Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
6. led 2010

tibu, estrel, drzte se holky, snad budete brzy obe v pohode 😒

ja jsem dneska spala od pul dvanacte do 1:45, kdy jsem sla na wc, a pak uz ne...pak jsem akorat tak nejak klimbala cca od pul seste do pul desate, ale je mi teda bleeee 😅

tak ja se jdu zas ucit, ahojte🙂

tiburcia
6. led 2010

no pán asi nemá rád přírodní léčbu 🙂

des
6. led 2010

Hezký den!!
To vás holky lituju, že máte takové trampoty se zdravím 😖 Tak snad už to bude jenom lepší!!

Já mám dneska od doktora nepřijemnou zprávu v tom, že mám v kontrolním stěru, co se dělá v 36. týdnu mykózu (žádné překvápko) a asi dva druhy streptokoků, včetně toho, kterej může u dítěte způsobit zánět mozkových blan. Při porodu se pak dávají antibiotika...když k tomu připočtu to možné vyvolávání, tak to vypadá na slušně medikamentózní porod 😖

Dobrá zpráva je, že na monitoru byla videt drobná děložní činnost, takže moooožná by to mohlo přijít o něco dřív spontánně.

lucitee
6. led 2010

pan je evidentne chemik 🙂

milmic
6. led 2010

Des, držte se. Držím všechny palce i malíček na noze, aby jste byli v pořádku. 😉

eirin
6. led 2010

Já si to říkala, že tě asi pobouřila tato věta 🙂 Vždyť on neřekl, že to nezabírá... jen že terapii pouze čaji atp. nedoporučuje, protože existuje i něco jiného, co přináší lepší výsledky..

Holky, víte, ony ty bylinky taky nedovedou všechno...

eirin
6. led 2010

Des, no prosímtě, kde se k tomuhle dá přijít? Tak držím palce, ať vše dobře dopadne..

chaarleene
6. led 2010

mně ten článek nepřišel až tak debilní, souhlasím s eirin 😉

estrellita
6. led 2010

des: teda, to je mi lito, ale snad jinak bude probihat dobre a greba se i rozjede sam 🙂

aer: diky, snad to bude brzy OK. endokrino mi rekla, ze to spineni by pricitala i stitce, ze mam ty hromony rozhazene a ze k tomu ani neprida to, ze jsem 8 let brala HA atd. a byla tak hezky optimisticka, ze odbery za 6-8 tydnu, kontrola u ni za 6 mesicu, ale ze si mysli, ze se stejne uvidime driv 🙂 (kdyz otehotnim, musim okamzite na testy a k ni).

eir: souhlasim s tebou, on nerekl, ze vubec. ale ze zabira min, a nekdy to tak opravdu muze byt, nekdy ne. kazde telo je jine, ja nezavrhuji ani jednu cestu 😉

milmic
6. led 2010

Estrell.....začínám si ještě víc než dřív myslet, že HA je fakt svinstvo.
Nikdy mě to ani nenapadlo, že to dovede udělat takovou paseku.

milmic
6. led 2010

🙄 A takto to pak dopadá, když mám volnej den.
Místo diplomky čtu koníka a farmařím na facebooku, sakrble. 🙄 A čumím do zdi, páč se nemůžu zabrat do přemýšlení. 🙄

estrellita
6. led 2010

mil: to me taky ne. a nebo jsem si to jako mlade nechtela pripustit, protoze to bylo tak jednoduche, vzit si prasek a o nic se nestarat.
jen jsem premyslela, jak bych to mela s dcerou, protoze verite, ze nactileti jsou tak zodpovedni? ja se bojim, ze by si rekli "no pro jednou se nic nestane" a pak ..... i kdyz by ji to do hlavy tloukla, ale puberta je puberta, ze jo 😅

milmic
6. led 2010

Estrellko,
u mě je blbý (resp. ted mě to mrzí), že brala HA od cca 17 let, ale přitom jsem ji opravdu nepotřebovala. Měla jsem dlouhodobý vztah, ale nějak...jak to říct.... Potřebovat jsem ji začala až těsně před 21. narozeninama. Tak to je pech.
Kdybych měla tenkrát mozek, tak bych to brala jenom 2-3 roky a ne 6. 🙄

Úplně se děsím, co mi to udělalo za paseku.
Jináč k té dceři, no to je těžký. Některý děvče by třebas mohlo být zodpovědný, třebas pokud má dlouhodobej vztah a je celkově tak jako "dobře" vychovaná a "dobře" smýšlí. Tak by to mohla vzít zodpovědně.
Na druhou stranu dnešní mladý děvčice jsou do větru, až hrůza.......
Pořád si říkám, jak ty děti dobře vychovat, jakým způsobem, aby byli jako my. Já jsem v podstatě od 16 taková hospodynka, kluci mi říkají mamina vod plotny, nikdy jsem nedělala žádný tento..... no jako nevyváděla jsem.
Je to těžký. 😖

chaarleene
6. led 2010

estrel, tak nad tím jsem už taky přemýšlela 😒 pokud budu mít dceru a ta po mně zdědí tu srážlivost, tak se jí HA stejně týkat nebude 😅 ale pokud ano, tak fakt netuším... rozhodně bych jí rozmlouvala brát HA jen na srovnání cyklu nebo na pleť, ale pokud by to chtěla (a potřebovala) jako antikoncepční metodu... tak fakt nevím... 😅 nedokážu si představit sama sebe, že bych třeba 16 zodpovědně praktikovala STM 😅 (i když já to teda v 16 vůbec řešit nemusela 😀)

tiburcia
6. led 2010

holky myslíte si, že si k těm lékům můžu vzít paralen?? mám teplotu ☹

milmic
6. led 2010

Já bych zkusila zavolat dr. Tib.

herminka
6. led 2010

Nojo, ale když lékař napíše něco takového, někdo si zapamatuje jen "čaje a doplňky stravy ne" a dál si o tom nic nehledá nebo se nad tím nezamýšlí.

Taky se kolikrát zamýšlím nad tím, jak děti vychovat, abych jim mohla věřit a aby byly zodpovědné, mohli jsme si důvěřovat... S HA bych to ráda dělala jako Chaar a doufám, že ji má případná dcera nebude potřebovat hodně dlouho stejně jako já 😀

Tibu, zkus zavolat dr. nebo do lékárny. Nebo si udělat zábal.

herminka
6. led 2010

To je vidět, že dělám 10 věcí najednou - "vychovat děti, abych jim mohla věřit, abychom si mohli důvěřovat" 😀

aerin
6. led 2010

muze mi prosim dat nekdo par facek, abych se konecne sla ucit? 😅

milmic
6. led 2010

Aerin, jak se cítíš?

aerin
6. led 2010

bleeeee 😀

milmic
6. led 2010

😕
To nezní moc pozitivně..... 😀

herminka
6. led 2010

Aer: plesk, plesk!
Pomohlo? 😀

aerin
6. led 2010

No...ani ne, ale diky 😀

andelka
6. led 2010

No, kdybych nebyla na určité věci jelito, tak jsem HA nemusela brát vůbec. První vztah byl stejně nakonec akorát tak o sexu, takže nemusel být vůbec (a kvůli němu jsem do HA v 18 šla) a druhý byl o sexu proto, že i ten první byl. Už jsem prostě byla zvyklá, že ke vztahu patří sex, nechtělo se mi vysazovat, bylo to pohodlnější. Dneska vím, že bychom neměli s mužem problém vydržet do svatby nebo používat něco jiného, kdyby ty okolnosti předchozích vztahů nebyly.
Ale co bylo bylo, že jo.

Jinak u nás se s STM začíná před svatbou, ne v 16ti. Jak to bude s dcerou, pokud nějaká bude, ještě nevím, bude záležet na její povaze, temperamentu, osobnosti, zdraví...ale určitě bych chtěla, aby měla dobrý přehled, znala pozitiva i negativa. A kdyby to šlo, tak sex později než v 16ti (aer je čestná výjimka).

aerin
6. led 2010

diky, andelko 😀

tiburcia
6. led 2010

😀 😀 😀 😀 😀

aerin
6. led 2010

vite co je zajimavy? ze me to nejak zatim i nechava klidnou, ze h**** umim😀 tak snad to tak zustane, az zitra vyletim😀

milmic
6. led 2010

No mě to přijde příšerně brzo...
Já jsem za sebou kačenku tahala ještě v 18. Na takovýdle věci jsem neměla ani pomyšlení ani chut.
Ale děti jdou s dobou, někdy mám pocit, že je to čím dál tím horší a že 16 už je pozdě. 😀

Btw. kačenku jsem zase začala tahat, dostala jsem ji pod stromeček. 😀 Dřevěnou nas šnůrce a klapací. 😀 😀

andelka
6. led 2010

aer: Těhu uklidňuje. 😀 Já bych se též měla pomalu začít učit a nějak mě to nevzrušuje 😅 Ještě že mi to mamka furt připomíná, zítra se do toho pomalu pustím, je to zrovna celkem zajímavá část pedagogiky, tak mi to až tak neva.