Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
5. pro 2009

Dobry Eli 🙂

Hermi, asi to zavedu 🙂

Ted jsme se akorat vratili z nakupu, byli jsme si "od Mikulase" koupit tricka s dlouhym rukavem, abychom prezili ty mrazy, takze ted se oba producirujeme po byte v novych ulovkach 😀

eirin
6. pro 2009

Andělko, tak to je dobře, že nakonec tu zkoušku odložil. Já snad nikdy na žádné, která by se konala takhle odpledne, nebyla. Není to ideální doba, člověku už to moc nemyslí.

Chaar, to je dobře, že je ti už líp. Vy se máte, že vám mamka navařila, my ještě nemáme tu kuchyň, tak se stravujeme všelijak a mamky jsou daleko.

Včera jsme měli s Komárem krásný den, sice jsem taky trochu nachcípaná, ale naskytla se nám možnost jít do Zoo - a nikdy bych nevěřila, jak si to v prosinci užiju. Sice tam bylo dost lidí, ale byla venku spousta afrických zvířat (to jsem teda čuměla), super jsme se prošli na čerstvém vzduchu a já si tam krásně zarelaxovala.

elitera
autor
6. pro 2009

No, já jsem taky včera zalovila... Koupila jsem si na trzích kostýmek 😵 alhoty, sako, halenka a kravata, celý za 2800. Tak mam po ježíškovi 😀 Ale zase je fakt, že jsem si na to vydělala teď s tupprem.

elitera
autor
6. pro 2009

Tyjo, holky, na trzích jsem se dostala k tomhle: http://www.krisnuvdvur.cz/farma-kokosky.html Doporučuju, je to výtečný!

lucitee
6. pro 2009

eli: ja si chleba pecu, ale kdyz si vezmes ze smes na chleba stoji kolem 50Kc a pak se to 4 hodiny pece, tak myslim ze 4 hodiny bezici elektrika je drazsi nez chleba za 70...ale ten co si pecu je chutove nejlepsi, pecu si tmavej.

estrellita
6. pro 2009

Ahoj holky 🙂

aer: pokud si udelas treba smazak, hermelin, tak jak jsme psaly, kdyz to projde tepelnou upravou, je to OK. nejsem si jista napr. u nivy, protoze ta je tvoren plisni, ale jestli po tepelne uprave zmizi vsechny plisne, to si fakt nejsem jista.

co se tyce mlika, tak je rozdil mezi normalnim mlikem a kefirem (ten je jinak zpracovany a je telu naopak prospesny), kravsky mliko moc ne. ale jestli ti nedela problemy, tak bych tomoc neresila 😉

elit: ja jsem si tyhle kokosky koupila primo od nich, obcas chodi po Praze a svoje vyrobky prodavaji, mnam 😵

herminka
6. pro 2009

Ohledně toho, co tu psala Milmic, mi Josefka (vím, že ji mnohé znáte) napsala toto:
"Kdyz ti dobre fungujou streva a nejsi sama na mleko alergicka, tak s konzumaci mleka neni az tak velky problem, pokud ho nepijes na litry a pijes kvalitni plnotucne bio mleko - nejlepe cerstve (coz neni mozne, kdyz nemas vlastni kravu a nebo farmare soouseda). Pokud mas jen trochu problemy s travenim, nadymanim, plynatosti ... tak bych se mleku vyhnula, jak v tehu, tak pri kojeni. Pri problemech se strevy je riziko, ze strevni stena neni tak tesna, jak by mela a muze se stat, ze kousek mlecne bilkoviny pronikne do krve a do materskeho mleka a tak se dostat do strev miminka. Miminka do 1 roku maji ridsi strevni stenu a ta mlecna bilkovina ji muze proniknout do krve, kde na ni zareaguje imunitni system a v lepsim pripade jenom zpusobit alergii, v horsim pripade spustit treba cukrovku I. Duvodem je, ze ta mlecna bilkovina je podobna bunkam produkujici inzulin a telo si pri jejich zniceni vytvori protilatky a zapamatuje si, jak vypadaji a pak zacne postupne nicit bunky produkujici inzulin, protoze si mysli, ze jsou to ty mlecne.

Co se tyce tehotenstvi tak nevim, konkretne u mleka je alergie zpusobena reakci imunitniho systemu na mlecnou bilkovinu, ktera se dostane do krve. Krevni obeh matky a plodu se nemichaji, takze teoreticky by se ani protilatky nemely dostat do obehu ditete, takze teoreticky by to vliv mit nemelo. Pokud ma matka traveni naprosto v poradku, tak se mlecna bilkovina ve strevech rozstepi na jednotlive aminokyseliny a teprve ty se dostanou do krve ....ty uz ale uz nemaji s mlekem nic spolecneho. Takze nevidim duvod, ze by mleko jakkoliv ovlivnilo budouci mlecnou alergii ditete."

elitera
autor
6. pro 2009

4 hodiny péct chleba???? Co to je za úlet??? Já ho peču půl hodiny a to je jedinej čas, kdy do toho jde placená energie 😲

estrellita
6. pro 2009

hermi: jj, jasne, josefka dela pres vyzivuz, takze jeji info je rozhodne nosne!!!!

chaarleene
6. pro 2009

eirin, to jo, fakt jsem ráda, že nám navařila, protože já bych asi nebyla schopná 😒 manželovi dneska taky není nic moc, takže díky za to 😵

já už teda nemám teplotu, rýma ustoupila, kašel v normě, ale bolí mě klouby a svaly - mám pocit, jako bych měla nějaký speciální chřipkový virus, kdy se příznaky objevují postupně, izolovaně a nezávisle na sobě 😀

eirin
6. pro 2009

Eli, já peču chleba taky dlouho, tři hodiny.

moni1412
6. pro 2009

eli tak neviem cim to bude, ze mame na SR viac tych siamskych dvojciatiek..... hmm, tiez mi je luto co sa stalo ☹

mlieko nie v tehu? to som este nepocula..... 😒 praveze odporucaju mlieko, mliecne vyrobky... jedine co nie z tejto kategorie, tak plesnove syry ( a taaaaaku chut mam niekedy nan 😅 ).

char som rada ze ti je uz lepsie 😉

my sme vcera nechali maleho u svokrocov, zajtra pojde Milos prenho z prace.... a sli sme ze nakupit aspon Deniskovi darceky, mali sme tipy, nakoniec sme minimum zohnali, takze nas este caka nakupny vylet, ale najhorsie ze sme sa vybrali do nakupneho centra kde bola akurat vcera (!) autogramiada Superstar. s parkovanim sme museli mat ozaj len stastie, inak to nevidim, koloooooony kym sme sa vobec dostali k cielu a v nakupnom centre hlava na hlave - uz nikdy viac ked je taketo nieco na plane.... nevedeli sme kedy presne to ma byt a akurat to vystihneme... no hrozne 😒

estrellita
6. pro 2009

madli: ten zvyk se mi moc libi 🙂 ja myslim, ze u nas takhle budou fungovat obe mamky 🙂
ale treba to jednou zavedeme i s kamaradkama 🙂

chaar: manzel mel vysoke teploty dva dny,a naposled, kdyz se meril v jednu rano, tak mel 38,5. a hned rano v 7 mel 36,6. takze taky divny. ale pak uz mu bylo jen a jen lip 🙂 tak doufam, ze to tak bude i u tebe 🙂

herminka
6. pro 2009

Estrel, právě že Josefku považuji opravdu za odbornici, tak jsem si jí na to zeptala 🙂

Elit, nemáš nějakou turbotroubu? 😀 Já peču chleba aspoň hodinu a půl.

Moni, mléko je dneska přece jen už trochu kontroverzní potravina.

Dostala jsem od Mikuláše 3 brambory, to jsem asi hodně zlobila, že?😀

lucitee
6. pro 2009

eli: mam domaci pekarnu, ktera za me vsechno udela

madlisek
6. pro 2009

Dobre ranko holky 🙂

Ja si tu posledni dobou pripadam jak lemra lina 😒 Chodim rano behat, ale kdyz je osklivo - jako posledni tyden, tak nejdu. A pak z okna koukam na lidi, co kolem nas behaji z parku a do parku, at je pod nulou nebo prsi, a mam vycitky, ze jsem mekka 😒

Eli, kostymek za super cenu, dobrej kup!

Char, jsem rada, ze se citis lepe, bylo na case 🙂

Eiri, zoo zni suprove! Ja tam snad nikdy v prosinci nebyla, ale je super, ze africkym zviratum zima nevadila 🙂

Hermi, brambory se hodi 🙂 Ja bych byvala uvitala, kdyby nam cert nejake donesl, uz nam krute dochazeji 😀

Moni, to je teda smula 😒 Taky nesnasim davy. Az priste pojedete, urcite to bude lepsi!

Holky a jogurty se muzou nebo taky ne?

Vcera jsme byli na "sushi party" u jedne kamaradky, ucila nas, jak se dela sushi, tak jsem se zas naucila neco noveho co si muzu napsat do zivotopisu 😀 Se syrovou rybickou jsem teda nedelala, to moc nemusim, jen s varenymi krevetami a s krabem a bylo to moc dobry 🙂

elitera
autor
6. pro 2009

Jo aha, pekárna. Já to říkam pořád, že mi ten krám nesmí přes práh 😀

estrellita
6. pro 2009

madli: ja teda v zime taky nechodim, jsem z toho pak hned nemocna. tak se nenech svedomim prevalcovat 🙂)

madlisek
6. pro 2009

Diky Estrel, hned je mi lip 🙂

madlisek
6. pro 2009

Jen kdyby ty lidi, co chodi behat bez ohledu na pocasi, chodili do toho parku jinudy, at na ne nemusim koukat 😀

herminka
6. pro 2009

Chaar, opatruj se 😉

Madli, nojo, jenže on mě ten Mikuláš podaroval mými vlastnoručně vykopanými brambory 😀 Jestli Tě to uklidní, já běhat nechodím vůbec, absolutně mě to nebaví 😀 (ale sportuji jinak). S tím jogurtem těžko říct - kysané mléčné výrobky neobsahují laktózu (protože ji "sežerou" ty kvasné bakterie), tj. jsou lépe stravitelné a pokud obsahují patřičné bakterie, i prospěšné pro střeva, ale je to furt mléko. Pokud s mlékem nemáš problém, nedramatizovala bych to. A v těhotenství to určitě brát podle toho, co je člověk vůbec schopen pozřít - slyšela jsem o pár holkách, které nemohly nic jiného než pribiňák a bílý rohlík.

Elit, taky nechci o pekárně ani slyšet, jsem trošku odpůrkyně toho mít na každý prd speciální mašinku. Ale myslím, že pro bezlepkáře je to velká pomoc.

Byla jsem teď s mužem po dlouhé době na našem domě (dohodli jsme se totiž, že budu nejprospěšnější, když jim budu vařit, spíš než dělat tam) a pěkně se to rýsuje, máme asi do poloviny vyzděné příčky, takže už je zřejmé, jak budou pokoje). Nestihli jsme, co jsme chtěli, ale snad to příští rok doženem.

estrellita
6. pro 2009

madli: dej tam nejakou ceduli 😀 neco ve smyslu runners keep away from my house 😀

elitera
autor
6. pro 2009

Já chleba taky peču, minimálně jednou týdně, a zabere mi to opravdu minimum času 🙂 Ale to je jedno 🙂

madlisek
6. pro 2009

Estrel 😀 Uz jdu psat 😀

Hermi, me to naopak bavi hodne, procistim si hlavu a vyplavim proudy endorfinu 🙂 Kdyz nejdu, pripadam si hrozne rozkydle, proto me ted stve to pocasi 😒 S tim mlikem problemy nemam, k snidani mam skoro kazdy den vlocky s mlikem nebo ovesnou kasi s mlikem a ke svacine bily jogurt. Ale mas pravdu, uvidime az budu jednou tehotna, jaky budu mit choutky a potreby 🙂

Elit, napis mi nejakej recept na chleba, zkusila bych to. Pokud na to tady budu mit suroviny 😀 Prijde mi uplne uzasny, pect si chleb doma.

elitera
autor
6. pro 2009

madli, 2 hrnky mouky (dávám celozrnnou), 1 hrnek vody, sůl, půl sáčku sušenýho droždí (tj. asi 5 gramů, používám z DM), koření (dávám kmín plus koření na chleba - směs, co přímo takhle kupuju od Sonnentoru) a zrní - dávám hrst slunečnice a hrst dýně. Po vykynutí (v originálu je asi 20 hodin - to mě ani nehne, nechávám kynout podle intuice, často třeba přes noc a ráno peču) přesunu do silikonky a přiklopím silikonovou podložkou, peču na 220 půl hodiny, pak tu troubu vypnu a bez přiklopení nechávám dojít asi 10 minut pro kůrku.
Originální recept zde: http://www.cuketka.cz/?p=788

madlisek
6. pro 2009

Diky Eli, ale asi to nepujde, nemam tu ani silikonku ani litinovou nadobu. Mohla bych to tak akorat dat do zapekaci misky a prikryt pekacem, ale to nevim, jestli by melo stejny efekt....

chaarleene
6. pro 2009

tak já teda pekárnu mám a nedám na ni dopustit 🙂 zaprvé v ní peču chleba, zadruhé bagetky 😵 , zatřetí třeba rýžová kaše je z ní nedostižná, začtvrté do ní dávám vypracovat a vykynout třeba těsto na buchty nebo vánočku (hlavně třeba na podzim, když ještě netopíme a těsto by mi dlouho kynulo), teď jsem v ní třeba dělala i těsto na perníčky...

ale je mi jasný, že každý to má jinak, já zase nerada tupperware 😀

andelka
6. pro 2009

Tak já jsem si dneska zas zacvičila, dost jme přetáhli, takže nakonec jsem byla na cvičení od 8.30 do 11h, ale máme mezitím pauzy a nezačínali jsme nikdy přesně na čas, spíš od oka. Cvičení bylo fakt drsné na mě, ale teď mě nebolí nic, tak je to asi ok. Už jsem si koupila permanentku 🙂 Akorát, jak jsem v pátek, včera i dneska brzy vstávala a večra ještě celý den ve škole, tak po obědě jsem si na 2 hoďky schrupla a už je mi zas fajně. 🙂

hermi: v pořádku to nemám, ono to kromě kortikoidů na nic nereaguje (ty jsem nepoužívala vůbec co jsem těhu, až teď poslední 3 dny, vždycky jednou denně slabou vrstvu jen na hřbety rukou), musím to často promazávat, vysušuje mi to voda. Tak se mažu čím se dá - mastí z lékárny, bambuckým máslem, indulonou..No děs fakt.

dneska jsme dělaly těsto na perníčky (letos to Mikuláš fakt nestihl 😅 ), tak zítra budem péct 🙂
Jinak samotné mlíko jsem neměla už dost dlouho, sem tam to přidám do jídla, kafe, ale samotné ne. Jogurt si dám, kefír mám moc ráda, tak ten taky - zakysané výrobky jsou lepší než obyč. Ale snažím se to nepřehánět.

eirin: Procházka ZOO je super činnost, taky jsem kdysi byla v zimě a bylo to fajn. A africká zvířata venku by mě překvapila taky.

madli: z toho, že v takovém počasí neběháš si nic nedělej, děláš dobře 😉

elit: Takže ježíšek v tobě přišel už teď? to je fajn, že jsi koupila takovou dobrou věc, za prodej sis to zasloužila 🙂

aerin
6. pro 2009

chaar, to ruzny vyuziti pekarny by me dost zajimalo, my ji mame od lonskych Vanoc a pouzivame ji minimalne... Treba ta ryzova kase by me zajimala!🙂

jeste k tomu mliku, jim hodne syru a taky maslo, obcas nejakej jogurt a piju ho vetsinou s Carem (z vody neni tak dobry😀 )...no a pak vareni, nejaka ta krupicna/vlockova/jahlova kase, brkase, buchty,...
tak nejak doufam, ze je to v norme😉 a problemy my teda nedela vubec (samo kdyz jsem nemocna, tak me jeste vic zahleni a to se mu vyhybam)

a holky, ja jsem se dneska celej den v podstate valela☹ akorat jsme pekli kacenu a kure a udelala jsem testo na zimni kvety, plus nejaky to myti nadobi a tak...mela bych se ucit, bordel tu je...a ja se flakam u televize 😖

estrellita
6. pro 2009

aer: jamyslim, ze na to ted mas plny narok 😉 vzdyt kazda tehotna ti rekne, ze v tehle dobe taky byla unavena a nic nedelala 🙂