Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
7. únor 2010

ad změna diskuze...mě je to jedno,ale raději bych ,,zůstala s váma"...na slepičárně to až moc jede 😀 jen co se týče názvu.....

no nemohlo by tam být 2012?? moc si nefandím s tím rokem 2011 😀 😀 😅

estrellita
7. únor 2010

aer: silny clanek 😔

milmic
7. únor 2010

Tib,
fakt jsi byla v Osvětimi? Jaký to tam je?

tiburcia
7. únor 2010

jo jo já to mám kousek 😉 jaké to tam je? vypadá to jako obyčejné budovy, ale jak se člověk začte do informačních tabulí a dívá se na fotky nic moc teda...ale když navštíví místnosti, které jsou plné lidských vlasů, dětských botiček až po strop atd. tak je to dost silné a spousta lidí tam fakt brečí 🤐 já jsem teda posera, ale nevzalo mě to, spíš jsem si uvědomila, jak dokážou lidé být zlí a co všechno dokážou....tak mi pak bylo líto všech lidí ve válkách, číně atd, protože my se dovíme zlomek informací nebo to vyplývá postupně jak s Osvětimí..... 😒 ☹

milmic
7. únor 2010

Tib, vopravdu tam jsou lidský vlasy? 😖

To je hrůza. ☹ A je tam k vidění přímo ta plynová komora s převlíkárnou před ní?
Mě to strašně zajímá, v čem paní Bořkovcová žila, ale zároveň se toho zjištění docela bojím. Ale člověk by měl navšětěvovat takový místa.

estrellita
7. únor 2010

mil: my jsme ve skole meli jeden predmet ohledne prave zidovske otazky a vyucujici nam prinesl ukazat spoustu veci jako cislo, ktere jeho tatinek musel nosit na ruce, dopisy, co mu psal a on je nikdy nedostal. bylo to vsechno hodne zajimave, ale taky hodne tezke pochopit, jakto, ze jsou lidi tak olni nenavisti 😔

chaarleene
7. únor 2010

manžel jednou fotil něco za Prahou a cestou projížděl Terezínem a jen to v něm zanechalo hodně silný dojem...

aer, ten článek ale vychází z amerických poměrů, ne? mně to přijde hrozně přitažené za vlasy, resp. dost přehnané... možná tu máme opravdu hodně pokrokovou porodnici, ale tohle u nás fakt nehrozí 😅

madlisek
7. únor 2010

Ja verim, ze v USA to opravdu maji takhle medicinske, protoze tady se zaloby na nemocnice davaji jak je jakykoliv problem a lidi se soudi o ohromne castky a pro nemocnici je to pak velka negativni reklama = odliv pacientu = odliv penez, takze zvlast takova ozehava oblast jako porod bude urcite velmi hlidana. Na druhou stranu treba domporody s porodni asistentkou jsou tu mnohem beznejsi nez u nas a lidi jsou tomu mnohem vice otevreni.

andelka
7. únor 2010

estrel: koupila jsem si karamelový větrník 😵
Jo holky, máte pravdu, však víte, že jsem nějaký přehnaný zájem nečekala, no a teď si to přebírám tak, že je to prostě i pro veverku - nedostane dupačky, kočárek nebo nějaké mimivěci, ale dostane šanci narodit se do připraveného bytečku pro rodinku 🙂 Každý se angažuje jinak. Od tchánovců a švagrové dostanu tu postýlku, vyničku, hrazdičku, deky a oblečení. Mamka zas bude víc investovat do oprav vlastně našeho bytu (my se zas chytáme časem dělat rekonstrukci tady, v jejím, takže se to vyváží) a určitě taky potom něco pořídí pro malého. Ostatní věci si kupujeme my.

To létání miminek jsem taky viděla - nejmladší prý mělo 3 týdny...se zbláznili ne 😕

Jinak momentálně čtu Porodní příběhy, abych věděla, jak různě může porod probíhat. Porodní plán si vypracuju taky, snad k něčemu bude. A musím začít angažovat manžela, ať taky ví co a jak.

milmic
7. únor 2010

Estrell, moje profesorka na dramatiku nám vyprávěla, co přihodilo jí. Její syn že občas mrkne na skládku, že tam se najdou zajímavý historický věci. A našel fotografie. Postupně vypátral, že patří jednomu pánovi, který žije v Americe, kontaktoval ho a poslal mu dvě fotky z celé krabice, aby dokázal, že nelže a že mu nejde o peníze. Že jej chce vrátit fotografie tomu, komu patří.
Když ten pán potom přijel, tak říkal, že na těch dvouch fotografiích, co úplně náhodně vybral, byla jeho maminka a tatínek a že mu museli z nebíčka vést ruku. Byl to bratr Hany Bradyové. 😒
Bylo to strašně zajímavý povídání......

andelka
7. únor 2010

madli: Amerika je prostě zvláštní 😅

Holky, neměly byste nějaký jednoduchý dobrý recept na něco z celozrné mouky? aby to bylo dobré i trochu zdravější může být. Ale zas ne moc alternativní, mám doma akorát tak tu mouku, třtinový cukr a javorový sirup, z těch netradičnějších věcí 😅 Zaujaly mě rozpíčky, jak jsi je Madli dělala z celozrnné a s hnědým cukrem, ale ještě jsem nedělala kynuté těsto, tak pro začátek něco jednoduššího, kdyby bylo. 😉

madlisek
7. únor 2010

Andel, kynuteho testa se neboj, ja nejsem zadna velka kucharka a jeste se mi snad nestalo, ze by mi nevzeslo.
Ale pokud chces recept na jednoduchou buchtu, tak ja treba delam jednu uplne jednoduchou a rychlou:

- rozmackas 2 az 3 mekke banany, na to nalijes tri lzice rozpusteneho masla, pridas hrnek trtinoveho curku (ja davam mene, nebo misto cukru dam med. Klidne muzes dat i javorovy syrup) a jedno vajicko
- poradne to rozmichas, k tomu lzicku jedle sody a 1 a pul hrnku celozrnne mouky (nebo muzes pul na pul bilou a celozrnku), rozmichas a nalejes do vymastene formy.
Klidne muzes pridat rozinky, orisky, susene ovoce, citronovou kuru, co te napadne. Das do trouby a peces, dokud nevytahnes suchou spejli 🙂

madlisek
7. únor 2010

Pokud jde o Osvetim, mam bohuzel dost smutnych pribehu 😔 Tak kdybys Mil chtela, poslu IP.

andelka
7. únor 2010

Madli: Děkuju, to vypadá chutně 🙂

skafandrik
7. únor 2010

Ahoj holky,

hned na začátek se musím přiznat, že vám se celkem často nakukuju. Důvody jsou asi dva - jednak znám chaar a nakukuju, abych věděla, zda třena nerodí 😅 😅 a jak se má 😵 a pak i to, že ta diskuse tady je vcelku inteligentní a neomezuje se vyloženě na "snažilkování, miminečka, testíkování" a podobný s prominutím žvásty. Dlouhodobě mám celkem problém se začlenit do nějaké diskuse, ač mám tu potřebu být jednak součástí nějaké a jednak se ze všeho vypsat, občas někam nakouknu a po chvilce zjistim, že mi něco nesedí - obsah, osazenstvo, způsob mluvy, stáčení veškerého hovoru jedině na těhotenství, snažení nebo já nevim co ještě. Tady u vás mi vyhovuje skoro všechno. Takže te´d přistoupím k té drzosti - ač jste tu už zaběhnuté a vzájemně se znáte, mohla bych se přidat?

skafandrik
7. únor 2010

I když je mi teda jasný, že název rozhodně nestíham splnit 😀

aerin
7. únor 2010

Ahoj skafandriku, urcite se pridat muzes😉

A hned nam o sobe muzes neco povedet 😀 😎

A jinak jdu teda spat, dobrou🙂

skafandrik
7. únor 2010

No já ale nevim, co bych tak měla na sebe prozradit. Já myslim, že to všechno pak nějak vyplyne, pokud mě tu snesete 😀 Jinak teda letos mi bude 27, jsem vdaná, pracující, o dítě usilující a barák opravující 😀 Toť asi k základním věcem, co se tu tak na serverech (všech třeach) řeší.

sijen
8. únor 2010

Zdravím,
Madli buchta vypadá moc dobře... líbí se mi ta jednoduchost přípravy 🙂 😉

Hermi díky za tipy na knihy pro Estrel, ráda se jima nechám inspirovat.

Skafandrik, vítej tady 🙂

madlisek
8. únor 2010

To je hezke, Sijen vstava a my se chystame do hajan 🙂

Ta buchta je opravdu jednoducha, vlastne se jen vsechny ingredience smichaji a naleji do pekace 🙂 Delam ji vzdycky, kdyz zapomeneme snist zacerstva banany a uz jsou cele mekke 😀

Skafandrik, vitej!

elitera
autor
8. únor 2010

Jé, Skaf! Ahoj 🙂 Začínají se nám tu scházet známé tváře 😀 Akorát mě štveš, protože jsem tvým příchodem přišla už i o druhý místo v ukecanosti 😀 (No, jak tak koukam na Andělku s jejíma 9999 příspěvkama, tak se vlastně můžu jít zahrabat obecně 🙄 😀)

elitera
autor
8. únor 2010

No nic, jdu si ulovit nějakou snídani a mažu do práce. Teď bysme měli mít trochu volnějc, tak zas něco možná naplkam 🙂

elitera
autor
8. únor 2010

Jo, a abys měla na co odpovídat (teda jeslti chceš), Skaf, tak jak dlouho se snažíte? 🙂

estrellita
8. únor 2010

dobre ranko 🙂

skaf, vitej, ja myslim, ze jsem te nekde potkala na beremku, ale nejsem si tim jista 🙂 my se tu bavime proste uplne o vsem, takze myslim, ze nebudes mit problem se zaclenit 🙂

ty pocty prispevku jsou mazec. manzel jednou tak na to koukal a rikal, ze nechame, jak je mozny, ze toho tolik nakecame, tak jsem mu musela vysvetlit, ze tojsou tri propojeny servery (i kdyz ja trena na strechu nechodim, prestavbu uz mam hotovou a barak neplanujeme 🙂 )

madli: diky za recept, taky nekdy zkusim 🙂

herminka
8. únor 2010

Ahoj!
Estrel, taky jsem viděla reportáž o létání miminek a úplně se mi z toho dělalo zle 😝 Částečně to asi něco do sebe mít bude (protože reportéři by si klidně mohli vybrat na mušku třeba šátky a doktoři by jim je taky sepsuli), ale stejně mě to děsí.

Tib, máš pravdu, od nás to není do Osvětimi tak daleko, někdy se tam musíme vypravit.

Andělko, celozrnnou mouku dávám všude, obvykle napůl s obyčejnou (bohužel nemám na to péct výhradně z celozrnné, navíc nevím, jak by to šmakovalo muži).

Skafi, ahoj, ráda Tě vidím. Vzpomínáš si na mě? Kdysi jsem Ti posílala sliz 🙂

andelka
8. únor 2010

Jé, Elit,kdybys to tu nenapsala, tak si ani nevšimnu, že už mám takové pěkné číslo v pase 😀 Tak teď to zaokrouhlím. 🙂

Skafandrik: Ahojky, taky tě u nás vítám 🙂

Madli: U nás právě občas ty banány zbydou, takže díky moc za nápad, jak se jich elegantně zbavit.

Hermi: Já jsem ještě nedávala celozrnnou nikam, tak to zkusím podle tebe, ať nemá rodina šok 😅

Přeju všem krásný vstup do nového týdne 😵

estrellita
8. únor 2010

hermi: no buh vi, protoze oni je tam naprklad tocili za ruce a dle fyzioterapeutu se tohle vubec nema delat ani se starsima detma, protoze jim nici ramenni kloubni pouzdro. no a uz vubec si to nedovedu predstavit s 3 tydennim miminem 😅 😕 jsou veci, ktere v zivote nezkusim 😀

taky preji krasny zacatek noveho tydne 🙂 a madli preji dobrou noc 😉

herminka
8. únor 2010

Estrel, asi máš pravdu. To je ta moje odvěká touha po spravedlnosti, že se na všem snažím hledat i tu druhou stránku 🙂

lucitee
8. únor 2010

ahoj holky po vikendu

ahoj Skaf, jasne se pridej 🙂 nova krev, nove zkusenosti 😀

dub
8. únor 2010

ahoj holky, je po víkendu, tak hurá do práce.hihi
No já byla na těch horách a bylo to super , ani se nám nechtělo jet domů. sněhu je tam hafo,
teď koukám že začíná chumelit tady u nás v nížinách,
ani vás nestíhám dočíst.
vítám skaf.
luci tak co testík jak dopadl.
ty jo ta tombola to je super nápad,