Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
4. led 2010

Luci taky přeju opožděně....krásné dárky 😉 😵

estrellita
4. led 2010

eirin: tak to ale vzdy je 🙂 mne tady strasi dve veci, ktere musim do konce tydne dodelat, tak doufam, ze se mi to podari, jinak na to budu myslet celou dovolenou :-/

eirin
4. led 2010

Já hlavně dnes dělám všechno chaoticky, nemůžu se do toho nějak dostat. A objednala jsem se na pátek k zubaři, ať už to mám za sebou..

lucitee
4. led 2010

ahoj holky, diky za gratulace.

No jsem z darku v soku porad, ani jsem z toho nespala. Nikdy jsem nic tak hodnotnyho nedostala, vzdycky si vsechno musela zaslouzit, nedostavam darky jen tak. Navic vim jak je sporivej, kazdou korunu otaci, sobe nic nekoupi a pak tohle. vim ze to je jeho rozhodnuti, ale neumim tohle prijimat a neumim z toho mit cistou radost aniz bych nemyslela na to, co ho to bude stat a ja z toho mam spatny svedomi ☹

andelka
4. led 2010

luci: Omlouvám, že jsem nereagovala, ale nějak jsem vás nestíhala dočíst, jen jsem to tak přelítla.
Takže velmi opožděně přeju všechno nej nej k narozeninám 🙂
A dárek od manžela - no pohádka 😵

eirin: Koukla jsem na pupík a je super 🙂

milmic
4. led 2010

Luc... přeju ti opozděně, aby se ti splnila všechna tvoje přání. 🙂

Vy se už taky snažíte, Luc? Nebo se mi to jenom zdá?

lucitee
4. led 2010

dala jsem na Picasu fotku kytky

lucitee
4. led 2010

andel: diky za prani
milmic: taky diky za prani, my se snazime od srpna

estrellita
4. led 2010

takze jestli dobre pocitam, jsme tu tri, za chvili se k nam prida madlisek, ze? 🙂

milmic
4. led 2010

Hehe, tak to mi fakt uniklo, Luc. 😀
A taky měříš?

Mě to měření zase začalo vrtat hlavou, právě kvůli tomu, že člověk ví, kdy je ovulace.
Ale zdravý rozum mi zatím velí nechat věcem volný průběh. Přeci jen mě čeká svatba, státnice, snad i najdu práci..... 🙂

deenakee
4. led 2010

Ahojky. Jsem tu zas na skok... Sepsala jsem trošku podrobněji porode.. Se můžete kouknout na
http://www.slepicarna.cz/?cat=forum&fsection=10...

Asi jsem to se délkou aj přehnela..
Co se týče ambuporodu... No první dítě bych si asi nelajzla
- já jsem se teda po porodu nedokázala vůbec hýbat - nejdřív se mi točila hlava - nikam jsem nedošla.. musel se mnou všude sestra..taky mě bolela jizva a taak.. Ambuporod by byl možný leda tak, že by mě manžel domů odnesl v náručí : )) Ale některé mamky byly víc v poho...
- vůbec jsem nedávala kojení - nikod na mě v nemocnici nekřičel, fakt se mi všichni snažili pomoci... a kdykoliv jsem potřebovala šli se na mě koouknout, akorát každá sestra má trochu jiný názor - vyber si....
- měla jsem spoustu dotazů sester jsem se teda moc neptala... ale hoodně mi pomohli mamky na pokoji - i to že jsem se tam mohla vypovídat z porodu - měli jsme tam super kolektiv...

Negativa - malý spal krásně přes den a to se spát nedalo - jak píšete... v 6 budíček, jedna vizita, snídaně, druhá vizita, chodily různě sestry zajišťovaly co a jak... pak oběd třetí vizita.. vážit se opravdu muselo - ale až třetí den...po obědě to bylo volnější (ale normálně jsou v tu dobu návštěvy)večer se pak zaučovaly nové maminky...přes den se navíc chodí furt do sprchy aby se jizva dobře hojila a anhřívat prsa... v noci se mimča střídali v pláči... spali jen ti odolní.. Navíc tam celou noc svítí noční světlo... spala jsem tam asi 3 hoďky deně (a to malý spal celkem krásně)

estrellita
4. led 2010

mil: ja jsem rada,. ze vim, kdy zacne MS. proste jsem z tech HA dost zmlsana a predstava, ze cekam, kdy prijde, me desi,.
staci mi, ze se mi rozjizdi uz dva dny. boli me brichi 😝 takze uz aby to dneska prislo.

milmic
4. led 2010

Estrellko, no já právě říkám, že to jako asi poznám, kdy přijde.
Páč dřív jsem mívala bolavou, a s HA měla pobolívalo bříško v pátek a v sobotu nástup. Tak tohle snad poznám, uvidíme, jak dlouhej budu mít cyklus, zatím jsem 24 DC, ale nevím odkdy se to počítá.
Jestli od prvního dne MS, tak to bylo 11.12., tak 24 DC.

Spíš si říkám, jak zjistím, jestli probíhá ovu, kdyýž neměřím? A když vlastně nevím, kterýho dne to mám očekávat?

estrellita
4. led 2010

jj, mil od prvniho dne MS se pocita prvni den cyklu 🙂

tak ovu by sis mohla teoreticky vypocitat zpetne - posledni den cyklu (tedy den pred MS) minus cca 14. (ale ta faze po ovulaci muze trvat 11-15 dnu, takze je to hodne orientaci.
Nekoho boli pri ovulaci bricho, nekdo to ani nepociti.

mne jen stve, ze nechapu, proc se mi mi MS rozjidzi tak pomalu. Uz je to druhy cyklus, co mam LF 15 dni, ale ty posledni dva dyn me boli brichio 🙄

milmic
4. led 2010

No právě zas, když mi cyklus bude trvat třebas 40 dní a ne cca 28, tak taky minus cca 14 dní? 🙂

No ono na tom zatím nesejde, tento měsíc prostě těhotná ještě nebudu. To jsem se rozhodla. 😀
Sice by asi bylo z čeho, ale otázkou je právě, jak to mám s tím cyklem, když vím zatím velký kulový. Nic mi není, nic mě nebolí, hlava se už prakticky dotočila (doufám, že se mi netočila z nějaké té ovu, to by mě fakt nakrklo každej měsíc, kluci si ze mě už dělali srandu, že jestli náhodou něco nečekám. 😀 ). Jediný popichování v bříšku jsem měla před svátkama, ale to bylo možná ještě brzo na ovu. to bylo cca 10 - 12 DC.
Fakt nevím, samý spekulace prostě.

Takže čekáme..... a čekáme.....

LF je čo? Tyhle zkratky zatím moc nedávám, vím jen DC a DPO a MS a HA. 😀 😀 Potřebuju doplnit vzdělání.

andelka
4. led 2010

mil: Jestli probíhá ovu se jinak nezjistí (leda UTZ nebo testy), protože ani ukázkový hlen nemusí být 100%. Ale vodítko to je - někomu stačí pozorovat změny hlenu nebo čípku nebo cítí bolesti, jen tak pro orientaci.
Já jsem to chtěla vědět přesně, i z toho důvodu jako Estrel. Jinak bych po vysazení leda tak mrkala na drát a neměla ani tucha, kdy mám MS asi tak čekat.
Jo a počítá se to od prvního dne MS.

deny: Moc zdravím 😵 koukám, že všude jsou pozitiva i negativa a moc se to ovlivnit nedá - ale hlavně že maminka i mimčo jsou nakonec OK. 🙂

andelka
4. led 2010

mil: Ano, Luteální fáze (od ovulky do MS - LF) bývá konstantní 9-16 dní průměrně 14 dní. První fáze od MS do ovulky může být rlzná, ale ta druhá bývá stejná. Takže třeba já jsem měla luteální fázi 11 dní v cyklech 30 dní i 42 dní.

andelka
4. led 2010

mil: Po vysazení HA se vždycky čeká a nic se neví. Vydrž. 😉

milmic
4. led 2010

A kdybych si třebas koupila ovu testy, tak to se ako používá?
Přece nebudu dělat test každý den cyklu, nebo jo?

estrellita
4. led 2010

mil: vyhodu mereni jsem pocitila i v tom smeru, ze jsem prvni cyklus po vysazeni mela asi 41 DC, a kdybych nemerila a nevedela, ze ovu probehla az pozde, tak uz bych letela k doktorovi na vyvolavacku, takhle jsem se tomu vyhnula.

andelko: na zvyseni delozni sliznice je malinik? jak se prosim te pije? ted teda s bylinkama zacinat nebudu, poclam na toho gyn, ale pak bych mozna zas neco zkusila 🙂 malinik mi moc chutna

estrellita
4. led 2010

mil: no to by se ti hodne prodrazilo, tri testy stoji asi 150 Kc, myslim, takze mazec. a to se musis trefit den pred, v den, nebo den po, aby ti to udelalo carku .... ja jsem si v prvni cyklu po vysazeni zkusila test 15 Dc a byl bily jak zasnezena plan, takze pak jsem nedealala, az jsem vyzkousela v minulem cyklu v pred a den vyznaceni ovu BT a byly //, ale fakt je to hodne finance narocne, kdyz bys to delala vic dnu v cyklu ...

tiburcia
4. led 2010

deen myslím že jsi měla krásný porod 🙂

estrellita
4. led 2010

tibi: mne to na krasny porod neprijde, jako ta neochota, kterou den popisuje mi rpijde strasna.
ale deen to zvladla perfektne, to klobouk dolu askvely, ze manzel fungoval jako podpora a ze ti zabiraly masaze. jiank si myslim, ze pristup nemocnicniho personalu des bes, nebo aspon jsem to tak z popisu pochopila 😕

tiburcia
4. led 2010

jako personál nekomentuju 😀 😀 😀 mě šlo spíš o to, jak to zvládla na první porod, v pohodě za tak krátkou dobu 😉

milmic
4. led 2010

Estrell ale na druhou stranu, jak Deen popsala, že vychytala špatné doktory zrovna, tak na tom asi něco bude.
Páč u milosrdných rodila moje sestra a páč se Vojtěch narodil dřív, tak ho dopíkali v inkubátoru. A ona teda milosrdný chválila horem dolem. I když je jasný, že se občas najde bručoun, ale byla strašně spokojená. Byla tam i dva týdny kvůli krvácení v 7.měsíci.

chaarleene
4. led 2010

ahoj, holky, tak jsem dneska strávila dopoledne v nemocnici na hematologii, ale tentokrát dobré zprávy - zvýšená dávka zabrala, hodnoty se snížily 🙂

deenakee
4. led 2010

jj fakt mi přijde že jsem to blbě chytla pa i doktor byli čerstvě po škole a oba nebyli zrovna společenští, ale zas si mě celý porod celkem nevšímali... tak sem si tam rodila hezky sama....
jinak všichni ostaní doktoři jsou tam supeeeer.. a sestřičky taky, hkavně na novoškách... akorát některé gyn. sestry jsou svérázné... a jak komu to sedne - ale všechny se snaží pomoci 😉 šla bych tam rodit znova...

deenakee
4. led 2010

akorát doufám že nechytnu tu samou pa

char super 🙂

estrellita
4. led 2010

tibi: jasnacka, z tohodle pohledu je to super porod 🙂

a na blby narazis v jakekoliv super skvele porodnici, to je mi jasne, je to o stesti. proto si myslim, ze je skvely, ze muzou byt u porodu partneri 🙂

chaar: super, skvele zpravy, tak at to tak je i dal 🙂

milmic
4. led 2010

Chaar, úžasné zprávy, hlavně abyste byli pořád co nejvíc zdraví. 😉