Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
21. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Tak u nas zase lije jak z konve 😒 Ale nastesti nikam nemusime, v kosteliku jsme byli vcera a odpoledne se ma vycasit, tak snad po hokeji pujdeme zase objevovat nove konciny.

Mil, s tim pianistou a vubec vsim kolem ti tak rozumim 😔 😔

tiburcia
21. únor 2010

holky po dvou plesech tento víkend jsem mrtvá 😀 😀 ale v rychlosti...

sij gratuluju ke kontrole...

mil rozložení studia a práce je dobře vymyšlená věc 😉

chaar baráček jste vybrali dobře...a topení? to vám bude účty platit tchán že se tak s tou elektrikou rozčiloval? 😀 😀 😀 ono se to snadno řekne, ale udělá se hůř, vím to z vlastní zkušenosti...ale neřeš to, a udělejte si to po svém 😉

tiburcia
21. únor 2010

aer být váma udělám svatbu jen se svědky 😉

skaf já ráda kupuju kamarádkám takovou tu hmotu na otisk nožičky 😉

skafandrik
21. únor 2010

tib, a jak se ta hmota jmenuje, nevíš?

aerin
21. únor 2010
chaarleene
21. únor 2010

tibu, 2 plesy, to je super 😀 bych šla taky 😵

jinak jsem včera zjistila, že tu po spoustě let bude mít koncert Nohavica - 2 dny po mém termínu 😢 takže bohužel tentokrát ostrouhám ☹ manžel sice říkal, že kdyby už mimčo bylo na světě, tak že by ho pohlídal, ale vysvětlila jsem mu, že to fakt není až tak reálné 😀

chaarleene
21. únor 2010

mamka mi ještě radila, abych si radši zabalila 2 menší tašky a jednu si nechala u taťky v kanceláři, ale mně to praktičtější nepřijde 😅 stejně mě do porodky přiveze manžel a tašku mi vezme, pak po porodu se teda budu stěhovat na pokoj, to tam manžel stejně ještě bude - no a i kdybych se teda potom stěhovala z normálního pokoje na nadstandard, tak si ji kdyžtak jednou přenést zvládnu 😅 a představa, že mi třeba dojdou vložky a bude sobota večer a já poženu taťku do nemocnice jen proto, aby mi dal tu tašku, co má zamčenou v kanclu, je dost divná 😅

aerin
21. únor 2010

chaar, ja dost uvazuju nad taskou zvlast s vecma k porodu a pak s tim zbytkem...

chaarleene
21. únor 2010

no, já vlastně žádné věci k porodu nemám, jen gumové pantofle do sprchy (ty budu potřebovat stejně i potom) a kompresní punčochy... ještě si tam přidám čokoládu, pár sáčků čaje a pro sichr 2 injekce a hotovo...

chaarleene
21. únor 2010

nebo jsem na něco důležitého k porodu zapomněla? 😕 😅

estrellita
21. únor 2010

aer: teda, ty uz jsi minimalne dvojnasobna teta, co? 🙂 tak gratuluju 🙂
no a jinak uz mate vse? co ten kocarek? objednany? 😉

chaar: dekuju, pak uz to bylo nastesti dobre 🙂

estrellita
21. únor 2010

chaar: pry bys sebou jeste mela mit vodu v Pet lahvi a radi se i nejaka svacinka pak pro manzela 😀 ale to stejne musis do tasky hodit az v den odjezdu (jesti si na to vzpomenes) 😉

chaarleene
21. únor 2010

jo, tak to už jsou věci, co mám sepsané na papírku, až to přijde - mobil, nabíječka, peníze, voda, jídlo, kartáček na zuby 😀 ale čokoládu už mám v tašce teď 😀

herminka
21. únor 2010

Ahoj!
Měli jsme dneska fajn den - byli u nás kamarádi se svou nádhernou 6týdenní holčičkou (byl z ní nadšwný i muž, to je co říct 🙂) a pak jsme se byli trochu projít do hor (to už sami dva).

Andělko, Ty a megabřuch, jo?😀

Moni, máme klasický cihlový dům - rekonstruujeme, nestavíme nový. O asfaltovém šindelu jsme taky uvažovali, měl by patřit mezi lehčí krytiny.

Tib, plesy bych taky brala, byli jsme letos jen na jednom 😒

skafandrik
21. únor 2010

My na plesy moc nechodíme. Příští týden má moje sestra maturák a manžu nepustí z práce, takže půjdu sama, teda s rodinou, ale bez manžela 😔 No a 14 dní na to jdeme na svatbu, to už se moc těšim, bude tam hrát DJ, co jsme ho měli na svatbě i my. No a pak na konci března bychom měli jít na bál, ale zas neni jistý, jestli bude mít manžel volno nebo ne. 😅

estrellita
21. únor 2010

my na plesy taky temer nechodime,naposledy jsme byli nekdy v rijnu, kdyz mela moje skola 100. vyroci 🙂 a to ylo super, my si vzdy tancujeme jak se nam hce a je nam jedno,co zrovna hrajou 😀 😀 ale ze bychom chodili nejak cilene kazdy rok,tak to urcite ne.

hermi: kde v horach jste byli? 🙂

herminka
21. únor 2010

Estrel, tady u nás v Beskydech. Nahoře bylo celkem dost sněhu, ale místy to pěkně klouzalo 😀

milmic
21. únor 2010

Hojte holky,
tož jsme donávštěvovali, domluvili jssme cukroví a výslužky a páč nemůžu pomáhat s pečením, tak budu apson skládat krabičky, dávat na ně kartičky a mašle. 🙂

Jináč teda dneska celej den myslím na toho Pianistu....... K narozeninám si budu přát tu knihu. Sice mě to oslovilo, ale zároven se to ve mě nějak zahnízdilo a jsem z toho taková nalomená. Ta realita prostě.
Nu což.

Ted piju kakao hořký, koušu buchtu od tety a chystám se na zítra do školy na praxi. 😉

skafandrik
21. únor 2010

Jsem asi nevzdělanec, ale o čem je Pianista?

Jinak my taky nechodíme nějak cíleně, vlastně jsme nebyli možná už dva roky nikde (krom svateb kamarádů).

milmic
21. únor 2010

Skaf...
http://www.csfd.cz/film/7355-pianista-pianist-the/

Je to varšavským ghettu. ☹

skafandrik
21. únor 2010

aha, tak to někdy zkouknu

milmic
21. únor 2010

Tak stojí to za to, Skaf...
Někdy se na to určitě podívám znovu, ale ted asi ne. 🙂 Začínám i trošku pochybovat, že chci vidět tu Osvětim. Ale jak říkám, člověk by měl tyhle místa navštěvovat..... aby se to prostě nezapomnělo.

andelka
21. únor 2010

moni: No, my to pěkné ani mít nebudem, protože rekonstruujem byt, kde se přestěhuje mamka, tady už se nic většího nestihne udělat, to nás čeká tak za 2 roky. I když něco nového si tu taky pořídíme - obývák se vymaluje, dá se nový koberec, nový gauč a nějaké menší věci. V tom co jsme koupili se teď bude dělat elektřina,rekonstruovat koupelna, wc, dávat všude nová krytina na podlahu (někde lino někde koberec), malovat, v kuchyni bude nová linka, a pak takové drobnosti běžné - světla, záclony. Dveře a vestavěné skříně se budou dělat za pochodu, až na to bude čas, chuť a peníze, to není tak nutné.
Zatím máme odvezenou starou linku a oškrábanou malbu. Elektriku budou dělat tchán s manželem. Nejhorší bude koupelna, to se musí všechno vysekat, odstranit starou vanu, umyvadlo, koupit nové, ustavit, připojit na vodu, obložit, vymalovat. to samé wc. Kuchyň už bude v poho a obývák úplně. Za 10 týdnů se má veverka narodit, tak doufám, že do té doby budem jakž takž hotoví. 😅

char: Taky bych si vzala jednu větší tašku (u Maji jsem viděla, jak sbalená taška vypadá a fakt netřeba troškařit, nasbírá se to) a nachystala jednu na později, co manžel donese na cestu domů.

aer: Gratuluju k synovečkovi 🙂 Já čekám na narození kamarádčina chlapečka, má termín za pár dní.

skaf: Řekla bych, že už jste jim toho koupili dost, ale jestli ještě něco chcete, tak ta čepička i forma na pacičku jsou dobré nápady. Jinak třeba náš kolotoč stál 240Kč, ale byly i dražší samozřejmě. Jenže my jsme tam ty veverky nemohli nechat 😀

madli: My jsme byli v kostelíčku dneska, venku sice bylo krásně sluníčko, ani moc zima, ale uvnitř děsná kosna. No ale kupy sněhu už pomalu tají, prý má být začátkem března dost teplo. Což beru, protože mi začíná být těsná bunda 😅 Ale ještě na chvíli vydrží.

Jo a u nás v rodině pokračuje baby boom - už to můžu říct 🙂 Ta moje sestřenka z Brna (možná pamatujete jak jsem sondovala, kde se v Brně dá koupit teploměr na měření BT a který je dobrý doktor), co měla po vysazení velké problémy (půl roku bez MS) čeká miminko 😵 Termín vychází na srpen, přesně na naše výročí svatby 🙂 Miminko bylo velké překvapení, po půl roce dorazila MS, pak ovulka a další MS už ne. Takže letos nám do rodiny přibudou 4 miminka 😵 Když mi to napsala, tak jsem šla do kolen, protože jsem to fakt nečekala, ani oni, ale byla jsem hrozně ráda, protože jsme spolu prožily dětství a jsme si hodně blízké a vždycky jsem si přála, abychom měly děti zhruba podobně, ale nikdy by mě nenapadlo, že to osud takhle zařídí, že se mi to splní 😵

skafandrik
21. únor 2010

andelko, jsou to naši nejlepší kamarádi, ale ještě to zvážíme, pokud budem něco kupovat, ta to bude určitě jen nějaká drobnost 🙂

andelka
21. únor 2010

mil: To jsi měla fajnou neděli - a už se vám to pěkně rýsuje, svatbička 😵

skaf: Tak to záleží na vás, že jo. U nás by to bylo tak, že vzhledem k situaci bychom i kamarádům koupili tak jedno z toho, co jste koupili vy. Tolik toho nečekám, ani od vlastní rodiny. Ale záleží, jak to máte mezi sebou vy. Ten otisk tlapičky je krásný dáreček 🙂

tiburcia
21. únor 2010

aer gratuluju k synovečkovi 😉

andel máte to dobře naplánované, to se stihne 😉

estrellita
21. únor 2010

andelko: vyhoda je, ze vy se nikiam nestehujete, takze i kdyby cirou naaaahodou veverka vykouklak driv, tak to neni zadna katastrofa. ale verim, ze to vsechno krasne stihnete a ty budes uplne v klidu a v pohode 🙂 a kdyz se do toho takhle hezyk vsichni pustili, pujde to jako po masle 🙂

madli: co kotnik? lepsi? 😉

madlisek
21. únor 2010

Diky Estrel, kotnik je uz (tuk tuk tuk) uplne v poradku, poctive jsem ho zavazovala a poslednich par dnu uz vubec neboli 🙂 Dokonce s nim mozna dneska pujdu i behat, opatrne, protoze se nam opravdu vycasilo a mame krasnych 23C 😵

Andel, tolik prace, vid? Ale mate spoustu pomocniku, tak to urcite stihnete!

Skaf, mne se moc libi ta cepicka 😵

Aer, gratulace k synoveckovi, je super, za vas drobecek bude mit v rodine detsky kolektiv 🙂 Ja jsem tu jak na jehlach, kamaradka ma termin podobne jako Moni a uz je 3 nedeli v porodnici kvuli problemum. Normalne si denne si pisem a ted cely vikend nic 😕

andelka
21. únor 2010

estrel: No, katastrofa by to asi byla, protože by veverka neměla kde hlavu složit 😅 Fakt, neměli bychom kam dát postýlku, o oblečcích, plínkách a přebalováku ani nemluvím. Prostě musí bobek vydržet, no. 😀
Ale jo, jak už se začalo, tak tomu začínám věřit, i když to bude asi o chlup.
A výhoda to určitě je velká, že nemusím nikam stěhovat naše věci, že se toho u nás moc nezmění, akorát některé věci ubudou, což mi vůbec neva, protože potřebuju místo pro jiné.Trošku mě děsí malování obýváku, protože naposled se to dělalo před x lety a jk je velký, tak se nám do toho nikdy nechce. Ale teď bude jedinečná příležitost, protože skoro všechen nábytek půjde pryč (buď na výhoz nebo k mamce), takže dáme i nový koberec (což se bude pokládat zajímavě, musíme vzít 5metrovku a té 7 metrů, bude to velký kus a beztak těžký jak prase) a malování je naprosto nutné. Ale to všechno až úplně nakonec, až bude pryč ten nábytek. Až bude hotové i tohle, můžu chystat koutek pro veverku - už se nemůžu dočkat 😵

chaarleene
21. únor 2010

madli, to je fajn, že kotník už je ok 🙂

andělko, však ono by se to nějak zvládlo 😉 v momentě, kdy se něco zvládnout musí, tak člověk občas až kouká, co všechno zvládnout jde 😅

já teď koukám na hokej a u toho žehlím, akorát si musím chodit průběžně odpočinout a srovnat záda 😅 a zítra jdu zase na monitor 😵 😵 😵