Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

des
30. lis 2009

andelka: covece ja ten tvuj pupek nejak moc nevidim...to urcite muzes nosit jeste predtehuli kalhoty, ne? Jsem to porovnavala se svym 17 tydennim bruchem a ten byl nejakej moc vyvalenej 😅 Nastesti uz se to celkem srovnalo se mi zda... Nejvetsi skepse totiz byla, kdyz mi v patym hadali sedmej mesic😀

andelka
30. lis 2009

mil: Já jsem taky vstávala každý den jindy, dobu jsem si určila podle potenciálně nejdřívější hodiny, kdy musím vstát, což u mě bylo 6,30, to jsem jednak vstávala do školy a taky v tu dobu vstával manžel do práce, takže mě stejně vzbudil. Ale měla jsem tu výhodu, že jsem v pohodě zase usla (když máš zatáhnuté žaluzky nebo závěs, tak to jde docela pěkně). A sem tam nějaký výkyv nevadil, to se dá vyřešit. Taky jsem neměřila celý cyklus, ale (dokud a až jsem měla vcelku solidní cykly) jen cca 14 dní. Ten zbytek jsem si vstávala kdy jsem chtěla.
Ale máš pravdu, že aspoň základní pravidelnost a hlavně v tom důležitém období je nutná. Půlhodina nehraje roli, dvě hodiny už jo. No však uvidíš, jsou i jiné metody, že jo. Snad každá má svoji nevýhodu, tak záleží na tom, co pro tebe bude přijatelnější.
Jinak u mé HA taky byl nejrizikovější ve vynechání 1. a 2. týden, protože zapomenutých pár tabletek může zapříčinit, že účinek HA nebude dostatečný a k ovulaci může dojít. Ale to se taky liší druh od druhu, záleží na dávce hormonů a pod. Ty nízkodávkové jsou na pravidelnost dost náchylné. Kamarádka dokonce měla takvou, kde musela brát tabletku každý den ve stejnou hodinu (max. +-1hod).

des: No, u mě není moc rozdíl v normálním špeku a těhu bříškem, takže kdybych necítila pohmatový rozdíl, tak bych si jen řekla, že jsem nějak přibrala 😀 Ale původní kalhoty už nosit nemůžu, sice je zapnu, ale už bych se mačkala.

luci: Krásnéééé 😵

chaarleene
30. lis 2009

tak dnešní plavání mi zrušili pro nedostatek maminek ☹ no, aspoň si budu moct po obědě v klidu lehnout, jsem nějaká unavená 😔 včera jsme šli pozdě spát a navíc teď musím kvůli kontrole na hematologii píchat injekce mnohem dřív - každý den to posouvám o půlhodinu, takže dneska jsem měla budík na půl sedmou a zítra dokonce na šestou 😅 to je při mém denním rytmu vražedné 😀

andelka
30. lis 2009

char: Jen pěkně odpočívej. 🙂

chaarleene
30. lis 2009

no, stejně mám v 5 cvičení, takže toho odpočinku nebude nijak extrémně moc 😀 a ještě se musím přihlásit na prezentačku věcí pro mimča, abych tam koupila ten mantinel 🙂

lucitee
30. lis 2009

holky dik, venec se mi moc libi, muz o nem basni doted 🙂 mam z nej radost. Z vence, vlastne z obou.
Jinak zaclona mi prosla, jen sehnat adekvatni konzoli 🙂

andel: ty uz jsi 17tt??? ty blaho to leti, to je neuveritelny.

andelka
30. lis 2009

luci: no jo, už od minulého čtvrtka 😅 Letí to hrozně, za 3 týdny budu v půlce těhu 😕

Já jsem se letos s věncema moc nedrbala, i když tendenci jsem měla, no nakonec se mi nechtělo. Ale tři jsem vyrobila, to muselo být. Akorát jsme zapomněli zapálit včera svíčku 😀

milmic
30. lis 2009

Anděl,
tak já to zatím nelámu přes koleno.
Nechávám tomu volný průběh a ono to nějak vykrystalizuje.
Třebas za měsíc zjistím, že nemám další HA a že už je pozdě a bude vymalováno. 😎
Ani nevím, jestli ještě mám.
Nějak v tom všem lítám a zatím nevidím okýnko, kdy is jít pro recept... hehe.
Ono až nebudu muset chodit do školy, tak se ta pravidelnost bude dodržovat docela dobře.
Protože mám v plánu mít striktní režim jako před maturitou. V osm se vstává a v devět se už sedí u stolu a učí se. A čím dřív tím líp. 😀

milmic
30. lis 2009

A zároveň mě u toho napadá, že v lednu už školu nemám, takže pokud si nestihnu vyzvednout recept,
tak si vyzvednu teploměr, brožurku a bude to. 😎
Zkrátka to nechávám náhodě..... zatím.

andelka
30. lis 2009

milmic: To je pěkný - život a náhoda to vyřeší za tebe 🙂

milmic
30. lis 2009

Je to šílený, vid, Anděl...
Si asi myslíš, že jsem magor, ale já to tak dělám no. Když nevím zrovna co...
A ono je to dobrý, nechávám tomu volnej průběh a ono to nějak dopadne. A pak si vždycky říkám... ano, takto to mělo být, výborně. Ať už je to špatně nebo dobře. 😎

I když na druhou stranu je fakt, jak říkala tuším Des, že už takto řeší dlouho postýlku a sama od sebe nevykrystalizovala. 😀

elitera
autor
30. lis 2009

Hu, holky, mně přišel spam s OVB s názvem týhle diskuze v subjectu - vám někomu taky?

andelka
30. lis 2009

milmic: a co myslíš, že já? K těhu jsem přišla podobně. Prostě konec školy, prázdniny, práce nebyla, tak taky volný průběh a teď bych neměnila a myslím si, že je to tak správně, že to tak mělo být. Zrovna včera se manžel tulil k bříšku a vykládal veverce, jak je šťastný, že nás má a že v bříšku už je a že je určitě ta správná doba (i když já mám občas tendence pochybovat) a jak se na ni těší. 😵
Když si nestihneš zajít pro nové prášky, tak je to prostě znamení 😉

moni1412
30. lis 2009

luci nemozes hodit link na picaso? 🙂

aer ako sa mas? ubieha to, ze? za par dni ta caka navsteva u pani doktorky 😵

des 😀 😀 😀 😀 😀

herminka
30. lis 2009

Ahoj holky 🙂
Moni, taky hraješ na příčnou flétnu? Já tedy na to už nemám moc času (což mě mrzí), ale do ZUŠ jsem chodila 12 let (první 3 roky na zobcovku - mimochodem, jsi první, o kom vím, že začínal už rovnou na příčku - to jsi začala až někdy jako starší?) a zrovna v pátek jsem hrála jako host v jedné kapele (jedna fotka z toho je na picase). A jinak hrajeme pravidelně s manželem o Vánocích - on na kytaru, já na flétnu, a uvažovali jsme, že nacvičíme nějaké pásmo a budeme s ním objíždět příbuzné, ale ještě k tomu nikdy nedošlo 😀

Madli, Ty jsi rychlík, cukroví už teď 😵

S adventním věncem jsem ve skluzu, nějak jsem teď nestíhala 😅 Budu ho dělat až zítra a chci letos zkusit omotaný stužkou. Manžel se na to nejdřív moc netvářil, je zastáncem klasiky, ale když jsem mu pak ukázala, jak asi může vypadat, souhlasil 🙂

Tibu, gratuluji k rozhodnutí skoncovat s HA 😉

Ad měření - mám to štěstí, že jsem schopna ještě usnout, takže víkend nevíkend měřím v 5.30. Někdy se na to v LF o víkendu vykašlu úplně nebo měřím, až vstávám (což je v sobotu okolo osmé, v neděli před sedmou).

Mil, chápu Tvůj postoj, na VŠ bych taky asi nebyla schopna měřit. Tím nechci říct, že bych tak pařila, ale přece jen jsem byla každou chvíli jinde (na kolejích, doma, u manžela - tehdy přítele), pokaždé jiné vstávání atd. Však nemusíš hned měřit, kondom nebo Pharmatex taky nejsou špatné a až se Ti život trochu zpravidelní, můžeš začít s měřením.

Des, tyjo, poslední pracovní týden? To to uteklo, připadá mi úplně nedávno, když jsem sem náhodou vlezla jako šmírák a dovtípila se, že jsi těhotná 🙂 Prý "kryje se mi prezentace plínek s předporodním kurzem" 😀

Luci, věnec se mi moc líbí. Ale vypadá, že je dělaný z něčeho pichlavého, ne?

Andělko, bříško máš fakt úplně pidi 🙂

U nás pěkně vyfukovalo (teď vypadá, že se to trošku zklidnilo), v noci jsme dokonce museli zavřít okno, jak to mlátilo se žaluzkama. Tchán měl opřený asi 4metrový žebřík o barák (jako kdyby už pár dní nehlásili, že bude vichr) a ten spadl na dráty elektrického vedení (žebř, ne dům 😀), no, máme tu veselo, říkám si, jak je to u sestry, která bydlí celkem na větrné hůrce.

lucitee
30. lis 2009

hermi: byli jsme v lese a nastrihali vetvicky ze smrku a pichalo to jako krava 🙂

aerin
30. lis 2009

Ahoj holky🙂

Mne je od vcera taaak soufl, ze bych nejradsi furt spala, nejsem schopna niceho a Emesin na nevolnost zabral asi na pul hodiny...a muze se jeden denne, juchu😀

Moni, jo, celkem to utika🙂

Ja jsem merila pres rok, chodim do skoly a do prace a o vikendu diky bohu nikam...merila jsem 4:45 a slo to, znovu usnout mi nedela problem...a i kdyby delalo, stejne bych merila, protoze me V. stejne vzbudi, kdyz jde do prace🙂

Venec mame, jak jinak, i vyfoceny, nekdy hodim, az bude cas🙂 Pernicky mame od minuleho tydne (ale nejsou tak dobry jak loni a nevim jestli bude cas je namalovat) a vcera jsem delala vanilkovy rohlicky, Vaska dneska cekaji tlapky🙂

No ale za to skola, z te se asi vite co😀

herminka
30. lis 2009

Luci, mně se právě zdálo, že to vypadá pichlavě jako smrk 🙂 U nás naštěstí celkem rostou jedle (byť je člověk musí trochu hledat), takže děláme věnce (a jinou výzdobu) z nich.

madlisek
30. lis 2009

Dobre ranko 🙂

Luci, taky mam rada americke vanocni filmy, ale priznam se, ze ted tady mi chybi ta ceska klasika...ladovske obrazky, ceske koledy, proste ty "nase" Vanoce. Proto jsem taky zacla s tim cukrovim uz ted - abych mela nejake ty ceske vjemy 😀 A da-li Pan Buh tak tyhle Vanoce tady stravime cestovanim, tak budou zase jine zazitky, ktere budou stat za to. A moc pekny venec!

Hermi, taky asi budu na radu Chaar delat ten omotavany venec, tak pak prosim hod fotku, pro inspiraci 🙂

Elit, to je docela neprijemny, s tim OVB 😖 Docela mi to nahani strach, ze nas tu velky bratr sleduje 😕

Holky vcera jsme v televizi koukali na nakej dil serialu a musela jsem teda velebit ceske pracovni pravo, bylo to dost drsny: holka zjistila, ze je tehotna, ale nez to stihla rict sefovi, tak ji sef nabidl povyseni a rekl ji, ze puvodne chtel povysit jinou pani, ale zjistil, ze je tehotna a ze to by neslo, ze je to sice velice dobre placena ale narocna pozice. Takze holka nic nerekne, je povysena a tehotenstvi taji, vsechno jde podle planu, az jednou ji sefova manzelka zahlidne s brichem a hned to bezi rict tomu sefovi. Nacez druhy den sef prijde a rekne holce, ze ji nabizi vyssi pozici v jinem state, ona ji odmitne a on ji rekne, ze sorry, ale tady tvoje misto uz nepotrebuju, potrebuju te jinde a jestli ty tam nechces, tak muzes dat vypoved. Ona rekne, ze vypoved neda, sef ji teda da zcela nesplnitelnej pracovni ukol do zitrejsiho rana, ona to nestihne a sef ji vyhodi za to, ze nezvlada plnit pracovni povinnosti 😲 Byla jsem uplne paf a rikala jsem si, jak je tohle mozne! Zlatej nas socialni stat!

herminka
30. lis 2009

Holky, zase je k dostání knížka Zdravé těhotenství, přirozený porod od Ingeborg Stadelmann. Tak kdo o ní stojí, hrr, do knihkupectví 🙂 http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo=145986

lucitee
30. lis 2009

hermi: no ja uz druhej vanoce chtela najit stribrnej smrk a udelat ho do fialova. U nas v lese proste nejsou. Takze je uz podruhy pichlavej klasickej smrk 🙂

mad: no verim ze se vam po nich bude styskat, ale zazijete neco neopakovatelnyho a pak jednou z domova (nevim jestli se chystate vratit) zas budete vzpominat na ty americky. Je super nekam vyjet a neco takovyho zazit. To jsou veci na celej zivot.

madlisek
30. lis 2009

To jo Luci 🙂 Je to obcas tezka romantika...oni tu uz maji vanocni vyzdobu a nastesti jsme ve ctvrti, kde lidi maji vkus, ze maji treba jen zlutyma svetylkama obtoceny stromy v zahrade a pak treba kolem oken, a jsou to samy krasny domecky a kdyz jedem vecer domu, v radiu hrajou koledy a kolem ty krasny domecky s vyzdobou, tak jsem z toho cela namekko 🙂 Ale doma je proste doma. A domu se budeme vracet v lete 🙂

lucitee
30. lis 2009

mad: ty jo ja uplne miluju tyhle veci plny atmosfery, co ve me vyvola naky emoce. Bych tam byla z toho uplne hotova. Jsem rada ze jsi v mistech kde to ma uroven, jinak to oni dost prehanej.

Ja se o vikendu radovala ze sousedi hodili na barak svetylka, radost trvala pouze do tmy, cekala jsem proste bily, ale maj to barevny jak u cirkusu 🙂

tiburcia
30. lis 2009

ahoj holky....

tak já dělala věnce z tůje, okrasného smrčku a potom z takového keře, co má listy jako cesmína....

jelikož nestíhám, tak fotky dodám co nejdřív 😉

aerin
30. lis 2009

tak jsem koukla na picasa a vence mate krasny🙂 taky nekdy vystavim

a musim se pochlubit, mame zarezervovanej na ctvrtek stul v jedne moc pekne tematicke restosce, tak se na vyroci placnem pres kapsu...procitala jsem si jidelnicek a uplne jsem slintala 😀

herminka
30. lis 2009

Aer,kolikáté máte výročí?

aerin
30. lis 2009

hermi, seste🙂

elitera
autor
1. pro 2009

Dobré ránko, děvčata 🙂
Moje tělo se zase nějak vrací do starých kolejí ☹ http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user... Tohle zase vypadá na 40denní cyklus ☹

des
1. pro 2009

aerin: tématické jakože s obrázkama mimin? 😉

eli: njn, ale zase když si vezmeš, jak vám to počínání jde, tak si pak prostě řeknete teď a za 40 dní pozitivní test...to není tak hrozný 😉