Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

herminka
5. únor 2010

Aer, jsem starý nedůvěřivec, tak velkou věc jako kočár bych měla strach platit předem - v e-shopu, který mám ověřený (nebo někdo známý), ano, ale MMB, nevím 😒

Mně se dost líbí tato barevnost http://www.depemo.cz/sortiment2.php?id=582&kat2... (nějak jsem si teď oblíbila neutrální šedé věci 😀). Ukázala jsem ho manželovi a taky se mu zamlouvá. A hodil by se k té šedé Manduce 😀

Ad jméno po rodičích - taky se mi to nelíbí, je to pak starý Franta a mladý Franta nebo musí fungovat nějaké přezdívky a to se mi nelíbí, my o tom neuvažujeme, byť se mi manželovo jméno líbí. Chlapecké ale máme po někom - Štěpán byl manželův dědeček. Daniel je moc pěkné jméno, které bych klidně dala taky 🙂

aerin
5. únor 2010

hermi, no uvidime, 10.3. mame velkej utz a hned vikend po tom je v Brne veletrh, tak to omrknem tam a pak kdyztak objedname, bud pres Zlin, nebo pres ten mimac....asi bysme to riskli...

a jmena po rodicich jsou mi teda dost proti srsti 😝

herminka
5. únor 2010

Aer, máš prosím nějaký odkaz na ten Zlín? Jo, a pohlaví vědět chcete nebo ne?

aerin
5. únor 2010

chceme🙂

http://www.kocarky-zlin.cz/detail.php?idzbozi=1... (a tohle je teda konkretne nas favorit tady)

madlisek
5. únor 2010

No ono to u nas bylo vtipne v tom, ze ten muzuv kamarad, co po sobe syna pojmenoval, se jmenuje prave Daniel 😀 A muz vcera rika "A vis, ze Daniel toho chlapecka pojmenoval Daniel? Co ty na to?" A ja mu rikam, ze jasne, Daniel je super jmeno, vzdyt ho porad prosazuju. A muz "no, vis, ja spis myslel jako po me" 😀 No snad se z toho vzpamatuje nebo budeme mit same holcicky 🙂 Moji dedeckove meli oba desne vtipna jmena, to bych detem neudelala, ale muzuv dedecek byl Frantisek, to jmeno se mi moc libi, je i moje birmovaci, ale manzelovi se nelibi 😒 Stepan je paradni 😵

Aer, super reseni 🙂

herminka
5. únor 2010

Aer, díky, Zlín máme celkem kousek.

herminka
5. únor 2010

Jeden můj pra nebo prapradědeček byl Florián (to se mi zdá jako celkem pěkné jméno, kdyby se tak nejmenoval jogurt 😀).

madlisek
5. únor 2010

Florián se mi taky líbí, v nějaké pohádce byl Floriánek 🙂 Ale vtipné je, že Florián je česky Květoň 😀

tiburcia
6. únor 2010

Hermi gratuluju opožděně k 1000 dnům v manželství 😉

holky já bych stejné jméno po rodičích nedala....já sama jsem ,,obětí" a to už třetí generací...takže moje dítě se po mě rozhodně jmenovat nebude, 😀 to by bylo chudák 😉 takže tyhle přístupy jsem u nás kategoricky zamítla 🙂

estrellita
6. únor 2010

dobre ranko, jsem se krasne dlouho prospala 🙂 a manzel jeste chrni 😀 to jsme dvojka.ale ja jsem se v noci asi 3 krat probudila a pak strasila po byte, tak jsem to dospavala 🙂

ale dneska nas ceka velky uklid, do ktere se mi vubec, alevubec nechce. 😝

estrellita
6. únor 2010

Kvetoň? chudák dítě 😀 😀
herminko, presne, hned se mi vybabi jogurt 😀

sijen
6. únor 2010

hoj,
koukám víkend, tak jste všechny asi pryč.
Ahoj Estrel, taky nás čeká úklid. A taky se mi vůbec nechce 😉

Brečím smíchy, díváme se na ovečku Shaun... 😀

andelka
6. únor 2010

Tak můj děda byl Augustin, praděda Vendelín, toš to jako asi ni 😅 František je moc pěkné, i Antonín třeba. I Florián (spropadený jogurt 😅 ), Florián byl nedávno v pohádce o vánocích. 🙂
Květoň - mi připomněl prince Krasoně 😀 Ale ty české překlady jmen jsou někdy zajímavé, třeba Denisa je česky Diviška 🙂
My jsme teď po obědě, byly jsme se s mamkou podívat v Hornbachu, ať máme trochu přehled kde co a za kolik se dá pořídit. No už s tím musíme hnout, jinak nebudu mít veverku kam dát 😒

madlisek
6. únor 2010

Dobreho dne preju 🙂

Dneska je tu krasne, sviti slunko, tak snad to vydrzi 🙂

Sijen, ovecka Shaun je uzasna, taky ji mam moc rada 🙂

Estrelko, to je dobre, ze ses prospala, vsak ted spis za dva 🙂

Vcera jsem si povidala s kamaradkou, ma ted malinkou holcicku, necele 2 mesice, tak mi vypravela, jak to je v te prirode tak uzasne zarizene, ze se ti narodi miminko "a ted se starej" a ty vubec nevis jak a najednou behem chvilky vis jak a mas pocit, zes to vedela vzdycky a uplne sama od sebe delas, to co mas delat a jak to mas delat 😵 😵

estrellita
6. únor 2010

madli: priroda je mocna 😵

aer: s muzem jsme si udelali delsi prochazku parkem a ja si na teve vzpomnela. protoze naproti nam jela pani s nadherne pestrobarevnym vcrossem 😀 😀 mam v hlave asociaci tebe a v-crossu 🙂

ovecku Shaun neznam, copak to je? 🙂

eirin
6. únor 2010

Estrelko, Shaun je něco úžasného 🙂)

https://www.youtube.com/watch?v=q4WsdHqY20Q
estrellita
6. únor 2010

eirin: ovecka je super 😀 😀
a jinak jsem zjistila, ze blbe pocitam a jsem o den min, nez jsme myslela, takze k doktorovi jdu 5plus6. aaaaa, uz aby to bylo. 🙂

a jinak musim rict, ze ja byt na neschopence az do porodu, jak to nektere po objeveni testu delaji, tak mi sibne. chodit do prace je pro me skvele rozptyleni, a nejak si to nedovedu predstavit.

andelka
6. únor 2010

estrel: Ale to by sis nějakou "zábavu" našla, neboj. Já jsem doma od začátku a divné mi to nepřijde, ani že by mi těhu neutíkalo, spíš naopak 😅 Vždycky se něco najde. A kolikrát jsem i byla ráda, že si můžu uspořádat den podle sebe, jak jsem byla několik týdnů furt unavená, nebo jak mi začalo tvrdnout břicho a měla jsem xkrát za den nohy nahoře. Ale všechno má svoje výhody i nevýhody, hlavní je, aby těhu bylo v pohodě 🙂

estrellita
6. únor 2010

andelko: to jo, ale ty u toho studujes, to je podle me neco jineho. ale znam spoustu holek, co z prace, kde byly denne 8 hodin, zustaly doma, protoze uz se jim nechtelo pracovat. a nemely nejake povinnosti, jako treba skolu atd. podle me to pak vede k tomu, ze se na sebe clovek pak moc soustredi a blbne 😅. ale najdou se i vyjimky 🙂

ale pokud u toho dela sjeste neco jineho, tak je urcite fajn usporadat si cas podle sebe, to rozhode 🙂

ja doufam, ze mi to bude diky praci rychle ji utikat 🙂

andelka
6. únor 2010

estrel: Já bych se na sebe soustředila i tak, ono ti to nedá 😅 Ale že bych se doma nudila to ne, přece jen co 14 dní škola, termíny zkoušek, vyřizovala se ta hypo, teď zas věci s bytem, uteklo to strašně rychle.
Jo, utíkat ti to bude rychlostí světla tak jako tak 🙂

estrellita
6. únor 2010

andelko: vzdyt ja rikam, ze ty jsi jiny pripad 🙂 ale znam proste holky, co jen pak sedi doma 🙂

ale stejne si myslim, ze pokud jsi cely den v praci, tak aspon o trosku min se na sebe clovek soustredi, teda aspon dle mych pocitu. kazdy to muze mit trochu jinak.

estrellita
6. únor 2010

zajímavý článek: 🙂
http://www.rodina.cz/clanek6840.htm

madlisek
6. únor 2010

To jo Estrel 🙂 Zajimalo by me, v ktere porodnici u nas se tim ridi...

Jinak taky si myslim, ze byt cele tehotenstvi doma, pokud k tomu neni zavazny duvod a bez toho aby clovek aspon studoval, by pro me byla muka. Kamaradka mela MA a u druheho tehotenstvi musela az do porodu byt doma a lezet, takze jakmile se mimco narodilo, travila kazdy den hodiny venku, vubec nechtela byt doma 🙂

estrellita
6. únor 2010

madli: taky by me to zajimalo a bylo by fajn, kdyby se tim ridilo co nejvic porodnic 🙂

to se ji vubec nedivim 🙂 to musi byt silene narocne porad jen lezet 🤐

eirin
6. únor 2010

Taky pořád ještě chodím do práce a chci chodit až do šesti týdnů před termínem, pokud to ovšem půjde, ale už se pomalu začínám těšit, až budu doma, protože mě to bříško začíná docela zmáhat.

madlisek
6. únor 2010

Ani se ti nedivim, Eiri, kdyz v nem nosis dve 🙂

Estrel, jak ty se dnes citis? Nemoc je uz zdarne zazehnana?

eirin
6. únor 2010

Ale taky si neumím představit, co bych od začátku těhu doma celé dny dělala.

estrellita
6. únor 2010

madli: dekuju, uz je mi dobre, jen stale smrkam a jsem hodne unavena 🙂 ale je mi fajn 🙂

eirin: to se nedivim, ze se tesis 🙂 ale ty muzes delat i castecne doma, ze?

estrellita
6. únor 2010

u nas tahle nekterym tehulim ulevovali, ze jim nakonci dali prai z domova, protoze jeste potreboval od nich pomoct a zaorven tehule byly rady, ze muzou byt doma a jeste mit o nejky ten peniz vic 🙂