Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
19. únor 2010

holky, to byly i moje argumenty, ale byly neustále odmítané a přehlížené 😀 a stačily 2 schůzky a jsme na 2 dětských 😀

skafandrik
19. únor 2010

chaar a kdy budete stavět?

chaarleene
19. únor 2010

no, zatím čekáme, až se zaměří pozemek a zanese do katastru, pak se začne teda řešit prodej (budeme si vybírat, který pozemek, vyřizovat úvěr ze stavebka atd.), zároveň bychom řešili projekt, hypotéku, stavební povolení, prostě papíry papíry papíry, pokud by to šlo všechno opravdu dobře, tak by se tak v září snad začalo a do Vánoc bychom bydleli 🙂 tam je rozdíl i v tom, že Rýmařov to postaví cca za 2-3 týdny, zatímco ten Woodsystem za 3 měsíce, ale prý by mělo být reálné to do konce roku stihnout 🙂

skafandrik
19. únor 2010

vy chcete dřevostavbu?

chaarleene
19. únor 2010

jo 🙂

aerin
19. únor 2010

jeejda, vy jste toho nakecaly🙂 jenom jsem prolitla a nevim na co reagovat!

sijen, gratulace ke KO 😵
chaar, ad tchanovci 😠 ani nevis, jak s tebou soucitim... a ten domecek, my chceme taky takhle otevrenej prostor, jsme z toho uplne nadseni😵a taky to u nas vypada na drevostavbu, nejpis😉

a uz neviiiim😀

joo, svatba...nic, asi se nikdy nevezmem, porad nemuzem vymyslet jak, nejradsi bysme se fakt jenom proste vzali, bez toho cirkusu potom, nemame na to penize a hlavne, ja na to nemam nejak ani silu a chut...

estrellita
19. únor 2010

aer: treba to jeste nejak se svatbou vymslite 🙂

mne se v domcich taky libi otevreny prostory,moc se mi ten vas navrh chaar libi 🙂 v panelakovem byte uz mene, protoze tu neni tolik mista.

chaarleene
19. únor 2010

estrel, nám se to taky moc líbí, i naživo to bylo moc příjemný a vzdušný 😵

madlisek
19. únor 2010

Aer, tak to tak proste udelejte, vemte se sami bez cikrusu a cirkus muzete udelat jindy, az bude cas a penize 🙂

Nasi doma ten otevreny prostor taky maji a je to skvely, protoze kdyz clovek neco dela v kuchyni, tak stale muze reagovat na to, co se deje v obyvaku 🙂 A tady v nasem pidibytecku to take mame spojene - kuchyn, obyvak a jidlelna, jsem s tim moc spokojena 🙂

Psala mi ted svagrova, ze ji zjistili PCO a "lecit" ji budou antikoncpci....ona teda zatim tehotnet neplanuje, chce hlavne vyrovnat cykly a odbourat dalsi priznaky, ale stejne z toho mam blby pocit. Nevim, jestli do toho mam rypat 😖

chaarleene
19. únor 2010

ona se rodina vždycky nakonec stejně sejde v jedné místnosti, aspoň ta naše teda jo 😀

elitera
autor
20. únor 2010

Madli, asi bych jí řekla o alternativách...

chaarleene
20. únor 2010

madli, tak to fakt netuším, záleží na tom, jaká je švagrová a jaké máte vztahy... pokud je rozumná, tak bych jí klidně něco i řekla, ale jinak nevím, jestli by to za to stálo 😅

herminka
20. únor 2010

Chaar, ta rychlost je obrovskou předností montovaných staveb. Ale věřím, že do Vánoc budeme taky bydlet a nebudu Ti mít co závidět 🙂

Taky mám ráda velké otevřené prostory, takže budeme mít dosti velký obývák, ale kuchyň zvlášť (u nás by to asi ani jinak kvůli statice nešlo), propojení nám moc nejde pod nos ani jednomu, tak se do toho nenutíme.

Aer, na rozhodování o formě svatby ještě času dost, ne? 😉

Madli, taky bych zkusila navrhnout nějakého alternativce, uvidíš, jestli se chytí. HA totiž asi neřeší příčinu PCO, ale důsledky (mám dojem, že tam je nějaká hormonální dysbalance ve prospěch mužských hormonů), zatímco zkušený léčitel by si s tím snad poradit mohl (ale nevím).

sijen
20. únor 2010

Herminko a ostatní děkuju, v albumu je další umělecké dílo 😉 musím říct, že před každou kontrolou si tu chvilku nervů vytrpím.. ale jiné to už asi nebude co?

Estrel do pasu si to asi dám až od 12tt.., mmch. to už bych měla mít 1. poradnu. Může mi někdo říct co mě tam asi čeká, to se sejde jako nějaká parta těhotných bab a budeme "na přednášce"? 😅
Dostala jsem utrogestan - 2x denně a pomalu budu opouštět ascorutin na 1x denně.

Pořád jsem v azylu u rodičů (tzn. tam kde pracuju), teď v pátek jsme se viděli s mužem na 15minut. .. Chybíme si 😔 ale jinak to zatím zařídit moc nejde. To dojíždění mi Dr. nedoporučil, časem to snad půjde.

milmic
20. únor 2010

Dobré ráno, holky,

koukám se tady o sto šest. 🙂
Mě se nějak lepší obličej, tak SNAD to nebude mít dlouhého trvání a následky HA zmizí brzo. Dneska jsem nějakých cca 20 DC (ani to nepočítám, páč to nemá ted smysl), takže na očekávání MS je ještě brzo a asi ani neočekávám. 😀 Ale svitla mi naděje, že by........
Protože můj pupínkovatej obličej, krk a záda je fuč. 😎 (plus minus)

No já frčím dopsat tu šestou knihu, holky, páč dneska to musím dokončit (podle soukromého rozkazu) a nejlépe začít číst novou. Ale to si nefandín. 😎 Akorát jsem se ráno vzbudila s bolestí hlavy, nu což, bez ibalginu by to nešlo, když musím dělat. 😒

Aerko,
já bych se řídila vlastním srdcem. A pokud byste se chtěli v tichosti vzít a nedělat mecheche, tak bych to tak udělala. Nakonec je to vaše svatba a váš společný život. a i když budou ostatní kafrat, je to prostě vaše věc. Já tohle heslo razím dost razantně. Sice máme oslavu, ale každýmu je potom prd a taky to každýmu řeknu, kdo začne mrmlat, že se mu to nelíbí. 😀 Takže vám držím palce..

sijen
20. únor 2010

Mil, ten konkurz na tu pozici v MŠ vypadá dobře! 😵

chaarleene
20. únor 2010

hermi, zaprvé ta rychlost a zadruhé - my jsme ekonomové a stavbám nerozumíme ani za mák, takže představa, že bychom měli 2 roky hlídat zděnou stavbu, na které bychom si stejně skoro nic neuměli udělat sami, nás moc neinteresuje 😅 zato víme, že za ty 2 roky bychom ještě narvali dalších skoro 200000 do bytu (nájem, poplatky družstvu atd.) 😀

navíc ta firma Woodsystem staví ten barák na místě, postaví hrubou stavbu (kostru, střechu, vnějšek, okna), vevnitř to všechno vyztuží nějakýma ocelovýma nosníkama či co, vylijou podlahy a pak na zem křídou nakreslí jednotlivé příčky a člověk si může přijít a říct - tenhle pokoj chci větší, tuhle chodbu menší atd. - je to krásně variabilní i v průběhu stavby, což nás nadchlo 😵 totéž třeba se zásuvkama, vypínačema, světlama a tak 🙂

sijen
20. únor 2010

Aer,
já nestíhám moc tu naši diskuzi tady, tak nemám přehled. V jaké fázi se to zaseklo (ta svatba) - je to spíš o těch penězích nebo to stojí i na organizaci -sehnat ty prostory, nejsou lidi co pomůžou atd?
Jinak já se snažila si to prosadit podle sebe (svatba v malém),ale moc se mi to v rodině nepodařilo. Byli jsme s mužem první kdo se v rodinách ženil/vdával a podle toho k tomu přistupovali i rodiče. U nás jsme tedy dostali fin. příspěvky od obou rodičů -takže tím je půl práce hotovo. 😅

aerin
20. únor 2010

Ahoj🙂

mil, cira zavist...ja delam na bakalarce kulovy a uz zas chodim do prace, takze fakt nevim nevim 😖 😔

sijen, poradna je jenom termin, doneses moc, sestricka se te zepta kolik vazis (nebo te zvazi), zmeri ti tlak, zepta se na otoky....atd., pak mudra ti bud udela nebo neudela utz (me ho dela pokazde), udela vnitrni vysetreni pohmatem...zepta se jak se citis😉 pripadne podle danyho tydne nejaky spesl odbery a tak🙂
tak to aspon probiha u nas🙂

milmic
20. únor 2010

Holky,
podařil se mi husarskej kousek. Omylem jsem vyprala levandulovej pytlík s prádlem na 40. Eh.... 😅
Stane se něco s čím mám počítat nebo se tomu mám zasmát?

Sij, díky.... A gratuluju k um. dílu. 😵 Jsem natěšená na pondělí, co zjistím a co z toho vyleze. Tátovi se prvy nelíbilo, že bych prodlužovala státnice, ale pak jsem mu vysvětlila, že když to nestihnu a půjdu na matematiku nepřipravená, tak blbý.... Že to prostě neokecám. A pochopil to. 😉

aerin
20. únor 2010

a k te svatbe, je to jednak o penezich, i kdyz to uz jsme si rikali, ze by se nejak dalo, jedna z tech nasich variant (bud obrad odpoledne a pak pro vsechny raut, nebo obrad kolem jedenacte, pak obed pro rodinu a svedky, coz jsme stejne spocitali na cca 25 lidi 😖 a pak slus a vecer domluvit jen neco ve stylu "tridniho srazu" pro kamose, na stole cukrovi a kolacky, ale jinak si kazdej piti plati sam), jenze ja jsem z toho otravena, kdyz vim, jak do vseho budou kecat...nejradsi bych skoncila jen u toho obradu "tridniho srazu" tentyz den nebo jindy, jenze to je blby kvuli jednem mym prarodicum co prijedou od Opavy, tak proste nevim 😔

milmic
20. únor 2010

Aerko,
aaale, stejně mám pocit, že jsem v prkně. ☹

Ad svatba.... držím vám palec fakt že jo, abyste si to udělali po svým. Je to helet těžký, ale já bych se povznesla nad všechny ty řeči a odrážela bych je protiútokem. 😀 Já jsem teda někdy až moc přímá, ale pomáhá to. Nejvíc mi to všeho kafrala sestra a jednou jsem ju slušně ale dost přímo setřela, že už toho mám dost a od tý doby je ticho. A ono co si budem povídat, Aerko, kdo chce kecat a pomlouvat, tak bude i když uděláš všechno tip top. Já bych se fakt řídila vlastním srdíčkem, protože je to především váš život....
Držím palce.

estrellita
20. únor 2010

dobre ranko, holky 🙂

sijen, jsem nejak nezachytila, ze jsi od manzela. ty mas nejake vetsi problemy? kvuli cemu mas ascorutin? ty jsi spnila? verim, ze se ti musi styskat 😔

chaar: to zni fakt suprove, to by se mi taky libilo, aby domecek stal za 3 mesice a cenoive je to tak stejne, jako zdeny, co? nebo dokncelevnejsi? jakou budete mit obytnouplochu a jak velkou zahradu?

sijen
20. únor 2010

Estrel,
práci mám v HK ale jsme přestěhovaný asi 40km daleko. A můj Dr. měl námitky kvůli tomu dojíždění (to byla ta náledí ), že ten bus či vlak není vhodný, zatím. Vyjížděla bych každý den dost brzy a vracela dost pozdě (mrazy, chřipky, náledí - při přestupech, těhu únava..). Tak jsem mu slíbila že budu u rodičů, odkud to mám do práce 15min pěšky. Teď mu dávám za pravdu, dost mi to šetří energii.
No ale to znamená, že se vídáme s mužem jen o víkendech, ale tedˇse tovyhrotilo , že jsme se neviděli 14dnů
😢.
Minulý týden jsem nějak trochu špinila (proto ten Ascorutin)- vyšetření v nem. HK - ale dopadlo to ok. Nicméně byl mi doporučen klid - tak jsem ani nejela s mužem ani k jeho rodičům, jel sám. Utrogestan mi napsal teď můj Dr. při kontrole, protože ho Dr. z nem. HK doporučil. Mám to jen na měsíc.

ale věřím, že to nebude takhle napořád, prostě to ještě chvíli nějak vydržíme. 😔 ...

estrellita
20. únor 2010

sijen, to je mi lito, ale neboj, utece to jako voda a brzy budete spolu 🙂 je pravda, ze ja jezdim do prace 20 minut, a cestou domu v metru pomalu usinam 😅
tak drzim palce, at je vse OK. a ted jsi teda presne kolikaty t a d?

sijen
20. únor 2010

Aerko, to s těmi prarodiči chápu... a babička s dědou už byli na svatbě některým svým jiným vnoučatům ..? Tím chci říct, že jestli nečekají na Tvou /na jeho svatbu jako na tu první, tak by se to možná dalo nějak skousnout.
Myslím, že vám vaše svízelná situace asi neumožňuje moc výběr, tak bych volila hlavní kriterium -klid - a tím i krásné vzpomínky. A večůrek lze udělat i jako afterparty..třeba druhý den s kámoši -jak říkáš alá třídní sraz. Jestli jsou fajn, jistě to pochopí (a selekce ve známých taky není špatná - ukáže se kdo by přišel, když nebude vše zadarmo)
Rozhodně vám oběma moc! fandím 😵

sijen
20. únor 2010

Es,
8tt+5, ikdyž Dr. včera: "no možná +6" .. není datum poslední MS (diář je někde v pytli - doslova- či někam zapadl při stěhování)

sijen
20. únor 2010

dopor.:
objednala jsem si tady kalhoty - (p. Helena) - http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=1949 a oceňuju její vstřícnost, komunikaci a i cenu. Nechává mi je šít na míru a až přijdou a budou mi sedět, tak asi budu nakupovat jenom u ní 😅

skafandrik
20. únor 2010

sijen, moc hezký věci tam tahle prodávající má a ceny jsou taky ok oproti tomu, co je v obchodech. Dala jsem si pji do oblíbených, kdybych náhodou i já byla jednou ta vyvolená těhotná 😀

Jinak mam dneska totální lenoru, ale teď musim jít minimálně umýt nádobí a něco vyžehlit.

andelka
20. únor 2010

Tak jsem vás jakž takž dočetla - uf 😅

char: Tyhle diskuze s tchánovci znám, prostě to tak je, že někdy chtějí do všeho mluvit a neposlouchají vaše argumenty - viz. naše story s přebalovákem a látkovkama. Prej že je to zbytečný a nepraktický a nepotřebný a kdesi cosi - a pak? Dostala jsem po holkách plno oblečků (za což jsem moc ráda), ale pochopíte praktičnost overalků se zapínáním na zádech (a ještě tak složitým, že by na to jeden potřeboval maturitu?) 😕
Domeček vypadá suprovně 😵

mil: rozložit státnice a kratší úvazek ve školce - parádní řešení 😵

sijen: Tak holky měly pravdu, fakt jsi byla na kontrole 😅 Gratuluju 🙂 a poradna se fakt jen tak říká, já říkám kontrola, protože se kontroluje moč (na bílkoviny a cukr), sestřička se mě zeptá na váhu, jestli mám otoky (to ještě doktor zkontroluje když jsem na koze 😅 ) a změří tlak. Doktor se mě nejdřív zeptá jak mi je, jestli nemám potíže, jestli cítím pohyby, a pak udělá vyšetření (většinou UTZ, asi 2x dělal jen vnitřní vyšetření a ošmatával břicho)

Jo a včera přišel manžel s tím, že mu volal tchán, abysme šli o víkendu do bytečku poklidit, že už s někým vysekal dlaždice v kuchyni a oškrábal malbu. Dali jsme mu klíče, aby nebyl závislý na nás, když by se utrhnul a mohl něco udělat - toš takové překvapení nám dělá - a já mám radost, že se to hnulo. 🙂