Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
30. led 2010

Mam mit nejak 50% zeleniny a ovoce, 40% proteinu a 10% oleju

tiburcia
30. led 2010

á paní dala majlant za testy (viz dalších asi 7 fotek)

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

😀

tiburcia
30. led 2010

aha, já mám 70% zeleniny, 20% proteinů a 10 olejů 😉 což by mi vyhovovalo, protože maso moc nejím 😀

estrellita
30. led 2010

tibi 😀

herminko: j ajsem se do sovicek taky prave zamilovala 🙂 az nejake bude, urcite vam hodim fotku 🙂

aer: ten je hodny 😵

estrellita
30. led 2010

madli: to je teda dobry vtip 😀
rocni libanky zneji skvele, jak uz tu nekdo psal, kdo to ma? 🙂 my jsme si ted s manzelem pochvalovali, ze jsme byli ty dva tydny temer za sebou nahorach. meli jsme tak na sebe hodne casu a bylo to strasne prijemny, proste jsme byli tak nejak vic spjati, nez kdyz se vidime jen po vecerech tady doma 🙂

herminka
30. led 2010

Tibu, jsem smíšený typ - 40 až 45 % proteinů, 50 až 55 % uhlovodanů, 10 až 15 % olejů. Přitom jsem semivegetarián, maso nepotřebuji (subjektivně a snad ani objektivně).

Ta paní má evidentně zálibu v testování 😀 Ale je dobrá, že vydržela to několik dní neříct manželovi, na to bych asi neměla 😀

estrellita
30. led 2010

tak mne vysel uhlovodanovy typ 🙂

no ja ych na to taky nemela, ja ych to rposte nevydrzela 😀

madlisek
30. led 2010

Ja taky ne 😀 Ani si moc nedovedu predstavit, ze bych vyrabela nejake pranicko, u nas se minule dva mesice testovalo tak, ze ja byla na zachode a manzel nervozne stepoval za dverma 😀

Estrel, mas pravdu, je to paradni, takhle vypadnout ze zaziteho stereotypu a uzivat si jeden druheho (skoro se mi chce rict, ze neni divu, ze se vam tak krasne zadarilo akorat ted po horach, ale to by me odpurkyne rady "nemysletnatoajetnadovolenou" asi ukamenovaly 😀)

Holky, vcera jsme sli na kukandu do megaobchodu kde prodavaji vsemozne veci na rucni prace, to bylo tak uzasny 😵 Nejradsi bych byla koupila cely kram a odvezla si ho domu stehovacim vozem 😵 Chybi mi tu sici stroj a vubec vsecky me vyrabeci proprietky a tady meli uplne vsechno... skoda ze porad musime myslet na to, aby se nam to cestou zpatky veslo do kufru 😒

estrellita
30. led 2010

madli 😀 😀 mas pravdu. ja to pricitam spis nez nemysleni na to (coz u me moc nehrozi) odpocinku od prace a od toho stresu. 🙂

to stehovani veci zpet je narocne, pamatuju si, jak jsem s tim mela prolem po pul roce, natoz, dkyz jste tam rok. a to jeste prijel manzel tyden pred mym odletem jen s batohem, aby si na sebe vzal jeden muj kufr a i tak jsme meli 44 kg 😅 a to nemluvim o tom, ze jsem uz na Vanoce dost veci privezla, o kterych jsem vedela, ze uz je tam nepotrebuju 🙂

herminka
30. led 2010

Madli, dokážu si představit, jak jsi v tom obchodě slintala. Mně stačila ta brněnská galanterie naproti Bráně, kam mě poslala Aer, jako člověk z malého města, kde je pultová pidigalanterie, jsem byla absolutně nadšená.

chaarleene
30. led 2010

já si pamatuju, jak jsem slintala v Dijonui v obchodním centru, kde byla speciálka jen na korálky a ty byly na váhu a ne na pytlíčky a byly úžasný a skoupila bych to všechno 😅 😵 😵 😵 a hned vedle byl další kreativní obchod, kde měli mimo jiné nejrůznější střípky na mozaiky a k tomu spoustu polotovarů - to v té době u nás ještě vůbec nebylo 😅

taky když jedu do Prahy, tak musím vždycky bezpodmínečně nutně stihnout korálkárnu na Jiřího z Poděbrad, Rooyu, výtvarné potřeby u Karláku a vyšívání v Ládví - což mi vždycky zabere minimálně půl dne 😀

lucitee
30. led 2010

ahoj holky, byla jsem od vcera mimo net.

DEKUJU VAM MOC ZA OPORU! JSTE FAKT MOC HODNY A EMPATICKY A CHAPAJICI. DEKUJU DEKUJU DEKUJU ZE JSTE!

myslim ze mohlo bejt mnohem hur co se tyce myho detstvi. Porad je sance, ze to jedno bude proste pouze minulost. Kazdej ma neco.

estrel: reakce na tvuj test: waaaaw 😀

madlisek
30. led 2010

Estrel, ja porad doufam, ze prijedou na navstevu rodice a posleme neco po nich 🙂

estrellita
31. led 2010

dore ranko 🙂

luc: 😵

madli: ono je to nejlepsi, ja jsem posilala i po kamaradkach, ktere tam za mnou prijely,i kdyz ty mi vezly i veci, co jsem myslela, ze nebudu potrebovat a potrebovala 🙂

sijen
31. led 2010

Dobré ráno,
Estrelko, četla jsem v říjnu že ses rozhodla neletět. Kam to bylo plánované?

herminka
31. led 2010

Holky, vy jste tedy obě říjnovky?

sijen
31. led 2010

Herminko, ja uvidim ještě.. 😉 ale vychází mi to na zač. října asi.

chaarleene
31. led 2010

tak jsem dneska slaměnka 😀 tak jsem si chtěla pustit jeden film a nemůžu ho na svém počítači rozchodit ☹ ☹ ☹ ☹ tak jsem si pustila jiný 😀

sijen
31. led 2010

ja to nechapu, dneska už podruhé odesílám odpověď, která mi zmizela..
no, chtěla jsem se zeptat Chaar na co se díváš?
Já teď poslouchám (než se dívám) Dr. Parnasse od T. Gilliama

chaarleene
31. led 2010

chtěla jsem si pustit Nick and Norah´s Infinite Playlist (Rande na jednu noc), ale je to v nějakém divném formátu a můj přehravač mi to nevezme 😒 tak teď koukám na Ghosts of the Girlfriends Past 🙂

sijen
31. led 2010

tak jo, tak zase se to neodeslalo... 😠 😠

takže znovu:
ani jeden film neznám Chaar, ale podle CSFD...co jsem si našla ten první vypadá zajímavě 😉
dotaz ke konzumaci smažených vajíček. Mám je už po druhé za týden.. jak je to s konzumací vajec v těhotenství?
Snažím se je dělat téměř na sucho, a dost je "vypražím"..takže jsou to spíš míchaný vajíčka natvdo 😅

chaarleene
31. led 2010

mně se líbily oba, ale na ten první jsem se fakt těšila, že si ho pustím znova 😅 akorát minule jsme na to koukali na manželově počítači a on na to má přehravač...

a myslím, že vajíčka nevadí, jsou v pohodě 😉

chaarleene
31. led 2010

teda tak, jak si je děláš ty, syrový bych nejedla 😀 hlavně si dej pozor na nepasterizované sýry, taveňáky, sýry, které dlouho zrajou (třeba hermelín), nejrůznější kupované saláty, bagety, chlebíčky atd 😉

herminka
31. led 2010

Sijen, pokud jsi zdravá, neměla by větší konzumace vajíček dělat problém ani v těhotenství (pokud je máš dokonale tepelně upravené, jak píšeš). Smažená jsou hůř stravitelná (je otázka, jestli i v případě, že použiješ minimum tuku), ale pokud je nejíš denně, neměj strach 😉

herminka
31. led 2010

Sijen, nevím, jestli ode mě máš knížku Aby se narodilo zdravé. Pokud ne a stojíš o ni, pošli mi do IP mailovou adresu. Je tam celkem pěkně popsáno, co jíst/nejít, pít/nepít, dělat/nedělat atd. v těhotenství. Někdo ji považuje za příliš strašící, ale mně se celkem líbí.

sijen
31. led 2010

jj, Chaar, tak občas bojuju s přehrávačema.
No a ty sýry, to mi trochu vadí 😅 ale vím o tom a naštěstí saláty téměř nejím (myslím s majonézou).
Pravda, občas trochu řeším, co dát na chleba 😉 (ne uzeniny, ne urč. sýry...)
Docela často si teď dělám vločky k snídani a rozeskala jsem leněné semínko (v kafemlýnku) a přidávám to do všeho skoro.
Ještě jsem se Tě Chaar chtěla zeptat nemáš zkušenost jak je to s horkou vanou? Tím nemyslím vařící a hodinu a půl tam ležet. ..Tak normálně teplou vodu a lehnout si na půl hoďky.. něco jsem zaslechla že by se v prvním trimestru nemělo vylehávavt v horké vodě.

sijen
31. led 2010

Jé Hermi, to ráda využiju, děkuju. Písnu IP.

chaarleene
31. led 2010

sijen, jo, říká se to, já jsem si teda radši vanu nedávala... když už, tak jsem si ji napustila tak akorát teplou (ne horkou) a kdyžtak jsem dopouštěla - ale to až v druhém trimestru... já ale na "vanování" moc nejsem, já mám radši horkou sprchu (a na tu jsem si radši taky dávala pozor 😅)

chaarleene
31. led 2010

teď mi volali z divadýlka, že by nutně potřebovali, abych odpoledne přišla 😒 jenže já mám už něco domluvené, tak jsem jim řekla, že bych to fakt nerada rušila a ať radši zkouší najít někoho jiného... takže doufám, že někoho najdou, protože dneska se mi faaaaaaaaaaaaakt nechce a moc jsem se těšila na odpolední pokec s tetou 😔 😅

sijen
31. led 2010

Chaar, tak snad jsi obhájila tetu 😉 , jsem si už dvakrát odpustila, mám ráda ty voňavé koupele.. a zatím mi zas tak nechybí. 😉 děkuju Chaar.

Eirin.. 😅 http://www.relace.cz/Clanek/452640-Stastni-rodi...
jj, Eiri, u nás bylo včera i dnes krááásné počasí. Myslela jsem na vás jakpak je u vás a jak si tu asi užíváte 😉