Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

moni1412
4. únor 2010

andelka tak dobru chut, zamaskrt si 😵 idem, maly vstava... papa zatial 😉

a dub - cakam ten recept 😉

milmic
4. únor 2010

Holky,
vyfotila jsem teda Alter, Didaktis a Novou školu.
kdo to chce, písněte mi do IP. 😉

madlisek
4. únor 2010

Dobre ranko 🙂

Tak tady stale nonstop prsi.

Estrel, rozdil mezi bio a nebio je cenove asi tretinovy az dvojnasobny, zalezi jak co. Treba ovesne vlocky bio a nebio maji rozdil tretinovy. Salaty a nektere druhy ovoce a zeleniny v bio kvalite jsou o tretinu az polovinu drazsi a treba bio maso je dvojnasobne drahe, to jsem zatim ani nekoupila. Ale co se mi tu u nas v tom bio obchode libi, ze prodavaji vsechny mozne mouky, kuskusy, quinou, bulgur, lusteniny, mussli, ovesne vlocky, ruzne zrni a taky koreni na vahu. Naberes si do pytliku kolik chces a tolik zaplatis. Treba nam se to hodne vyplati v koreni, protoze koupovane ve sklenicce stoji treba 4 dolary a tady si jen naberes do pytliku tri lzicky, zaplatis 10 centu a vydrzi ti to nekolik mesicu 🙂 A treba jsem tu ted ve svem zivlu z grepu, ja je miluju a oni je tady pestuji a je sezona, takze ted jsme koupili 10 velkych za 1 dolar 😵

Elit, nedelas nahodou neco s esf? Hlavne, ze ted budes mit trosku relax.

Mil, ty teda jedes, jsi muj vzor! Ja se od pondelka patlam s jednou strankou, porad ne a ne ji dat hlavu a patu. Snad dneska bude nejaka priznivejsi konstalace hvezd a dam to.

Spenat ja muzu jakykoliv, ale manzel jen listovy, tak kupujeme listovy a bud z nej delam salat nebo ho lehce podusim a zamicham do testovin. Nekdy pred Vanoci jsem ale mela strasnou chut na bramboraky s klasickym spenatem, tak jsem to udelala a pak mi bylo zle 😀 Ne z toho spenatu, ale z tech bramboraku, smazene posledni dobou nejim a asi jsem odvykla 😅

Luci, to je dobre, ze mas zuby hotove!

estrellita
4. únor 2010

madli: ono si telo opravdi dovykne nejist mastne a pak je to katastrofa 🙂
tak to je cenovy rozdil asi jako v Cechach, i kdyz maso je tady tak 4 krat drazsi, to bych taky nekoupila.

milmic
4. únor 2010

Madli, já jsem za dnešek napsala 2,5 stránky a konec. Už mozek nemůže. Jakýpak vzor.

Psala jsem úvod ke knize, to znamená vydala v roce, proč napsala, proč to nenapsala dřív, jaký byl ohlas, hlavní myšlenky, motivy v knize, co tím chtěla autorka říct, jaký je poslání knihy a já už nevím. Když se tak nad tím zamyslím, ani nevím, co za kecy tam píšu..... ehm, budu si to muset po sobě jaksi přečíst. 😀
Zkrátka úvod a hlavní myšlenky, vztahy, věci mezi řádky, tematika.........

Až budu psát kompozici, jazyk, postavy, děj, to už jde samo. To když sednu, tak to napíšu za jeden den. Sice pak večer už nemluvím, jen koukám, ale jde to. 😎 nejblbější je úvod a potom svůj názor - páč celou dobu v podstatě píšu interpretaci podle sebe, tak vymysli ještě názor na půl stránky. 😕

madlisek
4. únor 2010

Jej, holky, ted mi psala kamaradka, ze dostala stejne stipko jako ja a pojede sem na podzim 😵 😵 😵

estrellita
4. únor 2010

madli: to je hezky, budes ji moct predat vsechna moudra 🙂 jen skoda, ze se budete mijet .

dub
4. únor 2010

moni jsem z loun. kadaň je od nás kousek. a je tam fakt krásně. 😀 no to jo ty to máš z ruky.

no ty těstoviny, klasika voda +sůl 🙂
může být teda i veští kosek toho lososa ale já ho dělám na ty nudličky.nebo kousky
lososa nakrájím na menší nudličky udělám na oliv.oleji,ochutím, někdy to zakápnu i citr.štávou ale né moc a ke konci k němu přidávám ten listév.špenát. aby zůstal tak jak je,nestratil tu štavnatost. 🙂 mi tohle milujeme.
je to mňamina. dělám to pomalu každý týden.
luci třeba je to ještě brzo, jak píše estrell.
andělko tak si zákusek dáš zítra, když už se ti nikam nechce, to přeci vůbec nevadí. 🙂

estrellita
4. únor 2010

ja bych si potrebovala jit koupit par veci do obchodu, ale nejak se mi nechce zvedat ☹

estrellita
4. únor 2010

sem lenivaaaaaa a hlavne vypadam priserne (akne jako v puberte), vlasy sem tam hozeny 😀 😀

chaarleene
4. únor 2010

moni, já jsem si ráno udělala ten cibulový sirup, před chvilkou jsem to scedila a dala si první lžičku 🙂 akorát se mi k tomu samozřejmě ještě spustila rýma 😠 , takže nic moc... ale teplotu nemám, spíš mám mizernou náladu, že mi je špatně 😒

špenát my milujeme 😵 😵 😵 vždycky mám v mrazáku aspoň jeden sáček pro případ, že bych dostala chuť 😀

estrellita
4. únor 2010

my jsme meli spenat vcera 🙂 ale ja mam radeji ten drceny, vzdy do nej jeste hodim cesnek, sul, trosku mlika /nebo smetany a je to mnamka 🙂

estrellita
4. únor 2010

bych si dala topinky s cesnekem 🙂 no nevim, jestli bude manzel stastny z takove vecere 😀

dub
4. únor 2010

ester ty jo topinky, hm dobrej nápad. já knim dělám ještě takovou pálivou pastu. a je to tedy mňam. 😀 😀 ale dnes asi zvítězí bramboráčky se zelím a uzeným. 🙂 🙂

madlisek
4. únor 2010

Mnam, topinky s cesnekem z ceskeho chleba ☹ Styska se mi styska, po chlebicku...

estrellita
4. únor 2010

dub jeste je vyborny ty topinky posypat nastrouhanym syrem 😵

madli, bryz bude 🙂 a treba rodice ti mohou dovezt 🙂

herminka
4. únor 2010

Do špenátu česnek musí, o tom žádná! Estrel, česnek je úžasné antibakteriální a protinemocové činidlo, topinky bys v rámci léčby udělat měla 🙂

Madli, máte tam k dostání aspoň nějaké celozrnné (opravdu celozrnné, ne barvené) pečivo?

Achjo, dneska mi sem chodí samí smradlaví lidi 😝

herminka
4. únor 2010

Madli, za vámi přijedou rodiče?

madlisek
4. únor 2010

Tchanovci prijedou skoro urcite, ti uz koukaji na letenky a planuji to na Velikonoce. Moji porad rikaji, ze uvidime, nic se jim nechce zarizovat, tak nevim, stve me to ☹

Celozrnne pecivo se tu da sehnat bez problemu, tady (a zvlast v nasem meste) se na zdravou vyzivu hodne dba, proto je tu tolik velikych bio obchodu a pekaren zamerenych na celozrnne pecivo. Je dobre, kupujeme ho, ale to vis, zadny chleba neni takovy, jako nas obycejny cesky kminovy 🙂

dub
4. únor 2010

estre máš úplnou pravdu na ten jsem zapoměla ten nesmí chybět. 😀
hermi tak kolíček na nos 🙂 a nebo je vyhoď
madli tak jeslti ti tam pojedou rodiče ať ti přivezou náš český chléb. 🙂

lucitee
4. únor 2010

mi delate chute s tim pecivem 🙂

dub
4. únor 2010

madli to je fakt že ten náš kmínový nad něj není. 🙂
luci ti děláme chutě viď,tak si dej néé. 😀
já jsem ještě v práci tak já si můžu zatím nechat zajít chuť. holt až doma 😀

lucitee
4. únor 2010

dub: nemuzu, mam bezlepkovou dietu

dub
4. únor 2010

luc tak to promiň, a mi ti tu děláme takovou chuť 🙂 to jsme ale

madlisek
4. únor 2010

Jej, Luci, ja si to taky neuvedomila, nezlob se!

dub
4. únor 2010

Holky já už budu končit v práci , tak se s váma pro dnešek loučím , budu tu až v pondělí zítra mám volno.
Mějte se hezky pěkný víkend 😀 😀
jedeme n hory huráááá 🙂

estrellita
4. únor 2010

herminko: pravda, pravda, cesnek si dam 🙂 predevcirem jsem udelal cesnecku asi s 6 strouzkama cesneku, ta byla 😀
ale jsem lenivec lenivy a cestou v obchode mi rpisla chut na pizzu, tak uz je v troube a k tomu si udelam zeleninovy salat 🙂

estrellita
4. únor 2010

ale topinky si dam zitra 😵 😵

lucitee
4. únor 2010

v poho, ja jsem zvykla 😀

madlisek
4. únor 2010

Tak jsem si vcera koupila detoxikacni cajik a ted na netu koukam, jak na nej vsichni peji chvalu a nekteri po nem dokonce hubnou - hura, takovy pozitivni efekt jako bonus 😀