀 😝

estrellita
1. lis 2009

andleko: spravne delas 😉

tibi: Margarito a jakou si das pizzu? hmm, ze by treba Margaritu? 😀 ja nevim, no , asi chteji byt zajimavi 😉

tiburcia
1. lis 2009

no a taky si Margarita může nechat namíchat margaritu 😀 😀

P.S. je to moje oblíbené pití 😀 😀 😀

des
1. lis 2009

tibu: 😀 😀 přesně s příspěvkem o jménech jsem se chtěla přihlásit, ale koukám, žes to udělala za mě!! Vypadá to, že jména z českého kalendáře budeme muset před vyhynutím zahraňovat zase my - lid poddaný 😀 A jak by to bylo hezké: Markéta Paroubková, Mikuláš Topolánek a Bursíková Naďa třeba. Já pro to mám jediné vysvětlení...počítají s mezinárodním působením svého potomka, tak mu nemůžou dát jméno Řehoř, to nikde ve světě správně ani nenapíšou natož přečtou 😀 Hezký večer!!

des
1. lis 2009

...a taková Margarita se bude krásně vyjímat za plážovým barem někde v Riu....jéžíš, to si zas Paroubek nas* do bot...už vidím ten pytel vtipů, co se zítra roztrhne!!

herminka
1. lis 2009

Elit, koláč si taky kopíruji, vypadá skvěle!

Holky, vy jste vzorňáci s těmi vánoční dary 🙂 Já je většinou sháním až v prosinci 😅

Eiri, Ty si můžeš dovolit nebýt teď pilná, za pár měsíců budeš mít napilno víc než kdokoli z nás!

Madli, přes Vánoce budete v USA nebo poletíte domů? Promiň, mám dojem, žes to tu psala, ale nějak jsem to neudržela.

U nás bylo ráno krásně slunečno (ale celkem chladno), na 14.00 jsme se vypravili na dušičkovou pobožnost do městečka, kde je pochována manželova maminka, a cestou se udělala mlha a zima, dobře jsme tam vymrzli, brr. Mám ráda podzim kvůli těm barvám, ale to pomyšlení, že už bude jen hnusně a zima 🙄

Doufejme, že se Margarita naučí brzo a správně říkat R 😀

herminka
1. lis 2009

Možná nepočítají s mezinárodním působením potomků, ale s tím, že mají známé v mezinárodní politice. Třeba Berlusconimu by se špatně říkalo: "Mirku, jak se daří Řehůřkovi?" 😀

milmic
1. lis 2009

Ahojte holky,
jaký jste měly svátek a víkend?
Já jsem se právě vrátila z dlooouuuhého víkendu u rodičů mého milého a báječně jsem si popovídala s jeho maminkou.

A taky mám hezkou zprávu.... v době okolo svatby rušíme antikoncepci a necháme věcech zcela volný průběh a ono se něco stane. 😎
A kupodivu jsem na to nepotřebovala žádné ženské zbraně, můj milý to vzal statečně a dokonce mi i řekl, že se těší, že to bude fajn.
I když teda těžko rozdýchává, že holčička bude Ema. 😅

estrellita
1. lis 2009

mil: tak gratuluju 🙂 a ema je krasne jmeno 🙂 znam jednu emu a je to hrozen fajn holka 🙂
a svateba je v kvetnu, vid?

herminko 😀
des: hezke alternativy jmen si nasla 🙂 no je to aspon sranda, jen nevim, jesti to prijde pak vtipne tem detem, viz rackovani a Margarita ...

milmic
1. lis 2009

Estrelko, svatba je v polovině dubna.
No v podstatě si koupím ještě asi jedno balení ANT a tím to asi skončí. 🙂
Tak jsem z toho měla radost, páč jsem myslela, že to s mým milým nebude tak lehký.

chaarleene
1. lis 2009

mil, tak to je fajn 😵

tiburcia
1. lis 2009

mil tak to je super...krásné rozhodnutí 😉 😵 😵

chaarleene
1. lis 2009

já teda musím říct, že ta cizí jména dětí až tak nepobírám... dá se to pochopit třeba u cizích příjmení, že to zní líp pohromadě, ale proč musí být třeba zrovna Paroubkovic mrně Margarita, když to jméno má hezkou českou podobu, to nechápu 😒

a když už chtějí být za každou cenu nadnárodní - vždyť je přece i spousta jmen, která znějí "mezinárodně" a cizinci s nimi nemají až takový problém, namátkou třeba David, Daniel, Lucie, Laura atd. atd., je jich spousta, stačí se nad tím jen zamyslet...

milmic
1. lis 2009

Děkuji. 🙂
No už se úplně vidím s bříškem a doufám, že nám bude " z nebíčka" dopřáno. 😉
Už se moc těším.

andelka
1. lis 2009

milmic: Taky gratuluju ke krásnému společnému rozhodnutí 🙂 Možná já budu rodit a ty budeš hlásit // 😉 🙂

No, tak jména slavných (některých), to je fakt sranda. No ale tak rodiče jsou svéprávní, tak ať se rozhodou jak chtějí, že? 😀

estrellita
2. lis 2009

ja treba stale nemuzu anjit chlapecke jmeno, ktere by me dostalo 🙂
holcici mame dve, na kterych jsme se tak nejak shodli,ale chlapecke ne a ne. Tak treba budeme mit dve holcicky 🙂))

milmic
2. lis 2009

No s tou Margaritou to těžce nevychytali. 😕
Asi chtěli být hodně zajímaví, ale tej holčičce tohle nezávidím.

estrellita
2. lis 2009

ja si myslim, ze jeste prijde nejaka pizzerie, nebo podnik, a reknou mediim, ze Margarita PAroubková bude mit dozivotne u nich dozivotne Margaritu (pizzu, nebo tedy pití) zdarma. udelaji si tim rychle reklamu a bude to 😅

chaarleene
2. lis 2009

ahoj, holky 🙂 přeju dobré ráno 🙂

dneska jedeme do Brna na vernisáž a do Ikea a do Brány 😵

jo, jestli jste tu některá z Brna, tak můžu doporučit tuto výstavu 😉
http://www.mar-mar.cz/fotim-tedy-jsem/

je to dobročinná výstava nadšených fotografů, myslím, že bude stát za to 😉 dneska v 18:00 je vernisáž, bude i něco dobrého i hudba 😉

estrellita
2. lis 2009

teda musim rict, ze WK povazuju za lepsi-prehlednejsi, ale neskutecne me stve, ze casto nefunguje, pro zemnu uase dnes 😝

ahoj chaar: to budes mit hezky den, ja jsem v praci a nejak se musim poradne nastartovat 😅

andelka
2. lis 2009

estrel: No, to by mě taky štvalo. Ale ono to začalo před cca 2 měsíci, předtím to bylo v pohodě. Nevím, co s tím je. Snad se to zas spraví. Mně třeba zmizely všechny grafy kromě posledního. Možná že tam bylo nějaké upozornění, ale v němčině jsem ho asi nezaregistrovala, no. Ještě že je mám uložené a v tabulkách. 😕

char: Tak si výlet užijte a pak se pochluib úlovky 🙂

eirin
2. lis 2009

Estrelko, souhlasím, mně snad ne že by WK přišel přehlednější (přece jenom jsem kovanější v angličtině než v němčině), ale štvalo mě, jak si FF občas vymýšlí.

Chaar, tak jeďte opatrně a šťastné pořízení, užijte si vernisáž i nákupy! 🙂

Tak jsem se objednala na doporučení dr. do screeningového centra na ultrazvuk, jdeme tam příští čtvrtek, tak si říkám, jestli to je normální, že jsem co deset dní na ultrazvuku (potom jdu k dr. hned ten následující týden).

Andělko, máš ještě nevolnosti nebo už máš od nich pokoj? A roste ti už bříško?

andelka
2. lis 2009

eirin: Nevolnosti už nemám, ale i předtím jsem moc neměla. spíš trošku jenom, jako že jsem neměla na spoustu věcí chuť a sem tam žaludek na vodě jak po flámu. ale teď už je mi super. A bříško - no ještě nic. Zítra se vyfotím (fotím se každý týden), tak ukážu. V albu myslím nějaké fotky mám, ale mám pocit že to vypadá pořád stejně. Jen trochu na kalhotech cítím, že je o malinko větší - anebo prostě jen teď nesnesu upnuté. 😕
eirin: Já jsem taky byla do teď častěji, UTZ v 9tt, screeningový na konci 11tt a v poradně na začátku 13tt, ale teď půjdu až za měsíc.

des
2. lis 2009

eirin: no vidíš, mě zas přišlo blbé, že jsem nebyla na utz 9 týdnů ☹ S dvojčátkama asi budeš muset počítat s tím, že tě bude chtít každej prohlížet a ultrazvukovat dvakrát tolik, co normální matku (ovšem normální matka je dle mého druh na vyhynutí, každá musí nutně něco mít!). Ale aspoň víš, že jsou mrňata ok, ne?

andelka: to je bezva, že už jsou nevolnosti fuč...teď už jen pár týdnů, než začnou pohyby a pak to bude teprv něco 🙂 Konečně jsem si v neděli vzpomněla, že se musím zas vyfotit, ale než jsem stihla fotky stáhnout, přístroj odletěl 😠 Jdu do poradny ve středu, tak jsem zvědavá, kolik naváží a naměří - jestli bude v průkajdě v grafu ještě kolonka 😀

Jinak zjišťuju, že poránu 15 minut ostré chůze na vlak, 10 minut do metra, 3 minuty na tramvaj a 3 minuty do kanclu začíná být překvapivě náročné 😖 Naštěstí normálně jezdím tu úvodní pasáž s mámou autem, tak to jde...ale stejně už se na tu mateřskou těším!! Už jen 5 týdnů!!