Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
14. led 2010

Taky se mi oslik moc libi! Na Fleru se vubec dajit takove krasne veci! Po vecerech tam koukam a lituju, ze tu nemam sici stroj, hned bych si tam otevrela virtualni obchudek 🙂 Ale stejne bych to odtud nemohla posilat, tak je to jedno.

des
14. led 2010

Ahoj děvčata...tak jsem ráno na chviličku myslela, že už by to mohlo být ono! Nicméně nakonec zůstalo celý den akorát u bolestí břicha a zad, co mohly být kombinací zácpy, nastuzení a bůhví čeho ještě, jen ne kontrakce!! Njn, v tomhle stupni těhotenství už asi člověka může bolet kdykoliv cokoliv ☹

des
14. led 2010

...vy jste takove zběhlé...nečetly jste někde v diskuzi, že by se porod mohl ohlašovat tim, že sedíte na židli, relativně ok a když vstanete, tak najednou křeče do břicha, než se to jakž takž zase rozchodí? Už si vymýšlím, co? 😀

Tak dobrou a zítra všem příjemný pátek!!

PS: Tak jsem přemýšlela, jestli není čas na další těhuli...já do těch 14 dnů změním status, tak aby to některá z vás vzala po mně 😉

milmic
14. led 2010

Des, těhulek tu máme ještě spoustu. 😎

madlisek
14. led 2010

Neboj, Des, urcite to nekdo co nevidet prevezme, jsem zvedava, kdo to bude 🙂 Jinak tyhle tydny na konci jsou asi stejne dlouhe jako tydny na zacatku, co? Na zacatku se porad ceka na 1. kontrolu, na 2. kontrolu.... a na konci uz zase, kdy uz to konecne bude 🙂 Doufam, ze brzo, maly uz je urcite dopeceny!

moni1412
14. led 2010

des bolest chrbta a bruska - to by snad uz aj mohlo byt ono 😉 mozno to ide len pomalsie 😉

elitera
autor
15. led 2010

Hehe, kvůli týhle cenzuře se trhly pipky 🙂

elitera
autor
15. led 2010

A Des, přeju, ať je to tehdy, kdy to má být, dostatečně rychlé a bezbolestné a pokud možno orgastické 😀

des
15. led 2010

Dekuju, dekuju...orgasticke to necekam, ale aspon rozumne rychle by to byt mohlo 😉

madli: a vis, ze mas pravdu? Skoro se divim, ze to utika tak pomalu 😅

tiburcia
15. led 2010

Des neboj to uteče jak voda a malého budeš mít u sebe 😉

herminka
15. led 2010

Ahoj holky 🙂
Tibu, taky nejsem pověrčivá a nevinila bych nějakou věc, kterou mám doma, z toho, že jsem o dítě přišla nebo nemůžu otěhotnět. Ale jsem praktik a nedovedu si představit, že by mi doma něco leželo a já to použila za x let nebo vůbec (ale samozřejmě respektuji, že to má každý jinak). Oslík tvoří výjimku, ale taky mě trochu štve, že zabírá místo 😀

Madli, tak nakonec jsi tu zase jako Madli? 😀

Des, držím palce a jsem zvědavá, kdy Šeřík uzná za vhodné navštívit tento svět 😵

tiburcia
15. led 2010

Hermi mě to nevadí...i na svatbu jsem něco nakupovala dopředu...líp se mi tak rozloží i náklady....a místa tu mám dost 😀 😀

tiburcia
15. led 2010

včera jsem měla opět přemýšlecí den....my žijeme s manželem spolu už mnoho let...máme zažité věci, harmonogram, vlastní čas atd....všechno se odvíjí od našich potřeb/nepotřeb....včera jsem si uvědomila, že nejsme zvyklí se starat o něco/někoho jiného. Neměli jsme žádné zvíře,které by potřebovalo jíst, uklízet po něm, chodit na procházky....že by i jeho potřeby se staly našimi....no a začala jsem přemýšlet, jak to budem zvládat až jednou bude mimi...myslím, že to bude asi velká šoková změna, protože najednou už to co děláme dělat nebudeme....a přemýšlím, na jednu stranu jestli si nepořídit nějaké zvíře a ,,zvyknout" si na jeho koloběh, ale na druhou stranu si říkám, jestli to zvíře pak nebude odstrčené až bude mimi 😒 tož nevím...

milmic
15. led 2010

Tib,
aj já mám pejska. Sice bydlíme na dědině, takže odpadá venčení (jen večer vyžaduje procházku fakt ven z domu), ale i tak je to starost. Pro mě osobně je to hlavně radost, co mi ten pejsek dává. Je z útulku, byl týranej a jeho vděčnost nezná mezí. 🙂
Až bude u nás miminko, myslím si, že nebude odstrčenej, pořád je můj. Pořád ho půjdu pomazlit, navíc ho budu muset učit, že na miminko nesmí. Páč má nějaký špatný zkušenosti s dětma. Zatím nikomu neublížil, ale už párkrát vycenil zuby. Je zvyklej, že celý den spí, občas ho přijdu pomazlit a na tom se myslím nich moc nezmění, až bude miminko. 😀
Je to strašně individuální.
A je taky zvíře a zvíře. My máme psa, dvě kočky, jedno morče a jednoho králíka. Každý zvířátko chce něco úplně jinýho.
Jaký byste chtěli, nebo nad kterým uvažuješ?

elitera
autor
15. led 2010

Tak u nás zviřátko nepřipadá v úvahu - bylo by doma celej den samo. To mu nemůžem udělat...

herminka
15. led 2010

Tibu, taky nemůžeme mít žádné zvíře (jednak z důvodu, co psala Elit, jednak jsem na leccos alergická; ale moc bych toužila po kočce). Žijeme spolu teprve necelé 3 roky a myslím si, že tak, jako jsme si na sebe zvykali my a přizpůsobovali se sobě navzájem (tu ustoupil ten, tu onen), tak se přizpůsobíme dítěti.

tiburcia
15. led 2010

mil já nevím...my máme dva psy a kočku, ale všichni jsou celoročně venku...takže i když jim dáš jídlo, si s nima atd je to něco jiného než je mít v bytě....já sem asi nejvíc uvažovala nad malým psem, že se dá brát ven, na návštěvy atd....

milmic
15. led 2010

Tak něco na tom určitě je, Tib. Chápu tě, jak nad tím přemýšlíš. 🙂

My už máme "tolik" zvířat, že za každý další by mě táta asi .... nevím, pěkně nadal. 😀 Ale vždycky jsem mívala morčátka tři. Pravda ale je, že jsem na ně měla víc času. Ale zase bych jednou chtěla mít apson dvě...
S těma našějma hlodavcema není taková prča. Králík Míša je uprdnutá a nevymazlená, ani o pozornost nestojí. (nevychovala jsem ji totiž já). A morče Bulíka jsem si chtěla náležitě rozmazlit, jenže táta ho šupnul do klece ke králíčkovi. Super nápad, není mu smutno. Jenže se nedá rozmazlit už a navíc, až jeden z nich umře, tak se musí dokoupit další. A už to nemusí klapat. Vím ze zkušenosti z morčátkama.
Ale spolužačka má králíka a ten je suprově vychovanej, běhá za ní po bytě, na záchod chodí do klece, jsou suproví. 😀

milmic
15. led 2010

Včera jsme vybírali znova prstýnky. 😵 Už jsme měli vybrané, ale pořád to nějak nebylo ono.
Až tady.
http://www.ceskezlatnictvi.cz/menu/fotagal.php?...

Jen se úplně hrozím té ceny. Zatím nevíme, na netu to není, ale někdy si říkám, že§ na tom pěkně vydělávají. 🙄

herminka
15. led 2010

Mil, jsou skutečně krásné 😵 Budeš ho mít i s kamínkem?

milmic
15. led 2010

Hermi,
no kamínky se mi do prstýnků nelíbí, ale tento........ 😵
Aj můj milý říkal, že je to takové elegantní s tím kamínkem. Ale bojím se, že to bude drahé i bez kamínku, natož s ním. ☹

herminka
15. led 2010

A ceny se nehroz, bývá to podle váhy zlata a Tvůj bude určitě maličký 😉 (ale chápu, i tak to bude pálka; my jsme je neměli v plánu nosit, tak jsme si pořídili ocelové - 1300 za pár).

milmic
15. led 2010

No my právě máme v plánu je nosit.
Dokonce i můj milý tvrdí, že ho nosit chce a chlubit se, že udělal "next step". 😎
No ceny se hrozím právě, žre když jsme našli nějaký krásný, tak 10 a víc tisíc. Ten, co jsme měli vybraný původně, tak přímo ve zlatnictví nám paní řekla 8 - 10 tisíc, podle váhy, na netu stojí 6-7.
Jen nevím, jestli někde neděláme chybu.... 😀 Možná špatně hledáme.

herminka
15. led 2010

Třeba holky, které měly zlaté prsteny, poradí, kde hledat 😉

andelka
15. led 2010

tibu: I já jsem zvědavá, jak budeme příchod nového člena rodiny zvládat. Mrně co má půl metru, ale všichni skáčou kolem něho 😀 Na druhou stranu my spolu nejsme zas tak dlouho, sami budeme asi tak od března, tak do toho spadnem rovnýma nohama a rovnou si budeme tvořit domácnost ve třech. Jinak - já jsem měla kdysi křečka a u manžela měli psa. Jestli to k čemu bude to nevim, ono miminko je něco jiného, osobně doufám, že hormony pomůžou 😅 My doma žádné zvíře mít nemůžem, jednak máme malý byt, druhak jsem alergická kdoví na co všechno, tak bych to neriskovala.

mil: Ty jsou nádherné 😵 Jen si dejte pozor, jak je vyrobeno to "matování", ta hrubší struktura, aby se to nošením neobrousilo. Brácha má taky kombinovaný prstýnek a už to ten efekt původní nemá. Ale záleží na technologii, tak se zeptejte.

milmic
15. led 2010

Anděl, to už mi sestra říkala. Ale tento prstýnek splňuje přesně naše požadavky. Je jednobarevný pro mě a má vzor s matným pro milého. 😀 Navíc nás oba jaksi něčím upoutal a poutá dál. Je to taky jediný prstýnek, který se milýmu líbil večer, ale kupodivu i ráno. 😀 😀
To je znamení. 😎

herminka
15. led 2010

Adnělko, jak jsi na tom s ekzémem? A ještě jsem tak uvažovala - on se Ti v těhotenství vrátil nebo se objevil jako "novinka" sám od sebe?

tiburcia
15. led 2010

mil my jsme za prstýnky dali dost peněz...ale jelikož je oba denně nosíme ( já sem ho ještě od svatby nesundala z ruky 😀 ) považuju to za dobrou investici, protože to jde fakt poznat 😉 a navíc při představě, že ho budu nosit 50 let jsem chtěla kvalitu co vydrží.. i kdyby stály tolik že si na ně budu muset půjčit..protože to že se ti za pár zničí prstýnek ti nic nenahradí..

milmic
15. led 2010

V tom máš pravdu, Tib. Ale vysvětli to mému milému.
Celou dobu se o svatbu nezajímal a ted spočítal rozpočet, cca 70 tisíc a je v šoku. Dokonce ho začaly napadat i naprosto nesmyslný úvahy jak ušetřit, někdy hrůza.

andelka
15. led 2010

mil: Tak záleží na vás, že jo 😅 Mně se taky líbí 😉

hermi: No, už je to lepší, ale nelepší se to moc rychle nebo nastálo, protože to jde jedině kortikoidama a to kvůli malému moc nechci. Takže i když mi doktor říkal, ať to mažu 2x denně 3 týdny, tak jsem to tak nedělala 😅 Ale te´d to tím pár dnů mazat budu, protože jdu v úterý na kontrolu 😅 Jinak to průběžně promašťuju (fajn bylo bambucké máslo), protože hlavně po koupání to mám strašně suché a je to nepříjemné. Já jsem na kožní problémy trpěla odmalička, pak se to v pubertě ztratilo a před pár lety sem tam zas objevilo. Od té doby co jsem těhu to mám furt, v lehčí či těžší formě.

tibu: My jsme též neměli úplně levné prstýnky, celkem jsme za ně dali asi 7 tis. Akorát, že manžel ho měl od svatby asi 2x. Já jsem ho nosila furt, ale co jsem těhu tak ne, kvůli tomu ekzému. Můj je pořád pěkný, když jsem jela v tramvaji a neměla co dělat, tak jsem si ho leštila ubrouskem na brýle 😀 To byl pak lesk jako blesk.